Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης δεν βρισκω τον μετρητη δεδομενων στο μητρωο

 

Το μητρώο έχει 2 tab. Το δεύτερο tab περιέχει όλες τις data συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω. το μητρωο ειναι αυτο που εχει και το ιστορικο κλησεων? πως λεγεται στα αγγλικα?

 

edit: το βρηκα οκ!

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

στο Ν8 μου δεν δουλευει η εφαρμογη Μy Nokia...(σφαλμα συστηματος!) ..τι ειναι?

επισης καθε φορα που το ανοιγω μου χαλαει την εμφανιση της ημερομηνιας - εγω το βαζω ημερα-μηνας-ετος και αυτο το ξανακανει ετος-μερα-μηνας!..τι ειναι?

παιδια κανεις δεν τα εχει αυτα τα bugs?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά... μέσα στη μουσική μου υπάρχουν κάποια κομμάτια που εμφανίζονται ως "κατεστραμμένα αρχεία" τα οποία έχουν σβηστεί από τη συσκευή και μάλλον έμειναν "υπολείμματα"! Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σβήσω; Κάποιο προγραμματάκι που να "καθαρίζει" ίσως; Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια...:)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά... μέσα στη μουσική μου υπάρχουν κάποια κομμάτια που εμφανίζονται ως "κατεστραμμένα αρχεία" τα οποία έχουν σβηστεί από τη συσκευή και μάλλον έμειναν "υπολείμματα"! Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σβήσω; Κάποιο προγραμματάκι που να "καθαρίζει" ίσως; Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια...:)

δεν μπορεις μεσω του υπολογιστη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω μια ακομα απορια.

επειδη εχουν μαζευτει αρκετες φωτογραφιες στην μαζικη μνημη, μπορω μεσω του υπολογιστη να τις ταξινομησω σε φακελους?

θα τις βλεπει μετα παλι η συσκευη? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω μια ακομα απορια.

επειδη εχουν μαζευτει αρκετες φωτογραφιες στην μαζικη μνημη, μπορω μεσω του υπολογιστη να τις ταξινομησω σε φακελους?

θα τις βλεπει μετα παλι η συσκευη? ευχαριστω.

 

Η συσκευή βλέπει όλες τις φωτό, όπου και να είναι.

Αν μπεις με υπολογιστή πάντως στο images/κάμερα θα δεις ότι είναι ήδη σε φακέλους (με βάση την ημερομηνία).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά... μέσα στη μουσική μου υπάρχουν κάποια κομμάτια που εμφανίζονται ως "κατεστραμμένα αρχεία" τα οποία έχουν σβηστεί από τη συσκευή και μάλλον έμειναν "υπολείμματα"! Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σβήσω; Κάποιο προγραμματάκι που να "καθαρίζει" ίσως; Ευχαριστώ για τυχόν βοήθεια...:)

 

Κάνε μια ανανέωση στον music player του κινητόυ ια να ψάξει απο την αρχή για τραγούδια. Πιστεύω ότι θα λειτουργήσει.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

gesamfunai & Giannis_mathiou

Δυστυχώς δεν πιάνει η ανανέωση της μουσικής βιβλιοθήκης, ούτε βλέπει τα κατεστραμμένα αρχεία συνδεδεμένο στο pc. Μάλλον θα περιμένω την Αννούλα και ύστερα πάει για hard reset! Thanx πάντως... ;)

Link to comment
Share on other sites

ούτε βλέπει τα κατεστραμμένα αρχεία συνδεδεμένο στο pc

 

Σε τι mode έχεις την σύνδεση USB? Αν είναι σε Ovi Suite πολλά folder δε τα βλέπει. Βάλτο σε "Μον. Μαζ. Αποθ." να τα δει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τα mp3 έχουν σβηστεί και απλά υπάρχουν ως κατεστραμμένα αρχεία μέσα στο E: όπου εμφανίζονται μόνο μέσα στη βιβλιοθήκη του κινητού! Εντάξει, δεν είναι και τόσο σοβαρό... με ένα reset όλα θα φτιάξουν!;)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τα mp3 έχουν σβηστεί και απλά υπάρχουν ως κατεστραμμένα αρχεία μέσα στο E: όπου εμφανίζονται μόνο μέσα στη βιβλιοθήκη του κινητού! Εντάξει, δεν είναι και τόσο σοβαρό... με ένα reset όλα θα φτιάξουν!;)

Συνδεσε το με καλωδιο usb σε pc και σβησ'τα απο κει.. ισως δουλεψει.. Ή μπες στην αναπαραγωγη μουσικης και απευθειας σβησε τα κατεστραμενα αρχεια..

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν μπαινει κανεις ιντερνετ με το ν8 απο οποιονδηποτε μπρουζερ και χρειαστει να δωσεις καπου password για login σε site, δεν επιτρεπει ελληνικους χαρακτηρες.. μονο αγγλικα... πως διορθωνεται αυτο??

ή ειναι Bug???

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

λεει 182μβ αλλα αρχεια. με τον x-plore που εψαξα, βρηκα μονο στα apps και στα resource απο 8μβ, τιποτα αλλο αξιοσημειωτο, τι στο καλο ειναι τα 160 μβ? Τα 40 μβ εγκατεστημενα ειναι καποια βασικα ovi κτλ. Εαν εχω 107 ram πραγματι δεν ει ναι κακο, αλλα οταν τραβαω με πανοραμα και γεμιζει η C μου βγαζει μηνυμα ....

 

ειχα προβλημα με την C η οποια ηταν γεματη αγνωστο απο τι...

 

τελικα μονο με το mguard ειδα τον φακελλο private στην C ο οποιος περιεχει καποια αρχεια ( pps εικονες κτλ) μαλλον απο μη ολκληρωμενη μεταφορα (??)

το ζητημα ειναι οτι δεν με αφηνει να τα διαγραψω και εχουν μεγεθος 120 Μβ. Δοκιμασα με x plore αλλα δεν τα βλεπει καν...

καποια ιδεα ?

 

το format ειναι πλεον εφικτο ή εχει τα παλια προβληματα, απωλειας προγραμματων OVI ? το format περιλαμβανει υποθετω και την C ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια :) . Λοιπον εχω το εξης προβλημα/απορια .. Στην μουσικη βιβλιοθηκη μου μεσα, εχω καμια 800αρια κομματια. ΟΛΑ ειναι τακτοποιημενα με ονομα καλλιτεχνη και ονομα κομματιου. Για καποιον λογο 15-20 απο αυτα μου τα εμφανιζει με "Αγνωστος Καλλιτεχνης" . Και τα εχω ΟΛΑ με λατινικους χαρακτηρες, οχι ελληνικα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια :) . Λοιπον εχω το εξης προβλημα/απορια .. Στην μουσικη βιβλιοθηκη μου μεσα, εχω καμια 800αρια κομματια. ΟΛΑ ειναι τακτοποιημενα με ονομα καλλιτεχνη και ονομα κομματιου. Για καποιον λογο 15-20 απο αυτα μου τα εμφανιζει με "Αγνωστος Καλλιτεχνης" . Και τα εχω ΟΛΑ με λατινικους χαρακτηρες, οχι ελληνικα.

Πρεπει να ξαναγραψεις το ονομα και να τα ξαναπερασεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχίζει όπου νάναι η αναβάθμιση σε Anna!!!:):):)http://www.gsmarena.com/symbian_anna_update_for_nokia_n8_and_e7_hits_the_nokia_servers-news-3013.php
Link to comment
Share on other sites

λογικα αυριο θα το εχουμε και εμεις..εκτος απο την 22.14 που ειναι η αννα βγηκε και η 24.1.ξερει κανεις ποια εκδοση ειναι αυτη? Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξαναγραψεις το ονομα και να τα ξαναπερασεις..

 

Το εκανα. Επειδη στην αρχη νομιζα πως ηταν δικο μου σφαλμα, ειχα συνδεσει το κινητο με το πισι, πηγα στα τραγουδια με το "προβλημα" και εκει διαπιστωσα πως το προβλημα μενει οτι και να κανω. (στην αρχη μου εμφανιστηκε σε 1-2 κομματια, δεν ειχα με μιας τοσα κομματια) .

 

Τωρα αφου του κανω ενα hard reset και μετα το φλασαρω με την αννα , αφου τα περασω τα κομματια ολα , εχεις ιδεα αν θα μου βγαλει παλι το ιδιο προβλημα για τα ιδια κομματια , η ηταν ενα bug που χτυπουσε τυχαια?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. Επειδη στην αρχη νομιζα πως ηταν δικο μου σφαλμα, ειχα συνδεσει το κινητο με το πισι, πηγα στα τραγουδια με το "προβλημα" και εκει διαπιστωσα πως το προβλημα μενει οτι και να κανω. (στην αρχη μου εμφανιστηκε σε 1-2 κομματια, δεν ειχα με μιας τοσα κομματια) .

 

Τωρα αφου του κανω ενα hard reset και μετα το φλασαρω με την αννα , αφου τα περασω τα κομματια ολα , εχεις ιδεα αν θα μου βγαλει παλι το ιδιο προβλημα για τα ιδια κομματια , η ηταν ενα bug που χτυπουσε τυχαια?

Οχι, αυτο γινεται τυχαια σε οποιοδηποτε τραγουδι!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ειναι γερμανικο,αν κανω αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ θα χασω τα ελληνικα?

 

οχι δεν θα τα χασεις μεσω οτα

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ειναι γερμανικο,αν κανω αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ θα χασω τα ελληνικα?

 

όχι, μέσω OTA δεν χάνεις τα ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...