Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εγινε αναβαθμιση κ ελαβα την 2.3.4 official....εσεις παιδια ποια εχετε...??? Μην χαιρομε αδικως.....

 

Εμένα το είχε μέσα + θήκη + 16GB κάρτα..... είναι micro HDMI .....

 

:)

 

Και μενα αυτα ειχε μεσα ευτυχως....:happy::p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι......σε περίπτωση αναβάθμισης μέσω του update της συσκευής υπάρχει περίπτωση να χάσω τα δεδομένα μου ή να επηρεαστούν;;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι......σε περίπτωση αναβάθμισης μέσω του update της συσκευής υπάρχει περίπτωση να χάσω τα δεδομένα μου ή να επηρεαστούν;;;;

 

Στις κρίσιμες αναβαθμίσεις ναι. Και σε προειδοποιεί το πρόγραμμα πιο πριν έτσι ώστε να ξέρεις να κάνεις το σχετικό backup.

Στην περίπτωση που η επερχόμενη αναβάθμιση πρόκειται να διαγράψει τα δεδομένα σου θα πρέπει να έχεις μια κάποια εξοικείωση με προγράμματα δημιουργίας backup όπως το My Backup Pro , SMS Backup , Titanium Backup και άλλα συναφή!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...κατάλαβα!

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θέλω να κάνω update από την 2.3.3 στην 2.3.4 και επειδή το έχω φέρει ακριβώς στα μέτρα μου το τηλέφωνο (εφαρμογές,widgets,συντομεύσεις κ.α.!) συν όλα τα τηλέφωνα/μηνύματα......δεν θα ήθελα να έχω θέμα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...κατάλαβα!

 

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί θέλω να κάνω update από την 2.3.3 στην 2.3.4 και επειδή το έχω φέρει ακριβώς στα μέτρα μου το τηλέφωνο (εφαρμογές,widgets,συντομεύσεις κ.α.!) συν όλα τα τηλέφωνα/μηνύματα......δεν θα ήθελα να έχω θέμα!

 

Διάβασε προσεκτικά τι θα σου πει το PC Companion και αν σου δίνει επιλογή να κρατήσεις τα τρέχοντα data σου. Διαφορετικά το Titanium Backup είναι μονόδρομος για σένα... και μάλιστα θα συστήσω και την αγορά της pro έκδοσης. Είναι λίγο τσιμπημένη με τα δεδομένα της εποχής , αλλά είναι κάτι που αργά ή γρήγορα όταν μπεις στον κόσμο του Android θα το χρειαστείς έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Update γίνεται μόνο μέσω του PC Companion;Και η επιλογή που υπάρχει στο μενού;Εγώ νόμιζα ότι γίνεται αυτόματα η αναβάθμιση αφού την επιλέξεις χωρίς την μεσολάβηση υπολογιστή!

 

Κάποιο από τα παιδιά που πήγαν από την 2.3.3 στην 2.3.4 ξέρουν να μας πουν αν χάνονται δεδομένα κ.α.;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Update γίνεται μόνο μέσω του PC Companion;Και η επιλογή που υπάρχει στο μενού;Εγώ νόμιζα ότι γίνεται αυτόματα η αναβάθμιση αφού την επιλέξεις χωρίς την μεσολάβηση υπολογιστή!

 

Κάποιο από τα παιδιά που πήγαν από την 2.3.3 στην 2.3.4 ξέρουν να μας πουν αν χάνονται δεδομένα κ.α.;

 

Υπάρχουν και οι αναβαθμίσεις οι λεγόμενες OTA (Over-The-Air) που γίνονται μέσω Wi-Fi , αλλά είναι πολύ ελαφριές μικρές αναβαθμίσεις και δεν είναι συνήθως για αλλαγή έκδοσης Android π.χ. από 2.3.3 σε 2.3.4 που θες εσύ αλλά για αλλαγή έκδοσης Firmware. Να πας δηλαδή από το 3.G.0.1.86 στο 3.Α.0.1.1 αλλά στην ίδια έκδοση Android πάντα (τα νούμερα είναι τυχαία).

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν χαθηκε φιλε ;)

 

Έκανε κανείς update από 2.3.3. (root) σε 2.3.4. ??? Αν ναι... έμεινε root ή όχι...

 

Πως έκανε update? Μέσω PC Companion ή OTA????

 

(κανονικά από 2.3.2 σε 2.3.3 για να παραμείνεις root έπρεπε να κάνεις μέσω OTA μόνο!!!!)

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου πει κανεις αν αξηζει να κανω το κινητο root η εστω αμα ειναι δυσκολο?

Οτι αξιζει,αξιζει αλλα εγω δεν τα καταφαρα,οχι οτι ειναι δυσκολο αλλα καπου μπερδευομαι.δεν ξερω αν πρωτα πρεπει να το παω ενα πισω να το κανω root και μετα να το κανω update.ακομα το ψαχνω εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οτι αξιζει,αξιζει αλλα εγω δεν τα καταφαρα,οχι οτι ειναι δυσκολο αλλα καπου μπερδευομαι.δεν ξερω αν πρωτα πρεπει να το παω ενα πισω να το κανω root και μετα να το κανω update.ακομα το ψαχνω εγω.

 

E ωραια δεν μπορει να μας δωσει κανεις (αμα θελει) πληροφοριες πως να το κανουμε σωστα για να μην κανουμε τιποτα λαθος και στειλουμε το κινητο στον καδο ? :lol: Αναλητυκα αμα γινετε :D

 

Και επισης να προσθεσω οτι μετα απο το update δεν μπορω να μιλησω καθολου στo τηλ...ΣΗΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ :S

Link to comment
Share on other sites

Οτι αξιζει,αξιζει αλλα εγω δεν τα καταφαρα,οχι οτι ειναι δυσκολο αλλα καπου μπερδευομαι.δεν ξερω αν πρωτα πρεπει να το παω ενα πισω να το κανω root και μετα να το κανω update.ακομα το ψαχνω εγω.

 

Το είχα ξαναγράψει.... Τα άπαντα για το ARC

(Για όποια απορία έχετε για το ARC - roms - Flashing - updates - root και κτλ... τσεκάρετε εδώ..)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133650

 

Διαβάστε και λίγο... τα έχει όλα μέσα.... για root διάβασε εκεί που λέει "Ques - . I am having Android version 2.3.3. How can I root my phone?"

 

;)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναγράψει.... Τα άπαντα για το ARC

(Για όποια απορία έχετε για το ARC - roms - Flashing - updates - root και κτλ... τσεκάρετε εδώ..)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133650

 

Διαβάστε και λίγο... τα έχει όλα μέσα.... για root διάβασε εκεί που λέει "Ques - . I am having Android version 2.3.3. How can I root my phone?"

 

;)

 

Ναι ρε φιλε χερω πολυ και αν καποιος δεν ξερει καλα αγγλικα ? Δεν λεω προσωπικα για εμενα αλλα καποιος μπορει να μην ξερει...Τοσο δυσκολο ειναι να γραψει καποιος ?

Link to comment
Share on other sites

εκανε κανενασ αναβθμιση σε 2.3.4?καποιος ανεφερε οτι εκανε σε εμενα το companion λεει¨οι πληροφοριες ενημερωσης του λογισμικου τηλεφωνου σας δεν ειναι διαθεσιμες αυτη την στιγμη
Link to comment
Share on other sites

εκανε κανενασ αναβθμιση σε 2.3.4?καποιος ανεφερε οτι εκανε σε εμενα το companion λεει¨οι πληροφοριες ενημερωσης του λογισμικου τηλεφωνου σας δεν ειναι διαθεσιμες αυτη την στιγμη

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα όλη μέρα χθες. Μάλλον έχει κατέβει από τον σέρβερ η παλιά έκδοση και όπου να'ναι θα έχουμε τη νέα. Μήπως έχει ενημερωθεί κανείς για τις αλλαγές?

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

εκανε κανενασ αναβθμιση σε 2.3.4?καποιος ανεφερε οτι εκανε σε εμενα το companion λεει¨οι πληροφοριες ενημερωσης του λογισμικου τηλεφωνου σας δεν ειναι διαθεσιμες αυτη την στιγμη

πηγαινε στο post 350, αυτο εκανα εγω και εχω 2,3,3 εκδοση 4 νομιζω οτι το 2.3.4 θα βγει τον οκτωμβριο!δεν νομιζω να υπαρχει τελευταια αναβαθμηση ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι αλλαγες εχει?τις εφαρμογες τις ξαναπερασες?

 

Τις εφαρμογες δεν τις ξαναπερασα....ειναι λιγο πιο γρηγορο,κ εχει καποια προγραμματακια παραπανω,τωρα να σου πω δεν προλαβα να δω κατι περισσοτερο,διοτι με το που το πηρα,εκανα αμεσως αναβαθμιση....:rolleyes: Παντως με την 2.3.4 σαφως παει καλυτερα..σφεντονα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

τι αλλαγες εχει?τις εφαρμογες τις ξαναπερασες?

εχει ζοομ στην φωτογραφια,εχει το xLOUD για περισσοτερη ενταση (προσωπικα δεν ειδα διαφορα), κατι προγραματακια αλλα και κατι αλλεσ δυνατοτητες που το εχει στο επισημο σιτε της SE.με λιγα λογια δεν θα δεις τεραστια διαφορα!!!μικρες πινελιες βελτιωσης εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει ζοομ στην φωτογραφια,εχει το xLOUD για περισσοτερη ενταση (προσωπικα δεν ειδα διαφορα), κατι προγραματακια αλλα και κατι αλλεσ δυνατοτητες που το εχει στο επισημο σιτε της SE.με λιγα λογια δεν θα δεις τεραστια διαφορα!!!μικρες πινελιες βελτιωσης εχει.

 

Απο ταχυτητα δεν ειδες διαφορα,διοτι εγω ειδα....:rolleyes::)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

wait wait το xloud εμενα το εχει πως γίνεται να το βαλανε στην 2.3.4 εγω στα στανταρ ξερω το ζοομ και το 3d panorama update facebook.

ρε παιδια μην μπερδευεστε!!!!!2.3.4 δεν εχει βγει!!!!τον οκτωμβριο θα βγει!!!η τελευταια ειναι 2.3.3 εκδοση 4.στο 2.3.3 με εκδοση 3 δεν υπηρχε το xlound.μπα και εγω μεγαλη διαφορα δεν ειδα!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...