Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως με συνεχώς ανοιχτό το bluetooth,3-4 ώρες ομιλία,αρκετά sms,λειτουργία πτήσης για λίγες ώρες το βράδυ(κοιμάμαι πολύ λίγο....! ),φωτεινότητα στο 70%,gps και δεδομένα για κάτι παραπάνω από ώρα,συν περίπου μία ώρα wifi και κάνα παιχνιδάκι για λίγο μου κρατάει άνετα 48 ώρες με την στοκ μπαταρία(2.3.4)!!!Δεν είναι άσχημα πιστεύω!:) Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με νορμαλ χρηση (ομιλια, σμς), σχετικα χαμηλο φωτισμο οθονης, ανοιγμα data & wifi μονο οταν τα χρειαζομαι και λειτουργια πτησης τη νυχτα εβγαλε λιγο πανω απο 2,5 μερες με τη μαμα μπαταρια! not bad! :)

 

να σε ρωτησω στη λειτουργεια πτησης δουλευει το ξυπνητηρι?

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω στη λειτουργεια πτησης δουλευει το ξυπνητηρι?

 

Κανονικά δουλεύει....! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύει....! :)

 

ευχαριστω,δεν το ηξερα οποτε ετσι ολο και κατι θα γλυτωνουμαι απο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,δεν το ηξερα οποτε ετσι ολο και κατι θα γλυτωνουμαι απο μπαταρια

βασικα γλυτωνεις πολυ!

υπολογιζω οτι με περιπου 8 ωρες σε λειτουργια πτησης εχουμε καταναλωση μπαταριας μολις 3~4% :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! χρειαζομαι βοηθεια... θελω να κανω την ενημερωση συστιματος ωστε να κατεβασω το νεο λογισμικο 4.0.2.Α.0.42 αλλα δεν μπορω. τι μπορω να κανω ωστε να το κατεβασω? επισης υπαρχει καποιος που να εχει αυτη την νεα εκδοση? ισχυει οτι θα εχει ζουμ το βιντεο?

 

Η καρτα ειναι απο το τηλεφωνο ή την εχεις αγορασει? Αν ειναι το 2 μπορει να εχει προβλημα, την δοκιμασες σε αλλον τηλεφωνο? παντως σε καθε περιπτωση κανε ενα format στη καρτα.

Οσο αναφορα το update, να το κανεις...σαφως και εχει διαφορες, ασχετα αν τις βλεπεις ή οχι.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

καλημερα! η καρτα ειναι αυτη που ειχε το κινητο. προσπαθω να κατεβασω την νεα εκδοση λογισμικου αλλα δεν κατεβαινει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! η καρτα ειναι αυτη που ειχε το κινητο. προσπαθω να κατεβασω την νεα εκδοση λογισμικου αλλα δεν κατεβαινει...

 

Καλημερα, εχει zoom το video.

Format εκανες στη καρτα? Μεσα απο το menu, του τηλεφωνου γινεται.

Για το update τωρα, πως το κανεις?

Κανε επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμγσεις και δοκιμασε μετα με το SEUS? Επισης για να γινει το update θα πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με pc!!! Δεν γινεται με OTA.

 

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι το συνδεσα με τον υπολογιστη. κανω ακριβως τα ιδια με την προηγουμενη ενημερωση αλλα τιποτα.

εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι τα ιδια. πως θα κανω format στην καρτα? κ αν κανω θα χασω τα αρχεια μου?

 

Καλημερα, εχει zoom το video.

Format εκανες στη καρτα? Μεσα απο το menu, του τηλεφωνου γινεται.

Για το update τωρα, πως το κανεις?

Κανε επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμγσεις και δοκιμασε μετα με το SEUS? Επισης για να γινει το update θα πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με pc!!! Δεν γινεται με OTA.

 

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν λες οτι το φουλαρες για ποσο αριθμο μιλαμε?περιπου.

 

μου γραφει 342mb σε χρηση, 46mb ελευθερα. Απο την sd εχω καλυψει 4.4 gb

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ναι το συνδεσα με τον υπολογιστη. κανω ακριβως τα ιδια με την προηγουμενη ενημερωση αλλα τιποτα.

εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι τα ιδια. πως θα κανω format στην καρτα? κ αν κανω θα χασω τα αρχεια μου?

 

Ρυθμήσεις -->

Αποθυκευτικός χώρος --> Αφαίρεση Καρτας sd (περιμένεις λίγο) --> Διαγραφή Καρτας sd.

Μετά απο αυτό οτι έχεις στην καρτα θα τα χάσεις, λογικο ειναι.

Τι μηνυμα βγάζει και δεν κάνει το update? Χρησιμοποιείς το seus? Μεσα απο το τηλεφωνο σου έχει δοκιμάσει το update?

** Μαλλον το update αυτο γινεται με OTA, πρεπει να έχω κανει λάθος στο άλλο Post που σου απάντησα. :cry:

Δοκίμασε :

Ρυθμίσεις --> Σχεικά με το τηλεφωνο --> Ενημέρωση λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμήσεις -->

Αποθυκευτικός χώρος --> Αφαίρεση Καρτας sd (περιμένεις λίγο) --> Διαγραφή Καρτας sd.

Μετά απο αυτό οτι έχεις στην καρτα θα τα χάσεις, λογικο ειναι.

Τι μηνυμα βγάζει και δεν κάνει το update? Χρησιμοποιείς το seus? Μεσα απο το τηλεφωνο σου έχει δοκιμάσει το update?

** Μαλλον το update αυτο γινεται με OTA, πρεπει να έχω κανει λάθος στο άλλο Post που σου απάντησα. :cry:

Δοκίμασε :

Ρυθμίσεις --> Σχεικά με το τηλεφωνο --> Ενημέρωση λογισμικού

 

καλησπερα! τι κανουμε? την εφτιαξα την καρτα αλλα ακομα δεν μπορω να κανω την ενημερωση,μου βγαζει σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! τι κανουμε? την εφτιαξα την καρτα αλλα ακομα δεν μπορω να κανω την ενημερωση,μου βγαζει σφαλμα.

 

Καλημερα, και με ota, και απο το pc βγαζει σφαλμα Τι λεει το σφαλμα?

Ειναι λιγο περιεργο...για δωσε περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο που πας να κανεις update.

Μηπως πρεπει να δεις τα updates του framework στο pc σου? Εχεις το framework 4? Firewall κλειστο? Μηπως το εχεις κανει ροοτ? Και γιαυτο βγαζει σφαλμα?

Παιδεια κανενας αλλος καμια ιδεα?

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

ποια θα ηταν λετε μια καλη τιμη για να πουλησει καποιος το αρκ του τωρα? ενα 300αρι θα ηταν λογικο??
:cool:
Link to comment
Share on other sites

ποια θα ηταν λετε μια καλη τιμη για να πουλησει καποιος το αρκ του τωρα? ενα 300αρι θα ηταν λογικο??

μπα...

http://www.skroutz.gr/s/329731/Sony-Ericsson-Xperia-Arc.html

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, είναι διαθέσιμο το PlayNow στην Ελλάδα; Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω wifi αλλά τίποτα..:confused:

 

Να θεωρήσω ότι ρωτάω κάτι απλό και στάνταρ. Γιατί δεν απαντά κάποιος/α συγνώμη κιόλας; Ένα απλό ναί ή όχι αρκεί..:what:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις φίλε μου ότι δεν απαντά κάποιος επειδή έχει κάτι μαζί σου; Προφανώς δεν γνωρίζει κάποιος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Απλά είναι μια εφαρμογή στο κινητό που κανένας δεν την έχει πατήσει; Πιστεύω πως είναι μια εφαρμογή με διάφορα apps σαν το αντίστοιχο Samsung Apps του SGS αν κάνω λάθος διορθώστε με.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!!!εχω και εγω ενα Arc με καρτοσυμβολαιο cosmote και εβαλα ενα προγραμματακι για ιντερνετ!!!δεν μπορω να μπω με τιποτα ομως....δεν μου αποθηκευει τις ρυθμισεις που μου στειλαν με μηνυμα!!!!μηπως πρεπει ναρυθμισω χειροκινητα το ΑΡΝ που εχω διαβασει καπου αλλου?

 

thanks !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

καταλαβα...σκ@τουλες.. αν το πουλουσα 300 θα μπορουσα να δωσω ενα 100ρικο να παρω τον γαλαξια, αλλα τωρα...θα πειρμενω να πεσει η τιμη..

 

Φιλε μου εχεις κανει ενεργοποιηση δεδομενων και wcdma δικτυου??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...σκ@τουλες.. αν το πουλουσα 300 θα μπορουσα να δωσω ενα 100ρικο να παρω τον γαλαξια, αλλα τωρα...θα πειρμενω να πεσει η τιμη..

 

Φιλε μου εχεις κανει ενεργοποιηση δεδομενων και wcdma δικτυου??

 

 

ναι εχω κανει αλλα και παλι τζιφος!!!με wifi μπαινει κανονικα !!!!τρελα!!!!:-):):):):):worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κανει αλλα και παλι τζιφος!!!με wifi μπαινει κανονικα !!!!τρελα!!!!:-):):):):):worry::worry::worry::worry:

 

Δεν ειναι ηδη αποθηκευμενες οι ρυθμισεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ελυσα το θεμα παιδια!!!εφταιγε η καρτα sim, επειδη ειναι αρκετα παλια δεν υποστηριζε 3G!!!εβαλα αλλη καρτα μεσα πιο καινουργια και μπηκε κανονικοτατα στο ιντερνετ!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τρελαθεί. Ψάχνω ώρες να βρω πως στο διάλα θα χρησιμοποιήσω το κινητό ως modem για σύνδεση στο Internet από το PC. Έχω εγκαταστήσει κανονικά στο PC το PC COMPANION της SE, τα κινητά μου Mini Pro και Arc συνδέονται κανονικά με την σουίτα αλλά στην σουίτα δεν βρίσκω πουθενά κάποια επιλογή για σύνδεση στο ίντερνετ μέσω του κινητού ως modem. Μπορείτε να βοηθήσετε; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...