Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ και δύο μέρες έχω ένα θέμα....όποτε κάνω κλήση μετά με το που κλείνω μου βγάζει κάτω κάτω ένα πλαίσιο που λέει free app sponsored by και μετράει αντίστροφα 6 δευτερόλεπτα. διαφήμιση στο τηλέφωνο????γίνεται???? αλλά και αυτό να είναι έχω το adfree και ενημερωμένο Edited by pani169
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδώ και δύο μέρες έχω ένα θέμα....όποτε κάνω κλήση μετά με το που κλείνω μου βγάζει κάτω κάτω ένα πλαίσιο που λέει free app sponsored by και μετράει αντίστροφα 6 δευτερόλεπτα. διαφήμιση στο τηλέφωνο????γίνεται???? αλλά και αυτό να είναι έχω το adfree και ενημερωμένο

 

ποτε δεν μπορεις νασαι σιγουρος.κανε μια ανανεωση στο adfree.(εισαι ρουτ φανταζομαι για το adfree)

επισης θυμησου τις τελευταιες εφαρμογες που εκανες εγκατασταση.καποια απο αυτες κανει τη κακη δουλεια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν μπορεις νασαι σιγουρος.κανε μια ανανεωση στο adfree.(εισαι ρουτ φανταζομαι για το adfree)

επισης θυμησου τις τελευταιες εφαρμογες που εκανες εγκατασταση.καποια απο αυτες κανει τη κακη δουλεια

 

το θέμα είναι ότι πριν δύο μέρες το έκανα update.... από το titanium που κοιτάω η μόνη εφαρμογή που έχει σχέση με κλήσεις είναι η talking caller id....αλλά αυτή φαντάζομαι λειτουργεί μόνο όταν μου κάνουν κλήση.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι πριν δύο μέρες το έκανα update.... από το titanium που κοιτάω η μόνη εφαρμογή που έχει σχέση με κλήσεις είναι η talking caller id....αλλά αυτή φαντάζομαι λειτουργεί μόνο όταν μου κάνουν κλήση.... :confused:

 

μην εισαι σιγουρος οτι το adfree θα λυσει ολα τα προβληματα.σβησε την εφαρμογη που λες και αν δεις οτι διορθωνεται το προβλημα,τοτε φταιει αυτο.;)

παρολα αυτα μπορει ναναι ασχετη εφαρμογη με κλησεις και επαφες και λοιπα αλλα να σου πεταει διαφημιση εκει.

στην χειροτερη κατεβασε ενα antivirus,σκαναρε και σβηστο.τραβηγμενο.αλλα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην εισαι σιγουρος οτι το adfree θα λυσει ολα τα προβληματα.σβησε την εφαρμογη που λες και αν δεις οτι διορθωνεται το προβλημα,τοτε φταιει αυτο.;)

παρολα αυτα μπορει ναναι ασχετη εφαρμογη με κλησεις και επαφες και λοιπα αλλα να σου πεταει διαφημιση εκει.

στην χειροτερη κατεβασε ενα antivirus,σκαναρε και σβηστο.τραβηγμενο.αλλα....

 

έχω και antivirus....το lookout.....

Link to comment
Share on other sites

αρα,τσεκαρε τις τελευταιες εφαρμογες που εκανες εγκατασταση.εγω στη θεσησου θα τις εσβηνα μια-μια μεχρι να δω ποια προκαλει προβλημα (απο τις τελευταιες)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χθες χρησιμοποιησα πρωτη φορα το γράψιμο μηνύματος με το σύρσιμο...αμα το συνηθίσεις λίγο έχει πλάκα
Link to comment
Share on other sites

χθες χρησιμοποιησα πρωτη φορα το γράψιμο μηνύματος με το σύρσιμο...αμα το συνηθίσεις λίγο έχει πλάκα

 

Πως το κατάφερες???δεν μπόρεσα να το κάνω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως το κατάφερες???δεν μπόρεσα να το κάνω...:confused:

 

απο έκει που γράφεις μήνυμα κρατας πατημενο αυτο που αλλαζει γλωσσα και σε παει ρυθμισεις-ρυθμισεις εισαγωγης κειμενου-συνταξη με περασμα

Link to comment
Share on other sites

χθες χρησιμοποιησα πρωτη φορα το γράψιμο μηνύματος με το σύρσιμο...αμα το συνηθίσεις λίγο έχει πλάκα

βασικα αμα το συνηθισεις παιζει και να μην ξαναγραψεις ποτε sms με τον παραδοσιακο τροπο :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα αμα το συνηθισεις παιζει και να μην ξαναγραψεις ποτε sms με τον παραδοσιακο τροπο :p

 

πολυ δυσκολο για μεγαλες λεξεις που εχουν κοντα τα γραμματα τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει κανείς απο το ebw? Έχει 310 ευρώ και δεν αναφέρει οτι είναι από ανοιγμένη συσκευασία ή δειγματισμό! Πώς τόσο φτηνό για καινούριο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το έχει πάρει κανείς απο το ebw? Έχει 310 ευρώ και δεν αναφέρει οτι είναι από ανοιγμένη συσκευασία ή δειγματισμό! Πώς τόσο φτηνό για καινούριο?

 

Κάνει το ίδιο το κατάστημα εισαγωγή τις συσκευές από το εξωτερικό, δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνει το ίδιο το κατάστημα εισαγωγή τις συσκευές από το εξωτερικό, δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Εμένα πάντως που το πήρα τον Ιούλιο ( για δωρο)απο Ebw ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας με ελληνικό manual και εγγύηση se Hellas. Τωρα σκέφτομαι να το πάρω για μένα η μεταχειρισμένο η απο ebw. Αν δηλαδή δεν ηταν Ελλ. Αντιπροσωπείας τι θέματα θα έιχε? και μια άλλη ερώτηση, έχει καμία custom rom της προκοπής η έχει κλειδωμενο bootloader?

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα πάντως που το πήρα τον Ιούλιο απο Ebw ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας με ελληνικό manual και εγγύηση se Hellas

 

Έχεις δίκιο, οφείλω να το διευκρινίσω, φέρνει και συσκευές από το εξωτερικό αλλά έχει και ελληνικές. Τώρα δεν ξέρω αν διαφοροποιείται η τιμή τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει από αυτό το κατάστημα τον Ιούνιο 2010 το X10 και ήταν Γαλλικής προέλευσης. Το κινητό έκανε πολλά restart μετά από καιρό μου την είχε σπάσει. Πήγα στην αντιπροσωπία εδώ και δεν το δεχόντουσαν και μου είπαν είτε να τους πληρώσω τα μεταφορικά να το στείλουν στην Γαλλία είτε να το πάω πίσω στον προμηθευτή.

Και έτσι και έκανα. Το πήγα στην EBW τον Σεπτέμβριο 2011 και αυτοί μάλλον το έστειλαν Γερμανία και μετά από ένα μήνα+ μου είπαν οτι είναι για αντικατάσταση αλλά δεν βρήσκουν άλλο ή θα πρέπει να περιμένουν κάποιο refurbished. Και του πρώτεινα να δώσω κάποια διαφορά και να πάρω κάτι άλλο. Και το δέχτηκαν. Οπότε επιστρέφοντας ένα 14 μηνών Χ10, πήρα ολοκαίνουργιο του κουτιού SE Arc (Γερμανικής προέλευσης) καταβάλοντας μόνο 58 ευρώ επιπλέον! Μετά την ταλαιπωρία, πιστεύω οτι μου έκατσε καλά.

Απλά να ξέρεστε οτι οι συσκευές εκτός Ελλάδας, η SE Hellas δεν τις δέχεται για επισκευή. Η εγγύηση ισχύει αλλά όχι στην Ελλάδα. Παράνομο είναι, φταίνε εδώ οι Γκρέκο που επικαλούνται έναν όρο στην σύμβαση εγγύησης οτι η συσκευή διαφέρει από χώρα σε χώρα, έχουν το δικαίωμα να αρνηθούν την επισκευή. Το Χ10 δεν άλλαζε σε τίποτα από αυτές του εξωτερικού, αλλά είπαμε εδώ είναι λαμόγια οι Γκρέκο.

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

το βραδυ το κλεινω,και το πρωι που το ενεργοποιώ,εχουν αλλαξει διαταξη τα εικονιδια!!!!....

ειχα την εντυπωση οτι αυτο γινοταν μονο αν ξεκουμπωσω την μπαταρια,αλλα τελικα γινεται και αν

απλα το απενεργοποιησω....

συμβαινει και σε εσας ή μονο στο δικο μου????τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια των εφαρμογων μεσα στο μενου εννοεις;

Εχεις βαλεια καποια επιλογη;πχ.ονομαστικα;

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια βοηθεια...μεσα απ το update center μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο κι οταν συνδειμαι στο pc μου λεει οτι μια νεα εκδοση ειναι διαθεσιμη (4.0.2.Α.0.42). Παταω ενημερωση και μεσα οπ τα παραθυρα διαλογου κανω τις ενεργειες που μου λεει για αλλαγη λειτουργεις σε MTP στο τελος αποσυνδεεται η συσκευη και ο οδηγος κανει αναζητηση για εντοποισμο του τηλεφωνου και λεει οτι οτι το pc companion δεν μπορει να συνδεθει...καμμια ιδεα? Εχω την 2.3.3 (4.0.Α2.368) και δεν ειμαι root, ευχαριστω Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια βοηθεια...μεσα απ το update center μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο κι οταν συνδειμαι στο pc μου λεει οτι μια νεα εκδοση ειναι διαθεσιμη (4.0.2.Α.0.42). Παταω ενημερωση και μεσα οπ τα παραθυρα διαλογου κανω τις ενεργειες που μου λεει για αλλαγη λειτουργεις σε MTP στο τελος αποσυνδεεται η συσκευη και ο οδηγος κανει αναζητηση για εντοποισμο του τηλεφωνου και λεει οτι οτι το pc companion δεν μπορει να συνδεθει...καμμια ιδεα? Εχω την 2.3.3 (4.0.Α2.368) και δεν ειμαι root, ευχαριστω

εκει που σε λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει,βγες απο το update και πανε πισω στο pc companion.περιμενε μεχρι να συνδεθει και ξαναπατα για uodate και ακολουθησε ξανα τις οδηγιες,η καντο απο το κηνιτο την αναβαθμηση,και εμενα αυτο μου ειχε τυχει παλια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Xperia Arc S (γράφω εδώ γιατί οι περισσότεροι έχετε το Arc, οπότε οι δυνατότητες είναι ίδες). Έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Μετά από root μπορώ να επαναφέρω εφαρμογές που έκανα backup από ROM άλλης εταιρείας? (συγκεκριμένα από HTC Desire S).

2. Μπορεί να δεχτεί το κλασικό HTC keyboard σαν εναλλακτικό?

3. Η αναζήτηση Ελληνικών ονομάτων εξαρτάται από τις οξείες; πχ αν ψάξω το όνομα "Νίκος", θα μου το εμφανίσει αν το ψάξω ως "Νικος"; (χωρίς οξεία στο "ι").

4. Από αυτονομία είσαστε ευχαριστημένοι;

5. Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητας ή τρίζουν μετά από κάποιο καιρό; Με ενδιαφέρει γιατί θα βάζω και 2η μπαταρία, οπότε η αφαίρεση του καπακιού θα είναι σχετικά συχνή...

6. Υποστηρίζει αλλαγή στο μέγεθος των χαρακτήρων πχ στη λίστα επαφών;

7. Το UI είναι ενδιαφέρον και λειτουργικό ή τελικά δυσκολεύει τη χρήση του κινητού;

8. Ο ήχος από το μεγάφωνο είναι δυνατός;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...