Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω απεγκατάσταση τα TETRIS - TEXAS - Guitar Hero κλπ ενώ έχω κάνει Root ????

Μετά από επανεκίνηση είναι και πάλι στο τηλέφωνό μου. Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία ενώ είσαι root ???

 

Αλλα πράγματα ούτως ή άλλως δεν διαγράφω γιατί φοβάμαι...

Τις τελευταίες μέρες έχω και ένα μύνημα που αναφέρει πως έχω πολύ λίγη διαθέσιμη μνήμη εφαρμογών. Συγκεκριμένα μόνο 38 ΜΒ. Ετσι έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο facebook και πήρα άλλα 45ΜΒ.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω απεγκατάσταση τα TETRIS - TEXAS - Guitar Hero κλπ ενώ έχω κάνει Root ????

Μετά από επανεκίνηση είναι και πάλι στο τηλέφωνό μου. Υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία ενώ είσαι root ???

 

Αλλα πράγματα ούτως ή άλλως δεν διαγράφω γιατί φοβάμαι...

Τις τελευταίες μέρες έχω και ένα μύνημα που αναφέρει πως έχω πολύ λίγη διαθέσιμη μνήμη εφαρμογών. Συγκεκριμένα μόνο 38 ΜΒ. Ετσι έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο facebook και πήρα άλλα 45ΜΒ.

 

χρειαζεσαι το titanium backup για να τις σβησεις..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το κινητο να το κανω αναβαθμιση στην τελεθταια εκδοση και εβγαλε μνμ το κινητο περιλαμβανει τροποποιημενο λογισμικο το οποιο δεν ειναι δυνατον να ενημερωθει. τη στον $#%$? λετε να ειναι το ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια ενας καινουριος χρηστης android μπορει να σβησει αχρηστες εφαρμογες απο τη μαμα εταιρια ή τον παροχο κινητης,μπορει να γλειτωσει απο διαφημισεις που εμφανιζονται στις εφαρμογες οταν τις τρεχουμε με ανοιχτο ιντερνετ και μπορει να παρει buck up των εφαρμογων του.

Οι πιο προχωρημενοι χρηστες μπορουν να κανουν overclock,να αλλαξουν roms και αλλα.

Αρνητικο:χανεις εγγυηση.αλλα με ξαναπερασμα του λειτουργικου εξαφανιζεται το ρουτ και εισαι παλι εντος εγγυησης.ή χρησιμοποιεις το unroot που εχει ο οδηγος του BMW116i και γονεσαι unrooted.

 

Δεν σε επηρεαζει το ρουτ στις αναβαθμισεις..;)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Προσπαθησα λοιπον κ εγω σε arc με 2.3.4/4.0.2.Α.0.42 αλλα εχει κολληση στο waiting device.

Την πρωτη φορα μου εγραψε deamon started succesfully κ εκανα την βλακεια? μολις το ειδα κ το εβγαλα νομιζοντας? πως τελειωσε.

Το μονο που ειδα ηταν μια αλλαγη θεσεων τον εφαρμογων μου μεσα στο μενου,ετρεξα το titanium backup αλλα δεν με βρισκει ρουτ

Στην συνδεσημοτητα τι επιλεγω?

Τι λαθος εκανα?

Χρειαζεται να κατεβασω κ εγω τους drivers?.Και αν ναι απο που?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το κινητο να το κανω αναβαθμιση στην τελεθταια εκδοση και εβγαλε μνμ το κινητο περιλαμβανει τροποποιημενο λογισμικο το οποιο δεν ειναι δυνατον να ενημερωθει. τη στον $#%$? λετε να ειναι το ροοτ?

αν εχεις διαγραψει εφαρμογες απο το φακελο system/apps δεν κανει αναβαθμιση!! (το επαθα και γω και βρηκα αυτη την απαντηση στο xda forums)

εκανα το εξης:

- πηρα ενα backup τα παντα ολα με το titanium

- unroot με τον τροπο του DooMLoRD (ισως να μην χρειαζοταν)

- εκανα μια καθαρη εγκατασταση της 4.0.1.A.0.283

- αναβαθμισα μεσω PC companion

- ξαναεκανα root + restore με το titanium

 

ακουγεται περιπλοκο, αλλα σε μιση ωριτσα ειχαν ολα τελειωσει! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

απο το titanium back up εσβησα καταλαθος μια εφαρμογη,και τωρα στην κεντρικη οθονη οταν θελω να αλλαξω ταπετσαρια,δεν μου βγαζει καθολου τις ζωντανες ταπετσαριες σαν επιλογη....

θελω να πω,πως δεν εχουν εξαφανιστει οι ζωντανες ταπετσαριες,αλλα κρατωντας το δαχτυλο μου στην κεντρικη οθονη,στην επιλογη φοντου,μου βγαζει μονο να επιλεξω μεταξυ "Συλλογη" και "Ταπετσαριες Sony Ericsson"...

η επιλογη "Ζωντανες ταπετσαριες"εχει εξαφανιστει....

τι κανουμε τωρα?πως θα ερθει πισω????

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων....

 

EDIT:

η εφαρμογη που εσβησα ηταν :"Live Wallpaper picker.apk"

το ερωτημα ειναι οτι την βρηκα στο ιντερνετ,και την περασα στο τηλ,αλλα δεν μου την κανει εγκατασταση.....

τι κανω λαθος?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,επεσε στα χερια μου ενα xpera arc το οποιο ειναι πεθαμενο.

πατας το κουμπι να ανοιξει και δε γινεται τιποτα απλα αναβοσβηνει το πλαινο λαμπακι.

αυτος που μου το δωσε μου πε οτι το χε παρει μεταχειρισμενο και μαλλον ο προηγουμενος ειχε πειραξει το software.

με ποιο τροπο μπορω να το επαναφερω?

με το pc companion δε καταφερα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

SEUS is your friend.

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

 

δοκιμασα αναβαθμιση απο software αλλα γραφει οτι εχω πειραγμενο sofware και δε γινεται...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αναβαθμιση απο software αλλα γραφει οτι εχω πειραγμενο sofware και δε γινεται...

εισαι root?αν εισαι κανε unroot και μετα δοκιμασε για update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη που εσβησα ηταν :"Live Wallpaper picker.apk"

το ερωτημα ειναι οτι την βρηκα στο ιντερνετ,και την περασα στο τηλ,αλλα δεν μου την κανει εγκατασταση.....

τι κανω λαθος?

 

Καμία απάντηση???......

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση???......

κανε αναβαθμιση και ξαναγινε root.απο οτι καταλαβα μονο εσβησες,backup εκανες πριν?μαλλον οχι. unroot-update-root και μην ξανασβησεις τιποτα αν δεν κανεις backup!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έκανα αναζήτηση για αναβαθμιση λογισμικού,καιμου λέει,πωσ εχω την τελευταία έκδοση.

ξαναπερνα την

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες-υποστηριξη.

βρηκα τελικα ακρη απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1141898

ειναι οπως θα δειτε ολα τα applications σε περιπτωση διαγραφης...

φυσικα και τα εχω ηδη κατεβασει ολα για ωρα αναγκης-μ@λ@κι@ς.....

σ'ευχαριστω koyf...;);););)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες-υποστηριξη.

βρηκα τελικα ακρη απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1141898

ειναι οπως θα δειτε ολα τα applications σε περιπτωση διαγραφης...

φυσικα και τα εχω ηδη κατεβασει ολα για ωρα αναγκης-μ@λ@κι@ς.....

σ'ευχαριστω koyf...;);););)

τωρα οκ?το περασες απο XDA και δουλευει?αν ειναι να τα κατεβασω και εγω μην κανω καμια βλακεια!!!!χαχαχαχαχα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τα 2 zipαρισμένα αρχεια που σου δινει,τα οποια γραφει απο πανω τι περιεχουν....

στα applications ειδα οτι εχει μεσα και το Live Wallpaper picker.apk που εψαχνα εγω...

το ειχα κατεβασει απο αλλα site,αλλα δεν μου το εκανε εγκατασταση...

απο εδω μολις το περασα στην καρτα,το βρηκα μεσω astro manager και το εκανε εγκατασταση αμεσως....

μετα εκανα και εγκατασταση το live wallpapers.apk και μπηκαν μεσα ολα τα μαμίσια live wallpapers...

τελος καλο,ολα καλα.......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες-υποστηριξη.

βρηκα τελικα ακρη απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1141898

ειναι οπως θα δειτε ολα τα applications σε περιπτωση διαγραφης...

φυσικα και τα εχω ηδη κατεβασει ολα για ωρα αναγκης-μ@λ@κι@ς.....

σ'ευχαριστω koyf...;);););)

 

ναι αλλά αν τα διαγράψεις και μπεις σε boot loop, πως μπορείς να τα εγκαταστήσεις πάλι στο κινητό???γιατί το είχα πάθει και αναγκάστηκα να το κάνω restore με το SEUS!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει μηνυμα πως διατειθετε νεα αναβαθμιση (εχω την 2.3.3) αλλα οταν συνδεω το pc companion μου λεει πως εχω ηδη το πιο προσφατο λογισμικο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει μηνυμα πως διατειθετε νεα αναβαθμιση (εχω την 2.3.3) αλλα οταν συνδεω το pc companion μου λεει πως εχω ηδη το πιο προσφατο λογισμικο..

να το βλεπεις καθε μερα και απο το pc σου και απο το κηνιτο.γιατι αυτο με την αναβαθμιση το παραξυλωσαν,φαντασου εγω εχω την καινουργια εδω και 1,5 μηνα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι εγινα ρουτ!!.Κ τωρα?

Μπορει καποιος να με βοηθησει?.Θελω για πρωτο βημα να βρω εφαρμογη free να 'ανεβασω' την cpu παραπανω (πχ 1.4)?.Υπαρχει?

Και επειδη δεν το 'εχω' τοσο σε αγγλικα-pc ορολογιες-android παρακαλω οποιος μου δωσει καποια πληροφορια αν μπορει να ειναι σε 'απλα ελληνικα',πχ.βημα-βημα δηλαδη(απο που κατεβαζω τι-ρυθμιζω ετσι) κτλ.

Ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα ρε παιδια δεν ξερω την τυφλα μου για αυτα κ φοβαμαι μην κανω καμια..'ζημια'

Αν τα καταφερω σε αυτο μετα θα σας 'πρηξω' για αλλαγη rom!!

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι εγινα ρουτ!!.Κ τωρα?

Μπορει καποιος να με βοηθησει?.Θελω για πρωτο βημα να βρω εφαρμογη free να 'ανεβασω' την cpu παραπανω (πχ 1.4)?.Υπαρχει?

Και επειδη δεν το 'εχω' τοσο σε αγγλικα-pc ορολογιες-android παρακαλω οποιος μου δωσει καποια πληροφορια αν μπορει να ειναι σε 'απλα ελληνικα',πχ.βημα-βημα δηλαδη(απο που κατεβαζω τι-ρυθμιζω ετσι) κτλ.

Ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα ρε παιδια δεν ξερω την τυφλα μου για αυτα κ φοβαμαι μην κανω καμια..'ζημια'

Αν τα καταφερω σε αυτο μετα θα σας 'πρηξω' για αλλαγη rom!!

Billia κατσε στα αυγα σου,χαχαχαχα αυτα ειναι πολυ περιπλοκα και απο το xda θα τα βρεις και σε αγγλικα!καλα εισαι ετσι τωρα βρε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει μηνυμα πως διατειθετε νεα αναβαθμιση (εχω την 2.3.3) αλλα οταν συνδεω το pc companion μου λεει πως εχω ηδη το πιο προσφατο λογισμικο..

 

Δοκίμασε με το Update Service...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα από προχτές που έκανα OTA update σε 4.0.2.Α.0.42 ...

Για κάποιο λόγο τρέχει η εφαρμογή "Χάρτες" στο backround με αποτέλεσμα να μου τσακίζει την μπαταρία (5%-6% σε 1,5 ώρα με το κινητό σε stand by)... και όσο να κάνω "Αναγκαστική διακοπή" αυτή ξανατρέχει μετά από 4-5 λεπτά ... Any clues ? Αν κάνω hard reset λετε να διορθωθεί ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα από προχτές που έκανα OTA update σε 4.0.2.Α.0.42 ...

Για κάποιο λόγο τρέχει η εφαρμογή "Χάρτες" στο backround με αποτέλεσμα να μου τσακίζει την μπαταρία (5%-6% σε 1,5 ώρα με το κινητό σε stand by)... και όσο να κάνω "Αναγκαστική διακοπή" αυτή ξανατρέχει μετά από 4-5 λεπτά ... Any clues ? Αν κάνω hard reset λετε να διορθωθεί ?

Μπες στο Google maps πατησε το πληκρο μενου και ψαξε να δες αν στο Latitude σε εχει συνδεδεμενο, αν σε εχει κανε αποσυνδεση. αυτο πιστευω οτι ειναι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...