Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε endj3 μπες στο skroutz και χωσε μια αρνητικη βαθμολογια με εναν ακρως αρνητικο σχολιασμο ωστε να τους κανεις "ζημια".τουλαχιστον να προστατεψεις επομενα θυματα.

εγω αν ημουν στην θεση σου και τελικα δεν δεχοταν η sony,μεχρι και συνηγορο πολιτη με εβλεπα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αυτο σκοπευω να κανω και εγω το ειχα στο μυαλο μου για συνηγορο του πολιτη αν δεν εβγαζα ακρη αλλα ευτυχως μετα απο 1 μηνα με απειρα τηλεφωνα φαινεται πως θα λυθει το θεμα....
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σκοπευω να κανω και εγω το ειχα στο μυαλο μου για συνηγορο του πολιτη αν δεν εβγαζα ακρη αλλα ευτυχως μετα απο 1 μηνα με απειρα τηλεφωνα φαινεται πως θα λυθει το θεμα....

 

μακαρι φιλε μου να πανε ολα καλα..

η ερωτηση μου επειδη δεν ειχα διαβασει το προηγουμενο ποστ σου και δεν πολυπαρακολουθω το θρεντ,ειναι αν η sony σου πε οτι δεν σου φτιαχνει την οθονη επειδη το κινητο ειναι παραεισαγωγης ή επειδη δεν ειναι στην εγγυηση κατι τετοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σε ερωτηση που εκανα ο ιδιος με το ΙΜΕΙ σε εξουσιοδοτημενο καταστημα στην καλλιθεα ηταν πως οχι δεν το περνανε σαν συσκευη ελληνικης αντιπροσωπειας και αρα δεν εχει εγγυηση αλλα το μαγαζι (mobile hellas)το πηγε στην αρβατο ,και αυτο εξουσιοδοτημενο σερβις ειναι και αυτοι κανονικα το εχουν δεχτει εκει .Τωρα δεν ξερω τι ακριβως γινεται....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό-διορθώνομαι λοιπόν λέγοντας ότι πλέον υπάρχει one click διαδικασία για root! Θα την βρείτε εδώ.

 

τι να πω ρε mod δεν ξερω....

δεν ζητουσα καλυτερα ενα σακι με λίρες!!!!!!!!............

μολις το ζητησα,αμεσως βρεθηκε!

σας ευχαριστω παρα πολυ για τον κόπο σας.

το εκανα root,με μια απλουστατη διαδικασια,και επιτελους εβγαλα,ολα τα εικονιδια που μου την εσπαγαν!

ερωτηση:

1)το εικονιδιο του superuser,μπορουμε να το βγαλουμε με καποιον τροπο?

2) θελω και να βγαλω απο μεσα ολους τους ηχους που εχει απο την μάνα του...

υπαρχει τροπος?

σας ευχαριστω εκ των προτέρων...

Edited by ioannis1975
Link to comment
Share on other sites

και ναι, αυτη τη στιγμη κατεβαινει η 2.3.4!! ποσοι απο σας το εχουν ρουταρει? εγω δε το χω κανει και φοβαμαι να το κανω..σκεφτομαι οτι αν θελω να το επαναφερω, ισως εχω προβλημα επειδη χρησιμοποιω mac :wacko:
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εγκαταστήσει την επίσημη 2.3.4 και το rootαρα με τον οδηγό που αναρτήθηκε χθες εδώ από τον BMW116 που γίνονται όλα με ένα κλικ!!!Στην κυριολεξία 2-3 λεπτά έκανε!ΟΛΑ κομπλέ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Αναβάθμισα χθες στην έκδοση 2.3.4 (4.0.2.Α.0.42) και καπάκι μου πέρασε, κατ' εμένα, ένα κάρο άχρηστες εφαρμογές στο κινητό (Find and Go, Guitar Hero, McAffee Security Trial, Mein Vodafone, MyWeb, Music Shop, Music Unlimited, Tetris, Texas Holdem, Uefa, Xperia Hot Shots) που πιάνουν πολύ χώρο.

Δεν έχω κάνει root, με αφήνει να τις απεγκαταστήσω κανονικά, αλλά όποτε επανεκκινώ το κινητό, εμφανίζονται και πάλι, σαν να μην πέρασε μια μέρα.

Δεν ξέρω τι να κάνω για να τις ξεφορτωθώ, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ελα πλακα κανεις!!guitar hero και tetris???τι συμφωνιες εχει κανει αυτη η SE??

δυστυχως θες root για να τα σβησεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως θες root για να τα σβησεις..

δε θα το ελεγα "δυστυχως" :rolleyes:

εκανα και γω root το arc μου με τη διαδικασια του "ενος κλικ" που περιγραφεται πιο πανω, διαδικασια που διαρκει 15~20 δευτερολεπτα!

επειτα αφαιρεσα οποιες στοκ εφαρμογες δεν ηθελα, απελευθερωσα χωρο και το κινητο δουλευει πλεον πιο ανετα :)

θα το προτεινα σε ολους να το κανουν!

Edited by kakofonixx
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

 

εχω την εκδοση 2.3.4 και το κινητο ειναι ρουτεντ

 

κατεβασα για να στελνω σμς το handcent και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

ενω εχω κανει αναγαστικη διακοπη στο προγραμμα για μυνηματα που ειχε προεγκατεστημενο το αντροιντ οταν ερχεται σμς ερχεται και με τα 2 τα προγραμματα δηλαδη λαμβανω 2 φακελακια 2 ειδοποιησεις κτλ

 

εχει κανει ςκαποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ςτη μαμα εφαρμογη,πατα ρυθμιςεις κ ξετικαρε τις ειδοποιησεις!

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγω έχω το handcent, όντως αυτό πρέπει να κανεις..

Ομως από την εγκατάσταση της 2.3.4 και μετά, παρόλο που οι ρυθμίσεις δεν άλλαξαν, οταν κλειδωσει, στη lock screen δειχνει οτι υπάρχει μήνυμα...

Και η ειδοποίηση δε φεύγει παρά μόνο αν μπεις μεσα στη "μαμά" εφαρμογή..

Πάντως η αλήθεια ειναι οτι πλέον η στοκ εφαρμογή ειναι πολύ καλή (ειχα μάθει το handcent απο το android 1.6 οταν ειχα το X8. που η στοκ εφαρμογή ηταν απαραδεκτη και έμεινα...)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω upgrade με ΟΤΑ σε 2.3.4. θα χαθούν τα δεδομένα μου, επαφές, εφαρμογές και κτλ....

Θα χαθεί και το root αν και γίνεται εύκολα πάλι....

 

Για πείτε....

 

:happy:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

έκανα root με τον εύκολο τρόπο που προαναφέρθηκε και έσβησα λίγες εφαρμογές της SE που δεν χρειαζόταν...

 

Τι άλλο κερδίζω με αυτή τη διαδικασία και πως?

 

Δυστυχώς μετά από επανεκίνηση τα προγράμματα και τα εικονίδια που απεγκατέστησα είναι ξανά στη συσκευή μου. Τι κάνω λάθος και τι δικαιώματα έχω πλέον με το root???

 

Τέλος, στο εικονίδιο superuser τι σημαίνει η επιλογή καθαρισμός μητρώου ???

Edited by papi
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κάνω upgrade με ΟΤΑ σε 2.3.4. θα χαθούν τα δεδομένα μου, επαφές, εφαρμογές και κτλ....

Θα χαθεί και το root αν και γίνεται εύκολα πάλι....

 

Για πείτε....

 

:happy:

 

Δεν χάνεται τίποτα.... και παραμένεις και root... μόλις έβαλα με ΟΤΑ την 2.3.4.

 

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγω έχω το handcent, όντως αυτό πρέπει να κανεις..

Ομως από την εγκατάσταση της 2.3.4 και μετά, παρόλο που οι ρυθμίσεις δεν άλλαξαν, οταν κλειδωσει, στη lock screen δειχνει οτι υπάρχει μήνυμα...

Και η ειδοποίηση δε φεύγει παρά μόνο αν μπεις μεσα στη "μαμά" εφαρμογή..

Πάντως η αλήθεια ειναι οτι πλέον η στοκ εφαρμογή ειναι πολύ καλή (ειχα μάθει το handcent απο το android 1.6 οταν ειχα το X8. που η στοκ εφαρμογή ηταν απαραδεκτη και έμεινα...)

 

ναι τα εχω κανει ολα αυτα και ο προβλημα μου ειναι οτι για να φυγει το μυνημα απο την κλειδωμενη οθονη πρεπει να πασ στην μαμα εφαρμογη και πρεπει αν βλεπεισ 2 φορες το μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε λιγες μερες γινομαι κατοχος του arc.κατι που να πρεπει να προσεξω?

 

Τα πλαστικά δεν με ενοχλούν αισθητικά αν και το πίσω καπάκι δεν μπορώ να πω πως κουμπώνει ερμητικά και ακούς κάποια κλικ.

 

ισχυει αυτο?

Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγω έχω το handcent, όντως αυτό πρέπει να κανεις..

Ομως από την εγκατάσταση της 2.3.4 και μετά, παρόλο που οι ρυθμίσεις δεν άλλαξαν, οταν κλειδωσει, στη lock screen δειχνει οτι υπάρχει μήνυμα...

Και η ειδοποίηση δε φεύγει παρά μόνο αν μπεις μεσα στη "μαμά" εφαρμογή..

Πάντως η αλήθεια ειναι οτι πλέον η στοκ εφαρμογή ειναι πολύ καλή (ειχα μάθει το handcent απο το android 1.6 οταν ειχα το X8. που η στοκ εφαρμογή ηταν απαραδεκτη και έμεινα...)

επειδη ειπες οτι χρησημοποιεις το προγραμμα αυτο εδω και καιρο αν σε ρωτησω κατι.

την φωτο την δικια μας πως ακριβως την περναμε?δηλαδη εκει που λεει το ¨΄εγω΄΄ να εχει την φωτο μου.πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

δε θα το ελεγα "δυστυχως" :rolleyes:

εκανα και γω root το arc μου με τη διαδικασια του "ενος κλικ" που περιγραφεται πιο πανω, διαδικασια που διαρκει 15~20 δευτερολεπτα!

επειτα αφαιρεσα οποιες στοκ εφαρμογες δεν ηθελα, απελευθερωσα χωρο και το κινητο δουλευει πλεον πιο ανετα :)

θα το προτεινα σε ολους να το κανουν!

 

το δυστυχως το πα επειδη δεν το ειχε ηδη ο φιλος rooted το κινητο του.:lol:

 

ειμαι μεγαλος φαν του root.μπορεις να κανεις τα παντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Τις τελευταίες μέρες έχω ενα πρόβλημα: Οταν το ξεκλειδωνω δεν ακούγεται πλέον ο χαρακτηριστικός ήχος.. Επίσης οταν τραβάω φωτογραφίες δεν ακούγεται ο ήχος του κλειστρου... Εννοείται οτι τα έχω επιλεγμένα στις ρυθμίσεις... Μουσική, ήχοι κλήσης και ήχος πληκτρολογίου οταν καλώ κάποιον ακούγονται κανονικά...

Δοκίμασα και σβήσιμο του κινητού μήπως ήταν καποιο προσωρινό πρόβλημα, αλλα τζίφος...

Εχετε καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Έχει αρκετό καιρό που έχω κάνει την αναβάθμιση σε 2.3.4 και όλα οκ. Σήμερα έκανα έλεγχο από το κινητό για κάποια καινούρια έκδοση και μου εμφάνισε την 4.0.2.Α.0.42.. Μετά από λίγο μπήκα στο site της ericsson και είδα ότι πράγματι αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση για το arc.. Την έχει κάνει κανείς; Ρωτάω για να δω αν αξίζει να την κάνω ή αν δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά..

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!.Καποιο ποστ με λιγες λεπτομερειες στο αν κανω ρουτ τι κερδιζω κ τι χανω υπαρχει?

Πχ. θα μπορω μετα να κανω αναβαθμιση μεσω του PC Companion?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Έχει αρκετό καιρό που έχω κάνει την αναβάθμιση σε 2.3.4 και όλα οκ. Σήμερα έκανα έλεγχο από το κινητό για κάποια καινούρια έκδοση και μου εμφάνισε την 4.0.2.Α.0.42.. Μετά από λίγο μπήκα στο site της ericsson και είδα ότι πράγματι αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση για το arc.. Την έχει κάνει κανείς; Ρωτάω για να δω αν αξίζει να την κάνω ή αν δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά..

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Εγώ είδα τεράστια διαφορά στην μπαταρία. Σχεδόν 30% μεγαλύτερη διάρκεια με την ίδια βαριά χρήση που του κάνω. Επίσης τουλάχιστον σε μένα εξαφάνισε κάποια ενοχλητικά bugs που με ταλαιπωρούσαν (ραδιόφωνα, κάρτες κ.λπ.). Και καλύτερη διαχείριση facebook. Τώρα κατά τα άλλα δεν είδα εμφανείς διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!.Καποιο ποστ με λιγες λεπτομερειες στο αν κανω ρουτ τι κερδιζω κ τι χανω υπαρχει?

Πχ. θα μπορω μετα να κανω αναβαθμιση μεσω του PC Companion?

 

Με λιγα λογια ενας καινουριος χρηστης android μπορει να σβησει αχρηστες εφαρμογες απο τη μαμα εταιρια ή τον παροχο κινητης,μπορει να γλειτωσει απο διαφημισεις που εμφανιζονται στις εφαρμογες οταν τις τρεχουμε με ανοιχτο ιντερνετ και μπορει να παρει buck up των εφαρμογων του.

Οι πιο προχωρημενοι χρηστες μπορουν να κανουν overclock,να αλλαξουν roms και αλλα.

Αρνητικο:χανεις εγγυηση.αλλα με ξαναπερασμα του λειτουργικου εξαφανιζεται το ρουτ και εισαι παλι εντος εγγυησης.ή χρησιμοποιεις το unroot που εχει ο οδηγος του BMW116i και γονεσαι unrooted.

 

Δεν σε επηρεαζει το ρουτ στις αναβαθμισεις..;)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...