Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον πεμπτη εννοει. την αλλη πεμπτη.

η ενημερωση φαινεται να γινεται σε εβδομαδιαια βαση

 

 

 

qt libraries δεν χανονται. για το ovi μετα την εγκατασταση της αννας ερχεται αμεσα ενα update το οποιο πρεπει να περαστει.

 

...Οποτε για εμας που δεν φλασαρουμε το κινητο(με ελληνικο p.c) με το φοινικα και θα ακολουθησουμε την τυπικη διαδικασια ανανεωσης με την αννα και εφοσον κανουμε και τις ανανεωσεις μετα στο ovi, μπορουμε να κανουμε αφοβα *#7370#?

Αν δεν εχω καταλαβει κατι πες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Οποτε για εμας που δεν φλασαρουμε το κινητο(με ελληνικο p.c) με το φοινικα και θα ακολουθησουμε την τυπικη διαδικασια ανανεωσης με την αννα και εφοσον κανουμε και τις ανανεωσεις μετα στο ovi, μπορουμε να κανουμε αφοβα *#7370#?

Αν δεν εχω καταλαβει κατι πες μου.

 

εγω απο οσα ειπαν αυτο καταλαβα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το μπερδεμα.Καταλαβα τι λες τωρα.Μου ειπαν μονο 16 αν θυμαμαι καλα ευρω μονο για το περασμα τον ελληνικων για το φλασαρισμα δεν μου ειπαν κατι!!!Ευχαριστω παντως!!!;)

 

Παιδιά έχω Γερμανικό product code.Πήγα σε Nokia Care της Λαρισας για να περάσω Ελληνικά και μου είπαν οτι αν αναβαθμίσω το κινητό με Anna μετά μπορεί να χαθούν.Στα Nokia Care μόνιμα δεν τα βάζουν τα Ελληνικά ή κανω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Γερμανικό product code.Πήγα σε Nokia Care της Λαρισας για να περάσω Ελληνικά και μου είπαν οτι αν αναβαθμίσω το κινητό με Anna μετά μπορεί να χαθούν.Στα Nokia Care μόνιμα δεν τα βάζουν τα Ελληνικά ή κανω λάθος?

 

δεν ξερω αν τα βαζουν μονιμα, παντως για την αννα θα εννοουν πως αν το αναβαθμισεις τωρα θα χαθουν γιατι δεν εχει ελληνικη εκδοση η αννα ( ακομα ) . Αλλιως παλι δεν θυμαμαι λεπτομερια, αν κανεις OTA η μεσω OVΙ εχει διαφορα. Στο ενα χανονται στο αλλο οχι .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν τα βαζουν μονιμα, παντως για την αννα θα εννοουν πως αν το αναβαθμισεις τωρα θα χαθουν γιατι δεν εχει ελληνικη εκδοση η αννα ( ακομα ) . Αλλιως παλι δεν θυμαμαι λεπτομερια, αν κανεις OTA η μεσω OVΙ εχει διαφορα. Στο ενα χανονται στο αλλο οχι .

Στο ΟΤΑ παραμένουν τα Ελληνικά, μέσω OVI χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Στο ΟΤΑ παραμένουν τα Ελληνικά, μέσω OVI χάνονται.

 

επειδη στο προηγουμενο δεν μου απαντησες και το εψαξα χωρις τυχη μονος μου, που ειναι η επιλογη να αποθηκευονται τα εξερχομενα στο hotmail ? εγω δεν την βρηκα πουθενα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Γερμανικό product code.Πήγα σε Nokia Care της Λαρισας για να περάσω Ελληνικά και μου είπαν οτι αν αναβαθμίσω το κινητό με Anna μετά μπορεί να χαθούν.Στα Nokia Care μόνιμα δεν τα βάζουν τα Ελληνικά ή κανω λάθος?

 

Φιλε επειδη εχω και γω ξενο product code και επειδη μενω και γω λαρισα σου προτεινω να πας στο nocia care στον αγιο κωνσταντινο στην 23ης Οκτωμβριου γιατι ειναι πολυ εξυπηρετικο εκει το παιδι...Σημερα το πρωι περασα και μου ειπε ελα απο δευτερα να το αφησεις για να σου περασω την αναβαθμιση και γνωριζει οτι δεν εχω ελληνικο :) Ολα τα υπολοιπα nokia care της πολης τα αφηνω ασχολιαστα:chair:

Link to comment
Share on other sites

Κανένεα Nokia Care δεν μπορεί να σου αλλάξει το Product Code, μόνο τα κεντρικά service level 3-4 , αλλά και αυτοι σε διώχνουν με τρόπο . Άρα αν το αναβαθμίσεις μέσω Ovi χάνεις τα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανει γιατι τον τελευταιο καιρο οταν μπαινω στο youtube συνδεομαι με cosmote wap ενώ παλιοτερα συνδεόμουν με cosmote internet?Μου ειχαν πει απο cosmote τοτε που μου εστειλαν τις ρυθμισεις να μην συνδεομαι ποτε με wap γιατι θα χρεώνομαι!
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανει γιατι τον τελευταιο καιρο οταν μπαινω στο youtube συνδεομαι με cosmote wap ενώ παλιοτερα συνδεόμουν με cosmote internet?Μου ειχαν πει απο cosmote τοτε που μου εστειλαν τις ρυθμισεις να μην συνδεομαι ποτε με wap γιατι θα χρεώνομαι!

 

(ναι , αλλα εισαι απο θεσσαλονικη για να το δικαιουσαι ? :p )

 

λοιπον, μαλλον το επελεξες μια φορα πριν καποιο καιρο και εχει μεινει σαν default . Πηγαινε στο μενου->ρυθμισεις->συνδεσιμοτητα->ρυθμισεις->προορισμοι->διαδικτυο και εκει μεσα βαλε τις προτεραιοτητες σου . Μετα στην τελευταια κατηγορια του "διαδικτυο" εχει τα σημεια προσβασης που αφησες εξω (και το cosmote wap ) , μπες εκει και διεγραψε τα μιας και δεν θα τα χρησιμοποιησεις ποτε σου και για να μην γινει ποτε η συνδεση κατα λαθος

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τρελό πρόβλημα

Ενώ γράφω μήνυμα, ξαφνικά με πετάει έξω και ότι έχω γράψει μέχρι εκείνη την στιγμή απλά εξαφανίζεται (δεν μένει ούτε στα πρόχειρα). Όταν αρχίζω να το γράφω από την αρχή με ξαναπετάει έξω στο ίδιο σημείο. Αυτό γίνεται σε όλα τα μηνύματα σε διαφορετικό σημείο το κάθε ένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρελό πρόβλημα

Ενώ γράφω μήνυμα, ξαφνικά με πετάει έξω και ότι έχω γράψει μέχρι εκείνη την στιγμή απλά εξαφανίζεται (δεν μένει ούτε στα πρόχειρα). Όταν αρχίζω να το γράφω από την αρχή με ξαναπετάει έξω στο ίδιο σημείο. Αυτό γίνεται σε όλα τα μηνύματα σε διαφορετικό σημείο το κάθε ένα.

 

υπομονη να ερθει η αννα. Λογικα hard reset - φλασαρισμα θα στο διορθωσει αλλα την πεμπτη(απο οτι ακουσα) ερχεται η αννα . Τσαμπα θα μπεις στην διαδικασια (αν δεν την ξερεις και δεν βαριεσαι :) )

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο n8 να κατεβάσεις κ να δεις ταινία;Κ αν όχι ποιες συσκευές μπορούν;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και υπαρχει, Symtorrent και κατεβαζεις οτι θες !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω τα εξης ερωτηματα θελω φλασαρω την αννα αλλα δεν ξερω αν εχει βγει στα ελληνικα και μετα θα ηθελα να κανω hard reset γιατι εχω μαζεψει πολυ σαβουρα μεσα αλλα δεν ξερω αν θα χαθουν οι qt και to ovi υπαρχει ακομα αυτο το θεμα η με την αννα ξεμπερδεψαμε?με δυο λογια θελω το κινητο να εχει αννα και να ειναι σαν να το ανοιξα τωρα καθαρο ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αν αγορασω το νοκια ν8 απο ηλεκτρονικο καταστημα παραεισαγωγης και το παω σε νοκια σεντερ για να μου περασουν την ελληνικη αννα θα μου την περασουν η οχι?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θα τη περάσουν (όταν γίνει διαθέσιμη), αλλά θα πληρώσεις ~16€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ειμαι νεος κατοχος του Ν8 και περα απο παιχνιδια θεματα μουσικη κ ταινιες δεν εχω βαλει τιποτα αλλο μονο απτο οβι στορ! αν μπορει καποιος να μου πει πως να φαινονται οι υποτιτλοι οταν βαζω ταινια divx ? κανα καλο προγραμμα να περασω υπαρχει? η δωρεαν πλοηγηση για gps πως γινεται πρεπει να κατεβασω απο καπου χαρτες? αντε εκεινη η αννα ποτε θαρθει? ειναι παρα πολλα τα μηνυματα κ δεν ξερω που να πρωτοψαξω για να βρω απαντησεις?? σας ευχαριστω προκαταβολικα :-):D

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ειμαι νεος κατοχος του Ν8 και περα απο παιχνιδια θεματα μουσικη κ ταινιες δεν εχω βαλει τιποτα αλλο μονο απτο οβι στορ! αν μπορει καποιος να μου πει πως να φαινονται οι υποτιτλοι οταν βαζω ταινια divx ? κανα καλο προγραμμα να περασω υπαρχει? η δωρεαν πλοηγηση για gps πως γινεται πρεπει να κατεβασω απο καπου χαρτες? αντε εκεινη η αννα ποτε θαρθει? ειναι παρα πολλα τα μηνυματα κ δεν ξερω που να πρωτοψαξω για να βρω απαντησεις?? σας ευχαριστω προκαταβολικα :-):D

 

για υποτιτλους σωζεις τα srt αρχεια σε UNICODE μορφη. Gps δωρεαν εχεις ουτως η αλλως, απλα στην ευρεση τοποθεσιας θεσης αν θελεις τελειως δωρεαν χωρις να σου τρωει ουτε κιλομπαητ απο το ιντερνετ βαλε μονο το ενσωματωμενο gps. Χαρτες κατεβαζεις απο το ovi suite, συνδεσε το και θα δεις. Για την αννα τι λες αντε ποτε θα ρθει? ακομα δεν χαρηκες το symbian^3 1.1 .. :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κανα καλο προγραμμα να περασω υπαρχει? η δωρεαν πλοηγηση για gps πως γινεται πρεπει να κατεβασω απο καπου χαρτες? αντε εκεινη η αννα ποτε θαρθει? ειναι παρα πολλα τα μηνυματα κ δεν ξερω που να πρωτοψαξω για να βρω απαντησεις?? σας ευχαριστω προκαταβολικα :-):D

Για προγράμματα που μπορείς να περάσεις διάβασε το θέμα [symbian^3] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών

Για το GPS και πως περνάς χάρτες διάβασε τον οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] GPS, A-GPS, OVI Maps και η πρώτη χρήση και το θέμα [symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καθώς μιλάω μου κάνει ένα θόρυβο αρκετά δυνατό στο ακουστικό (σαν "τακ") ανά 15" περίπου. Μου το κάνεις μήνες τώρα. Τι μπορεί να είναι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !ερωτηση,αν παρει καποιος σημερα ενα Ν8 θα εχει την αναβαθμηση Anna?αν δεν την εχει ,μπορει να την φορτωσει? και αν την φορτωσει μετα ,θα μπορει να βαλει την Belle? ευχαριστω πολυ. Edited by paola
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !ερωτηση,αν παρει καποιος σημερα ενα Ν8 θα εχει την αναβαθμηση Anna?αν δεν την εχει ,μπορει να την φορτωσει? και αν την φορτωσει μετα ,θα μπορει να βαλει την Belle? ευχαριστω πολυ.

Την Anna την περιμένουμε την επόμενη βδομάδα, και εννοείται ότι θα πάρουμε και την Belle. Ελπίζω μόνο να μην την καθυστερήσουν όπως την Αnna (θα μας τη δώσουν με 3 βδομάδες καθυστέρηση στην Ελλάδα). Το κινητάκι πάντως είναι σούπερ, το έχω από το Δεκέμβριο κι ακόμη δεν το έχω βαρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει λειτουργία από 3g σε gsm.

 

αν το λες σε μένα, δεν το εχω στο 3g...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...