Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαστε απο το μαρκετ την εξης εφαρμογη.greek input method και θα εχετε 160 χαρακτηρες.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

αυτη η εφαρμογή δεν έχει μικρά ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη η εφαρμογή δεν έχει μικρά ελληνικά?

 

εχει αλλα 70 χαρακτηρες μονο εκει.

 

μα καλα δεν σε απασχολει η χαμηλη μνημη , η επεξεργαστικη ισχυς κλπ? νομιζω ειναι μερα με νυχτα αυτα τα 2...

εγω το arc το απερριψα αμεσα σαν αγορα...

galaxy sII , sensation , desire s κλπ. ναι....

Μονο στη μνημη θα συμφωνησω αν κ αυτο εξαρταται απο τι εφαρμογες θα του βαλεις και αν μεταφερονται στη καρτα μνημης γιατι κατα τα αλλα το κινητο απο ταχυτητα πεταει και δε κολλαει,βασικο αυτο.Ναι το galaxy θα μου ανοιξει μια σελιδα δυο δευτερολεπτα πιο γρηγορα οπως και οτι θα φορτωσει ενα παιχνιδι παλι πιο γρηγορα.ΚΑΙ?ανουσια πραγματα .Τι να το κανω που πανε τον επεξεργαστη στα 1.5 οπου ναναι αντι να κοιταξουν να φτιαξουν τις μπαταριες που με το ζορι βγαζουν μερα.Μας εχουν βαλει σε ενα τρυπακι οι εταιριες και μεις σαν προβατα ακολουθουμε.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορει να παιξει μια ταινια 720p καλα?? εχω βαλει μια αλλα η ταχυτητα δεν ειναι παντα τελεια σαν να ζοριζει καποιες φορες με αποτελεσμα να χανει και τον ηχο.... εχω δοκιμασει rockplayer moboplayer, daroon player arc media,Mx video player,yxplayer pro, implayer+ ολα μαυρα χαλια!!!!στο galaxy s 2 παιζουν ολα τελεια πιο γρηγορα και απο το 2πυρινο pc μου...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω full καλυψη δικτυου στην περιοχη μου, και ποτε δεν ειχα προβλημα απο καλυψη. Ενω ομως εχει full σημα, μου εμφανιζει ενα κιτρινο τριγωνακι με ενα θαυμαστικο επανω αριστερα, και οταν το κατεβαζω μου λεει οτι δεν υπαρχει υπηρεσια. Δεν το κανει συνεχεια, μου το εκανε πριν καμμια εβδομαδα, για πολυ λιγη ωρα, (3-4 λεπτακια). Τοποθετοντας την sim σε αλλο τηλεφωνο ειναι ολα οκ!!! Να σημειωσω οτι εχω το κινητο μου ενημερωμενω με την τελευταια αναβαθμιση. :cry:

 

Cosmote εχεις ? Αν ναι μου κανει τετοια κουλα που και που και εχω αλλο κινητο , οχι το Arc

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά Θάνο

 

Να σε ρωτήσω....

Οκ ενεργοποιούμε από τις επιλογές του skype που κατεβάσαμε από το market την βίντεοκλήση. Όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Στη δική μου περίπτωση δες πώς λειτουργεί.

Συνδέομαι με κάποιον άλλον, εγώ από το κινητό μου αυτός από τον υπολογιστή του. Ανοίγουν και οι 2 κάμερες και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα κλείνουν και οι δυο και έχουμε μόνο ήχο.

 

Κάποια ιδέα;

 

Σε ευχαριστώ

 

Το εχω δοκιμάσει εγω φίλε μου και δείχνει πάρα πολύ καλά, απλά για να σε δουν θα πρέπει να γυρίσειςτο πρόσωπό σου, όπως είπες το τηλέφωνο απο την πλευρά της κάμερας!!!!!!!

Έχει ρυθμιση το skype για το τι είδους κλήση θέλεις να κάνεις, εύκολο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά Θάνο

 

Να σε ρωτήσω....

Οκ ενεργοποιούμε από τις επιλογές του skype που κατεβάσαμε από το market την βίντεοκλήση. Όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Στη δική μου περίπτωση δες πώς λειτουργεί.

Συνδέομαι με κάποιον άλλον, εγώ από το κινητό μου αυτός από τον υπολογιστή του. Ανοίγουν και οι 2 κάμερες και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα κλείνουν και οι δυο και έχουμε μόνο ήχο.

 

Κάποια ιδέα;

 

Σε ευχαριστώ

Καλησπέρα, soc,

 

Ακριβώς έτσι γίνεται όπως το λες, πιθανόν να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο δίκτυο το δικό σου ή του συνομιλητή σου. Απο την στιγμή που ξεκινάει η σύνδεση και βλέπετε ο ένας τον άλλο, τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα, απλά το δίκτυο θα πρέπει να σας υποστηρίζει σωστά και όχι προβληματικά!!!! Δεν ξέρω με τι δικτυο το δοκίμασες, αλλά προσπάθησε να το ξανακάνεις μέσω wifi και σταθερή απόδοση εσυ και όχι μέσω κινητής!!!!! Πριν λίγο μίλαγα με έναν φίλο μου μέσω του arc στην Κίνα και η επικοινωνία μεσω βιντεο ήταν καθαρή με μερικά μονο παγωμένα frames!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερωτηση...

Από τις επαφές πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο εμφάνισης; Εννοώ σορταρισμα ανά επίθετο, όνομα, κλπ.. Μπαίνοντας στις επαφές και πατώντας το πλήκτρο για τις επιλογές, δεν μου εμφανίζει σχετική δυνατότητα...

Δεν το ειχα παρατηρήσει γιατι χρησιμοποιώ το go contacts. Το τηλέφωνο μου εχει την τελευταια επίσημη εκδοση λογισμικού και έχω sim wind (αν παίζει καποιο ρόλο...)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερωτηση...

Από τις επαφές πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο εμφάνισης; Εννοώ σορταρισμα ανά επίθετο, όνομα, κλπ.. Μπαίνοντας στις επαφές και πατώντας το πλήκτρο για τις επιλογές, δεν μου εμφανίζει σχετική δυνατότητα...

Δεν το ειχα παρατηρήσει γιατι χρησιμοποιώ το go contacts. Το τηλέφωνο μου εχει την τελευταια επίσημη εκδοση λογισμικού και έχω sim wind (αν παίζει καποιο ρόλο...)

νομιζω δεν γινεται γιατι το εψαχνα και εγω αυτο και δεν βρηκα κατι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα δεδομενα ενεργα στο 'ασυρματο κ δικτυα' αλλα ποτε δεν ειδα να πιανει 3g ενω με την ιδια καρτα στο satio επιανα μια χαρα

Μηπως πρεπει να ρυθμισω τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα δεδομενα ενεργα στο 'ασυρματο κ δικτυα' αλλα ποτε δεν ειδα να πιανει 3g ενω με την ιδια καρτα στο satio επιανα μια χαρα

Μηπως πρεπει να ρυθμισω τιποτα αλλο?

τις ρυθμισεις τις κατεβασες?λειτουργια δικτυου τι εχεις τσεκαρισμενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τις ρυθμισεις τις κατεβασες?λειτουργια δικτυου τι εχεις τσεκαρισμενο?

 

Έχω κ τα δύο προτεινόμενα τσεκαρισμένα,να κατεβάσω λ

ες τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ τα δύο προτεινόμενα τσεκαρισμένα,να κατεβάσω λ

ες τις ρυθμίσεις?

ε ναι βαλε το κηνιτο να κανει αυτοματο κατεβασμα ρυθμισεων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν γινεται γιατι το εψαχνα και εγω αυτο και δεν βρηκα κατι

 

To περίεργο είναι ότι μετά το Froyo υποτίθεται ότι μπορείς πλέον να σορτάρεις τις επαφές. Επίσης με λίγο ψάξιμο είδα ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει σχετική επιλογή στο μενού των επαφών..

Υπάρχει περίπτωση να μην το έχει ενσωματώσει η SE ή να εξαρτάται από τον carrier?

 

EDIT: Πήρα λοιπόν τηλ. το support της SE μόνο και μόνο για να μου φύγει η απορία... Με τα πολλά και με τα λίγα, μπορεί να υπάρχει η λειτουργία στο android 2.3 αλλά η SE δεν την έχει προσθέσει.. Εν τω μεταξύ για τη δυνατότητα για σορτάρισμα ανα εταιρία ούτε λόγος..

Και ρωτάω τώρα εγώ ο αφελής: Πουλάς ένα smartphone, το οποίο είναι εργαλείο δουλειάς - ΟΚ για τους περισσότερους gadget είναι, αλλά υπάρχουν και κάποιοι που πραγματικά θέλουν να εκμεταλλευτούν τις δυνατότητες ενός smartphone. Και εντάξει πες το επώνυμο το ψάχνεις με ένα search, αν το θυμάσαι.. Αν όμως εγώ έχω 2000 επαφές από 50 διαφορετικές εταιρίες και ψάχνω κάποιον Γιώργο από την ΤΑΔΕ εταιρία και δεν θυμάμαι επώνυμο, πως θα τον βρώ? Θα βάλω search Γιώργο και θα μου φερει 100 επαφες... Ποιος είναι αυτός που θέλω στην τάδε εταιρία?

Είτε θα δω τη λίστα με όλους τους Γιώργους, ελπίζοντας ότι θα δω τα επίθετα και θα θυμηθώ το δικό του, είτε θα πρέπει να κάνω προβολή της κάθε επαφής και να δω σε ποια εταιρία είναι?

Το θεωρώ λοιπόν απαράδεκτο, και το γεγονός ότι η SE δεν έχει προσθέσει επιλογής ταξινόμησης (SE 5ετίας το έχουν...), και το γεγονός ότι ένα λειτουργικό για smartphones όπως το android δεν είχε επιλογές σορταρίσματος επαφών από την αρχή, αλλά και τώρα που έχει πάλι λειψές είναι..:mad:

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε μαζί μου, αυτή είναι η γνώμη μου, πάντως..

Edited by chriz
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σ ευχαριστω πολυ!!

 

Να υποθέσω δηλαδή ότι έτσι σου δούλεψε;

 

(Και για να καταλάβουν όσοι διαβάζουν χρειάστηκε να το κάνεις για να στείλεις MMS).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα μου παιδια εχω μια ερωτηση γενικης φυσεως περισσοτερο αλλα μου δημιουργηθηκε κοιταζοντας στους xda για το arc.

Δεν εχει native app2sd επιλογη;

Ειδα ενα θεμα που αφορουσε το app2sd για arc.

Αφου φοραει 2.3 δεν θα πρεπε να υπαρχει απο τη μανα της αυτη η εντολη;

Πειτε μου αν κανω λαθος γιατι οταν ειχα 2.1 στο κινητο μου δεν ειχα αυτη την επιλογη.βαζοντας 2.2 την απεκτησα.το αρκ την εχει ή οχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα μου παιδια εχω μια ερωτηση γενικης φυσεως περισσοτερο αλλα μου δημιουργηθηκε κοιταζοντας στους xda για το arc.

Δεν εχει native app2sd επιλογη;

Ειδα ενα θεμα που αφορουσε το app2sd για arc.

Αφου φοραει 2.3 δεν θα πρεπε να υπαρχει απο τη μανα της αυτη η εντολη;

Πειτε μου αν κανω λαθος γιατι οταν ειχα 2.1 στο κινητο μου δεν ειχα αυτη την επιλογη.βαζοντας 2.2 την απεκτησα.το αρκ την εχει ή οχι;

 

Καλημέρα. Την έχει

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλα μου παιδια εχω μια ερωτηση γενικης φυσεως περισσοτερο αλλα μου δημιουργηθηκε κοιταζοντας στους xda για το arc.

Δεν εχει native app2sd επιλογη;

Ειδα ενα θεμα που αφορουσε το app2sd για arc.

Αφου φοραει 2.3 δεν θα πρεπε να υπαρχει απο τη μανα της αυτη η εντολη;

Πειτε μου αν κανω λαθος γιατι οταν ειχα 2.1 στο κινητο μου δεν ειχα αυτη την επιλογη.βαζοντας 2.2 την απεκτησα.το αρκ την εχει ή οχι;

 

Ρυθμησεις, εφαρμογες, διαχειρηση εφαρμογων.

Ή μπορεις να κατεβασεις καποια εφαρμογη πχ. app2sd

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν την εχει,γιατι υπαρχει ξεχωριστο θεμα στους xda για να βαλεις αυτη την εντολη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις να μου πει τι καλωδιο χρειαζεται για να συνδεθει το κινητο με προτζεκτορα; (απο την θυρα hdmi του arc να καταληγει σε vga του προτζεκτορα).

Κατι τετοιο κανει;

http://digitop.gr/product_info.php?products_id=173

Εχει παρει καποιος κατι αλλο και του δουλεψε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις να μου πει τι καλωδιο χρειαζεται για να συνδεθει το κινητο με προτζεκτορα; (απο την θυρα hdmi του arc να καταληγει σε vga του προτζεκτορα).

Κατι τετοιο κανει;

http://digitop.gr/product_info.php?products_id=173

Εχει παρει καποιος κατι αλλο και του δουλεψε;

 

Εγω δεν εχω δοκιμασει κατι τετοιο, αλλα το κιν εχει mini ή micro hdmi, αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος, οποτε προσεχε το μεγεθος του hdmi,απο οτο βλεπω αυτο για το κιν ειναι μεγαλο...

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο στη μνημη θα συμφωνησω αν κ αυτο εξαρταται απο τι εφαρμογες θα του βαλεις και αν μεταφερονται στη καρτα μνημης γιατι κατα τα αλλα το κινητο απο ταχυτητα πεταει και δε κολλαει,βασικο αυτο.Ναι το galaxy θα μου ανοιξει μια σελιδα δυο δευτερολεπτα πιο γρηγορα οπως και οτι θα φορτωσει ενα παιχνιδι παλι πιο γρηγορα.ΚΑΙ?ανουσια πραγματα .Τι να το κανω που πανε τον επεξεργαστη στα 1.5 οπου ναναι αντι να κοιταξουν να φτιαξουν τις μπαταριες που με το ζορι βγαζουν μερα.Μας εχουν βαλει σε ενα τρυπακι οι εταιριες και μεις σαν προβατα ακολουθουμε.

ακριβως ετσι ειναι.

η καθυστερηση ειναι παρα πολυ μικρη κι οχι αξια λογου.και πολλες φορες δεν υφισταται καν.

3 κινητα android προσωπικα διακρινω.

sg s2

arc

sa g s plus.

τα υπολοιπα τα βραζω στο ιδιο καζανι τοσο απλα.

το κινητο με χει αφησει απολυτα ικανοποιημενο.

μερα θα με βγαλει αν εχω ανοιχτο 3g η wifi για πολλες ωρες,που και παλι δεν τελειωνει η μπαταρια.

αν οχι,το κινητο με βγαζει 2 μερουλες ανετα με λιγη πλοηγηση.

κολληματα δεν εχω,restarts επισης οχι.

προσωπικα δηλωνω πολυ ευχαριστημενος.

και προσοχη.δεν με θεωρω χρηστη της πλακας.

τουλαχιστον τις πρωτες μερες το λιωνω το κινητο στις εφαρμογες ωσπου να καταληξω τι θα κρατησω και τι θα πεταξω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δηλαδή ότι έτσι σου δούλεψε;

 

(Και για να καταλάβουν όσοι διαβάζουν χρειάστηκε να το κάνεις για να στείλεις MMS).

 

ναι για να στειλω mms επρεπε να εχω ενεργοποιημενα 3g & δεδομενα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Καινούργιος στην παρέα.

Έχω το τηλέφωνο περίπου 3 εβδομάδες και είμαι σούπερ ευχαριστημένος.

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι να κάνω αναβάθμιση. Ξέρω οτι έχει βγεί η 4 κάτι του 2.3.3 αλλά οτι και να κάνω δεν μπορώ να τα καταφέρω. Καμμία υπόδειξη κανείς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι για να στειλω mms επρεπε να εχω ενεργοποιημενα 3g & δεδομενα

ναι!:):):):):):):):)

 

Καλησπέρα κι από μένα. Καινούργιος στην παρέα.

Έχω το τηλέφωνο περίπου 3 εβδομάδες και είμαι σούπερ ευχαριστημένος.

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι να κάνω αναβάθμιση. Ξέρω οτι έχει βγεί η 4 κάτι του 2.3.3 αλλά οτι και να κάνω δεν μπορώ να τα καταφέρω. Καμμία υπόδειξη κανείς;

Ευχαριστώ.

διαβασε μερικα post πισω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...