Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ποιο σερβις το πηγες;της SE?

Γιατι αν ειναι εισαγωγης προφανως και δεν το δεχεται.λογικα το μαγαζι που το αγορασες σου δωσε δυο χρονια εγγυησης αρα το πας στο μαγαζι να το φτιαξει. και αυτοι θα το δεχτουν

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

στην αρβαντο το πηγα. αλλα γιατι να μην το δεχτει εφοσον ειμαστε χωρα της ευρωζωνης ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν σου το δεχτήκανε για το λόγο που σου είπαν. Αν είχες Γερμανική απόδειξη αγοράς τότε όντως, λόγω Ευρωπαϊκής ένωσης, θα σε κάλυπταν. Εσύ όμως έχεις Ελληνική απόδειξη. Άρα θα πρέπει να το πας σε αυτόν που το πήρες κι αυτός, επειδή έχει Γερμανική απόδειξη, θα το πάει στην SE!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και ομως ναι!!!

Μολις εγινα 2.3.4:D,για να δουμε αν αξιζε η τοση αγωνια!!!

Φιλε Chriz,για προσπαθησε ξανα μαλλον θα γινεις;)

 

Καλημέρα, φίλε μου!

Το σύνδεσα πριν λίγο και όντως μου βγάζει ότι υπάρχει update!

Όμως ακολουθώ τις οδηγίες (disconnect phone memory card, connect in MTP mode) και τελικά μου λέει ότι δε βρίσκει τηλέφωνο...

Τι σκ... Μου το είχε κάνει και με το update σε 2.3.3 και έφτιαξε μόνο του όταν ξεκίνησα τα.. καντήλια... Αυτή τη φορά, όμως δεν πιάνει..

Χρειάζεται ρε παιδιά τίποτα ιδιαίτερες ρυθμίσεις? Το usb debugging το είχα ενεργό γιατί το χρειάζεται το myphonexplorer.. Το έκλεισα αλλά και πάλι δε βλέπω φως...

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιταξεις 2-3 σελιδες πισω ειχα ακριβως το ιδιο θεμα με το σερβις.:mad:

 

καλημερα. ναι τωρα το ειδα.. τελικα τι εκανες στο δεχτηκαν; εστειλα και εγω μειλ στην σονι και στο ινκα με πηραν απο την σονυ μου ζητησαν το ιμει της συσκευης και θα με ξαναπαρουν ειπαν..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει στην ερικσον τηλεφωνο στην υποστηριξη (εχει τηλεφωνο στο σαιτ της) και μου ειπαν ακριβως αυτα που αναφερω στο ποστ και αυτα που ειπαν και σε σενα, οτι δεν δεχονται εγγυηση επειδη ειναι αλληως χωρας κινητο με ελληνικη αποδειξη .Τελικα το εχω εδω και μια εβδομαδα αφησει στο μαγαζι που το πηρα οι οποιοι μου ειπαν οτι θα το πανε στο σερβις(πως θα το κανουν δεν ξερω) και περιμενω....
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει στην ερικσον τηλεφωνο στην υποστηριξη (εχει τηλεφωνο στο σαιτ της) και μου ειπαν ακριβως αυτα που αναφερω στο ποστ και αυτα που ειπαν και σε σενα, οτι δεν δεχονται εγγυηση επειδη ειναι αλληως χωρας κινητο με ελληνικη αποδειξη .Τελικα το εχω εδω και μια εβδομαδα αφησει στο μαγαζι που το πηρα οι οποιοι μου ειπαν οτι θα το πανε στο σερβις(πως θα το κανουν δεν ξερω) και περιμενω....

 

οκ ευχαριστω ! θα το παω και εγω τοτε

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλε μου!

Το σύνδεσα πριν λίγο και όντως μου βγάζει ότι υπάρχει update!

Όμως ακολουθώ τις οδηγίες (disconnect phone memory card, connect in MTP mode) και τελικά μου λέει ότι δε βρίσκει τηλέφωνο...

Τι σκ... Μου το είχε κάνει και με το update σε 2.3.3 και έφτιαξε μόνο του όταν ξεκίνησα τα.. καντήλια... Αυτή τη φορά, όμως δεν πιάνει..

Χρειάζεται ρε παιδιά τίποτα ιδιαίτερες ρυθμίσεις? Το usb debugging το είχα ενεργό γιατί το χρειάζεται το myphonexplorer.. Το έκλεισα αλλά και πάλι δε βλέπω φως...

 

Λοιπόν, μάλλον φαίνεται πως βρήκα τι του φταίει...

Πήγα ρυθμίσεις-->εφαρμογές και στο mtp app έκανα clear data και μετά restart το τηλέφωνο.. Τώρα συνδέθηκε και κατεβάζει το update...Οίδωμεν..

 

EDIT: Λοιπόν, έκανε το update - όλα καλά μέχρι στιγμής. Βέβαια δεν ξέρω ποιες είναι όλες οι αλλαγές. Μία που μου την "έσπασε" ήταν η κατάργηση του CRT screen effect όταν έσβηνε η οθόνη. Παρατήρησα επίσης και την δυνατοτητα για screenshots, καθώς και τη λειτουργία 3D panorama.. Έχει τίποτα άλλο σημαντικό αυτό το update που δεν το είδα ακόμη???

Edited by chriz
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Έχει τίποτα άλλο σημαντικό αυτό το update που δεν το είδα ακόμη???

 

facebook inside xperia αν εισαι του facebook

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Η αληθεια ειναι οτι ουτε και εγω ειδα τιποτα αλλο εκτος απο αυτα που ανεφερες και εσυ.

Δεν βρησκω μαλιστα και τα καινουργια widgets (Παγκοσμια ωρα,αναλογικο ρολοι),οχι οτι με νοιαζει δηλαδη αλλα τελος παντων.

Η μεγαλη διαφορα που ειδα ειναι στην μπαταρια.

Παιδια μιλαμε για μεγαλη διαφορα!!!Καθε βραδυ 12-12.30 μπαινει στον φορτιστη με 15-20%,μετα την 2.3.4 εχθες ηταν στο 49%,και σημερα εως τωρα ειμαι στο 62%!!!!(με ακριβως την ιδια χρηση)

Ελπιζω να συνεχισει ετσι!!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη αλλαγή είναι ο τρόπος που γράφεις κείμενο στο πληκτρολόγιο: το λέει slide it keyboard και γράφεις σερνοντας το χέρι σου απο γράμμα σε γράμμα χωρίς να σηκώνεις το δάχτυλο!

Η συγκεκριμένη λειτουργία δεν είναι ενεργοποιημένη από default αλλά πρέπει να ενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας έχω το arc εδώ και δύο εβδομάδες και είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά σήμερα βρήκα ένα καμμένο pixel (όχι εγώ ο αδερφός μου) και επίσης από την αρχή το αριστερό κουμπί της επιστροφής ήταν πιο χαλαρό σε σχέση με τα αλλά 2.Ξέρετε αν με καλύπτει η εγγύηση για αυτά?και αν ναι θα έχουμε αντικατάσταση ή επισκευή?και πόσο χρόνου θα πάρει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Για το pixel δεν σε καλύπτει. Για το χαλαρό κουμπί κάτι μπορεί να γίνει. Από κει και πέρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Point κι αναλόγως τι θα σου πούν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν 1 μηνα η γυναικα μου αγορασε το xperia arc απο μαγαζι τυπου kaizer(οχι γερμανο κτλ).το κινητο με ελληνικο μενου και εκδοση android 2.3.3.

Εχθες ομως μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου.οταν δε πηγα να την πραγματοποιησω,μου εγραψε:μονο τα κινητα δικτυα ειναι διαθεσιμα για την ενημερωση λογισμικου.οσες φορες και αν το προσπαθησα τα ιδια.απο οτι το εψαξα το κινητο ηταν μαλλον απο γερμανια και πρεπει να του περασαν καποια αλλη rom η οτιδηποτε αλλο.

επειδη μενω κρητη κ δεν εχω δυνατοτητα να ανεβω αθηνα να παω απο τον τυπο που το πηρα,και επειδη δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις απο αλλαγες rom κτλ,θελω να ρωτησω το εξης:Υπαρχει τροπος(στελνοντας το σε γερμανο,vodafone,η στην ιδια την sony)να μου περασουν την αυθεντικη,ελληνικη rom της εταιριας ωστε να μπορω να αναβαθμιζομαι κ να ενημερωνομαι κανονικα?η εστω αν υπαρχει καποιος να το στειλω να αναλαβει να το κανει??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

φιλε...το ιδιο προβλημα ειχε και εγω και ειναι και μενα γερμανικο....συνδεσε το σε ενα pc και κανε την αναβαθμιση απο εκει...εμενα μου συνεβει οχι με την 2.3.4 αλλα με τον κερνελ νομιζω που ειχε να αλλαξει...

 

 

 

 

 

παντως ειναι πολυ κριμα που τοσοι εχετε προβληματα...εμενα δεν μου εχει αντιμετωπισει κανενα προβλημα ,το προσεχω παρα πολυ και οι γρατζουνιες που εχει ειναι οι γρατζουνιες που αποκτουν ολα τα κινητα οσο και αν τα προσεχεις...

 

εκπληκτικο κινητο παντως...

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με τρελανουν αυτοι στο mobile-hellas ,παιρνω τηλεφωνο να ενημερωθω για την κατασταση του κινητου στο σερβις και αρνουνται να μου πουν και δεν μου λενε σε ποιο σερβις το εχουν παει για να παρω απο μονος μου,τι να κανω ?Ημαρτον δλδ απαραδεκτοι.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει το αρχειο GPS.conf απο τη stock rom; Γιατι με την cm7 αργει πολυ να κλειδωσει

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αν θα παρει το Arc την Icecream ?

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Η Sony ανακοίνωσε ότι θα πάρει την αναβάθμιση.

 

Sent from my GALAXY S II

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του επιεικώς μέτριο.

τοτε γιατι τα 'εσκασες' και το πηρες?

Ξερεις κανεις αν θα παρει το Arc την Icecream ?

ναι,συμφωνα με δηλωσεις 'γριφους' η σειρα xperia του 2011 θα αναβαθμιστει..

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

@ Giannis1234

Θυμασε το link που το διαβασες?

 

εγω παντως το εχω διαβασει και εδω στο myphone;...αν ψαξεις λιγο στα παλιοτερα αρθρα θα το βρεις..

Sent from my LT15i using Tapatalk

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι τα 'εσκασες' και το πηρες?

 

Όπως έχω εξηγήσει παραπάνω δεν τα έσκασα και δεν το πήρα. Είναι δώρο. Και όπως επίσης έχω ήδη εξηγήσει παραπάνω εάν είχα δώσει λεφτά για τη συσκευή αυτή θα είχα βριστεί με την SE. Πρώτα να διαβάζεις και μετά να μιλάς!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω εξηγήσει παραπάνω δεν τα έσκασα και δεν το πήρα. Είναι δώρο. Και όπως επίσης έχω ήδη εξηγήσει παραπάνω εάν είχα δώσει λεφτά για τη συσκευή αυτή θα είχα βριστεί με την SE. Πρώτα να διαβάζεις και μετά να μιλάς!

 

Συμφωνοι και εμενα με ενοχλουν καποια πραγματα στην συσκευη ,αλλα τι ειναι αυτο που σε κανει τοσο απολυτο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι και εμενα με ενοχλουν καποια πραγματα στην συσκευη ,αλλα τι ειναι αυτο που σε κανει τοσο απολυτο?:confused:

 

1ον Το ότι ξαφνικά η κάρτα δεδομένων "εξαφανίζεται" (δες παραπάνω)

2ον Ότι μπορεί να κομπλάρει την ώρα που μιλάς με κάποιον στο τηλέφωνο (απολύτως απαράδεκτο)

3ον Ότι το ραδιόφωνο έχει αποκτήσει δική του προσωπικότητα και ανοιγοκλείνει όποτε θέλει

4ον Ότι η κατανάλωση της μπαταρίας είναι αλλοπρόσαλη με την έννοια ότι το τηλέφωνο δεν καταναλώνει σταθερά την μπαταρία του αλλά κατά διαστήματα το επίπεδο φόρτισης κάνει τεράστιες βουτιές χωρίς να έχει υπάρξει ουσιώδης μεταβολή σε σήμα ή συνθήκες χρήσης.

Όλα τα παραπάνω δεν συμβαίνουν συνέχεια ούτε κάθε μέρα, ήταν όμως αρκετά όλα μαζί για να με αποτρέψουν από το να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο ως τηλέφωνο εργασίας. Και δεν είναι θέμα απόλυτης προσέγγισης απλώς εάν είχα δώσει 500+ Ευρώ, με όλα τα παραπάνω θα είχα στείλει ένα ωραιότατο e-mail στην SE, πράγμα που έχω ξανακάνει σε ανάλογη περίπτωση στο παρελθόν.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αν σου παρουσιαστηκαν τετοια προβληματα καταλαβαινω απολυτως την σταση σου,απλα σε εμενα δεν εχει εμφανιστει κατι παρομοιο ευτυχως ακομα η απλα δεν το εχω παρατηρησει,ας ελπισουμε για το καλυτερο :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...