Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.. υπαρχει καποιο καλο προγραμμα gps και δοκιμασμενο και που το βρισκω? ευχαριστω εκ των προτερων..

Για περισσότερα δες εδώ.

Ο μόνος τρόπος είναι να το αγοράσεις μιας και στο παρόν forum δεν επιτρέπονται συζητήσεις για πλάγιους τρόπους κτήσης.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη αυτη τη στιγμη το desire s μου ειναι στην Htc για αλλαγη πλακετας,ειμαι με ενα arc.βρε παιδια να ρωτησω...πως την βγαζετε με την ελευθερη μνημη? εμενα απο τα 335mb που λεει η ελευθερη ειναο μονιμως κατω απο 100mb (παιζει 50 με 80)

Ειναι απελπιστικα αργό ορισμενες στιγμες το κινητο....

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτη τη στιγμη το desire s μου ειναι στην Htc για αλλαγη πλακετας,ειμαι με ενα arc.βρε παιδια να ρωτησω...πως την βγαζετε με την ελευθερη μνημη? εμενα απο τα 335mb που λεει η ελευθερη ειναο μονιμως κατω απο 100mb (παιζει 50 με 80)

Ειναι απελπιστικα αργό ορισμενες στιγμες το κινητο....

 

Αυτός ήταν και ένας απ τους 2 λόγους που το έδωσα!!!

το κράτησα μόλις 2 μέρες και δυστυχώς μπροστά του το HD2 μου με SD android παρακαλώ πετάει ενώ το arc πολλές φορές ακριβώς λόγο ram κομπιαζε και μου έσπαγε τα νεύρα!!!

χώρια που αυτή η αίσθηση επιβεβαιώνόταν στο quantrant με το Leo να χτυπάει άνετα ψηλότερο σκορ!!!!

 

δυστυχώς η RAM του είναι μικρή!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Στις εφαρμογές που εκτελούνται σας εμφανίζει την CrashMonitor και την divicemonitor?

 

Eίναι δυνατόν να τις εκτελεί μετά από restart που έκανε? ή δεν έχει καμία σχέση και τις τρέχει σε όλους σας??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Eίναι δυνατόν να τις εκτελεί μετά από restart που έκανε? ή δεν έχει καμία σχέση και τις τρέχει σε όλους σας??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Ναι τις εκτελεί παντα. Τρέχουν μόνιμα.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Παρήγγειλα το Arc και Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου.

Ο λόγος είναι ότι «βαρέθηκα» το Desire. :p

Αν και από αυτά που διαβάζω τελικά δεν πρέπει να έκανα καλή επιλογή... :confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ Π ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ Xperia Arc , του έχω βάλει έκδοση 2.3.3 και για δευτερη φορά δεν μπορεί να μ προβάλει τις φωτογραφίες..μου βγάζει μαύρη οθόνη όταν επιλέγω να δώ οποιαδήποτε photo και όταν πατάω στη συλλογή μ εμφανίζει μια ακυρη φωτογραφία και δεν πατιέται η επιλογή << Συλλογή >>..Τα βίντεο κτλπ όλα κανονικά...Παρατήρησα ΄΄οτι αυτό συνέβη μετά την εγκατάσταση του Astro File Manager..Ηδη μια φορά το επανέφερα στις εργοστασιακές αλλά πάλι να το κάνω κρίμα θα είναι...Μή΄πως έχει κανεις καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει ???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!! Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ Π ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ Xperia Arc , του έχω βάλει έκδοση 2.3.3 και για δευτερη φορά δεν μπορεί να μ προβάλει τις φωτογραφίες..μου βγάζει μαύρη οθόνη όταν επιλέγω να δώ οποιαδήποτε photo και όταν πατάω στη συλλογή μ εμφανίζει μια ακυρη φωτογραφία και δεν πατιέται η επιλογή << Συλλογή >>..Τα βίντεο κτλπ όλα κανονικά...Παρατήρησα ΄΄οτι αυτό συνέβη μετά την εγκατάσταση του Astro File Manager..Ηδη μια φορά το επανέφερα στις εργοστασιακές αλλά πάλι να το κάνω κρίμα θα είναι...Μή΄πως έχει κανεις καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει ???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

 

Μπες απο astro στο

Sdcard/dcim/100andro, εκει ειναι ολες οι φωτο. Δες αν ανοιγουν απο κει. Μηπως εχεις βαλει προγραμμα προβολης φωτο σαν προεπιλογη? Αν, ναι, μηπως εχει προβλημα αυτο?

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Edited by multiPetros
Ομαλοποίηση της μορφοποίησης της παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εμενα μου βρικει την αναβαθμηση απο companion.Μονο που εχω ξεκλειδωσει τον bootloader..

Αλλα το προβλημα μου ειναι οτι το flash tool δεν ανοιγει στον υπολογιστη μου για να ξανακανω relock ton blootloader..

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μπες απο astro στο

Sdcard/dcim/100andro, εκει ειναι ολες οι φωτο. Δες αν ανοιγουν απο κει. Μηπως εχεις βαλει προγραμμα προβολης φωτο σαν προεπιλογη? Αν, ναι, μηπως εχει προβλημα αυτο?

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

NAI ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΡΟΣ Π ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΣΤΡΟ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΩ open AS Imaage για να μ τις ανοιξει...Θυμαμαι ότι στη συλλογή όταν είχα πρωτοπατήσει επάνω σε μια φωτο μ είχε βγάλει παραθυρο π έλεγε άνοιγμα με astro viewer ή ανοιγμα με συλλογή.. είχα πατήσει άνοιγμα με συλλογή και από κάτω είχα επιλέξει την επιλογή να μν ξαναεμφανιστεί... Μήπως ξέρεις τι παίζει ??? πλέον είμαι και εγώ σίγουρος πως φταίει το astro file αλλά δεν μπορώ να το διορθώσω και μ την έχει δώσει !!! Αν το βρεις ευχαριστώ πρωκαταβολικά !!!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09. Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

NAI ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΡΟΣ Π ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΣΤΡΟ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΩ open AS Imaage για να μ τις ανοιξει...Θυμαμαι ότι στη συλλογή όταν είχα πρωτοπατήσει επάνω σε μια φωτο μ είχε βγάλει παραθυρο π έλεγε άνοιγμα με astro viewer ή ανοιγμα με συλλογή.. είχα πατήσει άνοιγμα με συλλογή και από κάτω είχα επιλέξει την επιλογή να μν ξαναεμφανιστεί... Μήπως ξέρεις τι παίζει ??? πλέον είμαι και εγώ σίγουρος πως φταίει το astro file αλλά δεν μπορώ να το διορθώσω και μ την έχει δώσει !!! Αν το βρεις ευχαριστώ πρωκαταβολικά !!!

 

απεγκατεστησε το astro και δες αν ανοιγου οι photos, μπορει να εχει φαει κανενα κολλημα το astro.και εμενα το εκανα αυτο, καποιοα στιγμή, αλλα εγώ ποτε δεν βάζω κάποια προεπιλογη, για αυτο το λόγο.

Δοκιμασε και πες μας παλι

Link to comment
Share on other sites

απεγκατεστησε το astro και δες αν ανοιγου οι photos, μπορει να εχει φαει κανενα κολλημα το astro.και εμενα το εκανα αυτο, καποιοα στιγμή, αλλα εγώ ποτε δεν βάζω κάποια προεπιλογη, για αυτο το λόγο.

Δοκιμασε και πες μας παλι

 

OXI ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ...ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ..ΛΕΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ Ε?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Παρήγγειλα το Arc και Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου.

Ο λόγος είναι ότι «βαρέθηκα» το Desire. :p

Αν και από αυτά που διαβάζω τελικά δεν πρέπει να έκανα καλή επιλογή... :confused::worry:

δε θα το μετανιωσεις.

Edited by zxr
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OXI ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ...ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ..ΛΕΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ Ε?

 

κανε....:(...

Link to comment
Share on other sites

κανε....:(...

 

ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ASTRO ΕΚΑΝΑ RESTART KAI META ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ !!! ΟΛΑ ΟΚ...ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ..

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Παρήγγειλα το Arc και Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου.

Ο λόγος είναι ότι «βαρέθηκα» το Desire. :p

Αν και από αυτά που διαβάζω τελικά δεν πρέπει να έκανα καλή επιλογή... :confused::worry:

δε θα το μετανιωσεις.

 

Μακάρι... Θα είμαι εδώ να γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

να κανεις ενα back up πρωτα γιατι χανεις τα παντα.Μετα πηγαινε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13397412#post13397412 στο 10ο ποστ και σου λεει τι να κανεις.την τελευταια εκδοση θα τη βρεις εδω.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1205418 εκει που λεει Flashtool (LT15i): Generic Global (mirror) -Nordic Telia Branded

σε ευχαριστω φιλε μου,το εκανα και πετυχε!!!να σαι καλα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,στην ram μου λεει 128mb σε χρηση κ 186 ελευθερα-συνολο 314

512mb δεν εχει ram η κανω λαθος?-υπαρχει θεωρητικα καποιο οριο πχ. η ram ειναι καλο να εχει ''τοσα'' mb ελευθερα ωστε να τρεχει γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου,το εκανα και πετυχε!!!να σαι καλα!!!

τωρα καταφερα και το ρουταρα σε αυτη την εκδοση.η μονη λυση ειναι με flashtool να βαλεις μια εκδοση πισω τη 2.3.2 μετα να το ρουταρεις και μετα να κανεις update μεσω ΟΤΑ.πετυχαινει.οδηγιες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1225257

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα καταφερα και το ρουταρα σε αυτη την εκδοση.η μονη λυση ειναι με flashtool να βαλεις μια εκδοση πισω τη 2.3.2 μετα να το ρουταρεις και μετα να κανεις update μεσω ΟΤΑ.πετυχαινει.οδηγιες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1225257

μα αφου μου το εκανε!!!!μονο ενα δεν μπορω να καταλαβω ''λειτουργία οριζόντιας προβολής για την αρχική σας οθόνη'' δεν μπορω να το κανω αυτο!παντως thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καμία επανεκκίνηση σας έχει κάνει??? Φοράω την 2.3.3. και την version 3...

 

εμενα φοραει την 4 κ σημερα χρειαστηκε να του βγαλω τη μπαταρια γιατι εφαγε ενα χοντρο κολλημα για πρωτη φορα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΠΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ASTRO ΕΚΑΝΑ RESTART KAI META ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ !!! ΟΛΑ ΟΚ...ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ..

 

OXI ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ...ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ..ΛΕΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ Ε?

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...