Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες μπορειται να μ απαντησετε στο εξης???

βαρεθηκα το iphone4 και το εβαλα αγγελια και σκεφτομαι να παω σε ARC.αξιζει τον κοπο???υπαρχει καποια χτυπητη αδυναμια του κινητου πλην του μεγαλου μεγεθους του(κατα την αποψη μ βεβαια).

 

Αδερφε με κλειστα ματια παρτω ;) Δεν το εχω ουτε μινα και το κινητο φυσαει ειμαι πααααρα πολυ ευχαριστημενος ;)

 

Μεγαλο αλλα λεπτο φιλε πολυ style λεμεεεε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες μπορειται να μ απαντησετε στο εξης???

βαρεθηκα το iphone4 και το εβαλα αγγελια και σκεφτομαι να παω σε ARC.αξιζει τον κοπο???υπαρχει καποια χτυπητη αδυναμια του κινητου πλην του μεγαλου μεγεθους του(κατα την αποψη μ βεβαια).

 

Καλημέρα. Θα σου έλεγα να περιμένεις 10 μέρες για να δεις το Iphone4 με Ios 5 και μετά να αποφασίσεις αν θα το πουλήσεις ή όχι. Σίγουρα το Arc overall είναι καλύτερο τηλέφωνο αλλά δεν θα βρεις την ευχρηστία του Ios σε κανένα Android (προσωπική άποψη - κάτοχος 2 Android τηλεφώνων και ενός Ipad 2) . Όσο για το μέγεθός του Arc μην το σκέφτεσαι καν ... είναι λεπτό και ελαφρύ και αυτό σε κάνει να μην το νιώθεις καν σε κωλότσεπη ή τσαντάκι, ενώ όταν μιλάς έχει το κατάλληλο μέγεθος για να κρατάς ένα τηλέφωνο.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι καλή.

Από το πουθενά είδα ότι έχει η οθόνη μικρή "τρύπα", σαν να το έχει τρυπήσει καρφίτσα.

Η πλάκα είναι ότι το προσέχω και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. :blink:

Το Desire, που έχω, έχει φάει και τις τούμπες του και τις γλύστρες του σε χαλίκια αλλα η οθόνη δεν έχει το παραμικρό χάραγμα!!!

Από την στιγμή που έιναι τόσο λεπτό, τουλάχιστον στο θέμα της οθόνης έπρεπε να το προσέξουν περισσότερο στην SE. (να μην πούμε για το πίσω καπάκι που δεν εφαρμόζει σωστά και προεξέχει...)

Γι' αυτό παιδιά προσοχή με την ποιότητα υλικών στην συσκεύη μην την πατήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι καλή.

Από το πουθενά είδα ότι έχει η οθόνη μικρή "τρύπα", σαν να το έχει τρυπήσει καρφίτσα.

Η πλάκα είναι ότι το προσέχω και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. :blink:

Το Desire, που έχω, έχει φάει και τις τούμπες του και τις γλύστρες του σε χαλίκια αλλα η οθόνη δεν έχει το παραμικρό χάραγμα!!!

Από την στιγμή που έιναι τόσο λεπτό, τουλάχιστον στο θέμα της οθόνης έπρεπε να το προσέξουν περισσότερο στην SE. (να μην πούμε για το πίσω καπάκι που δεν εφαρμόζει σωστά και προεξέχει...)

Γι' αυτό παιδιά προσοχή με την ποιότητα υλικών στην συσκεύη μην την πατήσετε.

 

Το καπακι σε εμενα ειναι πενα φιλε μου..Αρα δεν τυχαινει σε ολους ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι καλή.

Από το πουθενά είδα ότι έχει η οθόνη μικρή "τρύπα", σαν να το έχει τρυπήσει καρφίτσα.

Η πλάκα είναι ότι το προσέχω και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. :blink:

Το Desire, που έχω, έχει φάει και τις τούμπες του και τις γλύστρες του σε χαλίκια αλλα η οθόνη δεν έχει το παραμικρό χάραγμα!!!

Από την στιγμή που έιναι τόσο λεπτό, τουλάχιστον στο θέμα της οθόνης έπρεπε να το προσέξουν περισσότερο στην SE. (να μην πούμε για το πίσω καπάκι που δεν εφαρμόζει σωστά και προεξέχει...)

Γι' αυτό παιδιά προσοχή με την ποιότητα υλικών στην συσκεύη μην την πατήσετε.

 

Και εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.....:) κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι καλή.

Από το πουθενά είδα ότι έχει η οθόνη μικρή "τρύπα", σαν να το έχει τρυπήσει καρφίτσα.

Η πλάκα είναι ότι το προσέχω και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. :blink:

Το Desire, που έχω, έχει φάει και τις τούμπες του και τις γλύστρες του σε χαλίκια αλλα η οθόνη δεν έχει το παραμικρό χάραγμα!!!

Από την στιγμή που έιναι τόσο λεπτό, τουλάχιστον στο θέμα της οθόνης έπρεπε να το προσέξουν περισσότερο στην SE. (να μην πούμε για το πίσω καπάκι που δεν εφαρμόζει σωστά και προεξέχει...)

Γι' αυτό παιδιά προσοχή με την ποιότητα υλικών στην συσκεύη μην την πατήσετε.

 

 

Για την "τρύπα" :blink: που λες.....πρώτη φορά το ακούω!!!

 

Όσον αφορά το καπάκι....ούτε εμένα έχει θέμα η συσκευή με το καπάκι!Μια χαρά εφαρμόζει!

 

Για το design του τι να πω.....απλά ότι πρέπει και σίγουρα κάτι διαφορετικό από άλλα της κατηγορίας του!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ξανά.....ξέρεις κανείς τίποτα για το πρόβλημά μου;;;;Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με μια επαφή να μην μου εμφανίζει την φώτο όταν πχ με παίρνουν τηλέφωνο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ξανά.....ξέρεις κανείς τίποτα για το πρόβλημά μου;;;;Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με μια επαφή να μην μου εμφανίζει την φώτο όταν πχ με παίρνουν τηλέφωνο!

 

Αμα την ξανα περασεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είπα ότι επειδη το δικό μου βγήκε με προβλήματα, απαραίτητα βγαίνει σε όλα τα κινητα.

Απλά είπα λίγο προσοχή...

 

(αυό που είχα πει για το καπάκι είναι ότι απο την αριστερή πλευρά προεξέχει)

Link to comment
Share on other sites

Αμα την ξανα περασεις ?

 

Την έχω ξαναπεράσει 2-3 φορές αλλά ΠΑΛΙ το ίδιο!!!!

 

Παιδιά δεν είπα ότι επειδη το δικό μου βγήκε με προβλήματα, απαραίτητα βγαίνει σε όλα τα κινητα.

Απλά είπα λίγο προσοχή...

 

(αυό που είχα πει για το καπάκι είναι ότι απο την αριστερή πλευρά προεξέχει)

 

Τι να σου πω......δεν ξέρω!Εμένα δεν έχει όλα αυτά πάντως!!Όσο κι αν το έλεγξα!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,σημερα το arc μου λεει να κανω ενημερωση λογισμικου.Να την κανω η υπαρχει περιπτωση να μου σβησει κατι απο τις επαφες η κατι αλλο??????
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το fruit ninja και καπως κολλαει... :(

δεν καταλαβαινει παντα την κινηση του δαχτυλου και τις περισσοτερες φορες αργει να την καταλαβει... πρακτικα δεν μπορεις να παιξεις :wacko:

το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το fruit ninja και καπως κολλαει... :(

δεν καταλαβαινει παντα την κινηση του δαχτυλου και τις περισσοτερες φορες αργει να την καταλαβει... πρακτικα δεν μπορεις να παιξεις :wacko:

το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

 

Φιλε εγω το παιζω παρα πολυ καλα..Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο θεμα αφης κατευθειαν κανει οτι του πω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η ποιότητα κατασκευής του δεν είναι καλή.

Από το πουθενά είδα ότι έχει η οθόνη μικρή "τρύπα", σαν να το έχει τρυπήσει καρφίτσα.

Η πλάκα είναι ότι το προσέχω και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. :blink:

Το Desire, που έχω, έχει φάει και τις τούμπες του και τις γλύστρες του σε χαλίκια αλλα η οθόνη δεν έχει το παραμικρό χάραγμα!!!

Από την στιγμή που έιναι τόσο λεπτό, τουλάχιστον στο θέμα της οθόνης έπρεπε να το προσέξουν περισσότερο στην SE. (να μην πούμε για το πίσω καπάκι που δεν εφαρμόζει σωστά και προεξέχει...)

Γι' αυτό παιδιά προσοχή με την ποιότητα υλικών στην συσκεύη μην την πατήσετε.

 

To Desire έχει gorilla glass οθονη (δεν χαράζει ουτε με κατσαβίδι που λεει ο λογος)

http://www.pestaola.gr/nokia-n8-gorilla-glass-screen-test/

Εχω Nokia X6 που εχει gorilla glass και δεν μασαει τιποτα

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list

Edited by Terminator
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ηθελα να ρωτησω γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη αποκλιση τιμης για το εν λόγο κινητο στο skroutz.gr το βρισκεις με 330ε την στιγμη που το πλαισιο το δινει 550ε.μου διαφευγει κατι???επειδη προσανατολιζομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο πρεπει να προσεξω κατι??ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ηθελα να ρωτησω γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη αποκλιση τιμης για το εν λόγο κινητο στο skroutz.gr το βρισκεις με 330ε την στιγμη που το πλαισιο το δινει 550ε.μου διαφευγει κατι???επειδη προσανατολιζομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο πρεπει να προσεξω κατι??ευχαριστω

 

Σκέψου ότι υπάρχει πλέον και το S σε ιντερνετικα μαγαζιά ποι φθηνά και απο ότι το απλό .Τα συμπεράσματα δικα σου.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι υπάρχει πλέον και το S σε ιντερνετικα μαγαζιά ποι φθηνά και απο ότι το απλό .Τα συμπεράσματα δικα σου.

 

τι εννοεις??παραεισαγωγη???αποτι ειδα δινουνε κανονικα 2 χρονια εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις??παραεισαγωγη???αποτι ειδα δινουνε κανονικα 2 χρονια εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας

το αγορασα μολις πριν απο μερικες ημερες απο ενα απο αυτα τα μαγαζια

εγγυηση 2 ετων κανονικα απο αντιπροσωπεια ;)

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα μολις πριν απο μερικες ημερες απο ενα απο αυτα τα μαγαζια

εγγυηση 2 ετων κανονικα απο αντιπροσωπεια ;)

 

μα γιαυτο λεω μου κανει τρομερη εντυπωση το θεμα.....η συσκευασια τι περιειχε μεσα???ολα κομπλε???ποσο το πηρες αν επιτρεπεται?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

μα γιαυτο λεω μου κανει τρομερη εντυπωση το θεμα.....η συσκευασια τι περιειχε μεσα???ολα κομπλε???ποσο το πηρες αν επιτρεπεται?

ακουστικα, φορτιστη, φορτιστη για τον αναπτηρα του αυτοκινητου, καλωδιο usb, καρτα μνημης 8gb, θηκη, ζελατινα για την οθονη

η συσκευη απο τους κωδικους της ειναι γερμανικη, αλλα εχει κανονικα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα! θα ηθελα να ρωτησω το εξης: εχω κι εγω arc και φοραει 2.3.3. διαβασα οτι υπαρχει ενημερωση για 2.3.4.

παω να την κανω ειτε μεσω pc ειτε μεσω OTA αλλα μου λεει οτι εχω ηδη το πιο προσφατο λογισμικο. επειδη το τηλ το αγορασα απο ενα μαγαζι μεταχειρισμενο και δεν ξερω απο που προερχετε, μηπως φταιει αυτο και δεν γινετε? μηπως ειναι παραεισαγωγης και φταιει αυτο?

σας ευχαριστω για την οποια βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν 1 μηνα η γυναικα μου αγορασε το xperia arc απο μαγαζι τυπου kaizer(οχι γερμανο κτλ).το κινητο με ελληνικο μενου και εκδοση android 2.3.3.

Εχθες ομως μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου.οταν δε πηγα να την πραγματοποιησω,μου εγραψε:μονο τα κινητα δικτυα ειναι διαθεσιμα για την ενημερωση λογισμικου.οσες φορες και αν το προσπαθησα τα ιδια.απο οτι το εψαξα το κινητο ηταν μαλλον απο γερμανια και πρεπει να του περασαν καποια αλλη rom η οτιδηποτε αλλο.

επειδη μενω κρητη κ δεν εχω δυνατοτητα να ανεβω αθηνα να παω απο τον τυπο που το πηρα,και επειδη δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις απο αλλαγες rom κτλ,θελω να ρωτησω το εξης:Υπαρχει τροπος(στελνοντας το σε γερμανο,vodafone,η στην ιδια την sony)να μου περασουν την αυθεντικη,ελληνικη rom της εταιριας ωστε να μπορω να αναβαθμιζομαι κ να ενημερωνομαι κανονικα?η εστω αν υπαρχει καποιος να το στειλω να αναλαβει να το κανει??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το κινητο προοριζοταν για γερμανια δεν σημαινει κατι. Απλα θα επαιρνε την αντιστοιχη αναβαθμιση.

Τωρα αν εχει γινει καποια μαιμουδια απ'την εταιρεια που το πηρες δεν το γνωριζω.

Το πιο λογικο παντως ειναι να επικοινωνησεις μαζι τους, να αναφερεις το προβλημα και να το στειλεις με κουριερ για επισκευη σε αυτους. Απ'οσο ξερω σχεδον ολοι αυτοι ειτε εχουν τμημα service, ειτε συνεργατες.

Ειναι ο πιο σωστος και πιο οικονομικος τροπος πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

@kgavr: Πες μου μόνο αυτό. Λειτουργεί με όλες τις κάρτες SIM ανεξαιρέτως!? Τόσο Γερμανικές , όσο και ελληνικές οποιουδήποτε παρόχου?
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

ακουστικα, φορτιστη, φορτιστη για τον αναπτηρα του αυτοκινητου, καλωδιο usb, καρτα μνημης 8gb, θηκη, ζελατινα για την οθονη

η συσκευη απο τους κωδικους της ειναι γερμανικη, αλλα εχει κανονικα ελληνικα

 

καθε κινητο αναλογα απο την χωρα παραεισαγωγης εχει αλλα στην συσκευασία.εμενα απο γαλλια ειχε ακουστικα,φορτιστη,καρτα 8ρα και καλωδιο hdmi.για την εγγυηση σου λενε 2 χρονια αντιπροσωπιας επειδη η ελλαδα τα κανει εισαγωγη αρα σε καλυπτει σαν ευρωπαϊκή εγγυηση απλα θελουνε λιγο πιεση μέχρι να στην δεχτούνε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό περίπου 1,5 μήνα επίσημο με όλες τις αναβαθμίσεις σε λογισμικό. Σε γενικές γραμμές είναι καλό τηλέφωνο αλλά έχει θέματα τα οποία μπορούν να το κάνουν άκρως εκνευριστικό. Το προηγούμενο τηλέφωνό μου ήταν ένα Galaxy S και έχω παράλληλα σε άλλη γραμμή και το LG Optimus One. Ε λοιπόν το τελευταίο (το LG) δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό κόλλημα, πρόβλημα κ.λπ.

Το SE έχει παρουσιάσει ουκ ολίγα, δηλ. επανεκκινήσεις- οι οποίες ευτυχώς σταμάτησαν με την τελευταία αναβάθμιση.

Άρνηση του τηλεφώνου να δει την εξωτερική κάρτα, ανεξαρτήτως μάρκας κάρτας (καταλαβαίνετε τη χαρά μου όταν πρέπει να ανοίξω εφαρμογή στην εξωτερική SD και μου βγάζει μήνυμα η εφαρμογή δεν βρέθηκε).

Οθόνη με ευπάθεια σε γρατζουνιές. Για πρώτη φορά έβαλα ζελατίνα προστασίας. Το Galaxy πέρασε από τα χέρια του επτάχρονου γιου μου χωρίς να πάθει το παραμικρό (εννοείται χωρίς ζελατίνα).

Το μενού του τηλεφώνου (για την πραγματοποίηση κλήσεων) για ένα περίεργο λόγο δεν έχει την ευκολία παραμετροποίησης της SE (η αναζήτηση επαφών και μη αποθηκευμένων τηλεφώνων δεν είναι ό,τι πιο γρήγορο και ευέλικτο).

Εν ολίγοις, είναι καλό αλλά.... Πάντως εάν είχα δώσει λεφτά για την συσκευή αυτή (που δεν έδωσα ευτυχώς γιατί ήταν δώρο) θα είχα πάρει την SE και θα την είχα κράξει. Το τηλέφωνο αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση για 400+ Ευρώ που κοστολογήθηκε στην εμφάνισή του στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...