Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια θεμα με την εγγυηση υπαρχη στα ησαγομενα αλλα οχι απο αντιπροσοποια?

θα το δεχτη η σονη η θα πρεπει να το στειλο απο εκει που το πειρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς στο κινητό του τυχαίες επανεκκινήσεις;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειρα το κινητο σημερα και εγω με την σειρα μου.Απλα αφωνος..Απλα θελω να μου πειτε πως θα βαλω την 4.0 εκδωση μεσα εχω την 3 κατι και οταν βαζω το προγραμμα αυτο που δινει η sony μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδωση...Θελω τα φωτα σας παιδια :D A και επεισης οταν παω να κανω συνδεση με το gmail και γενικα να μπω σε καποια σελιδα δεν μου την ανοιγει και γραφει κατι για ενα διακομιστη...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειρα το κινητο σημερα και εγω με την σειρα μου.Απλα αφωνος..Απλα θελω να μου πειτε πως θα βαλω την 4.0 εκδωση μεσα εχω την 3 κατι και οταν βαζω το προγραμμα αυτο που δινει η sony μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδωση...Θελω τα φωτα σας παιδια :D A και επεισης οταν παω να κανω συνδεση με το gmail και γενικα να μπω σε καποια σελιδα δεν μου την ανοιγει και γραφει κατι για ενα διακομιστη...:rolleyes:

Μιας και εισαι καινουργιος καλητερα ας εψαχνες μερικα post πιο πισω ;-)

Για την εκδοση πανε στο post 350!

 

Έχει παρατηρήσει κανείς στο κινητό του τυχαίες επανεκκινήσεις;

Σε μενα ουτε μια επανεκινηση με την τελευταια εκδοση την 4αρα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το update ολα ενταξει...Γιατι δεν μπορω να μπω με το δικο μου wifi και μπενω με καποιο αλλο απο την γειντονια ?
Link to comment
Share on other sites

Στις 26 Σεπτεμβίου κυκλοφορεί ο απόγονος! To Sony Ericsson Xperia Arc S.
Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα φταίει το κανάλι που χρησιμοποιείς στο router σου.

 

Δεν μπορω να κανω τιποτα δλδ ?

 

Και επισης πως μπορω να μεταφερω εικονιδια απο προγραμμα για να τους αλλαξω θεση.Δεν μιλαω να τα κανω συντομευση με παρατεταμενο πατημα..Π.Χ να βαλε το task killer διπλα σε ενα αλλο προγραμμα που θελω εγω...

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα relock τον bootloader με flash tool και εκανα την αναβαθμηση σε 2.3.3...

Περιμενω να ανοιξει το κινητο..Οταν ανοιξει θα σας πω εντυπωσεις ^^

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις πανω κατω ποτε θα πεσει η τιμη του??εστω και 50 ευρω??ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Με σιγουριά δεν νομίζω να μπορεί να σου πει κανείς, καθώς η μείωση της τιμής λογικά εξαρτάται από πολλούς παραγοντες.. Πάντως στο μαγαζί που το πήρα γύρω στις 20 Ιουλίου, τώρα η τιμή είναι 49 ευρώ κάτω..
Link to comment
Share on other sites

ιντερνετικο μαγαζι ή κανονικο?

skroutz.gr, μπες και διαλεξε, κανενας δεν μπορει να σου πει ποτε θα πεσει, και κανενας μας δεν ξερει ποσο εσυ θες να το παρεις η ποσα χρηματα θελεις να δωσεις.αλλα γενικα οσο περναει ο καιρος πεφτει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :)

σκεφτομαι να αποκτησω ενα arc λογω ομορφου design αλλα και καλων χαρακτηρηστικων

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1. μεχρι ποια εκδοση android υποστηριζει επισημα η se? και ποια εχετε καταφερει να βαλετε με "πλαγιους" τροπους :p

2. η ποιοτητα των φωτογραφιων πως ειναι?

3. η μπαταρια του ποσο διαρκει με μεση χρηση (~20' τηλεφωνα, ~10sms, ~λιγο ιντερνετ)/μερα

4. γενικα ποια θα λεγατε οτι ειναι τα αρνητικα του συγκεκριμενου κινητου?

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :)

σκεφτομαι να αποκτησω ενα arc λογω ομορφου design αλλα και καλων χαρακτηρηστικων

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1. μεχρι ποια εκδοση android υποστηριζει επισημα η se? και ποια εχετε καταφερει να βαλετε με "πλαγιους" τροπους :p

Επίσημα αυτή τη στιγμή έχει 2.3.3. Αλλά απ' όσο διάβασα θα βγει και 2.3.4

2. η ποιοτητα των φωτογραφιων πως ειναι?

Σκοτώνει, όπως και το βίντεο

3. η μπαταρια του ποσο διαρκει με μεση χρηση (~20' τηλεφωνα, ~10sms, ~λιγο ιντερνετ)/μερα

Με περίπου 10 λεπτά τηλέφωνο, 4-5 sms και μονίμως ανοιχτά bluetooth & wifi εμένα μου κρατάει 1μιση μέρα

4. γενικα ποια θα λεγατε οτι ειναι τα αρνητικα του συγκεκριμενου κινητου?

Δεν έχει μεγάλο εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο (380ΜΒ, όταν άλλα -π.χ. Samsung GSII - έχουν 16GB). Υποστηρίζει βέβαια μετακίνηση εφαρμογών στην SD, αλλά δεν υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές εγκατάσταση στην SD και συτές που υποστηρίζουν αφήνουν κάτι πίσω. Δεν είναι όμως και τραγικά τα πράματα - έχω γύρω στις 80 εφαρμογές και έχω ακομη 105ΜΒ ελεύθερα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις πανω κατω ποτε θα πεσει η τιμη του??εστω και 50 ευρω??ευχαριστω εκ των προτερων

 

Συνήθως η τιμή του ενός μοντέλου πέφτει αισθητά όταν βγει το επόμενο. Μιλάμε πάντα για τα μαγαζιά της Ελλάδας. Οπότε μόλις ακούσεις νεότερα από το Sony Ericsson XPERIA Arc S , τότε θα αρχίσει το απλό να πέφτει κάπως.

 

καλησπερα :)

σκεφτομαι να αποκτησω ενα arc λογω ομορφου design αλλα και καλων χαρακτηρηστικων

θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1. μεχρι ποια εκδοση android υποστηριζει επισημα η se? και ποια εχετε καταφερει να βαλετε με "πλαγιους" τροπους :p

2. η ποιοτητα των φωτογραφιων πως ειναι?

3. η μπαταρια του ποσο διαρκει με μεση χρηση (~20' τηλεφωνα, ~10sms, ~λιγο ιντερνετ)/μερα

4. γενικα ποια θα λεγατε οτι ειναι τα αρνητικα του συγκεκριμενου κινητου?

 

ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

 

Καλησπέρα!

1. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην 2.3.3 και υπάρχει σχετικό βίντεο ήδη στο youtube με αναμενόμενη αναβάθμιση για την σειρά XPERIA σε 2.3.4 με μπόλικα καλούδια. Με πλάγιους τρόπους δεν πρόκειται να βρεις ανώτερη έκδοση γιατί μέχρι την 2.3.4 έχει βγάλει και η Google ακόμα. Φυσικά υπάρχουν πάντα (πάνω στην 2.3.3 έκδοση του Andrdoid) οι επιλογές για ROM με διαφορετικές παροχές όπως η πολύ γνωστή και γρήγορη CyanogenMOD και η MiUI ROM που iPhon-ίζει.

 

2. Για την ποιότητα των φωτογραφιών είναι όλα υποκειμενικά. Ο φακός Xmor-R είναι πολυφημισμένος αλλά τώρα σε ένα τόσο λεπτό κινητό και σε τόσα πολλά Megapixel (8MP) αρχίζουν και δυσκολεύουν τα πράγματα...

Εδώ έχει κάτι συγκριτικά με διάφορες συσκευές. Μπες και δες αν σε ικανοποιεί η λεπτομέρεια.

 

3. Με αυτή την χρήση και καλό "στήσιμο" της συσκευής , θα σου κρατάει σίγουρα παραπάνω από μια μέρα. Ίσως να φτάνεις και το απόγευμα της 2ης.

 

4. Η έλλειψη μπροστινής κάμερας για αυτοφωτογράφιση και video-calls (ποτέ δεν έχω κάνει αλλά θα ήθελα να δω πως είναι! :p ) και η εγγραφή βίντεο σε HD 720p έναντι 1080p που δίνουν κάποια άλλα , αν μπορεί να θεωρηθεί αρνητικό...

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε καποια σελιδα ειχα δει πως βαζουμε ηχο σε μηνυμα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια...Μπορει να μου πει κανεις τον τροπο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε καποια σελιδα ειχα δει πως βαζουμε ηχο σε μηνυμα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια...Μπορει να μου πει κανεις τον τροπο ?

Μπαίνεις στα μηνύματα, πατάς το πλήκτρο μενού (το δεξί) -->settings --> notification tone.. από εκεί επιλέγεις ποιο ήχο θες

 

Οπότε μόλις ακούσεις νεότερα από το Sony Ericsson XPERIA Arc S , τότε θα αρχίσει το απλό να πέφτει κάπως.

Τώρα αυτό το ARC S εγώ προσωπικά δεν το καταλαβαίνω... Απ' ότι βλέπω η μόνη διαφορά με το υπάρχον είναι ο γρηγορότερος επεξεργαστής - δεν νομίζω ότι τον χρειάζεται - και η secondary camera...Κολοκύθια τούμπανα δηλαδή, ΙΜΗΟ..

Edited by chriz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μήπως ξερει κάποιος να μου πει πως βάζουμε πόλη στον καιρό (στο original widget της sonyericsson) εχω δοκιμάσει τα πάντα και ολο δεν βρέθηκε μου λεει :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...