Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τι να κάνω αναβάθμιση???2,3,4 έχω...μήπως εννοείς update από SEUS????

ναι ξανα περνα το λογισμικο με update ξανα γινε ροοτ και αυτην την φορα προσεχε!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα

 

υπαρχει καποια κοστουμ ρομ που να κανει το κινητο μας να τρεχει καλυτερα?

 

και αν υπαρχει θα με υποχρεωσετε αν την εχει δοκιμασει καποιος και τρεχει οκ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

υπαρχει καποια κοστουμ ρομ που να κανει το κινητο μας να τρεχει καλυτερα?

 

και αν υπαρχει θα με υποχρεωσετε αν την εχει δοκιμασει καποιος και τρεχει οκ

cyanogenmod!!!google it!!! αλλα προσωπικα δεν την εχω δοκιμασει και ουτε ξερω τι κανει ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό τρέξιμο και ταλαιπωρία και αφού άλλαξα 3 κινητά (!) μέσα σε λίγες μέρες, από ανταλλαγές τα 2 εντάξει :p, κατέληξα τελικά στο xperia arc s. Παιδιά δεν το είδα και τόσο πιο αργό πια σε σχέση με τα διπύρηνα. Του άλλαξα τα φώτα, κατέβασα ένα κάρο εφαρμογές και παιχνίδια, έκανα μια κλήση έστειλα μυνήματα και η μπαταρία, μετά από περίπου 3 ώρες συνεχούς ενασχόλησης, είχε 9%, μάλλον κρατάει περισσότερο από άλλα κινητά που είχα, θα δούμε. Πιστεύω ότι αυτό το κινητό απευθύνεται σε κάποιον που δεν θέλει να δώσει τα τρελά λεφτά (δηλαδή 500, 600,700 ευρώ) για κινητό αλλά παρόλα αυτά θέλει κάτι που να ανταπεξέρχεται άνετα στην καθημερινή χρήση και κάτι παραπάνω ίσως. Επίσης σε κάποιον που θέλει ένα κινητό με πολύ καλή οθόνη, κάμερα και σχεδιασμό. Αυτά είναι τα θετικά του, μαζί με το δυνατό ηχείο/ακουστικό. Στα αρνητικά του θα πω το ότι έχει λίγη μνήμη για αποθήκευση, είχα μάθει με άλλα κινητά, π.χ. s2, desire s, που είχαν 1-2 gb μνήμη για αποθήκευση εφαρμογών, βέβαια και εδώ δεν λέω ότι γέμισε με τη μία αλλά είχε, αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 320 mb "μόνο". Φαντάζομαι ότι θα μπορείς να βάλεις και εφαρμογές στην κάρτα sd. Οπότε ξεπερνέται το πρόβλημα, τα μόνο 512 mb ram δεν με επηρέασαν ακόμα. Ελπίζω να καταφέρω να αράξω σε αυτό το κινητό για αρκετό καιρό. Και τώρα 2 ερωτησούλες: είδα ότι μια προστατευτική μεμβράνη μαμίσια, κάνει δουλειά η χρειάζεται να πάρω άλλη; Και 2ον, to widget του καιρού, για να μου δείξει την θερμοκρασία εκείνη την στιγμή πρέπει να μπεί στο site, είχα μάθει από τα htc και s2 που είχα να πατάω ένα κουμπάκι και να ανανεώνεται χωρίς να χρεάζεται να μπεί στο site, κάνω κάτι λάθος; Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο widget για τον καιρό; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό τρέξιμο και ταλαιπωρία και αφού άλλαξα 3 κινητά (!) μέσα σε λίγες μέρες, από ανταλλαγές τα 2 εντάξει :p, κατέληξα τελικά στο xperia arc s. Παιδιά δεν το είδα και τόσο πιο αργό πια σε σχέση με τα διπύρηνα. Του άλλαξα τα φώτα, κατέβασα ένα κάρο εφαρμογές και παιχνίδια, έκανα μια κλήση έστειλα μυνήματα και η μπαταρία, μετά από περίπου 3 ώρες συνεχούς ενασχόλησης, είχε 9%, μάλλον κρατάει περισσότερο από άλλα κινητά που είχα, θα δούμε. Πιστεύω ότι αυτό το κινητό απευθύνεται σε κάποιον που δεν θέλει να δώσει τα τρελά λεφτά (δηλαδή 500, 600,700 ευρώ) για κινητό αλλά παρόλα αυτά θέλει κάτι που να ανταπεξέρχεται άνετα στην καθημερινή χρήση και κάτι παραπάνω ίσως. Επίσης σε κάποιον που θέλει ένα κινητό με πολύ καλή οθόνη, κάμερα και σχεδιασμό. Αυτά είναι τα θετικά του, μαζί με το δυνατό ηχείο/ακουστικό. Στα αρνητικά του θα πω το ότι έχει λίγη μνήμη για αποθήκευση, είχα μάθει με άλλα κινητά, π.χ. s2, desire s, που είχαν 1-2 gb μνήμη για αποθήκευση εφαρμογών, βέβαια και εδώ δεν λέω ότι γέμισε με τη μία αλλά είχε, αν δεν κάνω λάθος γύρω στα 320 mb "μόνο". Φαντάζομαι ότι θα μπορείς να βάλεις και εφαρμογές στην κάρτα sd. Οπότε ξεπερνέται το πρόβλημα, τα μόνο 512 mb ram δεν με επηρέασαν ακόμα. Ελπίζω να καταφέρω να αράξω σε αυτό το κινητό για αρκετό καιρό. Και τώρα 2 ερωτησούλες: είδα ότι μια προστατευτική μεμβράνη μαμίσια, κάνει δουλειά η χρειάζεται να πάρω άλλη; Και 2ον, to widget του καιρού, για να μου δείξει την θερμοκρασία εκείνη την στιγμή πρέπει να μπεί στο site, είχα μάθει από τα htc και s2 που είχα να πατάω ένα κουμπάκι και να ανανεώνεται χωρίς να χρεάζεται να μπεί στο site, κάνω κάτι λάθος; Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο widget για τον καιρό; Ευχαριστώ

φιλε μου καταρχας εδω ειναι για arc και οχι για arc s!!!!αλλα το ιδιο ειναι παλι ;) για τον καιρο που λες εγω εχω το go weather, πολυ καλο και μολις βρει ιντερνετ κανει ανανωση μονο του!!!δηλαδη μεσα σε 2 δευτερολεπτα!αυτοματα και μονο του χωρις να μει σε καποιο site.για μενα ειναι το καλυτερο αν αυτο σε βοηθαει κατεβασε το. οσο για την μεβρανη κανει παρα πολυ καλα την δουλεια.αστο μην το βγαλεις!αστο ετσι οπως ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταρχας εδω ειναι για arc και οχι για arc s!!!!αλλα το ιδιο ειναι παλι ;) για τον καιρο που λες εγω εχω το go weather, πολυ καλο και μολις βρει ιντερνετ κανει ανανωση μονο του!!!δηλαδη μεσα σε 2 δευτερολεπτα!αυτοματα και μονο του χωρις να μει σε καποιο site.για μενα ειναι το καλυτερο αν αυτο σε βοηθαει κατεβασε το. οσο για την μεβρανη κανει παρα πολυ καλα την δουλεια.αστο μην το βγαλεις!αστο ετσι οπως ειναι.

 

ποια επιλογη πατας για να κανει μονο του αναβαθμιση καθε φορα που συνδεεσαι με wifi?

το κατεβασα και το εβαλα να μην κανει μονο του ενημερωσεις για να μην χρεωνομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποια επιλογη πατας για να κανει μονο του αναβαθμιση καθε φορα που συνδεεσαι με wifi?

το κατεβασα και το εβαλα να μην κανει μονο του ενημερωσεις για να μην χρεωνομαι.

μολις μπαινεις στο προγραμμα πατας το τερμα δεξια πληκτρο και μετα update!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις μπαινεις στο προγραμμα πατας το τερμα δεξια πληκτρο και μετα update!

 

βρε ξερω πως γινεται update,αυτο που θελω ειναι οταν συνδεθω στο ιντερνετ να κανει update απο μονο του!:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε ξερω πως γινεται update,αυτο που θελω ειναι οταν συνδεθω στο ιντερνετ να κανει update απο μονο του!:worry:

αααααααα εγω το εχω οπως και εσυ και μολις συνδεθω με wifi κανει μονο του!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, θέλω να ξαναπεράσω την 2,3,4 και αναγκαστικά θα το κάνω με SEUS, το θέμα είναι ότι έτσι θα γίνω unroot. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα κάνω back up τις εφαρμογές, γιατί φαντάζομαι ότι το Titanium δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Επιπλέον επειδή το είχα ξανακάνει, είχα ένα τεράστιο πρόβλημα με τις επαφές, όταν έκανα το backup μου πέρασε και τις επαφές από το facebook ενώ εγώ είχα φίλτρο μόνο για αυτές που αποθηκεύω μόνος μου, λοιπόν και αναγκάστηκα να κάνω sync με το gmail μου. αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μία λύση για αυτό γιατί παιδεύτηκα πάρα πολύ για να τις συγχρονίσω πάλι με το facebook και δεν θέλω να το ξαναπεράσω.....
Link to comment
Share on other sites

Το Titanium γιατί δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις;

 

γιατί φαντάζομαι ότι εφόσον θα είμαι unroot δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω... Με το θέμα των επαφών κάποιο help?????

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες βοήθεια στο θέμα των επαφών στο τελευταίο post οπότε το MyPhoneExplorer είναι για τις επαφές σου. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω χαμενη κλιση ή μυνημα δεν θαπρεπε να μου αναβοσβηνει το πλαινο led;

 

Υποτειθεται πως ναι (κρινοντας απο αλλα xperia)

Κατεβασε το blink.κανει δουλεια..;-)

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατί μολις ξεκουμπωσω την μπαταρια,αλλαζουν διαταξη και σελιδες οι εφαρμογες μου????....

υπαρχει κατι να κανω???

και σε μενα γινεται αυτο,δεν μπορεις να κανεις κατι,απλα μην ξαναξεκουμπωσεις την μπαταρια ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω χαμενη κλιση ή μυνημα δεν θαπρεπε να μου αναβοσβηνει το πλαινο led;

χρησιμοποιω εδω και καιρο το Missed Call Reminder

περα απο τις ειδοποιησεις ηχητικα, αναβοσβηνει και το led και μαλιστα μπορεις να ορισεις αλλο χρωμα για τις κλησεις και αλλο για sms/mms! :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι:

https://market.android.com/details?id=wired.usbotg

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά στην ουσία μπορείς να συνδέεις οποιοδήποτε στικάκι και να το "βλέπει" το κινητό σου!!!!Αν δουλεύει απροβλημάτιστα τότε απλά.....ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΩ!!!Με λίγα λόγια έτσι έχεις έναν φορητό media player (και όχι μόνο!!!) ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

 

Στις οδηγίες λέει ότι εκτός από superuser(root) πρέπει να έχεις εγκατεστημένο και BUSYBOX...!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και άπο εμένα ,είμαι καινούριος κάτοχος συσκευής android και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.αν πέρασω εφαρμόγη απο το pc και οχι μεσω market κατευθείαν στο κινητό,πως την κάνω εγκατάσταση?σε ποιον ΄φακελο την βάζω.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και άπο εμένα ,είμαι καινούριος κάτοχος συσκευής android και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.αν πέρασω εφαρμόγη απο το pc και οχι μεσω market κατευθείαν στο κινητό,πως την κάνω εγκατάσταση?σε ποιον ΄φακελο την βάζω.ευχαριστώ

 

καλησπερα!κατεβασε απο το μαρκετ τον ASTRO file manager και περνα τις εφαρμογες στην sd (οπου θες) απο κει τις βρισκεις μεσω του file manager και τις εγκαθιστας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...