Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα αφου μου το εκανε!!!!μονο ενα δεν μπορω να καταλαβω ''λειτουργία οριζόντιας προβολής για την αρχική σας οθόνη'' δεν μπορω να το κανω αυτο!παντως thanks!

Αυτό το κάνει μόνο αν το συνδέσεις με hdmi στην TV! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αααααααααααα οκ ευχαρηστω!λεω και εγω που ειναι και που ειναι και το γυριζω και το ξαναγυριζω!!!χαχαχαχαχαχαχα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι κατοχος του αρκ και θελω να βαλω την εκδοση 2.3.3 και δεν μπορω,ενω στο pc companion την βρισκει στο κινιτο μ λεει οτι μονο τα κινητα δικτθα ειναι διαθεσιμα γ την ενημερωση τοθ λογισμικου και δεν καταλαβαινω τιποτα,οποιος ξερεισ ας βοηθησει παρακαλω!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι κατοχος του αρκ και θελω να βαλω την εκδοση 2.3.3 και δεν μπορω,ενω στο pc companion την βρισκει στο κινιτο μ λεει οτι μονο τα κινητα δικτθα ειναι διαθεσιμα γ την ενημερωση τοθ λογισμικου και δεν καταλαβαινω τιποτα,οποιος ξερεισ ας βοηθησει παρακαλω!!!!

εδω θα βρεις πως να το κανεις και εκδοση 2,3,3 και version 4!σου το γραφω οπως μου το εδειξε ενας φιλος

να κανεις ενα back up πρωτα γιατι χανεις τα παντα.Μετα πηγαινε εδω http://forum.xda-developers.com/show...2#post13397412 στο 10ο ποστ και σου λεει τι να κανεις.την τελευταια εκδοση θα τη βρεις εδω.http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1205418 εκει που λεει Flashtool (LT15i): Generic Global (mirror) -Nordic Telia Branded

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά μπορείς, εφόσον στο PCCompanion σου εμφανίζει το update, να το κάνεις μέσω υπολογιστή από το PCCompanion

Kαι μένα από το τηλέφωνο δεν έβγαζε update, αλλά από το PCCompanion το έκανα το update κανονικά!

 

Υ.Γ. Σε κάθε περίπτωση φρόντισε να πάρεις backup, απλά να αναφέρω ότι μέσω του PCCompanion το μόνο που μου πείραξε ήταν το wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

απο το pc companion ενω με ενημερωνει οτι θπαρχει και παω να την κανω,οταν παω ν κανω ενημερωση ενω φορτωνει στην αρχη μ λεει πως δεν ειναι δθνατη η ενημερωσει του λογισμικου....

 

φιλε δεν μ ανοιγει τα link που μου εδωσες....:/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα λινκ που δεν σου ανοίγουν: Πήγαινε στο ποστ 371

Όσον αφορά στο PC Companion, σου λέει ότι δεν είναι δυνατή η ενημέρωση λογισμικού, ή ότι δεν είναι δυνατόν να βρει το τηλέφωνο (ρωτάω γιατί και μένα μου έβγαζε το update και όταν πάταγα να ξεκινήσει τη διαδικασία, σαν να έχανε την επαφή με το τηλέφωνο... Και τελικά μετά από ώρα - και πολλά καντήλια.. - έπαιξε)

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, σε πρώτη φάση κοίτα μπας και έχει update το PCCompanion. Πριν 3-4 ημέρες έβγαλε ενημέρωση για νέα έκδοση. Η τελευταία διαθέσιμη είναι η 2.01.217.

Τσέκαρε αυτό (μόνο και μόνο επειδή μέσω PCCompanion δεν σβήνονται τα πάντα) και αν τυχόν δεν βγάλεις άκρη ακολούθα τον οδηγό στο φόρουμ των xda devs

Υ.Γ. Σε κάθε περίπτωση πάρε backup..:)

Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια φιλη το arc αλλα δε βρηκε καρτα μνημης στο πακετο.Θα πρεπε να εχει ή ερχεται χωρίς;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια φιλη το arc αλλα δε βρηκε καρτα μνημης στο πακετο.Θα πρεπε να εχει ή ερχεται χωρίς;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

κανονικα θα επρεπε να ειχε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια φιλη το arc αλλα δε βρηκε καρτα μνημης στο πακετο.Θα πρεπε να εχει ή ερχεται χωρίς;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Πρεπει να είναι ήδη τοποθετημένη 8GB(σε κάποια πακέτα που είναι παραεισαγωγής και έχουν το καλώδιο HDMI η κάρτα μνήμης είναι στα 16 GB) οπωσδήποτε,αν δεν είναι και η συσκευασία ήταν ανοιχτή(χωρίς τις ταινίες ασφαλείας SE) τότε έπεσε δάγκα στη κάρτα......;)

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμενο ηταν και δεν εχει τιποτα μεσα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμενο ηταν και δεν εχει τιποτα μεσα.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Κοιτα μηπως ειναι μεσα στο κινητο,εμενα ετσι ηταν

 

Παιδια τελικα ποσο ελευθερη περιπου ram να κραταμε?

Αν βαλω πχ το destinator στην καρτα μνημης ειναι ευκολη η εγκατασταση η θελει 'δουλεια' (παραδειγμα ndrive σε satio)?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μηπως ειναι μεσα στο κινητο,εμενα ετσι ηταν

 

Παιδια τελικα ποσο ελευθερη περιπου ram να κραταμε?

Αν βαλω πχ το destinator στην καρτα μνημης ειναι ευκολη η εγκατασταση η θελει 'δουλεια' (παραδειγμα ndrive σε satio)?

βαλε το ndrive λειτουργει αψογα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το ndrive λειτουργει αψογα!

 

Το εχω,το ειχα κ στο satio,απλα ειπα να δοκιμασω κ κατι αλλο

Με την ram ξερεις κατι?

Και κατι αλλο,να μπαινω να τερματιζω εφαρμογες η δεν χρειαζετε?

 

Καλα,πλακα κανουνε?.το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το εχω,το ειχα κ στο satio,απλα ειπα να δοκιμασω κ κατι αλλο

Με την ram ξερεις κατι?

Και κατι αλλο,να μπαινω να τερματιζω εφαρμογες η δεν χρειαζετε?

 

δεν χρειαζεται.η φιλοσοφια του android ειναι να αφηνει τις εφαρμογες να τρεχουν στο backround και να τις "σκοτωνει" οταν πεσει η μνημη κατω απο καποιο οριο (εξαρταται το κινητο) παρολα αυτα κατεβασε αν θες το autokiller memory optimizer.υποτειθεται οτι τερματιζει τις εφαρμογες πιο ομαλα απο αλλα task killers.

 

Καλα,πλακα κανουνε?.το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο!!!!

 

μα αυτο συμβαινει αν οχι σε ολα,στα περισσοτερα smartphones

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εμενα μου βρικει την αναβαθμηση απο companion.Μονο που εχω ξεκλειδωσει τον bootloader..

Αλλα το προβλημα μου ειναι οτι το flash tool δεν ανοιγει στον υπολογιστη μου για να ξανακανω relock ton blootloader..

Καμια ιδεα?

 

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΟΧΙ?

Ακόμα και να μην μπορεί κάποιος να βοηθήσει αυτό δεν είναι λόγος να φωνάζεις (γράφοντας με κεφαλαία). Δοκίμασε αυτό που πολύ σωστά είπε ο kouf. Επίσης πες μας αν το flash tool σου βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος. Επικοινώνησε με τον iwannis που το έχει ήδη κάνει.

 

Δες και τα παρακάτω link μήπως σε βοηθήσουν (αν και φαντάζομαι θα τα έχεις δει)

link 1

link 2

link 3

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι κανατε το τελευταιο update στα μηνυματα 70 χαραχτηρες δεν εχετε? λυση?δε θελω εφαρμογη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι κανατε το τελευταιο update στα μηνυματα 70 χαραχτηρες δεν εχετε? λυση?δε θελω εφαρμογη.

ναι και σε μενα αυτο κανει,ολο 2sms πανε!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω εχω ενα galaxy s 2 και εχει καποιες επιλογες στην μπαρα εκει που ειναι η ωρα η εκει που σου φενονται sms η email κτλπ τωρα δεν ξερω πως λεγεται ! εκει σε καποια κινητα οπως το gs2 εχει καποιες επιλογες οπως wifi , bluetooth και καποια αλλα πραγματα που μπορεις να τα κανεις on/off . υπαρχει καποιο τετοιο προγραμμα στο market που να σου βγαζει αυτες τις επιλογες σε αυτην την μπαρα οταν την κατεβαζεις για sonyericsson κινητα !
:p
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω εχω ενα galaxy s 2 και εχει καποιες επιλογες στην μπαρα εκει που ειναι η ωρα η εκει που σου φενονται sms η email κτλπ τωρα δεν ξερω πως λεγεται ! εκει σε καποια κινητα οπως το gs2 εχει καποιες επιλογες οπως wifi , bluetooth και καποια αλλα πραγματα που μπορεις να τα κανεις on/off . υπαρχει καποιο τετοιο προγραμμα στο market που να σου βγαζει αυτες τις επιλογες σε αυτην την μπαρα οταν την κατεβαζεις για sonyericsson κινητα !

 

Δες το widgetsoid2x.

 

Sent from my GT-I5800

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μενα αυτο κανει,ολο 2sms πανε!!!!

 

Και σε μενα το ιδιο,αλλαζει με καποιο τροπο?

Πως μπορω να αποθηκευσω στο κινητο η στην καρτα μια φωτο που μου εχουν στειλη με mms?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...