Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το ήξερες οτι δεν είχε κάμερα!!! Πως αγοράζεις κινητό? χωρίς να ξέρεις τα χαρακτηριστικά? Απλα μου κανει εντύπωση γιατι το εχω δει και σε αλλα φόρουμ...έπρεπε να πάρεις αλλο αν σε ενδιέφεραν οι βιντεοκλησεις....λοιπόν εμένα δεν με ενδειεφερε ,το κινητό τα σπάει απλα...ειμαι τρομερά ευχαριστημένος ..βπαρόλα αυτά βίντεο κλήση κανει απλα δεν μπορείς να εχεις ανοικτή ακρόαση και βλέπει μονο ο άλλος. Ετσι λειτούργησε σε μενα ελπίζω να βοήθησα.

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

πως εκανες βιντεοκληση?

 

 

Εκανα και γω video call, απο το skype, βεβαια πρεπει να μπεις στα settings του skype και να το επιλέξεις.

Μια χαρα γίνεται με την πίσω κάμερα φυσικα, και με ανοιχτή ακροαση...κανενε προβλημα.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως ρε παιδια,κινητο σαυτη την κατηγορια τιμης και να μην εχει μπροστινη καμερα (ειτε χρειαζεται ειτε οχι) για μενα ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο.οταν οι αλλες εταιριες στους κολλωσους τους εχουν στανταρ front face cam.

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια,κινητο σαυτη την κατηγορια τιμης και να μην εχει μπροστινη καμερα (ειτε χρειαζεται ειτε οχι) για μενα ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο.οταν οι αλλες εταιριες στους κολλωσους τους εχουν στανταρ front face cam.

 

Δεν θα βρεις ακριβώς αυτο που θέλεις σε καμια εταιρεία,εχεις δίκιο.θα μπορούσα να πάρω LG optimus black που εχει και 290€ ίδια χαρςκτηριστικα και με την πολυδιαφημισμένη οθόνη του nova display +κάμερα. Οταν ομως το είδα ακουμπάς την οθόνη και νιώθεις οτι το δάκτυλο σου εχει μεγάλο κενό απο την εσωτερική επιφανια της LCD. Δεν θα μιλήσω για ποιότητα photo.Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι όσο καιρό ψάχνω ν πάρω κατι ποτέ δεν βρίσκω να με καλύπτει απο όλες τις πλευρές, Ετσι αναγκάζομαι να επιλέγω με βαση τα θετικα και αρνητικά.οτι γράφω ειναι καθαρά δικές μου απόψεις μην ορμησουν οι οπαδοί της LG:-) φιλικά!!!!

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να το κανω στα sms να γραφει 160 χαρακτηρες κανονικα και οχι μονο 70........???????????

φιλε μου και εγω αυτο το προβλημα εχω,αμα βρεις λυση σφυρα μου και μενα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω αυτο το προβλημα εχω,αμα βρεις λυση σφυρα μου και μενα!!!

 

HandCent SMS εχετε δοκιμάσει;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις ακριβώς αυτο που θέλεις σε καμια εταιρεία,εχεις δίκιο.Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι όσο καιρό ψάχνω ν πάρω κατι ποτέ δεν βρίσκω να με καλύπτει απο όλες τις πλευρές, Ετσι αναγκάζομαι να επιλέγω με βαση τα θετικα και αρνητικά.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Ακριβως οπως τα λες ειναι δυστυχως , δεν υπαρχει συσκευη που να με καλυπτει 100% σε ολα οσα θελω μεχρι τωρα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις ακριβώς αυτο που θέλεις σε καμια εταιρεία,εχεις δίκιο.θα μπορούσα να πάρω LG optimus black που εχει και 290€ ίδια χαρςκτηριστικα και με την πολυδιαφημισμένη οθόνη του nova display +κάμερα. Οταν ομως το είδα ακουμπάς την οθόνη και νιώθεις οτι το δάκτυλο σου εχει μεγάλο κενό απο την εσωτερική επιφανια της LCD. Δεν θα μιλήσω για ποιότητα photo.Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι όσο καιρό ψάχνω ν πάρω κατι ποτέ δεν βρίσκω να με καλύπτει απο όλες τις πλευρές, Ετσι αναγκάζομαι να επιλέγω με βαση τα θετικα και αρνητικά.οτι γράφω ειναι καθαρά δικές μου απόψεις μην ορμησουν οι οπαδοί της LG:-) φιλικά!!!!

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Ακριβως οπως τα λες ειναι δυστυχως , δεν υπαρχει συσκευη που να με καλυπτει 100% σε ολα οσα θελω μεχρι τωρα

 

δηλαδη στο arc ποια ειναι τα μονα αρνητικα τα οποια σας κανουν να μην καλυπτεστε?εκτος απο την μπαταρια (απο,τι διαβαζω.αν και ολα τα smartphones το χουν το θεμα αυτο) και την μπροστινη καμερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

HandCent SMS εχετε δοκιμάσει;

θα το δοκιμασω και θα σε πω!

 

μπορει να με βοηθησει κανεισ????

για μενα αυτα ειναι μονο ολα τα αλλα ειναι τελεια!!!!αααα και να μην ξεχασω το zoom που δεν εχει στο video!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το κινητο εδω και κανενα μηνα περιπου, και σημερα μοθ εκανε το εξης κουλο. ενω δειχνει οτι εχει σημα κανονικα, δεν μπορω να καλεσω αλλα ουτε να με καλεσουν!!!! Δειχνει οταν με καλουν οτι ειμαι....κλειστος!!!! Ξαναπερασα το λειτουργικο απο το update service, αλλα παλι τα ιδια!!!!!! Εχει τυχει σε κανεναν σας??:!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στο arc ποια ειναι τα μονα αρνητικα τα οποια σας κανουν να μην καλυπτεστε?εκτος απο την μπαταρια (απο,τι διαβαζω.αν και ολα τα smartphones το χουν το θεμα αυτο) και την μπροστινη καμερα?

 

Δεν ειναι απαραίτητο οταν κατι δεν σε καλύπτει να ειναι θεμα hardware μπορεί να ειναι θεμα μεγέθους σε κάποιον,σε άλλον θεμα ποιότητας, πχ για εμένα στεναχωρήθηκα οταν ράγισε στο φωτοκυτταρο λόγο θερμοκρασίες άρα απο θεμα υλικών θα ήθελα κατι καλύτερο.παρόλα αυτά ξαναλέω οτι αν αυτη τη στιγμή επελεγα κάποιο.κινητό θα διάλεγα πάλι arc.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το κινητο εδω και κανενα μηνα περιπου, και σημερα μοθ εκανε το εξης κουλο. ενω δειχνει οτι εχει σημα κανονικα, δεν μπορω να καλεσω αλλα ουτε να με καλεσουν!!!! Δειχνει οταν με καλουν οτι ειμαι....κλειστος!!!! Ξαναπερασα το λειτουργικο απο το update service, αλλα παλι τα ιδια!!!!!! Εχει τυχει σε κανεναν σας??:!::!::!:

Το κάνει συνέχεια ή κατά διαστήματα; Τι κάλυψη έχεις στην περιοχή σου από το δίκτυό σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το κινητο εδω και κανενα μηνα περιπου, και σημερα μοθ εκανε το εξης κουλο. ενω δειχνει οτι εχει σημα κανονικα, δεν μπορω να καλεσω αλλα ουτε να με καλεσουν!!!! Δειχνει οταν με καλουν οτι ειμαι....κλειστος!!!! Ξαναπερασα το λειτουργικο απο το update service, αλλα παλι τα ιδια!!!!!! Εχει τυχει σε κανεναν σας??:!::!::!:

Και μένα λοιπόν μου το έπαθε χθες (27/8) . Δεν μπορούσαν να με καλέσουν και τα μηνύματα ερχόντουσαν με καθυστέρηση. Αυτό έγινε σε περιοχή με full σήμα. Το κινητό είναι 4 ημερών, με την τελευταία αναβάθμιση.

Το πρόβλημα το έλυσα όταν έσβησα και ξανάνοιξα το κινητό.

Περίεργα πράγματα....

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει συνέχεια ή κατά διαστήματα; Τι κάλυψη έχεις στην περιοχή σου από το δίκτυό σου;

 

Καλημερα. Εχω full καλυψη δικτυου στην περιοχη μου, και ποτε δεν ειχα προβλημα απο καλυψη. Ενω ομως εχει full σημα, μου εμφανιζει ενα κιτρινο τριγωνακι με ενα θαυμαστικο επανω αριστερα, και οταν το κατεβαζω μου λεει οτι δεν υπαρχει υπηρεσια. Δεν το κανει συνεχεια, μου το εκανε πριν καμμια εβδομαδα, για πολυ λιγη ωρα, (3-4 λεπτακια). Τοποθετοντας την sim σε αλλο τηλεφωνο ειναι ολα οκ!!! Να σημειωσω οτι εχω το κινητο μου ενημερωμενω με την τελευταια αναβαθμιση. :cry:

Edited by skomat
Link to comment
Share on other sites

δεν βρήσκω όμως ενα widgets το οποιο το είχα βολευτει, "Ελέγχος Ισχύος" το οποιο έχει wifi, bt, synch, gps, φωτηνότητα, που πήγε? :(:(.

Αν το βρει κάποιος ας μας πει.

 

Φιλε καλημερα. Το βρικες το widgets?????:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε απο το μαρκετ την εξης εφαρμογη.greek input method και θα εχετε 160 χαρακτηρες.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν βρήσκω όμως ενα widgets το οποιο το είχα βολευτει, "Ελέγχος Ισχύος" το οποιο έχει wifi, bt, synch, gps, φωτηνότητα, που πήγε? :(:(.

Αν το βρει κάποιος ας μας πει.

 

Φιλε καλημερα. Το βρικες το widgets?????:cool:

 

Μηπως λέτε το power widget....?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και παλι εχω γραψει και την προηγουμενη φορα αλλα κανεις δεν μου απαντηςε , εχω το αρκ και θελω να το κανω ροοτ!και δεν γινεται! ειχα το χπερια μινι και γινόταν κατευθείαν ΤΙ να κάνω σας παρακαλώ βοηθε

ια!

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=962

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδη εκανα hard reset μπορειται να μου πειτε την εφαρμογη με την οποια περναω τη συσκευη σε αναμονη χωρις να χρησιμοποιησω το πληκτρο ανοιγματος-κλεισιματος συσκευης.Ευχαριστω

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει α έχουν πολλές σκάρτες παρτίδες στην Ελλάδα. Συνήθης τακτική να έρχονται στη χώρα μας 3ης διαλογής κινητά.

 

Εμένα φιλαράκι μου το κάνει συνέχεια αυτό. Η πλάκα είναι ότι η γυναίκα μου παραπονιόταν γιατί το κλείνω, μέχρι που με πήρε τηλέφωνο από τον ίδιο χώρο. Φυσικά το τηλέφωνό μου ανοιχτό και με πολύ καλό σήμα. Και της έλεγε ότι το έχω κλειστό.

 

Και επειδή υπάρχουν αρκετά παλαιότερα κινητά στο σπίτι, όταν αλλάζαμε την κάρτα, όλα καλά. Φουλ σήμα και κανένα πρόβλημα σύνδεσης.

 

:)

 

Καλησπερα. Εχω το κινητο εδω και κανενα μηνα περιπου, και σημερα μοθ εκανε το εξης κουλο. ενω δειχνει οτι εχει σημα κανονικα, δεν μπορω να καλεσω αλλα ουτε να με καλεσουν!!!! Δειχνει οταν με καλουν οτι ειμαι....κλειστος!!!! Ξαναπερασα το λειτουργικο απο το update service, αλλα παλι τα ιδια!!!!!! Εχει τυχει σε κανεναν σας??:!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό όσο καιρό το εχω με χει αφήσει πολύ ευχαριστημένο σε σημείο να δώσω το galaxy s2 και να κρατήσω το arc για,android

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά :)

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να κάνει βιντεο κλήση μέσω της εφαρμογής skype χρησιμοποιώντας φυσικά την πίσω κάμερα γιατί όπως γνωρίζουμε μπροστά δεν έχει.

Και επίσης όπως γνωρίζουμε τόσο ακριβό κινητό δεν υποστηρίζει καν βιντεοκλήσεις.

Το εχω δοκιμάσει εγω φίλε μου και δείχνει πάρα πολύ καλά, απλά για να σε δουν θα πρέπει να γυρίσειςτο πρόσωπό σου, όπως είπες το τηλέφωνο απο την πλευρά της κάμερας!!!!!!!

Έχει ρυθμιση το skype για το τι είδους κλήση θέλεις να κάνεις, εύκολο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό όσο καιρό το εχω με χει αφήσει πολύ ευχαριστημένο σε σημείο να δώσω το galaxy s2 και να κρατήσω το arc για,android

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

μα καλα δεν σε απασχολει η χαμηλη μνημη , η επεξεργαστικη ισχυς κλπ? νομιζω ειναι μερα με νυχτα αυτα τα 2...

εγω το arc το απερριψα αμεσα σαν αγορα...

galaxy sII , sensation , desire s κλπ. ναι....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου, το κινητό δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα και με καλύπτει πλήρως, άλλωστε, τόσο παράξενος που είμαι αν είχα εντοπίσει πρόβλημα η κάτι που δε μου αρέσει θα είχε πάρει και τον δρόμο της πώλησης

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...