Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση....μήπως έχεις βάλει καμιά εφαρμογή όπως το "handcent sms" ή "go sms";Μήπως έχεις εγκαταστήσει το "Cosmote info";Εμένα προσωπικά μου το κάνει αυτό αφότου στείλω μήνυμα(για ανανέωση των στατιστικών) μέσω του cosmote info κι έπειτα μόνο με επανεκκίνηση του κινητού ξαναδουλεύει!

μόνο το DroidStats, χωρίς να ορίσω όρια στα sms. και εγω μόνο με επανεκκίνηση λύνω μέχρι στιγμής το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι... screenshot πως μποορυμε να βγαλουμε??

 

edit...επειδη δεν ειμαι ρουτ...υπαρχει καποιος τροπος? :/

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι... screenshot πως μποορυμε να βγαλουμε??

 

edit...επειδη δεν ειμαι ρουτ...υπαρχει καποιος τροπος? :/

 

αν δεν εισαι root και εκδοση 2.3.3 και κατω δε γινεται απ'ευθειας απο το τηλεφωνο

απο 2.3.4 και μετα πατας το πληκτο on/off και υπαρχει η επιλογη στο μενου ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος οταν παμε να καλεσουμε ενα τηλεφωνο, να μας εμφανιζει το νουμερο απο το αρχειο ή τις επαφες μας οταν ξεκιναμε να το πληκτρολογουμε??

κατι δηλαδη που γινεται κατα κορον σε πιο παλια τηλεφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιποτα για αυτο?-εκανα πριν καμια βδομαδα ενημερωση στο accuweather κ απο τοτε παρατηρησα οτι εγινε πολυ βαρυ σαν προγραμμα-εφαρμογη(αργει στην ανταποκριση των εντολων),στην διαχειριση εφαρμογων δειχνει να 'τρωει' 30mb,στην χρηση μπαταριας 3%,και μου εχει μονιμα πλεον στη πανω μπαρα της οθονης ενα σημα με το εξης μηνυμα-accuweather for android Network connection error
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιποτα για αυτο?-εκανα πριν καμια βδομαδα ενημερωση στο accuweather κ απο τοτε παρατηρησα οτι εγινε πολυ βαρυ σαν προγραμμα-εφαρμογη(αργει στην ανταποκριση των εντολων),στην διαχειριση εφαρμογων δειχνει να 'τρωει' 30mb,στην χρηση μπαταριας 3%,και μου εχει μονιμα πλεον στη πανω μπαρα της οθονης ενα σημα με το εξης μηνυμα-accuweather for android Network connection error

 

κατέβασε το dialer one από το market. Είναι πολύ καλό αν και έχει αρκετή παραμετροποιήση.

 

ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί σε πολλές συσκευές δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία ως προτεραιότητα. Βασικά είναι τηλέφωνο και πρέπει να μπορείς να κάνεις γρήγορα μία κλήση.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το dialer one από το market. Είναι πολύ καλό αν και έχει αρκετή παραμετροποιήση.

 

ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί σε πολλές συσκευές δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία ως προτεραιότητα. Βασικά είναι τηλέφωνο και πρέπει να μπορείς να κάνεις γρήγορα μία κλήση.

 

προφανως αυτη η απαντηση πηγαινε στη δικια μου ερωτηση... :p

δοκιμασα το dialer one, οπως επισης και 2-3 αλλα και τελικα κατεληξα στο GO Contacts που εχει οσα ζηταω και ταιριαζει αισθητικα με το GO Sms που χρησιμοποιω εδω και λιγο καιρο!

ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα ποσοι εχουν παρει την 2.3.4?

Γραψτε κανενα σχολιο,να δουμε εαν υπαρχει λογος να την περιμενουμε με τοση αγωνια οσοι δεν την εχουμε παρει ακομη!!(να δουμε ποτε)

Ευχαριστω

 

Σήμερα έκανα το update .

Από τα πρώτα που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα γράμματα στο πληκτρολόγιο έχουν γίνει bold (χάλια ) , έχει προστεθεί η δυνατότητα για screen capture από το κουμπί έναρξης , έχει αλλάξει το εικονίδιο του φακέλου media , 3D camera (sweep panorama ) , κάποια extra emoticons στα μηνύματα. Τώρα για βελτίωση στην απόδοση μπαταρίας δεν μπορώ να γνωρίζω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα το update .

Από τα πρώτα που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα γράμματα στο πληκτρολόγιο έχουν γίνει bold (χάλια ) , έχει προστεθεί η δυνατότητα για screen capture από το κουμπί έναρξης , έχει αλλάξει το εικονίδιο του φακέλου media , 3D camera (sweep panorama ) , κάποια extra emoticons στα μηνύματα. Τώρα για βελτίωση στην απόδοση μπαταρίας δεν μπορώ να γνωρίζω ακόμα.

 

να προσθεσω ζοομ στην καμερα,καλυτερη διαχειριση της ραμ και μικροτερη καταναλωση μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει ερθει καποιος απο satio σε Arc και να μπορει να μου πει την αποψη του ποσο διαφορα εχει στη φωτογραφια σε προβολη σε Η/Υ, σε εκτυπωση? λογο μικροτερης αναλυσης στο Arc.

Ευχαριστω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εισαι root και εκδοση 2.3.3 και κατω δε γινεται απ'ευθειας απο το τηλεφωνο

απο 2.3.4 και μετα πατας το πληκτο on/off και υπαρχει η επιλογη στο μενου ;)

 

Σ ευχαριστω, οποτε θα περιμενω!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει ερθει καποιος απο satio σε Arc και να μπορει να μου πει την αποψη του ποσο διαφορα εχει στη φωτογραφια σε προβολη σε Η/Υ, σε εκτυπωση? λογο μικροτερης αναλυσης στο Arc.

Ευχαριστω :)

 

Σε οθονη υπολογιστη η σε τηλεοραση?.αστο,η μερα με την νυχτα!!

Δεν πιανετε το satio στις φωτο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δει κανείς διαφορά στην ταχύτητα του τηλεφώνου κάνοντας καθαρή εγκατάσταση (σβήνοντας τα πάντα) σε σχέση με την εγκατάσταση μέσω OTA ή PCCompanion (που κρατάνε τα user data?)

 

Επίσης σχετικά με το update σε 2.3.4, εμένα δεν έχει βγάλει τίποτα ακόμη..

Κοίταξα το λινκ του ποστ #639, αλλά το δικό μου build δεν το έχει, για να δω που ανήκει το δικό μου τηλέφωνο (αν και κατα 90% θα πρέπει να είναι generic ελληνικό ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων...)

Το customization version μου είναι το 1247-2368_R3D. Ξέρει κανείς τι είναι?

 

Φιλε chriz καλησπερα! Τελικα τι εγινε την πηρες την 2.3.4?Εχουμε το ιδιο customization,και εγω δεν την εχω ακομα.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

Όχι, ακομη δεν μου εχει βγάλει τίποτα για αναβάθμιση...

Τελευταια φορά που το τσεκαρα ηταν χτες (μεσω PCCompanion)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω μια ερωτηση. εχει ο αδερφος μου το arc και απο οτι μου ειπε αλλα το εψαξα και εγω λιγο δεν μπορει να δημιουργησει φακελους για να βαλει τις εφαρμογες μεσα και τις εχει ολες χημα. υπαρχει τροπος να κανουμε φακελους γιατι απο οτι εψαξα λιγο δεν καταφερα να βρω κατι.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

Όχι, ακομη δεν μου εχει βγάλει τίποτα για αναβάθμιση...

Τελευταια φορά που το τσεκαρα ηταν χτες (μεσω PCCompanion)

 

Δεν θυμαμαι τι customization εχω αλλα σημερα την εκανα ενω χτες κ εμενα δεν εβγαζε τιποτα,για ξαναδοκιμαστε

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαρα των συμβαντων απο την ωρα που εβαλα την 2.3.4 μου βγαζει το σημα του facebook κ λεει αδυνατος ο συχρονισμος του.

Οταν το παταω να κανει εισοδο με προειδοποιει πως συνισταται η χρηση απεριοριστου προγραμματος δεδομενων?!

Τι ξερουμε για αυτο?.ισχυει πως θα εχει μεγαλο ογκο δεδομενων αρα κ μεγαλες χρεωσεις?

Αν ναι πως απενεργοποιειται?

Στο facebook εντωμεταξυ μπαινω κανονικα απο το παλιο εικονιδιο

ok ακυρο,το βρηκα

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω μια ερωτηση. εχει ο αδερφος μου το arc και απο οτι μου ειπε αλλα το εψαξα και εγω λιγο δεν μπορει να δημιουργησει φακελους για να βαλει τις εφαρμογες μεσα και τις εχει ολες χημα. υπαρχει τροπος να κανουμε φακελους γιατι απο οτι εψαξα λιγο δεν καταφερα να βρω κατι.

Στην αρχική οθόνη, πατάς το πλήκτρο του μενού και σου βγάζει στις επιλογές την δημιουργία φακέλου. Στη συνεχεια μπορείς να προσθέσεις τις εφαρμογές που Θέλεις, πατώντας παρατεταμένα την εφαρμογή που θες και την σερνεις πάνω στο φάκελο.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι εκανε ενημερωση μονο του στο facebook κ σε μια αλλη εφαρμογη που δεν ξερω τι ειναι,το allo cine.

Εντωμεταξυ μετα την 2.3.4. το facebook εγινε πιο ''βαρυ'' η ειναι η ιδεα μου?

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη, πατάς το πλήκτρο του μενού και σου βγάζει στις επιλογές την δημιουργία φακέλου. Στη συνεχεια μπορείς να προσθέσεις τις εφαρμογές που Θέλεις, πατώντας παρατεταμένα την εφαρμογή που θες και την σερνεις πάνω στο φάκελο.

 

Οχι φιλε μου δεν με καταλαβες... δεν θελω να φτιαξω φακελο στην αρχικη οθονη αυτο το ξερω... θελω να φτιαξω φακελο μεσα στο μενου.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν με καταλαβες... δεν θελω να φτιαξω φακελο στην αρχικη οθονη αυτο το ξερω... θελω να φτιαξω φακελο μεσα στο μενου.

 

O stock Launcher δεν υποστηρίζει φακέλους μέσα στο συρτάρι των εφαρμογών. Και απ' όσους έχω δοκιμάσει από εναλλακτικούς Launchers έχουμε τον ADW Launcher ο οποίος δεν δημιουργεί ακριβώς φακέλους αλλά διαφορετικούς καταλόγους με εφαρμογές τις αρεσκείας σου και σου επιτρέπει να πλοηγείσαι ανάμεσα στους καταλόγους αυτούς μέσα από το συρτάρι εφαρμογών με 2 εικονικά βελάκια , και ο Go Launcher EX ο οποίος υποστηρίζει δημιουργία κανονικών φακέλων μέσα στο συρτάρι εφαρμογών. Και οι 2 είναι free στο market , δοκίμασε και δες ποιος σε βολεύει! :)

 

Edit: Για του λόγου το αληθές ορίστε και το 2ο σχόλιο από το Android Market για τον Go Launcher EX:

by ΜΙΧΑΛΗΣ– 18 Οκτώβριος 2011

υπεροχο.το οτι κανει φακελους και βαζεις τις εφαρμογες και δεν ειναι ολες χυμα ειναι αψογο.

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο εδω και 3 μερες δεν μου πιανει σημα. ενω στο σημειο που το ειχα παντα επιανε κανονικα! ξερετε τι μπορει να φταει; εχω κανει επανεκινηση εχω κοιταξει το πεδιο του δικτυου . τπτ ομως. να σημειωσω οτι του εκανα αναβαθμιση στην 2.3.4 μεσο της εφαρμογης update
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρνα το update μήπως κάτι πήγε στραβά.

 

ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

το δοκιμασα αλλα τπτ δεν εγινε . εκανα πληρη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα επιδιορθωση λογισμικου μεσω του updater.. το προβλημα πιστευω οτι ηρθε με την αναβαθμιση μου στην 2.3.4 ! τι αλλο μπορω να κανω ξερετε ; υπαρχει τροπος να γυρισω στην 2.3.3 ;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι τι customization εχω αλλα σημερα την εκανα ενω χτες κ εμενα δεν εβγαζε τιποτα,για ξαναδοκιμαστε

Μπααα... ξαναδοκίμασα σήμερα και μου λεει ότι έχω ήδη το τελευταίο software..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...