Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν θα τα χασεις μεσω οτα

 

οκ thanks,μεσω ΟΤΑ η αναβαθμιση ειναι ιδια με μεσω ovi η μικροτερη οποτε και ελειπης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ thanks,μεσω ΟΤΑ η αναβαθμιση ειναι ιδια με μεσω ovi η μικροτερη οποτε και ελειπης.

 

ειναι μικροτερη αλλα οχι ελλειπης.απλα σου περναει μονο τις αλλαγες.

ενω μεσω ovi το περναει ολοκληρο απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks,μεσω ΟΤΑ η αναβαθμιση ειναι ιδια με μεσω ovi η μικροτερη οποτε και ελειπης.

Ελειπής δεν είναι απλά κατεβάζει μόνο τα αρχεία στα οποία έχει γίνει το update και όχι όλο το firmware. Αν έχεις όμως ''σκουπίδια'' στο κινητό σου από εφαρμογές που είχες και έβγαλες αυτά θα παραμείνουν και ίσως παίζουν κάποιον αρνητικό ρόλο στην απόδοση του κινητού.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ελειπής δεν είναι απλά κατεβάζει μόνο τα αρχεία στα οποία έχει γίνει το update και όχι όλο το firmware. Αν έχεις όμως ''σκουπίδια'' στο κινητό σου από εφαρμογές που είχες και έβγαλες αυτά θα παραμείνουν και ίσως παίζουν κάποιον αρνητικό ρόλο στην απόδοση του κινητού.

 

ναι, ομως δεν χανεις τις εφαρμογες που εχεις περασει και τα αρχεια σου αμα κανεις αναβαθμιση μεσω οβι.. ετσι δεν ειναι????

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ναι, ομως δεν χανεις τις εφαρμογες που εχεις περασει και τα αρχεια σου αμα κανεις αναβαθμιση μεσω οβι.. ετσι δεν ειναι????

 

οχι φυσικα, δεν χανεις τπτ . Αν και δεν το προτινω. Μετα απο τοσους μηνες χρησης, (εφοσον εχεις κατεβασει εφαρμογες) με τοσα βγαλε βαλε σιγουρα θα χεις σκουπιδια.. Εγω που το προσεχα, το τελευταιο διμηνομε εχει ταραξει στις επανεκινησεις! Δεν το φλασαρα ομως, δεν μπηκα καν στην διαδικασια γιατι περιμενα την αννα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οχι φυσικα, δεν χανεις τπτ . Αν και δεν το προτινω. Μετα απο τοσους μηνες χρησης, (εφοσον εχεις κατεβασει εφαρμογες) με τοσα βγαλε βαλε σιγουρα θα χεις σκουπιδια.. Εγω που το προσεχα, το τελευταιο διμηνομε εχει ταραξει στις επανεκινησεις! Δεν το φλασαρα ομως, δεν μπηκα καν στην διαδικασια γιατι περιμενα την αννα.

 

ναι αρα αμα κανω αναβαθμιση μεσω οβι και τα σκουπιδια σβηνω και δεν χανω οσες εφαρμογες εχω... σωστα??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

And here’s some more details what is ready for download from now on (more updates published end of next week):

- Bahrain – all variants

- Belgium – all variants

- China – all variants, except C7-E7 China Unicom / E7 country variants

- Czech – all variants, except E7 T-mobile

- Denmark – all variants, except C7-E7 Telenor / N8 TDC / N8 Telia

- Egypt – all variants

- Estonia – all variants

- Finland – all variants, except C7-N8 DNA / C7 TeliaSonera

- Germany – all variants, except C7-E7-N8 Tmobile / C7-E7-N8 Vodafone (no Over the Air updates enabled in Germany – OviSuite updates only)

- Hungary – all variants, except C7-N8-E7 Tmobile / C7-N8-E7 Telenor

- Iceland – all variants

- India – all variants

- Indonesia – all variants

- Kuwait – all variants

- Latvia – all variants

- Lithuania – all variants

- Malaysia – all variants, except C6-01 country variants / N8 Maxis

- MiddleEastAfrica – all variants, except South Africa

- New Zealand – all variants

- Norway – all variants

- Oman – all variants

- Philippines – all variants

- Poland – all variants, except C7-N8 Play

- Qatar – all variants

- Russia – all variants, except N8 MTS

- Saudi Arabia – all variants

- Slovakia – all variants, except N8 Tmobile

- Sweden – all variants

- Thailand – all variants, except C6-01 country variants

- United Arabian Emirates – all variants

- UK – all variants, except C7 Tmobile / N8 Tesco (no Over the Air update enabled in UK – OviSuite updates only)

- Vietnam – all variants

Περισσότερα sto Επίσημο φόρουμ της Nokia

 

Τα ελληνικά Ν8 θα περιμένουν ακόμη..:oops:

Edited by stardrive
Προσθήκη πληροφορίας

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

- Germany – all variants, except C7-E7-N8 Tmobile / C7-E7-N8 Vodafone (no Over the Air updates enabled in Germany – OviSuite updates only)

 

δηλαδή εμείς με γερμανικό product code δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε με ΟΤΑ????? :blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά Ν8 θα περιμένουν ακόμη..:oops:

 

Κάτι μου θυμίζει αυτό από προηγούμενες αναβαθμίσεις, τελικά το γράψιμο απέναντι στη Χώρα μας συνεχίζεται!!!!!! πάλι τελευταία στη σειρά θα είναι :p:p:p

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ναι αρα αμα κανω αναβαθμιση μεσω οβι και τα σκουπιδια σβηνω και δεν χανω οσες εφαρμογες εχω... σωστα??

 

οχι, ο μονος τροπος να καθαρισεις σκουπιδια και να ναι το κινητο σου φρεσκο σαν καινουργιο ειναι με το hard reset.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω αν εχει ξανατυχει σε κανεναν κ αν διορθωνεται μου ηρθε σημερα καινουργιο το ν8 το εβαλα για φορτιση δεν δειχνει ουτε οτι φορτιζει ουτε οτι ανοιγει...... πηρα τηλεφωνο στο μαγαζι μ ειπε να παω σε ενα νοκια μαγαζι κ να του κανει αναβαθμιση!! αλλιως να τον παρω να μ στειλει αλλο.! τι ***** γινεται κ δεν ανοιγει? θα λυθει το προβλημα με την αναβαθμιση??? Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω αν εχει ξανατυχει σε κανεναν κ αν διορθωνεται μου ηρθε σημερα καινουργιο το ν8 το εβαλα για φορτιση δεν δειχνει ουτε οτι φορτιζει ουτε οτι ανοιγει...... πηρα τηλεφωνο στο μαγαζι μ ειπε να παω σε ενα νοκια μαγαζι κ να του κανει αναβαθμιση!! αλλιως να τον παρω να μ στειλει αλλο.! τι σκατα γινεται κ δεν ανοιγει? θα λυθει το προβλημα με την αναβαθμιση???

 

εφοσον σου βγαλε προβλημα με το που το ανοιξες το επιστρεφεις ρε φιλε, τι το σκεφτεσαι? DOA (dead on arrival) . Μπορεις να παρεις και full refund με το D.O.A (ισχυει για 7 ημερες αν δεν κανω λαθος.). Αλλα αφου σου βγαλε προβλημα με μιας, η αντικατασταση με μιας η τα λεφτα σου πισω. Θα πας για επιδιορθωση ολοκαινουργιο κινητο με την ζελατινα ακομα πανω???

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

απλα σκεφτηκα οτι αν θελει μονο update και θα δουλευει τελεια μετα (κανω ονειρα) να μην μπω κ αυριο σε τρεξιμο γενικα εχω παραπονα κ απτην συσκευασια που μου ηρθε αλλα τεσπα μπορει να του πω να μ στειλει αλλο
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα καινουργιο το ν8 το εβαλα για φορτιση δεν δειχνει ουτε οτι φορτιζει ουτε οτι ανοιγει..θα λυθει το προβλημα με την αναβαθμιση???

 

Για να βεβαιωθείς ότι υπάρχει πρόβλημα και δε λύνεται με αναβάθμιση,

πήγαινε σε ένα nokia store, και αν σου πούνε - "άστο" - το παίρνεις και το στέλνεις στο κατάστημα για να σου δώσει άλλο.

 

απλα σκεφτηκα οτι αν θελει μονο update και θα δουλευει τελεια μετα (κανω ονειρα) να μην μπω κ αυριο σε τρεξιμο γενικα εχω παραπονα κ απτην συσκευασια που μου ηρθε αλλα τεσπα μπορει να του πω να μ στειλει αλλο

 

Εφόσον έχεις και παράπονα για την συσκευασία, πίεσε τον να στο αλλάξει.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

ναι απο καταστημα νοκια μου ειπαν αλλαξε το γιατι για αναβαθμιση θα πρεπει να το στειλουμε εμεις στα κεντρικα... και ετσι εκανα το εστειλα πριν λιγο πισω στο μαγαζι απο το οποιο το αγορασα.. το σαββατο θα εχω εδω το αλλο πρωτα ο θεος και ελπιζω αυτην την φορα να δουλευει τελεια! εχω περασει μεγααααλη ταλαιπωρια με αυτο το κινητο απτην παρασκευη την προηγουμενη που το εκανα παραγγελια σε αλλο μαγαζι τελικα την τεταρτη μου απαντησαν οτι νδε το εχουν σε μαυρο.. ακυρωσα την παραγγελια πηγα σε αλλο μαγαζι στο ιντερνετ το βρηκα σε ασημι μου ηρθε σημερα .. ειχε προβλημα... και τωρα μου ειπαν θα το παρω πισω σε μαυρο... ελπιζω τα βασανα μου να τεέιωσουν το σαββατο και να χαρω το κινητο μου... αλλιως θα αρχισω να πιστευω οτι με βαφτησε ο μητσοτακης χα χα Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Κοίταξα σε ένα n8 γερμανικό να του κάνω αναβάθμιση με OTA και μου βγάζει μια έκδοση 014.002

Εν0 ένα ελληνικό n8 που έχω δεν μου την βγάζει, σαν τελευταία έκδοση μου έχει την 013.016

Ξέρει κανείς γιατί??

Και αν κάνω την αναβάθμιση με ΟΤΑ και βάλω την 014.002 θα την χάσω την ελληνική γλώσσα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου βγάζει την ενημέρωση αλλά λέει χρήση υπολογιστή για ενημέρωση.Είναι με γερμανικό product code.Δεν γίνεται μέσω OTA;

Link to comment
Share on other sites

παιδες, θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει αντιμετωπισει τα εξης προβληματα:

η οθονη μου εχει γινει ολη κοκκινη,γενικα βγαζει μια περιεργη αποχρωση,εκανε κ ενα σπασιμο (μια καθετη γραμμη)και εκτος απο πολυ φωτεινη ειναι κ αλλαγμενα τα χρωματα..πχ η ωρα αντι για γκρι ειναι κοκκινη.

επισης κολαει σε σχεση με πριν,κ ειδικα οταν γραφω ΣΜΣ επανεκινει και μου λεει απετυχε η εγγραφη της καρτας ΣΙΜ..

γενικα ξαφνικα αρχισε να κανει πολλα περιεργα..κ επειδη τα σερβις ειναι κλειστα σε κανα 2 που πηγα μεχει φαει η αγωνια..τι λετε να ειναι?στην αρχη νομιζα σπασμενη οθονη,αλλα μηπως ειναι κ τπτ αλλο?εγω προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει γενικοτερο προβλημα...τοχω μεταχειριστει οσο πιο τελεια γινεται,χωρις κανενα ζορισμα πειραμα κτλ,απλη χρηση τελειως με λιγες εφαρμογουλες.

Edited by impreza_sti

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου βγάζει την ενημέρωση αλλά λέει χρήση υπολογιστή για ενημέρωση.Είναι με γερμανικό product code.Δεν γίνεται μέσω OTA;

 

κοιταξε, κανονικα κανει ΟΤΑ , εφοσον σου βγαζει αυτο ομως, καντο ετσι, ισως να ναι καποιο bug που χεις.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς.. Αν κάνω την αναβάθμιση σε n8 με γερμανικό product code μέσω υπολογιστή όπως πρέπει, χάνω τα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα μέσω υπολογιστή και έχασα τα ελληνικά!Τώρα πως τα ξαναβάζουμε πίσω;

φιλε μου συγνωμη που θα στο πω αλλα βιαστηκες,καποια στιγμη θα καταφερνες να κανεις την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ. Μην ανησυχεις ομως υπαρχει λυση, η ακολουθεις τον παρακατω οδηγο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

 

η πας σε ενα καταστημα nokia care και στα περνανε αυτοι με κοστος περιπου 15 ευρω

 

το μονο προβλημα ειναι οτι ακομα δεν ειναι διαθεσιμη η ''ελληνικη'' αννα ουτε καν στα καταστηματα της νοκια αλλα ουτε και στο ιντερνετ (η επισημη τουλαχιστον) οποτε θα πρεπει να περιμενεις μερικες μερες. (Βεβαια δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις στο κοντινοτερο σου nokia care για την διαδεσιμοτητα.)

Link to comment
Share on other sites

Ήδη ξεκίνησα την διαδικάσία περάσματος των ελληνικών.Απο την στιγμή που το έχω αγοράσει απο Ελλάδα θα έπρεπε να έχει "κανονικά" τα ελληνικά.Μου έβγαζε την αναβάθμιση αλλά έλεγε ενημέρωση μέσω υπολογιστή και αυτό έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη ξεκίνησα την διαδικάσία περάσματος των ελληνικών.Απο την στιγμή που το έχω αγοράσει απο Ελλάδα θα έπρεπε να έχει "κανονικά" τα ελληνικά.Μου έβγαζε την αναβάθμιση αλλά έλεγε ενημέρωση μέσω υπολογιστή και αυτό έκανα.

 

το κινητό σου είναι παραεισαγωγής, που σημαίνει ότι το έχουν φέρει από έξω...οπότε το φυσιολογικό είναι να ΜΗΝ έχει ελληνικά..απλά τα περάσανε σαν 'εφαρμογή' από το κατάστημα που το αγόρασες. Άρα με ένα update μέσω ovi suite, αυτή η 'εφαρμογή' χάνεται...

Link to comment
Share on other sites

το κινητό σου είναι παραεισαγωγής, που σημαίνει ότι το έχουν φέρει από έξω...οπότε το φυσιολογικό είναι να ΜΗΝ έχει ελληνικά..απλά τα περάσανε σαν 'εφαρμογή' από το κατάστημα που το αγόρασες. Άρα με ένα update μέσω ovi suite, αυτή η 'εφαρμογή' χάνεται...

 

Ναι αλλά δεν υπήρχε η αντίστοιχη ενημέρωση απο το κατάστημα.Αντιθέτα υπήρχε η διαβεβαίωση οτι δεν ειναι παραεισαγωγής.Τέλος πάντως υπομονη κάποιες μέρες για τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...