Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα ακομα δεν μου την βγαζει.Θα σβησουν τα δεδομενα και οι εφαρμογές?

 

οχι τπτ δεν χάνεις, το μονο που δεν βρήκα ειναι ενα widget...

 

Ωραια ευχαριστω.Για ποιο λογο ομως δεν μου την βγαζει ακομα την αναβαθμιση?

 

εγω εκανα update απο το τηλ. μου εβγαλε μνμ οτι υπαρχει διαθεσημη αναβαθ. και οτι μπορει να γινει μονο απο pc.

Συνδεσε το τηλ. στο pc σου και απο το SEUS, κανονικα θα πρεπει να την βγαλει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Χεχε....

Το δικό μου ακόμα το χαβα του... Η 2.3.2 μέσα απο το τηλέφωνο που κανω check, μου λέει οτι ειναι η τελευταία....

Καλα, ειναι λογικό αυτό βρε παιδια;;

:cry:

 

EDIT: Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, μιας και εσείς εδώ μέσα το κατέχετε το άθλημα..

Το δικό μου το arc - που δε λέει να εμφανίσει ότι υπάρχει νεώτερη έκδοση από την 2.3.2 - το αγόρασα από ένα μαγαζί με κινητά στον Αγ. Δημήτριο. Αγόρασα σκέτη συσκευή και μέσα έχω βάλει SIM της WIND..

Όταν το ξεκίνησα πρώτη φορά, αλλά και μετά το αποτυχημένο update - που το πήγα στο σέρβις και πάλι 2.3.2 πέρασε - παρατήρησα πως στα bookmarks του internet υπάρχει η διέυθυνση του site της cosmote, ενώ και μέσα στα ringtones, ένα ringtone έχει όνομα cosmote..

Παίζει κάποιο ρόλο αυτό στη χρήση - και κατ' επέκταση στην αδυναμία αναβάθμισης - του κινητού????

Edited by chriz
Προσθήκη ερώτησης...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια με το update....δεν μου εμφανίζει νεότερη έκδοση.

Αν ισχύουν αυτά που έχουν γράψει παραπάνω είναι γιατι ανήκουν στην βαλκανική έκδοση.

Να πας στην αντιπροσωπεία δεν είμαι σίγουρος ότι θα καταφέρεις κάτι...εγώ απλώς αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό μου με το PC μέσω του PC Companion 2.0 Είναι το επίσημο πρόγραμμα της SONY αλλα κάθε φορά που το συνδέω θέλει να κάνει εγκατάσταση του πατάω O.K. και μου λέει το εξής κουλό.Πρέπει να κλήσεις όλα τα παρακάτω προγράμματα για να γήνει η εκατάσταση και στην λίστα που μου βγάζει έχει το ίδιο το πρόγραμμα που προσπαθώ να βάλω και φυσικά με το που το κόβω τρώω τρελό άκυρο.Εχει κανείς άποψη?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό μου με το PC μέσω του PC Companion 2.0 Είναι το επίσημο πρόγραμμα της SONY αλλα κάθε φορά που το συνδέω θέλει να κάνει εγκατάσταση του πατάω O.K. και μου λέει το εξής κουλό.Πρέπει να κλήσεις όλα τα παρακάτω προγράμματα για να γήνει η εκατάσταση και στην λίστα που μου βγάζει έχει το ίδιο το πρόγραμμα που προσπαθώ να βάλω και φυσικά με το που το κόβω τρώω τρελό άκυρο.Εχει κανείς άποψη?

 

 

μου το εκανε και εμενα...εκανα επαννεκκινηση και οκ!..

 

 

 

ρε παιδια...εμενα μου λεει οτι δεν μπορω να κανω την εγκατασταση γιατι εχω πειραγμενο λογισμικο...γιατι μου το λεει αυτο?

 

επειδη ειμαι root?

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μπορεί να μου πει κάποιος που αγόρασε το Arc από το ΠΛΑΙΣΙΟ αν το κουτί περιείχε HDMI καλώδιο? Το δικό μου δεν είχε και με αυτά που διάβασα στο forum έχω αρχίσει να ανησυχώ - κοινώς με έχει κόψει κρύος ιδρώτας... -.-

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και εμενα...εκανα επαννεκκινηση και οκ!..

 

 

 

ρε παιδια...εμενα μου λεει οτι δεν μπορω να κανω την εγκατασταση γιατι εχω πειραγμενο λογισμικο...γιατι μου το λεει αυτο?

 

επειδη ειμαι root?

 

και μενα το ιδιο μου βγαζει ...τροποποιημενο ....

προσπαθω δυο μερεσ κοιταζω αλλα τιποτα ....

Link to comment
Share on other sites

Ραγισμα πανω απο τον proximity sensor κανεις??.....

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=199950&start=3345

 

Και όχι μόνο σε αυτό το σημείο,κρίμα παντως να χρησιμοποιούνται τέτοια υλικά χαμηλής αντοχής(στο link που παραθέτω λέγεται πως οι ρωγμές δεν σχετίζονται απαραίτητα με πτώσεις ή κακομεταχείρηση αλλά σχετίζονται με ανάπτυξη υψηλής θερμοκρασίας και φθοράς).

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ ελαφριά γραμμούλα στο πάνω μέρος την έχω για να πω την αλήθεια...:mad:

 

Σχετικά με την αναβάθμιση, σε γενικές γραμμές όλα καλά, το τηλέφωνο δεν υστερεί καθόλου σε ταχύτητα, η σύνδεση σε ρούτερ wifi γίνετε πιό σύντομα, στη φωτογραφική μηχανή έχουν προστεθεί πολλές και χρήσιμες δυνατότητες καθώς και το πολυπόθητο ζούμ, διάφορα χαζοεφεδάκια ακόμη και όταν η οθόνη γυρνά σε stand by, καλύτερο timescape, εμφανίστηκε ένα εικονίδιο συνδέσεων με άλλες συσκευές (ίσως να μην το είχα προσέξει παλαιότερα) και έκανα σύνδεση με το playstation 3 ώστε να παίζει τα media του τηλεφώνου ασύρματα, καλύτερο ημερολόγιο, πολύ πιό δυνατό ήχο από το μεγαφωνάκι στη μουσική, επιπλέον widgets και εφαρμογές... αυτά δεν θυμάμαι άλλα.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι πως δεν μπορώ να βγάλω στην επιφάνεια τα widgets με τις φωτογραφίες που ρολάρουν (φωτογρ και βίντεο) καθώς και την 3άδα των εικονιδίων για τα media (συντομεύσεις πολυμέσων) που λέει πως το widget έχει ήδη προστεθεί ενώ δεν υπάρχει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο μου βγαζει ...τροποποιημενο ....

προσπαθω δυο μερεσ κοιταζω αλλα τιποτα ....

εισαι root? γιατι αν δεν εισαι τουλαχιστον να ξερω οτι δεν εχω προβλημα λογω του root!

Ραγισμα πανω απο τον proximity sensor κανεις??

 

http://www.bilderload.com/bild/119252/sam06252WKO9.jpg

εγω οχι παντως...το προσεχω παρα πολυ το κινητο...!(χωρις να υπονοω οτι εσυ δεν το προσεχεις :) )

Μία πολύ ελαφριά γραμμούλα στο πάνω μέρος την έχω για να πω την αλήθεια...:mad:

 

Σχετικά με την αναβάθμιση, σε γενικές γραμμές όλα καλά, το τηλέφωνο δεν υστερεί καθόλου σε ταχύτητα, η σύνδεση σε ρούτερ wifi γίνετε πιό σύντομα, στη φωτογραφική μηχανή έχουν προστεθεί πολλές και χρήσιμες δυνατότητες καθώς και το πολυπόθητο ζούμ, διάφορα χαζοεφεδάκια ακόμη και όταν η οθόνη γυρνά σε stand by, καλύτερο timescape, εμφανίστηκε ένα εικονίδιο συνδέσεων με άλλες συσκευές (ίσως να μην το είχα προσέξει παλαιότερα) και έκανα σύνδεση με το playstation 3 ώστε να παίζει τα media του τηλεφώνου ασύρματα, καλύτερο ημερολόγιο, πολύ πιό δυνατό ήχο από το μεγαφωνάκι στη μουσική, επιπλέον widgets και εφαρμογές... αυτά δεν θυμάμαι άλλα.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι πως δεν μπορώ να βγάλω στην επιφάνεια τα widgets με τις φωτογραφίες που ρολάρουν (φωτογρ και βίντεο) καθώς και την 3άδα των εικονιδίων για τα media (συντομεύσεις πολυμέσων) που λέει πως το widget έχει ήδη προστεθεί ενώ δεν υπάρχει.

 

 

 

πωω....ζουμ? καλυτερο ηχειοο? θελωω και εγω..σου ειπε εσενα πουθενα για τροποποιημενο λογισμικο? η την εκανες κανονικα την εγκατασταση?

Edited by zxr
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είχα κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση του firmware και δεν έχω τροποποιημένο λογισμικό...

Η συσκευή μου είναι γερμανική και δυστυχώς υπάρχουν και λίγα εικονίδια (εφαρμογές) Vodafone.

 

Σχετικά με το ζούμ το έλεγξα σήμερα έχει μόνο στη φωτογραφική μηχανή και όχι στο βίντεο.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια.κανω εγκατασταση το htc ime για το πληκτρολογιο,το κανω enable απο τις ρυθμισεις αλλα δεν αλλαζει τιποτα...γιατι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του xperia arc εδω και πολυ καιρο....ειχα κανει κανονικα την εγκασταση σε 2.3.3.....πριν λιγο καιρο ρουταρα το κινητο μου.....και τωρα που παω να κανω την ενημερωση που βγηκε μου λεει οτι εχει τροποποιημενο λογισμικο...

 

ξερετε τι παιζετε? εχει σχεση με το root? αν οχι....τι πρεπει να κανω?

 

ευχαριστω :)

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κανε το unroot και δες αν θα στο πει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας βοηθησει καποιος.. :(( περιμενω τοσο καιρό την 2.3.3 και το κινητο μου ακομα να την εντοπισει..επισης πριν μια βδομαδα το εδωσα στην αντιπροσωπεια οι οποιοι πάλι την 2.3.2 μου περασαν..δεν ξέρω αν παιζει ρόλο πάντως το κινητο το πηρα από ιντερνετικο μαγαζι κι είναι σιγουρα ελληνικο :p τι μου προτεινετε?? Τι φταιει?? Θέλω οπωσδηποτε την 2.3.3 γιατί δεν αντέχω να το φορτιζω καθημερινά.. Παρακαλώ ας βοηθησει καποιος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ...

Και γω ακριβώς το ίδιο θέμα με σένα εχω ( κοίτα το ποστ μου, no 255)

Δεν παίρνεις και συ ενα τηλ στο support της SE, να δούμε εσένα τι θα σου πουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Χρειάζομαι βοήθεια επειγόντως! Εδώ και 1.5 μήνα περίπου είμαι κάτοχος του Xperia Arc (Cosmote) και ενώ αναβάθμισα πριν λίγες μέρες την εκδοσή του Android από 2.2.2 σε 2.3.3 και την έκδοση του λογισμικού τηλεφώνου σε version 4 και κάτι, προσπάθησα να κάνω unlock bootloader και root το τηλέφωνο(οδηγίες από εδώ : http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1042978) και ενώ πήγαν όλα καλά και χωρίς πρόβλημα αφού ακολούθησα βήμα - βήμα τις οδηγίες, όταν προσπαθώ να ανοίξω το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται κι απλά μόνο δείχνει το λογότυπο ''Sony Ericsson'' και ξανασβήνει... Θα παρακαλούσα όποιος μπορεί να μου δώσει μια λύση τι να κάνω, ή ακόμη κι αν το πάω στην Cosmote θα το καλύψει η εγγύηση η θα έχω τρεχάματα...;

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια βοηθεια.κανω εγκατασταση το htc ime για το πληκτρολογιο,το κανω enable απο τις ρυθμισεις αλλα δεν αλλαζει τιποτα...γιατι.

 

Όταν πας κάπου να γράψεις (πχ. σε ένα SMS) με παρατεταμένο πάτημα σου βγάζει επιλογή για αλλαγή πληκτρολογίου. Το βλέπεις εκεί για να το επιλέξεις; Αν το επιλέξεις δεν εμφανίζεται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Χρειάζομαι βοήθεια επειγόντως! Εδώ και 1.5 μήνα περίπου είμαι κάτοχος του Xperia Arc (Cosmote) και ενώ αναβάθμισα πριν λίγες μέρες την εκδοσή του Android από 2.2.2 σε 2.3.3 και την έκδοση του λογισμικού τηλεφώνου σε version 4 και κάτι, προσπάθησα να κάνω unlock bootloader και root το τηλέφωνο(οδηγίες από εδώ : http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1042978) και ενώ πήγαν όλα καλά και χωρίς πρόβλημα αφού ακολούθησα βήμα - βήμα τις οδηγίες, όταν προσπαθώ να ανοίξω το τηλέφωνο δεν ανταποκρίνεται κι απλά μόνο δείχνει το λογότυπο ''Sony Ericsson'' και ξανασβήνει... Θα παρακαλούσα όποιος μπορεί να μου δώσει μια λύση τι να κάνω, ή ακόμη κι αν το πάω στην Cosmote θα το καλύψει η εγγύηση η θα έχω τρεχάματα...;

Με το SEUS δεν σώζεται η κατάσταση; Σύνδεσε το με τον υπολογιστή και ξανά πέρνα του την rom.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...