Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε ρε παιδιά... Για να στήλεις mms δεν χρειάζεται η ενεργοποίηση της κινήσεις δεδομένων...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι λέτε ρε παιδιά... Για να στήλεις mms δεν χρειάζεται η ενεργοποίηση της κινήσεις δεδομένων...

3g δεν χρειαζεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3g δεν χρειαζεται?

 

Οταν κανεις αποστολη MMS, το τηλεφωνο το αποστελει κανοντας χρηση του 3G. Αυτο γινεται μονο για την αποστολη-ληψη του MMS. Η κινηση δεδομενων δεν χριαζεται να ειναι ενεργοποιημενη.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις αποστολη MMS, το τηλεφωνο το αποστελει κανοντας χρηση του 3G. Αυτο γινεται μονο για την αποστολη-ληψη του MMS. Η κινηση δεδομενων δεν χριαζεται να ειναι ενεργοποιημενη.

και εμενα δεν μου στελνει αν δεν εχω ενεργοποίησει της κινήσεις δεδομένων γιαυτο το λεω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος, γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα:

Έχω το arc και το χρησιμοποιώ μονίμως με ένα VH110 bluetooth της SE.

Το πρόβλημά μου είναι ότι αν πατήσεις το κουμπί του bluetooth ενεργοποιείται φωνητική κλήση. Πολλές φορές το βάζω στην τσέπη και όταν περπατάω πατιέται κατά λάθος, με αποτέλεσμα αρκετές φορές να έχει προσπαθήσει να καλέσει νούμερο. Ευτυχώς δηλαδή που η λειτουργία του δεν είναι και πολύ.. σόϊ, με αποτέλεσμα να καλεί κάτι νούμερα κουκουρούκου που απλά δεν υπάρχουν, οπότε κλείνει η γραμμή από μόνη της...

Μήπως ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία μπας και ησυχάσω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος, γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα:

Έχω το arc και το χρησιμοποιώ μονίμως με ένα VH110 bluetooth της SE.

Το πρόβλημά μου είναι ότι αν πατήσεις το κουμπί του bluetooth ενεργοποιείται φωνητική κλήση. Πολλές φορές το βάζω στην τσέπη και όταν περπατάω πατιέται κατά λάθος, με αποτέλεσμα αρκετές φορές να έχει προσπαθήσει να καλέσει νούμερο. Ευτυχώς δηλαδή που η λειτουργία του δεν είναι και πολύ.. σόϊ, με αποτέλεσμα να καλεί κάτι νούμερα κουκουρούκου που απλά δεν υπάρχουν, οπότε κλείνει η γραμμή από μόνη της...

Μήπως ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία μπας και ησυχάσω?

μηπως να κοιταξεις το manual του bluetooth μπας και εει επιλογη να το απενεργοποιησεις?η καλητερα να αλλαξεις bluetooth? ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-ασυρματο κ δικτυα-δικτυα κινητης-λειτουργια δικτυου και επιλεγεις το wcdma
:cool:
Link to comment
Share on other sites

και εμενα δεν μου στελνει αν δεν εχω ενεργοποίησει της κινήσεις δεδομένων γιαυτο το λεω.

 

:confused: Περίεργο...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

μηπως να κοιταξεις το manual του bluetooth μπας και εει επιλογη να το απενεργοποιησεις?η καλητερα να αλλαξεις bluetooth? ;)

Στο manual δεν έχει τίποτα σχετικό με voice dialing... Το voice dialing, όμως δεν έχει το τηλέφωνο τίποτα για να το ελέγξεις?

Ενώ λεει ότι το τηλέφωνο υποστηρίζει voice calls, χωρίς το BT για παράδειγμα, δεν ξέρω πως να δοκιμάσω να κάνω μια κληση.. :confused:

Και από τη στιγμή που δεν μπορώ να βρω τέτοια ρύθμιση στο τηλέφωνο, δεν είμαι σίγουρος ότι και άλλο ΒΤ να πάρω δεν θα κάνει τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

ναι!:):):):):):):):)

 

 

διαβασε μερικα post πισω

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι με ποιό κριτήριο κάνει update από το pc companion. Σε άλλους κάνει και σε άλλους δεν κάνει. Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν έχω καταλήξει σε μια εξήγηση. Δεν θέλω να πειράξω την συσκευή με root κλπ. αλλά σε μένα κάθε μέρα που κοιτάω (πολλές φορές!) δεν έχει κάνει ακόμα. Θα δοκιμάσω να κάνω repair software απο το pc companion μήπως και γίνει κάτι.

Edited by fireillusion
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-ασυρματο κ δικτυα-δικτυα κινητης-λειτουργια δικτυου και επιλεγεις το wcdma

 

δηλαδη να μην επιλεξω κ τα δυο?-gsm/wcdma?.ποια η διαφορα?,γιατι αυτα ειχα επιλεγμενα,το προβλημα μου ειναι οτι βλεπω μονο g η h και ποτε 3g ενω με το satio πυ ειχα στα ιδια σημεια επιανε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι με ποιό κριτήριο κάνει update από το pc companion. Σε άλλους κάνει και σε άλλους δεν κάνει. Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν έχω καταλήξει σε μια εξήγηση. Δεν θέλω να πειράξω την συσκευή με root κλπ. αλλά σε μένα κάθε μέρα που κοιτάω (πολλές φορές!) δεν έχει κάνει ακόμα. Θα δοκιμάσω να κάνω repair software απο το pc companion μήπως και γίνει κάτι.

post #350!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη να μην επιλεξω κ τα δυο?-gsm/wcdma?.ποια η διαφορα?,γιατι αυτα ειχα επιλεγμενα,το προβλημα μου ειναι οτι βλεπω μονο g η h και ποτε 3g ενω με το satio πυ ειχα στα ιδια σημεια επιανε

 

Άστο στο Auto (gsm/wcdma). Το "H" που βλέπεις σημαίνει HSDPΑ, δηλαδή... ενισχυμένο 3G. Άρα είσαι εντάξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία λυση.Δοκιμασα 5 bluetooth ακουστικά,Τελικά πήρα στην s.e. και μου είπαν οτι δεν γίνεται τίποτα.Σου έχω όμως λυση!!!απο το market κατέβασε την εφαρμογή call confirm και σώθηκες!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία λυση.Δοκιμασα 5 bluetooth ακουστικά,Τελικά πήρα στην s.e. και μου είπαν οτι δεν γίνεται τίποτα.Σου έχω όμως λυση!!!απο το market κατέβασε την εφαρμογή call confirm και σώθηκες!!!

 

Νομιζω αυτο δεν παιζει οταν εχεις bt, κανει απ'ευθειας κληση....

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστο στο Auto (gsm/wcdma). Το "H" που βλέπεις σημαίνει HSDPΑ, δηλαδή... ενισχυμένο 3G. Άρα είσαι εντάξει.

 

Ωραιος,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία λυση.Δοκιμασα 5 bluetooth ακουστικά,Τελικά πήρα στην s.e. και μου είπαν οτι δεν γίνεται τίποτα.Σου έχω όμως λυση!!!απο το market κατέβασε την εφαρμογή call confirm και σώθηκες!!!

 

Χρησιμοποιώ το go contacts και εχει call confirm στις επιλογές.. Δεν χάνω και τίποτα να το δοκιμάσω...

Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα...!

Τι κουλό κι αυτό.. να εχει φωνητική κλήση αλλα πουθενά επιλογές για αυτη...

Κανονικά σε καποιο firmware upgrade θα πρέπει να το φτιάξουν αυτό γιατι δεν ειναι λογικό!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Πόσο κοστίζει το κινητό; Είδα μια τιμή 500 ευρώ. Κοιτώντας όμως στο σκρουτζ, μουβγάζει μαγαζιά στην Ελλάδα που το δίνουν 366-400 ευρώ. Τι εισαγωγές μπορεί να είναι αυτές; Έχουν εγγύηση; Τι παίζει; Καμιά μαϊmουνιά; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι με ποιό κριτήριο κάνει update από το pc companion. Σε άλλους κάνει και σε άλλους δεν κάνει. Έχω κοιτάξει όλα τα post και δεν έχω καταλήξει σε μια εξήγηση. Δεν θέλω να πειράξω την συσκευή με root κλπ. αλλά σε μένα κάθε μέρα που κοιτάω (πολλές φορές!) δεν έχει κάνει ακόμα. Θα δοκιμάσω να κάνω repair software απο το pc companion μήπως και γίνει κάτι.

 

Δες λίγο εδώ είναι ένα ποστ μου σε αυτό το forum στο ίδιο Θέμα , πριν έναν μήνα περίπου. Ίσως σου λυθούν απορίες! :)

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αν αγορασω το αρκ απο καταστημα ηλεκτρονικο παραεισαγωγης θα μπορω να μπω στο αντροιντ μαρκετ για να κατεβασω εφαρμογες η οχι? το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα, από την στιγμή που το μαγαζί σου προσφέρει εγγύηση.

Και εγώ το αγόρασα από ένα τέτοιο μαγαζί και όλα είναι κομπλέ.

 

Το τηλέφωνο που παρέλαβα πρέπει να είχε σχέση με Γαλλία γιατί στο κουτί είχε κωδικό FR, και η συσκευή είχε προεγκατεστημένες κάτι γαλλικές εφαρμογές. ( που δεν έχω καταφέρει ακόμα να βγάλω ).

Πάντως και βιβλιαράκι στα ελληνικά είχε, και η συσκευασία είχε τα πάντα μέσα. ( φορτιστή, usb καλώδιο, ακουστικά SE με τα ανταλακτικά του ΚΑΙ καλώδιο hdmi, που απ'ότι έχω καταλάβει, η "ελληνική" συσκευασία δεν έχει (μπορεί να κάνω και λάθος αλλά anyway)).

 

To κινητό είναι σε γενικές γραμμές άψογο, και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

++ Ο μόνος λόγος να μην μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές όταν έχεις ένα οποιοδήποτε android κινητό, είναι να μην έχεις account στο google...

Edited by PRATINAS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αν αγορασω το αρκ απο καταστημα ηλεκτρονικο παραεισαγωγης θα μπορω να μπω στο αντροιντ μαρκετ για να κατεβασω εφαρμογες η οχι? το εχει δοκιμασει κανεις?

και βεβαια μπορεις αρκει οπως ειπε και ο pratinas πρεπει να εχεις google account, μολεις ανοιξεις για πρωτη φορα το μαρκετ θα δημιουργησεις αν δεν εχεις ηδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...