Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως τα λες ενα λινκ μπορω να σου βρω και εγω για το οτιδήποτε, αλλα εδω ουσιαστικα ειμαστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλο ωστε να γίνει ποιο λειτουργικη η συσκευη παραδειγμα ας δουνε λιγο το ποστ καποιοι απο χ10 μινι και galaxy s

για το δευτερο που λες αν καταλαβα σωστα σου ζηταει τουσ κωδικους να μπεις στο μαρκετ αμα δεν θυμασε κανε μια επαναφορα απο τον υπολογ. η μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εγω αυτο θα εκανα.

 

Ακριβως αυτο φιλε μου...Για να δουμε...Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα χασω τιποτα ?

 

youtube? καλα αυτο πως το εβγαλε? αν βαλεις το username σου και το password που εχεις απο το λογαριασμο σου στο gmail δεν μπαινεις παλι?αν εκανες το market update μπορεις να πας στις εφαρμογες, να βρεις το market και να πατησεισ καταργηση αναβαθμισης.

 

Ελα μου ντε...Δεν μου δηνει καμια επιλογη για να βαλω αλλο username :S Moνο τον κωδικο μου λεει να βαλω που δεν εχω καμια ιδεα..Μα δεν θελω να το βγαλω ειναι ωραιο :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτελους παιδια το εφτιαξα..Ακουστε τι εκανα αμα τυχον συμβει και σε καποιον αλλο...Πηγα στο gmail και πατησα λογαριασμοι μετα το δεξι κουμπι (ρυθμισεις δλδ)μετα ρυθμισεις λογαριασμου και μετα κατω κατω λεει διαχειριση λογαριασμων...εκει μου ειχει διμιουργησει ενα gmail μονο του και ειχε παρει αυτο στο καινουργιο android market...ετσι το εσβησα και ολα ειναι οπως πριν :)
Link to comment
Share on other sites

Το market βρίσκεται στην έκδοση 3.1.3, αλλά με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις και την 3.1.5 που είναι πιο γρήγορη σχετικά.

Όσο για την αναβάθμιση, είμαι με γαλλικό "France Generic" και δεν την έχω λάβει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Το market βρίσκεται στην έκδοση 3.1.3, αλλά με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις και την 3.1.5 που είναι πιο γρήγορη σχετικά.

Όσο για την αναβάθμιση, είμαι με γαλλικό "France Generic" και δεν την έχω λάβει ακόμα...

 

Η 3.1.5 απλα φυσαει..Την εχω εδω και 3 μερες ;)

Link to comment
Share on other sites

ως γνωστον το arc δεν εχει μπροστινη καμερα για βιντεο κλησεις...

στο skype βεβαια μπορεις να χρησιμοποιησεις την πισω καμερα του κινητου για βιντεο κληση

εχει δοκιμασει κανεις κατι σαν και αυτο να μας πει αν λειτουργει?? :rolleyes:

http://www.isnapme.com/

Link to comment
Share on other sites

H εκδοση 3.1.5. του market οντως φυσαει αλλα αργει πολυ να φορτωσει..μονο μεσω wifi κανεις νορμαλ πλοηγηση.εγω εχω Germany T-Mobile Branded 1247-1016 και ακομη δε πηρα το 2.3.4. update.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με world generic πηρα και εγω πριν 2 μερες την αναβαθμιση και για καποιο λογο μετα δεν μου εμφανιζε το market , εκανα soft reset και μετα το εμφανιζε κανονικα:ninja: Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αφου περασα 6-7 εφαρμογες ( dolphin , handcent & 3-4 παιχνιδια ) μου δειχνει ελευ8ερη μνημα ram 30mb-40mb που πριν την αναβα8μιση ηταν στα 150μβ ελευ8ερα συνεχεια :mad:
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και αλλη ερωτηση αν και νομιζω πως θα ειναι κλασικη...Στο κινητο εχω μια 8αρα καρτα...Γιατι μου λεει οτι χρησιμοποιουντε 3 και gb ενω εχω μεσα λιγα πραγματα?Ειναι γενικα φακελοι που δεν βλεπω?Γιατι ας πουμε ενα game ειναι 20mb και πες οτι εχω 10 δηλαδη στην ουσια τιποτα...Αρα ? Υπαρχουν αλλοι φακελοι που δεν βλεπω και πρεπει να ειμαι root για να τους σβησω?Η υπαρχει καποιο προγραμμα γιαυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως ξερει κανεις καμια εφαρμογη να κατεβαζουμε απο youtube to mp3? Οτι βρηκα ηταν βλακεια...

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως ξερει κανεις καμια εφαρμογη να κατεβαζουμε απο youtube to mp3? Οτι βρηκα ηταν βλακεια...

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Καλημέρα! Με το tubemate δοκίμασες; Επίσης μπορείς να κατεβάζεις απευθείας mp3 με το music box pro που είναι φοβερό..! ;) Να ρωτήσω κάτι και εγώ.. Αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.3.4 μέσω pc companion και δεν είμαι root ώστε να χρησιμοποιήσω κάτι σαν το titanium backup, θα τα χάσω όλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με το tubemate δοκίμασες; Επίσης μπορείς να κατεβάζεις απευθείας mp3 με το music box pro που είναι φοβερό..! ;) Να ρωτήσω κάτι και εγώ.. Αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.3.4 μέσω pc companion και δεν είμαι root ώστε να χρησιμοποιήσω κάτι σαν το titanium backup, θα τα χάσω όλα;

 

Άκουσα ότι η Sony Ericsson την έχει κάνει έτσι την αναβάθμιση που δεν χάνεις τίποτα (θα στο λέει κιόλας φαντάζομαι).

Θα σου δίνει επιλογή λογικά να διαλέξεις αν θες να κάνεις επανεγκατάσταση της νέας έκδοσης (2.3.4) ή αν θες απλά να την συμπληρώσεις στα ήδη υπάρχοντα.

 

Αν παρόλα αυτά η επανεγκατάσταση είναι η μόνη επιλογή που σου δίνει , εκτός από το titanium backup που είναι ομολογουμένως ένα άψογο εργαλείο για root users μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλά και διάφορα μέσα για να εξασφαλίσεις ένα 80% της ακεραιότητας του κινητού σου. Δοκίμασε το My Backup Pro και το Sms Backup που είναι για μη-root users.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ότι η Sony Ericsson την έχει κάνει έτσι την αναβάθμιση που δεν χάνεις τίποτα (θα στο λέει κιόλας φαντάζομαι).

Θα σου δίνει επιλογή λογικά να διαλέξεις αν θες να κάνεις επανεγκατάσταση της νέας έκδοσης (2.3.4) ή αν θες απλά να την συμπληρώσεις στα ήδη υπάρχοντα.

 

Αν παρόλα αυτά η επανεγκατάσταση είναι η μόνη επιλογή που σου δίνει , εκτός από το titanium backup που είναι ομολογουμένως ένα άψογο εργαλείο για root users μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλά και διάφορα μέσα για να εξασφαλίσεις ένα 80% της ακεραιότητας του κινητού σου. Δοκίμασε το My Backup Pro και το Sms Backup που είναι για μη-root users.

 

Δεν ήξερα ότι το my backup pro δεν χρειάζεται root.. Ωραία τότε θα το δοκιμάσω έτσι.. Όσο για τα μηνύματα να ναι καλά το myphone explorer :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!

Οταν μιλατε για την 2.3.4 ενοειτε την επισημη ?

Γιατι εμενα μου λεει οτι εχω την τελευταια!!

Δεν ανεβενει για ολες τις συσκευες ταυτοχρονα?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι επίσημη είναι. Δεν ανεβαίνει για όλους ταυτόχρονα αλλά σταδιακά ανάλογα το localization του κινητού.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι επίσημη είναι. Δεν ανεβαίνει για όλους ταυτόχρονα αλλά σταδιακά ανάλογα το localization του κινητού.

 

Ευχαριστω για την απαντηση:)

Το δικο μου customization ειναι 1247-2368-R3D.Ξερει καποιος τι ειναι?Γιατι δεν το βρισκο στην λιστα παραπανω?

Ευχαριστω ξανα:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ωραια νεα αντε να δουμε και κανεναν οδηγο στο φορουμ αν και πιστευω μονο λινκ απο xda θα ποσταρουνε:whistle::whistle: Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

ωραια νεα αντε να δουμε και κανεναν οδηγο στο φορουμ αν και πιστευω μονο λινκ απο xda θα ποσταρουνε:whistle::whistle:

 

xaxaxaxax κακος :X

 

Θα δουμε...Παντως σιγουρα ειναι καλα νεα..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που προέκυψε τώρα τελευταία!

 

Έκανα χθες αναβάθμιση μέσω wifi (δηλαδή έχω περασμένη ακόμα την 2.3.3) και όλα πήγαν καλά!Πριν από αυτό είχα κάνει backup επαφές και μηνύματα με το Mobile Backup 2!Μετά την αναβάθμιση κατά λάθος πάτησα το restore για τις επαφές και εκεί σε κάθε επαφή μου πρόσθεσε ξανά τα τηλέφωνα με αποτέλεσμα να έχω το ίδιο νούμερο δύο φορές στην ίδια επαφή!

 

Έτσι εγώ είπα "αφού έχω κανονικό backup ας τις ξανασβήσω και να τις περάσω"!Τις έσβησα αλλά μετά ΠΟΤΕ δεν μπόρεσα να τις ξανακάνω restore!Τελικά τις πέρασα χειροκίνητα(ευτυχώς δεν ήταν πολλές!!!)!ΟΜΩΣ σήμερα παρατηρώ ότι οι φωτογραφίες που βάζω στις επαφές ΔΕΝ εμφανίζονται όταν με παίρνουν ή όταν τους παίρνω τηλέφωνο!!!

 

Έχει κανείς καμιά λύση για αυτό;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οσοι περασατε την 2.3.4. ειδατε καμια βελτιωση στην αυτονομια?

 

 

Εγω ναι ειδα ;)

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που προέκυψε τώρα τελευταία!

 

Έκανα χθες αναβάθμιση μέσω wifi (δηλαδή έχω περασμένη ακόμα την 2.3.3) και όλα πήγαν καλά!Πριν από αυτό είχα κάνει backup επαφές και μηνύματα με το Mobile Backup 2!Μετά την αναβάθμιση κατά λάθος πάτησα το restore για τις επαφές και εκεί σε κάθε επαφή μου πρόσθεσε ξανά τα τηλέφωνα με αποτέλεσμα να έχω το ίδιο νούμερο δύο φορές στην ίδια επαφή!

 

Έτσι εγώ είπα "αφού έχω κανονικό backup ας τις ξανασβήσω και να τις περάσω"!Τις έσβησα αλλά μετά ΠΟΤΕ δεν μπόρεσα να τις ξανακάνω restore!Τελικά τις πέρασα χειροκίνητα(ευτυχώς δεν ήταν πολλές!!!)!ΟΜΩΣ σήμερα παρατηρώ ότι οι φωτογραφίες που βάζω στις επαφές ΔΕΝ εμφανίζονται όταν με παίρνουν ή όταν τους παίρνω τηλέφωνο!!!

 

Έχει κανείς καμιά λύση για αυτό;;;

 

Εγω να σε ρωτησω πως μπορω να βαλω τις φωτογραφεις στην καθε μια επαφη ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Είτε πατάς στην φώτο επιλογές και ορισμός ως=>φωτογραφία επαφής ή από την επεξεργασία της επαφής πατάς στην κορνίζα και διαλέγεις αντίστοιχα την φώτο από την συλλογή!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είτε πατάς στην φώτο επιλογές και ορισμός ως=>φωτογραφία επαφής ή από την επεξεργασία της επαφής πατάς στην κορνίζα και διαλέγεις αντίστοιχα την φώτο από την συλλογή!

 

Μεσω facebook πως μπορω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μπορειται να μ απαντησετε στο εξης???

βαρεθηκα το iphone4 και το εβαλα αγγελια και σκεφτομαι να παω σε ARC.αξιζει τον κοπο???υπαρχει καποια χτυπητη αδυναμια του κινητου πλην του μεγαλου μεγεθους του(κατα την αποψη μ βεβαια).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...