Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά δεν βγάζω κανένα νόημα.

 

Προσπαθώ να καταλάβω τι σχέση έχει το θέμα του post σου (Android 2.3.4), το SG 2 (μήπως θες να πεις GS2; ), η αναβάθμιση, το link για την 2.3.3 στο arc και... οι Βρυξέλλες! :wacko:

 

 

Διόρθωσα το λάθος post… Έχεις δίκιο…

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
To ότι μια συσκευή άλλης εταιρίας παίρνει update σε 2.3.4 δεν έχει καμία σχέση με το πότε θα το πάρει και η συσκευή που συζητάμε εδώ. Το nexus s το έχει εδώ και μήνες... αυτό δεν λέει τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To ότι μια συσκευή άλλης εταιρίας παίρνει update σε 2.3.4 δεν έχει καμία σχέση με το πότε θα το πάρει και η συσκευή που συζητάμε εδώ. Το nexus s το έχει εδώ και μήνες... αυτό δεν λέει τίποτα.

 

Δεν συμφωνώ με αυτό που λες, γιατί το Arc είναι πολύ κάλο τηλ. Και θα πρέπει να χρήζει συνεχώς τις αναβαθμίσεις που βγάνουν για το android . Βέβαια αυτό είναι θέμα πολίτικης της κάθε εταιρείας που βγάζει κινητά. Πάντως εμενα μου κακοφάνηκε γιατι έχει βγει ένα update από το Μάιο και δεν είναι διαθέσιμη για το ARC ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν συμφωνώ με αυτό που λες, γιατί το Arc είναι πολύ κάλο τηλ.

 

Δεν κατάλαβες το point σε αυτό που είπα.

 

Δεν εξέφρασα τη γνώμη μου αλλά το τι γίνεται στην πράξη βάσει της πολιτικής που ακολουθούν οι εταιρίες και κατά συνέπεια το αν συμφωνούμε ή όχι δεν έχει καμία σημασία.

 

ΥΓ. Δεν είπε κανείς ότι το arc δεν είναι καλό τηλέφωνο αλλά αυτό είναι άσχετο με αυτό που συζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ES File Explorer. Περισσότερα για εφαρμογές όμως εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

 

Ευχαριστώ! Αλλά κ πάλι δεν μπορώ να δημιουργήσω φακέλους με δική μου ονομασία κ να μεταφέρω φώτο.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, καθώς κοίταζα το κινητό είδα με μεγάλη μου έκπληξη ότι πανω αριστερά στην γωνία της οθόνης, η οθόνη να έχει βγει προς τα έξω!!!!!!!ενώ δεξιά να είναι μια χαρά, και ενωειτε ότι το κινητό δεν μου έχει πεσει, αυτό συμβαίνει και σε σας? να πάω στην αντιπροσωπία να ζητήσω να μου το αντικαταστησουν? απογοητευτικα μόλις το είδα, έδωσα 540 ευρω και να είναι έτσι η οθόνη?:(:(:(:(:(:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, καθώς κοίταζα το κινητό είδα με μεγάλη μου έκπληξη ότι πανω αριστερά στην γωνία της οθόνης, η οθόνη να έχει βγει προς τα έξω!!!!!!!ενώ δεξιά να είναι μια χαρά, και ενωειτε ότι το κινητό δεν μου έχει πεσει, αυτό συμβαίνει και σε σας? να πάω στην αντιπροσωπία να ζητήσω να μου το αντικαταστησουν? απογοητευτικα μόλις το είδα, έδωσα 540 ευρω και να είναι έτσι η οθόνη?:(:(:(:(:(:(

 

Καλησπερα, οχι δεν βγαινει η οθονη προς τα εξω, κανε ενα ρεσετ, μηπως απο καποια εφαρμογη που εβαλες κολλησε? Αν δεν φτιαξει πηγαινετο να το δουν....περιεργο παντως

 

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, οχι δεν βγαινει η οθονη προς τα εξω, κανε ενα ρεσετ, μηπως απο καποια εφαρμογη που εβαλες κολλησε? Αν δεν φτιαξει πηγαινετο να το δουν....περιεργο παντως

 

Πως συνδέεται κάποια εφαρμογή με το αν η οθόνη βγαίνει προς τα έξω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέεται κάποια εφαρμογή με το αν η οθόνη βγαίνει προς τα έξω;

χαχαχαχαχ και εγω αυτο αναρωτιεμαι τωρα που ειδα την απαντηση!!!!!μαλλον θα μπερδευτηκε!!!τελικα νομιζω οτι το κηνιτο με εχει πεσει κατω! :( :( :( :( :( :( και ποιος ξερει τωρα αν το πας στην αντιπροσωπια ποσο θα με ζητησουν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχει σημάδια πτώσης τα πράγματα είναι δύσκολα. Όπως και να έχει πήγαινε το να δεις τι θα σου πουν και πράττεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει σημάδια πτώσης τα πράγματα είναι δύσκολα. Όπως και να έχει πήγαινε το να δεις τι θα σου πουν και πράττεις αναλόγως.

οτι εχει σημαδια εχει,οχι οτι φαινονται αλλα και εκεινοι δεν ειναι χαζοι,μαλλον αυτο θα κανω και ο θεος βοηθος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/wp-content/uploads/2011/06/IMG_2751.png

http://www.xperiablog.net/category/xperia-arc/(2ο thread-1/7/2011)

Υπάρχει θέμα κατασκευής και υλικών εδώ......κρίμα.....:(

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

εβαλα μολις τη μεμβρανη που ειχε το κουτι, κι οπως τραβηξα την ασπρη "γλωσσα", εμεινε ολη η κολλα πανω. Και φαινεται χαλια :mad: τι το θελουν κι αυτοι τοσο χαρτι εκει πανω??
:cool:
Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/category/xperia-arc/(2ο thread-1/7/2011)

Υπάρχει θέμα κατασκευής και υλικών εδώ......κρίμα.....:(

τελικα η SE δεν θα αλλαξει με τιποτα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σχετικά με το xperia arc, με ποιό τρόπο μπορεί να γίνει debrand; Ευπρόσδεκτη κάθε ιδέα..

Διάβασα σχετικά σε άλλο νήμα για την advanced έκδοση του omnius (όχι την free), ισχύει;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω αγανακτησει εδω και μερικες μερες που εχω ασχοληθει μαζι του με το MMS.Εχω ξαναπερασει τις ρυθμισεις μεσω της cosmote 2-3 φορες.Κλεινω η ανοιγω την κινηση δεδομενων αλλα στελνει η δεν στελνει οποτε θελει αυτο!!!!! Μπορω να στειλω και να λαβω εγω στον εαυτο μου αλλα στους αλλους μια στελνει και πεντε οχι!!!!!Τι φταιει ξερει κανεις γιατι σε λιγο θα το βαλω κατω και θα το παταω!!!!Εχει αλλος το ιδιο προβλημα?????Παρακαλω βοηθεια!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω αγανακτησει εδω και μερικες μερες που εχω ασχοληθει μαζι του με το MMS.Εχω ξαναπερασει τις ρυθμισεις μεσω της cosmote 2-3 φορες.Κλεινω η ανοιγω την κινηση δεδομενων αλλα στελνει η δεν στελνει οποτε θελει αυτο!!!!! Μπορω να στειλω και να λαβω εγω στον εαυτο μου αλλα στους αλλους μια στελνει και πεντε οχι!!!!!Τι φταιει ξερει κανεις γιατι σε λιγο θα το βαλω κατω και θα το παταω!!!!Εχει αλλος το ιδιο προβλημα?????Παρακαλω βοηθεια!!!!!!!!!!

 

Για δοκίμασε να μειώσεις την ανάλυση που στένεις το mms

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να μειώσεις την ανάλυση που στένεις το mms

Πως γινεται αυτη η ρυθμιση και επισης την κινηση δεδομενων πρεπει να την εχω ανοιχτη η κλειστη???Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτη η ρυθμιση και επισης την κινηση δεδομενων πρεπει να την εχω ανοιχτη η κλειστη???Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

Αν είναι φωτογραφία για παράδειγμα που πρόκειται να βγάλεις, δοκίμασε να τη βγάλεις στη χαμηλότερη δυνατή ανάλυση.

Μιας και το MMS είναι κίνηση data, πρέπει η κίνηση δεδομένων να είναι ανοιχτή. Εννοείται φυσικά ότι πρέπει να έχεις ρυθμίσει και το APN...το οποίο είναι οι ρυθμίσεις που σου στέλνει το κάθε δίκτυο ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς την υπηρεσία δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα και από εμένα μια ερώτηση γιατί μόλις και κρατάμε να το αγοράσω και εγώ.Σε σχέση με το LG 3d που μόλις βγήκε πιο υπερτερεί σε φωτογραφεία.περισσότερο με ενδιαφέρει η καλή φώτο - βίντεο λόγο του παιδιού μου και κανένα καλό παιχνιδάκι λόγω πάλι του μικρού και εμενα φσκ!!:happy:!Καλό και το 3d αλλά δεν τρελαίνομε κιόλας!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλήμερα και από εμένα μια ερώτηση γιατί μόλις και κρατάμε να το αγοράσω και εγώ.Σε σχέση με το LG 3d που μόλις βγήκε πιο υπερτερεί σε φωτογραφεία.περισσότερο με ενδιαφέρει η καλή φώτο - βίντεο λόγο του παιδιού μου και κανένα καλό παιχνιδάκι λόγω πάλι του μικρού και εμενα φσκ!!:happy:!Καλό και το 3d αλλά δεν τρελαίνομε κιόλας!

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα.

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι

 

Μεταξύ του Arc και του Ray ποιες ειναι οι διαφορές... Επειδή τώρα έχω ένα C905 με σπασμένη οθόνη σε 6-7 σημεία και δε πιάνει ο φορτιστής με αποτέλεσμα να τυλίγω το καλώδιο σα κοκορέτσι για να πιάσει και σκέφτομαι να το αλλάξω. Σκεφτόμουν σα κάτοχος ενός MacBookPro να πάρω ένα iPhone αλλά κινητό χωρίς bluetooth για μένα δεν υφίσταται...

Θα γυρίσουμε σε ερωτήσεις 2001

______________________________________________

-iPhone. Θα μου στείλεις αυτή τη φωτό;

-Non iPhone. Ναι άνοιξε το bluetooth σου

-iPhone. Εεεε δεν έχω bluetooth στο κινητό, στείλτο μου στο λαπτοπ

-Non iPhone. Πόσο το πήρες ρε φίλε κ δεν έχει bluetooth?

______________________________________________

 

Άσε που είναι το πιο κλειδωμένο κινητό που έχει παίξει στην αγορά...

Άσε που παρουσιάζουν παλιές τεχνολογίες ως νέες βλ.FaceTime

Άσε που στο 5 θα βάλουν open bluetooth και θα το πουλάνε 800 ως τη τελευταία λέξη της τεχνολογίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μεταξύ του Arc και του Ray ποιες ειναι οι διαφορές...

 

Αν χρειάζεσαι και πρακτικές διαφορές, απευθύνσου εδώ μιας και στο παρόν thread συζητάμε αποκλειστικά για το Arc.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...