Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή γράφεις σε λάθος thread, Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο θέμα του Arc S... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314505

 

 

 

Δοκίμασε το πάλι για να το σιγουρέψεις μιας και είμαι πεπεισμένος ότι κάτι άλλο φταίει.

 

απ'ότι κοιτάω και από το titanium, δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές που θέλουν root μετά από το autokiller..... βέβαια έχω κάποια παιχνιδάκια από 4shared.... τι να κάνω....πριν 3 εβδομαδες εκανα update..... βαριέμαι πάλι.....:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απ'ότι κοιτάω και από το titanium, δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές που θέλουν root μετά από το autokiller..... βέβαια έχω κάποια παιχνιδάκια από 4shared.... τι να κάνω....πριν 3 εβδομαδες εκανα update..... βαριέμαι πάλι.....:worry:

 

Κάνε uninstall το killer , δες αν αργεί το Home screen, και τότε θα ξέρεις...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχω βαρεθεί να φορτίζω κάθε 30 ώρες το κινητό (επειδή έχω συνέχεια ανοιχτά τα Data) αποφάσισα να δοκιμάσω μια μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας και έτσι αγόρασα σήμερα την παρακάτω μπαταρία και περιμένω να μου έρθει. Απ ότι κατάλαβα είναι στο ίδιο μέγεθος με την μπαταρία που έχει το Arc (δεν θα μεγαλώσει το πάχος δηλαδή) αλλά έχει 450mAH περισσότερα από την μαμίσια μπαταρία. Αυτό ελπίζω να μου δώσει 10 ώρες επιπλέον ζωή.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250943595256#ht_2174wt_962

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Κάνε uninstall το killer , δες αν αργεί το Home screen, και τότε θα ξέρεις...

 

δεν έχω εγκαταστήσει το killer και εχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό.Προφανως κάποια εφαρμογή το δυσκολεύει αλλά δεν έχω εντοπίσει ποιά...

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω εγκαταστήσει το killer και εχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό.Προφανως κάποια εφαρμογή το δυσκολεύει αλλά δεν έχω εντοπίσει ποιά...

εμενα το κανει με το dolphin browser!!!!!μονο εκει αργει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβημα εδω κ κανα μηνα!

Στην κατασταση του τι 'τρωει' η μπαταρια ενω πριν ηταν τα 2-3 πρωτα τωρα ειναι μονιμα κ τα υπολοιπα!!

Προβολη>42%

Ετοιμοτητα κυψελης>20%

το τηλεφωνο ειναι αδρανες>14%

φωνητικες κλησεις>10%

facebook>4-5%

συστημα android>3%

ρολοι!!>3%

υπηρεσιες google>2%

μηνυματα>2%

Τι γινετε ρε παιδια?. εβαλα το available task manager κ δεν ξερω πως πρεπει να το ρυθμησω για καλυτερα αποτελεσματα!

Τωρα το εχω το enable auto kill στο on!.σωστο η λαθος?.γιατι θεωρητικα οταν σβηνει η οθονη σκοτωνει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν αλλα πρωτη μερα σημερα που το δοκιμασα ετσι κοντεψα να μεινω απο μπαταρια!!

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχεις στο extreme! :D

 

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα το εβαλα για λιγο στο default και βλεπο το κινητο να πηγαινει καλητερα,ουτοσ η αλλοσ το αντροιντ σκοτωνει απο μονο του οποια εφαρμογη δεν χρειαζεται ασ μην τισ σκοτωνουμ εμεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβημα εδω κ κανα μηνα!

Στην κατασταση του τι 'τρωει' η μπαταρια ενω πριν ηταν τα 2-3 πρωτα τωρα ειναι μονιμα κ τα υπολοιπα!!

Προβολη>42%

Ετοιμοτητα κυψελης>20%

το τηλεφωνο ειναι αδρανες>14%

φωνητικες κλησεις>10%

facebook>4-5%

συστημα android>3%

ρολοι!!>3%

υπηρεσιες google>2%

μηνυματα>2%

Τι γινετε ρε παιδια?. εβαλα το available task manager κ δεν ξερω πως πρεπει να το ρυθμησω για καλυτερα αποτελεσματα!

Τωρα το εχω το enable auto kill στο on!.σωστο η λαθος?.γιατι θεωρητικα οταν σβηνει η οθονη σκοτωνει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν αλλα πρωτη μερα σημερα που το δοκιμασα ετσι κοντεψα να μεινω απο μπαταρια!!

 

Κι εμένα μετά το Update σε 2.3.4 έτσι είναι. Αλλά εμένα η μπαταρία κρατάει αρκετά αν έχω κλειστά τα Data ... άν τα ανοίξω με το ζόρι μου βγάζει 24 ώρες. Το κακό είναι ότι σε μένα μετά το Update η προβολή μου τρώει πολύ μπαταρία ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποιώ. Πχ χτες το βράδυ ενώ κοιμόμουν (1 με 7.30 το πρωί) έχασε 6% και η προβολή ήταν 60% ... αρχίζω και φοβάμαι ότι κάποιο πρόβλημα παίζει ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

το dolphin το έχω και εγώ...λες να το κανουμε uninstall????

 

Το Dolphin δεν κάνει μεγάλη συμπίεση δεδομένων με αποτέλεσμα να "τρωει" πολλά δεδομένα του Data plan. Αν συνδέεστε με 3G θα σας πρότεινα να μην τον χρησιμοποιείται

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το Dolphin δεν κάνει μεγάλη συμπίεση δεδομένων με αποτέλεσμα να "τρωει" πολλά δεδομένα του Data plan. Αν συνδέεστε με 3G θα σας πρότεινα να μην τον χρησιμοποιείται

συμφωνω!

προσωπικα χρησιμοποιω Opera οταν βρισκομαι σε 3G (κανει τη μεγιστη δυνατη συμπιεση = λιγοτερα ΜΒ χρησης) και το προεγκατεστημενο προγραμμα οταν ειμαι σε wifi

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ΣΚ που μας πέρασε έκανε hard reset στο Arc ... Φοράω την 2.3.4 .

 

Σήμερα παρατήρησα ότι μετά το hard reset γράφω μηνύματα SMS με 68 χαρακτήρες ενώ πριν 10000% έγραφα με 160 ... Γιατί έγινε αυτό ? Δεν υπάρχει και καμιά επιλογή ρε γμτ

 

Μήπως έχει κανείς την Rom 2.3.4 Balkan ? Παίζει να μου δημιούργησε το πρόβλημα πως η δικιά μου είναι η Generic ...

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ΣΚ που μας πέρασε έκανε hard reset στο Arc ... Φοράω την 2.3.4 .

 

Σήμερα παρατήρησα ότι μετά το hard reset γράφω μηνύματα SMS με 68 χαρακτήρες ενώ πριν 10000% έγραφα με 160 ... Γιατί έγινε αυτό ? Δεν υπάρχει και καμιά επιλογή ρε γμτ

 

Μήπως έχει κανείς την Rom 2.3.4 Balkan ? Παίζει να μου δημιούργησε το πρόβλημα πως η δικιά μου είναι η Generic ...

εγω εδω και καιρο γραφω με 68!!!αλλα ανα βαλεισ το ''greek keyboard'' μπορεις να στελνεις με 160.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και καιρο γραφω με 68!!!αλλα ανα βαλεισ το ''greek keyboard'' μπορεις να στελνεις με 160.

 

Κομπλέ ... πέρασα την 2.3.4 greek balkan και όλα τζιτζι

 

 

WotanServer.com

¨Οποιος θέλει να κάνει αναβάθμιση λογισμικού ας δει αυτό το Site - από εκεί την έκανα εγώ. Για την ώρα αυτή η υπηρεσία είναι δωρεάν

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ενότητα του Arc. :)

 

Εδώ και τρεις μέρες έχω και εγώ αυτό το πανέμορφο smartphone. Να σημειώσω ότι είναι το πρώτο μου, καθώς προέρχομαι από ένα Κ850i που με συντρόφευε τα τρία τελευταία χρόνια. Και όπως είναι λογικό έχω χάσει τα αβγά και τα καλάθια με τόσα καινούργια πράγματα που έχει το Android.

 

Το έχω πάρει εδώ και ενάμιση μήνα από το birdphone, αλλά λόγω ενός ιατρικού ατυχήματος που είχα δεν το είχα βγάλει από το κουτί του.

 

Προσπαθώ να συνηθίσω το πληκτρολόγιο αφής για τα γραπτά μηνύματα για να γράφω γρήγορα, γιατί μέχρι στιγμής πάω σαν την χελώνα. :lol:

 

Και ξαφνικά σήμερα εκεί που έγραφα γραπτό μήνυμα με ελληνικό πληκτρολόγιο, θέλησα να βάλω και αγγλική γλώσσα επειδή την χρειάστηκα, όμως για κάποιο περίεργο λόγω εγκαταστάθηκε Ιαπωνικό πληκτρολόγιο, (συγκεκριμένα στο πληκτρολόγιο αναφέρει input chinese Και input English) παρόλο που όλα τα μενού είναι στα ελληνικά. Πάω στις ρυθμίσεις και επιλέγω δυο γλώσσες ελληνικά και αγγλικά, τις τσεκάρω. Μέτα γυρνάω πάλι να γράψω ένα μήνυμα και ξανά τα ίδια μόνο αγγλικό και κινεζικό πληκτρολόγιο. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα τίποτα αυτό. Καμία βοήθεια πατριώτες;;;

 

Επίσης είναι και κάτι αρχικές απορίες που έχω.

 

- Πως μπορώ να δω μέσα από το τηλέφωνο ποια έκδοση λειτουργικού φοράει;

- Υπάρχει τρόπος ώστε το κινητό να συνδεθεί στο Internet μέσω Usb από τον υπολογιστή, καθώς εδώ που είμαι παίρνω Internet μόνο μέσω Lan και δεν υπάρχει WI - FI για να συνδεθώ στο market.

- Ποια εφαρμογή προτείνεται ώστε να γίνεται πιο απλά η διαδικασία γραπτών μηνυμάτων;

- Γίνεται στην αναφορά παράδοσης να βγάζει και ηχητικό, κάποιον ήχο που θέλω να βάλω, και όχι μόνο αυτό το τσεκ.

- Γίνεται να ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνω μήνυμα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ενότητα του Arc. :)

 

 

Και ξαφνικά σήμερα εκεί που έγραφα γραπτό μήνυμα με ελληνικό πληκτρολόγιο, θέλησα να βάλω και αγγλική γλώσσα επειδή την χρειάστηκα, όμως για κάποιο περίεργο λόγω εγκαταστάθηκε Ιαπωνικό πληκτρολόγιο, (συγκεκριμένα στο πληκτρολόγιο αναφέρει input chinese Και input English) παρόλο που όλα τα μενού είναι στα ελληνικά. Πάω στις ρυθμίσεις και επιλέγω δυο γλώσσες ελληνικά και αγγλικά, τις τσεκάρω. Μέτα γυρνάω πάλι να γράψω ένα μήνυμα και ξανά τα ίδια μόνο αγγλικό και κινεζικό πληκτρολόγιο. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα τίποτα αυτό. Καμία βοήθεια πατριώτες;;;

 

Επίσης είναι και κάτι αρχικές απορίες που έχω.

 

- Πως μπορώ να δω μέσα από το τηλέφωνο ποια έκδοση λειτουργικού φοράει;

- Υπάρχει τρόπος ώστε το κινητό να συνδεθεί στο Internet μέσω Usb από τον υπολογιστή, καθώς εδώ που είμαι παίρνω Internet μόνο μέσω Lan και δεν υπάρχει WI - FI για να συνδεθώ στο market.

- Ποια εφαρμογή προτείνεται ώστε να γίνεται πιο απλά η διαδικασία γραπτών μηνυμάτων;

- Γίνεται στην αναφορά παράδοσης να βγάζει και ηχητικό, κάποιον ήχο που θέλω να βάλω, και όχι μόνο αυτό το τσεκ.

- Γίνεται να ανάβει η οθόνη όταν λαμβάνω μήνυμα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

 

Για το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο πιστεύω ότι μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα βοηθήσει (κάνε πρώτα back up τηλέφωνα κτλ γιατί θα σου σβήσει την μνήμη του τηλεφώνου)

Για να δεις ποια έκδοση φοράει : Ρυθμίσεις-> Σχετικά με το τηλέφωνο-> Αριθμός Έκδοσης

Δεν το ξέρω αν παίρνει net μέσω USB από το λαπ τοπ δυστυχώς ... δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ.

Πιο απλά μηνύματα από το μαμίσιο ? Τι να σε πω ... δοκίμασε το GoSmS ή κάπως έτσι.

Για τις αναφορές και τα μηνύματα δεν νομίζω να γίνονται αυτά που ζητάς ... αλλά δεν το έχω ψάξει και ποτέ γιατί δεν μου χρειάζονται

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...

 

Ζητω συγνωμη για την λαθος τοποθετηση του Post αυτου στην ενοτητα του Arc προηγουμενος... Αν γινετε ας σβηστει παρακαλω απo εκει...

 

Εδω και 1 μηνα και κατι εχω στ χερια μου ενα Arc S...

Αρκετα καλο... Η αληθεια ειναι πως δεν με ενθουσιαζαν τα Android Phones ποτε αλλα τωρα μπορω να πω πως οντος εκανα λαθος...

Με εχει βολεψει αρκετα, δυνατο ηχειο, μεγαλη οθονη, γρηγορο, αρκετα καλη λειτουργια της αφης...

Το μονο θεμα μου ειναι ενα, οταν μπαινω στ market, μολις φτασω στο 500οστο αρχειο περνω αυτο το μυνημα... απαιτειται ελενχος ταυτοτητας... Παρακαλω συνδεθειτε στο λογαριασμο σας Google...

 

Τι ακριβως παιζει? παταω πανω του αλλο τιποτα...

Παταω εκει π λεει λογαριαμοι, μου δειχνει ενα λογαριασμο google που εφτιαξα οταν πρωτο μπηκα στ Market αλλα φαινεται ιδι προεπιλεγμενος...

Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μετά το Update σε 2.3.4 έτσι είναι. Αλλά εμένα η μπαταρία κρατάει αρκετά αν έχω κλειστά τα Data ... άν τα ανοίξω με το ζόρι μου βγάζει 24 ώρες. Το κακό είναι ότι σε μένα μετά το Update η προβολή μου τρώει πολύ μπαταρία ακόμα κι αν δεν το χρησιμοποιώ. Πχ χτες το βράδυ ενώ κοιμόμουν (1 με 7.30 το πρωί) έχασε 6% και η προβολή ήταν 60% ... αρχίζω και φοβάμαι ότι κάποιο πρόβλημα παίζει ...

 

εμενα 2 με 6 το πρωι εχασε 21%!!.μεχρι τις 13 το μεσημερι φτανω να εχω απο 79% μπαταρια σε 47%!!

6% εχανε πριν κ δεν ειχα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko:τολμησα σημερα μια αγορα μεσω ιντερνετ του sony ericsson arc..με φοβιζει η διαφορα τιμων που βρηκα,φυσικα διαλεξα το φθηνοτερο,ομως δε ξερω αν εκανα καλα...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μεγάλοοοο :cry:

 

Σε rootαρισμένη συσκευή κατά λάθος σήμερα πάτησα αναβάθμιση λειτουργικού (4.0.2 κάτι ήτανε) και την κατέβασε, έκανε επανεκίνηση και μόλις άρχισε να ξεπακετάρει το λογισμικό προφανώς , η συσκευή σταμάτησε να δείχνει σημάδια ζωής... :( Δεν ανταποκρίνεται με τίποτα, δεν ανοίγει, στον φορτιστή του ρεύματος επίσης το ίδιο, δεν ανάβει κανένα λεντάκι.

Με pc companion, δεν το βρίσκει και πάλι τα φωτάκια κλειστά. Δοκίμασα επιδιόρθωση λογισμικού μιας και ανάβει το πράσινο φωτάκι όταν το συνδέεις με πατημένο το πλήκτρο της επιστροφής, αλλά μου έγραψε πως η συσκευή έχει τροποποιημένο λογισμικό και δεν μπορεί να γίνει καμία ενημέρωση συστήματος.

Πάει το τηλεφωνάκι μου , καμιά ιδέα κανείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko:τολμησα σημερα μια αγορα μεσω ιντερνετ του sony ericsson arc..με φοβιζει η διαφορα τιμων που βρηκα,φυσικα διαλεξα το φθηνοτερο,ομως δε ξερω αν εκανα καλα...

Πάντα υπάρχει διαφορά τιμής στα κανονικά καταστήματα σε σχέση με τα δικτυακά. Μην ανησυχείς.

 

@giannis12a

Δοκίμασε και με το SEUS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα , πως το τηλέφωνο περιλαμβάνει τροποποιημένο λογισμικό και δεν είναι δυνατόν να ενημερωθεί. Θα το πάω σε εξουσιοδοτημένο κι ελπίζω εκεί να ξέρει κάποιος τι μπορεί να γίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα , πως το τηλέφωνο περιλαμβάνει τροποποιημένο λογισμικό και δεν είναι δυνατόν να ενημερωθεί. Θα το πάω σε εξουσιοδοτημένο κι ελπίζω εκεί να ξέρει κάποιος τι μπορεί να γίνει.

 

Εφ' όσον το έχεις ρουτάρει δε μπορείς να το αναβαθμίσεις με SEUS παρά μόνο με flashtool. Εγώ θα σου πρότεινα να:

1) Περάσεις την τελευταία έκδοση (4.0.2.A.0.42) μέσω του flashtool, το οποίο θα βρεις εδώ. Είναι πανεύκολο, γρήγορο και σε καθοδηγεί από μόνο του. Το αρχείο που θα φλασάρεις στο κινητό θα το κατεβάσεις από εδώ.

2) Κάνεις unroot και να δοκιμάσεις πρώτα να δεις αν το κινητό θα δουλέψει. Αν δε δουλέψει, εφ' όσον είναι unroot μπορείς να κάνεις αναβάθμιση είτε με flashtool, είτε με SEUS.

Edited by empathis
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μεγάλοοοο :cry:

 

Σε rootαρισμένη συσκευή κατά λάθος σήμερα πάτησα αναβάθμιση λειτουργικού (4.0.2 κάτι ήτανε) και την κατέβασε, έκανε επανεκίνηση και μόλις άρχισε να ξεπακετάρει το λογισμικό προφανώς , η συσκευή σταμάτησε να δείχνει σημάδια ζωής... :( Δεν ανταποκρίνεται με τίποτα, δεν ανοίγει, στον φορτιστή του ρεύματος επίσης το ίδιο, δεν ανάβει κανένα λεντάκι.

Με pc companion, δεν το βρίσκει και πάλι τα φωτάκια κλειστά. Δοκίμασα επιδιόρθωση λογισμικού μιας και ανάβει το πράσινο φωτάκι όταν το συνδέεις με πατημένο το πλήκτρο της επιστροφής, αλλά μου έγραψε πως η συσκευή έχει τροποποιημένο λογισμικό και δεν μπορεί να γίνει καμία ενημέρωση συστήματος.

Πάει το τηλεφωνάκι μου , καμιά ιδέα κανείς?

 

φιλε ξαναφλασαρε με το flashtool

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...