Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,θελω να ρωτησω κατι για ενα προβληματακι που ειχα χθες με το Ν8 μου κ δεν ξερω αν θα επρεπε να ανησυχω.χθες το βραδυ λοιπον καποια στιγμη πηγα να το ξεκλειδωσω απο το κουμπι στα πλαγια κ η οθονη εγινε υπερβολικα φωτεινη κ ασπρη..μου θυμισε περιπτωσεις βραχυκυκλωματος,σαν ενα σταδιο πριν καει η οθονη..δεν ξερω,κ το εσβησα το κιν για 5 λεπτα,το ανοιξα κ ηταν οκ....

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?γενικα το προσεχω παρα πολυ,το εχω μονιμως σε υφασματινη θηκη gola και δεν εχει φαει υγρασιες κτλ...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση:

με το εργοστασιακό φλασάρισμα που έχει στην πρώτη σελίδα οδηγό, μπορούμε μετά να εγκαθιστούμε unsigned εφαρμογές ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Θελει να το χακαρεις. Δε τον οδηγο στο καταλληλο θεμα.

 

Πως μπορω να καθαρισω την οθονη του N8; Εχω βγαλει την ζελατινα. Με πανι και νερο;

Link to comment
Share on other sites

Θελει να το χακαρεις. Δε τον οδηγο στο καταλληλο θεμα.

 

Πως μπορω να καθαρισω την οθονη του N8; Εχω βγαλει την ζελατινα. Με πανι και νερο;

Σκέτο πανί αρκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.συμφερει να αγορασω το ν8 απο ηλεκτρονικα καταστηματα σαν αυτα στο σκρουτζ?θα ειναι παραεισαγωγης?τι διαφορα εχει ενα κινητο που ειναι παραεισαγωγης απο ενα ελληνικης αντιπροσωπειας?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.συμφερει να αγορασω το ν8 απο ηλεκτρονικα καταστηματα σαν αυτα στο σκρουτζ?θα ειναι παραεισαγωγης?τι διαφορα εχει ενα κινητο που ειναι παραεισαγωγης απο ενα ελληνικης αντιπροσωπειας?ευχαριστω.

Για τις διαφορές περί παράλληλων εισαγωγών και μη διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών. Για την αγορά του Ν8 από ηλεκτρονικό κατάστημα διάβασε το Αγορά Nokia N8 – Σε ποιό χρώμα και από που;. Διάφοροι χρήστες έχουν αναφέρει καταστήματα τα οποία έχουν Ελληνικά Ν8.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κανω φακελους για να τακτοποιησω τις εφαρμογες σε κατηγοριες

και να τις μετακινησω μετα στους νεους ή υπαρχοντες φακελους?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κανω φακελους για να τακτοποιησω τις εφαρμογες σε κατηγοριες

και να τις μετακινησω μετα στους νεους ή υπαρχοντες φακελους?

ευχαριστω

 

menu-> επιλογες-> οργανωση-> επιλογες-> νεος φακελος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα του αισθητηρα δεν λυθηκε και το κινητο παει στο εξωτερικο.Ειχαν αλλαξει την οθονη χθες και στο λιγο χρονο που το ειχα στα χερια μου,ειδα σημαντικη βελτιωση με την αλλαγμενη οθονη.

Ελπιζω να ερθει γρηγορα,μεχρι τοτε θα υπαρχει το πιστο Ν95

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Ημουν ολυμπο πριν κανενα μηνα για αναρριχηση και προσπαθουσα να βρω στο Ν8 μου την γεωγραφικη μου θεση , με υψομετρο και λοιπα . Δεν τα καταφερα αν και το εψαχνα ωρα. Αναγκαστηκα εβγαλα το 5230 μου και εκει το βρηκα ευκολα απο το "τοποθεσια->δεδομενα GPS->Θεση" . Μπορει καποιος να μου πει αυτο που μπορω να το βρω στο Ν8 ?

 

Επισης, εχω διαπιστωσει πως δεν εχουμε την επιλογη της "ριπη" στην ληψη φωτογραφιων. Απαραδεκτο. Υπαρχει τεχνικος λογος που την εβγαλαν? Θα μπει με μελλοντικο update?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν αλλαξει την οθονη χθες και στο λιγο χρονο που το ειχα στα χερια μου,ειδα σημαντικη βελτιωση με την αλλαγμενη οθονη.

 

Όταν λες ότι είδες σημαντική βελτίωση με την αλλαγμένη οθόνη τί ακριβώς εννοείς ;

Για το γνωστό θέμα με την κοκκινίλα αναφέρεσαι ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι είδες σημαντική βελτίωση με την αλλαγμένη οθόνη τί ακριβώς εννοείς ;

Για το γνωστό θέμα με την κοκκινίλα αναφέρεσαι ;

 

Ευχαριστώ

 

ή μηπως για την αποδοση μπαταριας?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ή μηπως για την αποδοση μπαταριας?

 

Οχι ,ειχα αντιληφθει στο πανω μερος της οθονης μια κοκκιναδα,οταν ηταν σε screensaver[αναλογικο ρολοι],αλλα τα παιδιά απο το Νοκια center ειδαν και δυο αλλες γραμμες γιαυτο αλλαξαν την οθονη.Η και νουργια οθονη ,αλλου κατασκευαστη ,ειχε πολυ καλλιτερη απεικονιση ,καλλιτερα χρωματα και γενικα καλλιτερο οπτικο αποτελεσμα.Σαν να ειχαν βγαλει ενα πεπλο απο ολη την οθονη και εβλεπες πολυ καλλιτερα.Δυστυχως ο αισθητηρας ηταν χαλασμενος και δεν μπορουσα να μιλησω ,οποτε πρεπει να ταξιδευει προς την Νοκια στο εξωτερικο.Ελπιζω οταν παραλειφθει ,ειτε αυτο ,ειτε καινουργιο να υπαρχει και η Αννουλα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μολις πηρα ενα νοκια ν8 πωσ θα καταλαβω οτι ειναι παραεισαγωγης?

ευχαριστω

 

από το Product Code:

059F047 (Dark Grey) / 059F053 (Silver White) / 059F061 (Green) / 0599902 (Blue)

 

και Περί παράλληλων εισαγωγών

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

to product code που το γραφει?

 

το 002Q7T0 ΕΙΝΑΙ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

to product code που το γραφει?

 

το 002Q7T0 ΕΙΝΑΙ?

 

ρίξε μια ματιά εδώ και θα σου λυθούν πολλές απορίες !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

στο Ν8 μου δεν δουλευει η εφαρμογη Μy Nokia...(σφαλμα συστηματος!) ..τι ειναι?

επισης καθε φορα που το ανοιγω μου χαλαει την εμφανιση της ημερομηνιας - εγω το βαζω ημερα-μηνας-ετος και αυτο το ξανακανει ετος-μερα-μηνας!..τι ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω περασει τον opera mini,κ οταν προσπαθω να μπω σε wi fi (wlan )μου βγαζει το εξης..... δεν ειναι δυνατη η συνδεση κ ρυθμιση δικτυου!!! εαν χρειαζετε. Τι γινετε βρε παιδια;Ενω στο σπιτι μου ειμαι ενταξει. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω περασει τον opera mini,κ οταν προσπαθω να μπω σε wi fi (wlan )μου βγαζει το εξης..... δεν ειναι δυνατη η συνδεση κ ρυθμιση δικτυου!!! εαν χρειαζετε. Τι γινετε βρε παιδια;Ενω στο σπιτι μου ειμαι ενταξει.

 

Έτσι όπως το έγραψες παλικάρι, θες και μεταφραστή.

 

Αν κατάλαβα καλά.... προσπαθείς να μπεις σε wlan αλλού, και σου βγάζει πρόβλημα ενώ στο σπίτι σου μπαίνεις κανονικά.

Άλλοι συνδέονται σε αυτό το wlan, και κυριότερο έχουν πρόσβαση web?

Το πρόβλημα στο βγάζει με τον opera μόνο ή και με τον ενσωματωμένο?

 

δεν μπορω να κλεισω το wifi τι να κανω.ευχαριστω

Βγάλτο από την πρίζα. :)

 

Λίγο πιο αναλυτικά σε παρακαλώ.

Εδώ διάβασες? Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το έγραψες παλικάρι, θες και μεταφραστή.

 

Αν κατάλαβα καλά.... προσπαθείς να μπεις σε wlan αλλού, και σου βγάζει πρόβλημα ενώ στο σπίτι σου μπαίνεις κανονικά.

Άλλοι συνδέονται σε αυτό το wlan, και κυριότερο έχουν πρόσβαση web?

Το πρόβλημα στο βγάζει με τον opera μόνο ή και με τον ενσωματωμένο?

 

 

Βγάλτο από την πρίζα. :)

 

Λίγο πιο αναλυτικά σε παρακαλώ.

Εδώ διάβασες? Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ

σορρυ οταν ειμαι συνδεδεμενος στο wifi και κανω αποσυνδεση απο το δικτυο(wifi) το κινητο κανει επανασυνδεση μόνο του και μονο οταν κλεινω το router σταματαει να μπαινει μονο του

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν βρισκω το my nokia? κοιταξα στο μενου αλλα δεν το βρισκω

επισης δεν βρισκω τον μετρητη δεδομενων στο μητρωο

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...