Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Xperia Arc S (γράφω εδώ γιατί οι περισσότεροι έχετε το Arc, οπότε οι δυνατότητες είναι ίδες). Έχω μερικές ερωτήσεις:

5. Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητας ή τρίζουν μετά από κάποιο καιρό; Με ενδιαφέρει γιατί θα βάζω και 2η μπαταρία, οπότε η αφαίρεση του καπακιού θα είναι σχετικά συχνή...

 

Ευχαριστώ :)

Δεν εχω το Arc αλλα αποψη μου για το θεμα μπαταριας ειναι να το φορτιζεις οπου βρησκεις.... στο αμαξι στην εργασια σου στο σπιτι σου.... οπου μπορεις, καλυτερα να αλαξεις τη μπαταρια μετα απο μηνες κακης χρησης παρα να ψαχνεις για καπακι που βαλε-βγαλε οσο καλο και να ειναι καποια στιγμη θα γινει το κακο...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, μια βοηθεια...μεσα απ το update center μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο κι οταν συνδειμαι στο pc μου λεει οτι μια νεα εκδοση ειναι διαθεσιμη (4.0.2.Α.0.42). Παταω ενημερωση και μεσα οπ τα παραθυρα διαλογου κανω τις ενεργειες που μου λεει για αλλαγη λειτουργεις σε MTP στο τελος αποσυνδεεται η συσκευη και ο οδηγος κανει αναζητηση για εντοποισμο του τηλεφωνου και λεει οτι οτι το pc companion δεν μπορει να συνδεθει...καμμια ιδεα? Εχω την 2.3.3 (4.0.Α2.368) και δεν ειμαι root, ευχαριστω

 

εκει που σε λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει,βγες απο το update και πανε πισω στο pc companion.περιμενε μεχρι να συνδεθει και ξαναπατα για uodate και ακολουθησε ξανα τις οδηγιες,η καντο απο το κηνιτο την αναβαθμηση,και εμενα αυτο μου ειχε τυχει παλια!

 

Ευχαριστω για την απαντηση...το εκανα πολλες φορες...στο πλαισιο διαλογου Προετοιμασια υπολογιστη για ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου βγαζει ενα μηνυμα σφαλματος που λεει:

>Δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση η η εκκινηση των στοιχειων ενημερωσης του λογισμικου του τηλεφωνου<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Xperia Arc S (γράφω εδώ γιατί οι περισσότεροι έχετε το Arc, οπότε οι δυνατότητες είναι ίδες). Έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Μετά από root μπορώ να επαναφέρω εφαρμογές που έκανα backup από ROM άλλης εταιρείας? (συγκεκριμένα από HTC Desire S).

2. Μπορεί να δεχτεί το κλασικό HTC keyboard σαν εναλλακτικό?

3. Η αναζήτηση Ελληνικών ονομάτων εξαρτάται από τις οξείες; πχ αν ψάξω το όνομα "Νίκος", θα μου το εμφανίσει αν το ψάξω ως "Νικος"; (χωρίς οξεία στο "ι").

4. Από αυτονομία είσαστε ευχαριστημένοι;

5. Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητας ή τρίζουν μετά από κάποιο καιρό; Με ενδιαφέρει γιατί θα βάζω και 2η μπαταρία, οπότε η αφαίρεση του καπακιού θα είναι σχετικά συχνή...

6. Υποστηρίζει αλλαγή στο μέγεθος των χαρακτήρων πχ στη λίστα επαφών;

7. Το UI είναι ενδιαφέρον και λειτουργικό ή τελικά δυσκολεύει τη χρήση του κινητού;

8. Ο ήχος από το μεγάφωνο είναι δυνατός;

 

Ευχαριστώ :)

 

καλη σου μερα!

1. δεν το γνωριζω, αλλα απο τη στιγμη που και οι δυο συσκευες χρησιμοποιουν το ιδιο λειτουργικο λογικα θα μπορεις (ισως εκτος των στοκ εφαρμογων)

2. δεν το ξερω, δεν το εχω δοκιμασει

3. οχι δεν εξαρταται, μολις δοκιμασα και τη μαμα εφαρμογη επαφων και το exdialer που χρησιμοποιω

4. να υπολογιζεις γυρω στη 1,5 μερα με νορμαλ χρηση

5. τα πλαστικα θεωρουνται μετριας ποιοτητας και πολλοι αναφερουν προβλημα με ενα μικρο ραγισμα σε συγκεκριμενο σημειο της συσκευης. εμενα προσωπικα δεν εχει καποιο προβλημα, αλλα το εχω λιγο καιρο και δεν το ταλαιπωρω με βαλε-βγαλε μπαταρια

6. οχι, αλλα αν θυμαμαι καλα υπαρχει καποια εφαρμογη που το κανει

7. μια χαρα ειναι, ειδικα το timescape θα σε βολεψει αν εχεις αρκετες εφαρμογες κοινωνικης δικτυωσης. αλλα οπως και να εχει andriod ειναι, μπορεις να το φερεις στα μετρα σου!

8. το ηχειο του ειναι ισως απο τα δυνατοτερα και καθαροτερα της αγορας!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Xperia Arc S (γράφω εδώ γιατί οι περισσότεροι έχετε το Arc, οπότε οι δυνατότητες είναι ίδες). Έχω μερικές ερωτήσεις:

2. Μπορεί να δεχτεί το κλασικό HTC keyboard σαν εναλλακτικό?

6. Υποστηρίζει αλλαγή στο μέγεθος των χαρακτήρων πχ στη λίστα επαφών;

 

Ευχαριστώ :)

2. Αν εχεις το .APK του keyboard πιστευω ναι.

6. υπαρχει αυτη η εφαρμογη που μπορεις να αλλαξεις το μεγεθος https://market.android.com/details?id=com.dw.contacts.free δεν την εχω δοκιμασει...

 

Υ.Γ. δεν εχω το Arc....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει κανείς απο το ebw? Έχει 310 ευρώ και δεν αναφέρει οτι είναι από ανοιγμένη συσκευασία ή δειγματισμό! Πώς τόσο φτηνό για καινούριο?

 

Πριν κάποιους μήνες το πήρα από το Easy Buy World, όταν ακόμα είχε 370€-πριν βγει το arc S. Δεν έχω κανένα παράπονο, το κινητό είναι άψογο. Μάλιστα όλες τις επίσημες αναβαθμίσεις τις έχει βρει αμέσως και η ίδια η συσκευή και το PC Companion, σε αντίθεση με άλλα παιδιά που από ό,τι ξέρω ακόμα δεν τους έχει εμφανιστεί ούτε η αναβάθμιση σε 2.3.4. Επίσης μέσα στη συσκευασία είχε θήκη της sony ericsson, 16GB micro sd, καλώδιο HDMI και προσατατευτικό οθόνης που ούτε καν φαίνεται. Θεωρώ ότι είναι πραγματικά καλή και συμφέρουσα επιλογή :-)

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας κάνει αγορά από το συγκεκριμένο internetικό κατάστημα birdphone; Έχει το απλό ARC Misty Silver στα 311Ε, αξίζει; Μπαταρία κλασσικά 1μέρα έτσι androooiddd;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, έχει κανένας κάνει αγορά από το συγκεκριμένο internetικό κατάστημα birdphone; Έχει το απλό ARC Misty Silver στα 311Ε, αξίζει; Μπαταρία κλασσικά 1μέρα έτσι androooiddd;

 

Έχω αγοράσει εγώ, κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας κάνει αγορά από το συγκεκριμένο internetικό κατάστημα birdphone; Έχει το απλό ARC Misty Silver στα 311Ε, αξίζει; Μπαταρία κλασσικά 1μέρα έτσι androooiddd;

 

Για την Μπαταρία που λες ... εγώ με Official android 2.3.4 και χρήση ως κινητό / ραδιόφωνο και τα data κλειστά μoυ βγάζει πλέον 3 μέρες σχεδόν ... με τα data ανοιχτά και αρκετή χρήση net/ραδιοφώνου/τηλεφώνου μου βγάζει 30-40 ώρες

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια των εφαρμογων μεσα στο μενου εννοεις;

Εχεις βαλεια καποια επιλογη;πχ.ονομαστικα;

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

 

ναι,εννοώ τα εικονίδια μεσα στο μενού.όχι τα εικονίδια στις

Πέντε πρώτες αρχικές σελίδες.δεν εχω πειράξει κάποια επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια βοηθεια...μεσα απ το update center μου λεει οτι το κινητο ειναι ενημερωμενο κι οταν συνδειμαι στο pc μου λεει οτι μια νεα εκδοση ειναι διαθεσιμη (4.0.2.Α.0.42). Παταω ενημερωση και μεσα οπ τα παραθυρα διαλογου κανω τις ενεργειες που μου λεει για αλλαγη λειτουργεις σε MTP στο τελος αποσυνδεεται η συσκευη και ο οδηγος κανει αναζητηση για εντοποισμο του τηλεφωνου και λεει οτι οτι το pc companion δεν μπορει να συνδεθει...καμμια ιδεα? Εχω την 2.3.3 (4.0.Α2.368) και δεν ειμαι root, ευχαριστω

 

Χθες βγηκε και στο κινητο οτι υπαρχει Νεα διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου με υποσημειωση οτι Απαιτειται το PC Companion...Μεσα απ το τηλεφωνο δεν γινεται,το εκανα απ το PC Companion πολλες φορες και μου βγαζει το μηνυμα:<< Δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση η η εκκινηση των στοιχειων ενημέρωσης του λογισμικου του τηλεφωνου>>

 

Καμμια ιδεα?

Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

ναι,εννοώ τα εικονίδια μεσα στο μενού.όχι τα εικονίδια στις

Πέντε πρώτες αρχικές σελίδες.δεν εχω πειράξει κάποια επιλογή...

 

νομιζω αυτο γινεται απο μονο του.μονο με καποιον αλλο launcher το γλειτωνεις αυτο.ο ADW νομιζω εχει επιλογη να μην αλλαζουν σειρα τα εικονιδια στο μενου

 

Χθες βγηκε και στο κινητο οτι υπαρχει Νεα διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου με υποσημειωση οτι Απαιτειται το PC Companion...Μεσα απ το τηλεφωνο δεν γινεται,το εκανα απ το PC Companion πολλες φορες και μου βγαζει το μηνυμα:<< Δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση η η εκκινηση των στοιχειων ενημέρωσης του λογισμικου του τηλεφωνου>>

 

Καμμια ιδεα?

 

να μια ιδεα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Σ ευχαριστώ για την ιδέα σου αν και δεν χρειαστηκε. Τελικά το κατάφερα μετά από πολλές δοκιμές σ ένα λάπτοπ κι ένα pc, με την πρώτη σ ένα άλλο laptop. Να σαι καλα.

Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και η αναβάθμιση σε Android 4.0

 

Superbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

2. Μπορεί να δεχτεί το κλασικό HTC keyboard σαν εναλλακτικό?

 

(Ότ)αν το πάρεις στείλε μου pm να στο δώσω.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω θέμα με το Sygic navigation όπου όταν λειτουργεί και δεχτώ εισερχόμενη κλήση, αυτό σταματάει την λειτουργία του. Θυμάμαι παλαιότερα που είχα το Χ10 στην 2.1 έκδοση με το navigon δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Το αντιμετοπίζεται και άλλοι αυτό, ή φταίει το sygic? Γενικά θέλω να απαντάω την κλήση με bluetooth ακουστικό, αλλά το navigation να συνεχίζει. Καμιά ιδέα;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, με το autokiller memory αντιμετωπίζεται κανένα πρόβλημα???το έχω στο extreme και κάθε φορά που θα βγω από μία εφαρμογή, αργεί πολύ να φορτώσει την αρχική οθόνη....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, με το autokiller memory αντιμετωπίζεται κανένα πρόβλημα???το έχω στο extreme και κάθε φορά που θα βγω από μία εφαρμογή, αργεί πολύ να φορτώσει την αρχική οθόνη....

 

Επειδή το έχεις στο extreme! :D

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, με το autokiller memory αντιμετωπίζεται κανένα πρόβλημα???το έχω στο extreme και κάθε φορά που θα βγω από μία εφαρμογή, αργεί πολύ να φορτώσει την αρχική οθόνη....

εγω που το εχω στο extreme μονο σε μια εφαρμογη μου το κανει αυτο που λες!!!!καταλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτην τη εφαρμογη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά, με το autokiller memory αντιμετωπίζεται κανένα πρόβλημα???το έχω στο extreme και κάθε φορά που θα βγω από μία εφαρμογή, αργεί πολύ να φορτώσει την αρχική οθόνη....

 

Δηλαδή χωρίς αυτή τη ρύθμιση η αρχική οθόνη φορτώνει ακαριαία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...

 

Εδω και 1 μηνα και κατι εχω στ χερια μου ενα Arc S...

Αρκετα καλο... Η αληθεια ειναι πως δεν με ενθουσιαζαν τα Android Phones ποτε αλλα τωρα μπορω να πω πως οντος εκανα λαθος...

Με εχει βολεψει αρκετα, δυνατο ηχειο, μεγαλη οθονη, γρηγορο, αρκετα καλη λειτουργια της αφης...

Το μονο θεμα μου ειναι ενα, οταν μπαινω στ market, μολις φτασω στο 500οστο αρχειο περνω αυτο το μυνημα... απαιτειται ελενχος ταυτοτητας... Παρακαλω συνδεθειτε στο λογαριασμο σας Google...

 

Τι ακριβως παιζει? παταω πανω του αλλο τιποτα...

Παταω εκει π λεει λογαριαμοι, μου δειχνει ενα λογαριασμο google που εφτιαξα οταν πρωτο μπηκα στ Market αλλα φαινεται ιδι προεπιλεγμενος...

Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδες...

 

Εδω και 1 μηνα και κατι εχω στ χερια μου ενα Arc S...

Αρκετα καλο... Η αληθεια ειναι πως δεν με ενθουσιαζαν τα Android Phones ποτε αλλα τωρα μπορω να πω πως οντος εκανα λαθος...

Με εχει βολεψει αρκετα, δυνατο ηχειο, μεγαλη οθονη, γρηγορο, αρκετα καλη λειτουργια της αφης...

Το μονο θεμα μου ειναι ενα, οταν μπαινω στ market, μολις φτασω στο 500οστο αρχειο περνω αυτο το μυνημα... απαιτειται ελενχος ταυτοτητας... Παρακαλω συνδεθειτε στο λογαριασμο σας Google...

 

Τι ακριβως παιζει? παταω πανω του αλλο τιποτα...

Παταω εκει π λεει λογαριαμοι, μου δειχνει ενα λογαριασμο google που εφτιαξα οταν πρωτο μπηκα στ Market αλλα φαινεται ιδι προεπιλεγμενος...

Τι μπορω να κανω?

 

Επειδή γράφεις σε λάθος thread, Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο θέμα του Arc S... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314505

 

απ'ότι θυμάμαι ναι....

 

Δοκίμασε το πάλι για να το σιγουρέψεις μιας και είμαι πεπεισμένος ότι κάτι άλλο φταίει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...