Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά δεν υπήρχε η αντίστοιχη ενημέρωση απο το κατάστημα.Αντιθέτα υπήρχε η διαβεβαίωση οτι δεν ειναι παραεισαγωγής.Τέλος πάντως υπομονη κάποιες μέρες για τα ελληνικα

 

Αυτό είναι άλλο θέμα....Έπρεπε να πας και να τους το κοπανήσεις στο κεφάλι εφόσον σε διαβεβαίωσαν κι όλας! Εγώ δεν είχα πρόβλημα πάντως, τους ρώτησα και μου είπαν ότι είναι παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες, θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει αντιμετωπισει τα εξης προβληματα:

η οθονη μου εχει γινει ολη κοκκινη,γενικα βγαζει μια περιεργη αποχρωση,εκανε κ ενα σπασιμο (μια καθετη γραμμη)και εκτος απο πολυ φωτεινη ειναι κ αλλαγμενα τα χρωματα..πχ η ωρα αντι για γκρι ειναι κοκκινη.

επισης κολαει σε σχεση με πριν,κ ειδικα οταν γραφω ΣΜΣ επανεκινει και μου λεει απετυχε η εγγραφη της καρτας ΣΙΜ..

γενικα ξαφνικα αρχισε να κανει πολλα περιεργα..κ επειδη τα σερβις ειναι κλειστα σε κανα 2 που πηγα μεχει φαει η αγωνια..τι λετε να ειναι?στην αρχη νομιζα σπασμενη οθονη,αλλα μηπως ειναι κ τπτ αλλο?εγω προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει γενικοτερο προβλημα...τοχω μεταχειριστει οσο πιο τελεια γινεται,χωρις κανενα ζορισμα πειραμα κτλ,απλη χρηση τελειως με λιγες εφαρμογουλες.

 

Απλα θα σου αλλαξουν οθονη,σε μια μερα θα ειναι στα χερια σου

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα σου αλλαξουν οθονη,σε μια μερα θα ειναι στα χερια σου

 

μηπως ομως φταιει κανας επεξεργαστης που κολαει κ επανεκινει?δε μπορω να τα συνδυασω αυτα με μια χαλασμενη οθονη..κ μαλιστα στα ΣΜΣ ποτε δεν κολουσε ετσι,και να κλεινει 2-3 φορες βγαζοντας μηνυμα για την ΣΙΜ η οποια ειναι καινουρια σχετικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μηπως ομως φταιει κανας επεξεργαστης που κολαει κ επανεκινει?δε μπορω να τα συνδυασω αυτα με μια χαλασμενη οθονη..κ μαλιστα στα ΣΜΣ ποτε δεν κολουσε ετσι,και να κλεινει 2-3 φορες βγαζοντας μηνυμα για την ΣΙΜ η οποια ειναι καινουρια σχετικα..

 

και εμένα τα ίδια μου κάνει. Περιμένω την αννα και αν συνεχίσει και με αννα τότε θα το παω . Κανε το ίδιο φίλε :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

και εμένα τα ίδια μου κάνει. Περιμένω την αννα και αν συνεχίσει και με αννα τότε θα το παω . Κανε το ίδιο φίλε :)

κ εγω την αναβαθμιση περιμενα.

εν τω μεταξυ πεφτει πολυ περιεργα η μπαταρια,εχε χασει την 1η μερα 1 γραμμη και την δευτερη πεφτουν ολες οι υπολοιπες!αλλη ******* αυτο,δεν μπορεις να ξερεις ποτε θα ξεμεινεις!εξακολουθω να πιστευω οτι κατι τρεχει με cpu ή γενικα hardware..

 

αναγκαστικα θα το παω για οθονη!εχει προβλημα με τα χρωματα,οταν ειναι ειδικα λιγο εντονα φαινεται σαν polarize εφε..σε λευκα κ ανοιχτα γενικα δεν καταλαβαινεις πολλα..μεχει ξενερωσει γιατι νιωθω οτι εινα σαραβαλο..κ ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο ειχα ποτε ως συσκευη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κ εγω την αναβαθμιση περιμενα.

εν τω μεταξυ πεφτει πολυ περιεργα η μπαταρια,εχε χασει την 1η μερα 1 γραμμη και την δευτερη πεφτουν ολες οι υπολοιπες!αλλη ******* αυτο,δεν μπορεις να ξερεις ποτε θα ξεμεινεις!εξακολουθω να πιστευω οτι κατι τρεχει με cpu ή γενικα hardware..

 

αναγκαστικα θα το παω για οθονη!εχει προβλημα με τα χρωματα,οταν ειναι ειδικα λιγο εντονα φαινεται σαν polarize εφε..σε λευκα κ ανοιχτα γενικα δεν καταλαβαινεις πολλα..μεχει ξενερωσει γιατι νιωθω οτι εινα σαραβαλο..κ ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο ειχα ποτε ως συσκευη.

 

ενα ενα. Πρωτον, πριν κανεις την αναβαθμιση κανε hard reset να την κανεις με καθαρο κινητο να δεις αν εφταιγε αυτο . Δευτερον, για μπαταρια, χρονια τωρα το χει αυτο η νοκια, δεν ειναι μονο του Ν8 κουσουρι. Βαλε το battery monitor , αυτο σου λεει με ακριβεια τι γινεται. Τριτον , μην αγχωνεσαι για cpu και λοιπα , κανε τα παραπανω και βλεπουμε τι θα γινει. Και εμενα μου κολλαει, λαγκαρει απιστευτα ωρες ωρες και αλλες φορες κανει restart απο μονο του. Αν δεν λυθει με αννα, φυσικα και θα το παω σε νοκια care και εγω. Στο κατω κατω περιμενε την αννα, ουτως ωστε οταν το πας να ξερεις να του δηλωσεις το προβλημα με την οθονη μονο, η και ολα τα αλλα αν τα χεις ακομα και μετα το update.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση η ΑΝΝΑ? δηλαδη αν για καποιο λογο αργησει 1 μηνα,δεν πρεπει να λειτουργει σωστα το τηλεφωνο?Οι αναβαθμισεις ειναι για να βελτιωνουν καποιες λειτουργιες ορατες-αορατες και οχι να καθιστουν το τηλ λειτουργικο.Στη δικια σας περιπτωση το τηλεφωνο δεν ειναι λειτουργικο,και εσεις ψαχνετε την anna?

Αποψη μου ,αλλα ειστε λαθος,οταν και εφ οσον ερθει η anna καλοδεχουμενη,μεχρι τοτε θα ειστε σε αυτη τη κατασταση?

Εξ αλλου φαινεται οτι κανατε διαγνωση οτι φταει το software και οχι το hardware,αν συμβαινει το δευτερο τζαμπα περιμενετε.

Εγω το εδωσα για το προβλημα του αισθητηρα,και εχει φυγει για εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση η ΑΝΝΑ? δηλαδη αν για καποιο λογο αργησει 1 μηνα,δεν πρεπει να λειτουργει σωστα το τηλεφωνο?Οι αναβαθμισεις ειναι για να βελτιωνουν καποιες λειτουργιες ορατες-αορατες και οχι να καθιστουν το τηλ λειτουργικο.Στη δικια σας περιπτωση το τηλεφωνο δεν ειναι λειτουργικο,και εσεις ψαχνετε την anna?

Αποψη μου ,αλλα ειστε λαθος,οταν και εφ οσον ερθει η anna καλοδεχουμενη,μεχρι τοτε θα ειστε σε αυτη τη κατασταση?

Εξ αλλου φαινεται οτι κανατε διαγνωση οτι φταει το software και οχι το hardware,αν συμβαινει το δευτερο τζαμπα περιμενετε.

Εγω το εδωσα για το προβλημα του αισθητηρα,και εχει φυγει για εξωτερικο

 

τι εννοείς τι σχέση έχει η αννα ? Εξήγησα πως αφού χρειάζεται (μάλλον είπα , διάγνωση δεν κάναμε , η διάγνωση γίνεται με δοκιμές , όπως π.χ φορματ) hard reset , ας το κάνει μόλις έρθει η αννα , μιας και την αναμένουμε από μέρα σε μέρα , ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΉΝΑ. Στο κάτω κάτω , αν κάνει τώρα hard reset θα χει και πρόβλημα με την qt! Καθαρά πρακτική είναι η λύση που πρότεινα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς τι σχέση έχει η αννα ? Εξήγησα πως αφού χρειάζεται (μάλλον είπα , διάγνωση δεν κάναμε , η διάγνωση γίνεται με δοκιμές , όπως π.χ φορματ) hard reset , ας το κάνει μόλις έρθει η αννα , μιας και την αναμένουμε από μέρα σε μέρα , ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΉΝΑ. Στο κάτω κάτω , αν κάνει τώρα hard reset θα χει και πρόβλημα με την qt! Καθαρά πρακτική είναι η λύση που πρότεινα.

 

Hard reset μπορεις να το κάνεις και τωρα και να δεις τι συμβαινει.

Περιμενουμε την anna ,σαν το μαννα εξ ουρανου,εγω δεν νομιζω οτι ειναι πανακεια.Ειναι τοσο δυσκολο να πας για δωρεαν ελεγχο σε Νοκια care?

Τωρα οσον αφορα την αφιξη της πολυποθητης αννουλας,ελπιζω να ερθει γρηγορα,γιατι εχει γινει ουσιαστικοτερο θεμα απο το ιδιο το Ν8

Link to comment
Share on other sites

Hard reset μπορεις να το κάνεις και τωρα και να δεις τι συμβαινει.

Περιμενουμε την anna ,σαν το μαννα εξ ουρανου,εγω δεν νομιζω οτι ειναι πανακεια.Ειναι τοσο δυσκολο να πας για δωρεαν ελεγχο σε Νοκια care?

Τωρα οσον αφορα την αφιξη της πολυποθητης αννουλας,ελπιζω να ερθει γρηγορα,γιατι εχει γινει ουσιαστικοτερο θεμα απο το ιδιο το Ν8

 

κοιταξε, για εμενα να τραβηχτω ευοσμο για ελεγχο το θεωρω περιττο. Αν κανω τωρα hard reset (που χω κανει) το κινητο θα χρειαστει φλασαρισμα μετα γιατι θα χασει τις Qt βιβλιοθηκες. Και επειδη ερχεται νεο firmware update , θεωρω πως μπορω να περιμενω μερικες μερες ακομα. Δεν χαλασε και ο κοσμος. Η αννα εγινε θεμα και λογικο, αφου καθυστερησε 4 μηνες απο την προγραμματισμενη ημ. εκδοσης της ( και οχι τυχαια θα πω εγω ) . Στο κατω κατω, αφου ερθει η αννα, θα αρχισει η αντιστροφη μετρηση για την belle , την πραγματικα σημαντικη αλλαγη μιας και θα ναι γραμμενη σε Qt με εντελως νεω UI :) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δικό σου το τηλ ,δικιά σου και η οποια επιλογη.

Προσωπικα και εγω καπως ετσι σκεπτομουν,αλλα αποδειχθηκε λαθος,μαλιστα και στο Νοκια care,πιστευαν οτι με το hard reset θα λυνοταν το προβλημα,αλλα το προβλημα ...παει Φιλανδια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.παραεισαγης εχω.μου εβγαλε την αναβαθμιση.αλλα δε με αφηνει να την κανω οβερ δε εαρ.κανω κατι λαθος?ειναι καποια ρυθμιση να κανω?ειμαι διακοπες και ειναι δυσκολο να ψαχνω απο το κινητο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να παρω την αννα απο το οβι (δεν μ'ενδιαφερουν τα ελληινικα) αλλα το μονο θπδατε που μου βγαζει ειναι ενα παιχνιδι γκολφ.... γιατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.παραεισαγης εχω.μου εβγαλε την αναβαθμιση.αλλα δε με αφηνει να την κανω οβερ δε εαρ.κανω κατι λαθος?ειναι καποια ρυθμιση να κανω?ειμαι διακοπες και ειναι δυσκολο να ψαχνω απο το κινητο.ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Και μένα το ίδιο στο C6-01. Λογικά έχεις γερμανικό κωδικό. Σου λέει να το κάνεις μέσω υπολογιστή γιατί έχει βγει για το product code που έχεις. Αλλά αν το κάνεις θα χάσεις τα ελληνικά. Απλά περιμένεις μερικές μέρες να γίνει διαθέσιμη Over The Air.

 

δοκιμασα να παρω την αννα απο το οβι (δεν μ'ενδιαφερουν τα ελληινικα) αλλα το μονο θπδατε που μου βγαζει ειναι ενα παιχνιδι γκολφ.... γιατι?

 

Ποιο product code έχεις; Κοίτα το με *#0000#

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ή μάλλον.. καλημέρα!

 

μου έβγαλε κι εμένα την πολυπόθητη "ΑΝΝΑ" αλλά μόνο μέσω υπολογιστή. Το ουγγαρικό έχω.

Σκέφτομαι να την περάσω μιας και θέλω να κάνω ένα hard reset. Εξ' άλλου δεν ξέρω αν και πότε θα τη δώσουν σε OTA.

Γενικά είμαι σε δίλημμα λόγω των ελληνικών..

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω τωρα hard reset (που χω κανει) το κινητο θα χρειαστει φλασαρισμα μετα γιατι θα χασει τις Qt βιβλιοθηκες. Και επειδη ερχεται νεο firmware update , θεωρω πως μπορω να περιμενω μερικες μερες ακομα .

 

Για να καταλάβω και εγώ, επειδή ήθελα να κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα - δηλαδή πρώτα hard reset και μετα εγκατάσταση της αννας με καθαρό τηλέφωνο - θα χάσω τις βιβλιοθήκες Qt και ίσως κάτι άλλο έτσι? (πχ Adobe reader, quickoffice, Ovi store).

Και εάν ναι, μετα απλά τα βάζω χειροκινητά, ή θέλει κάποια επίπονη διαδικασία εγκατάστασης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ή μάλλον.. καλημέρα!

 

μου έβγαλε κι εμένα την πολυπόθητη "ΑΝΝΑ" αλλά μόνο μέσω υπολογιστή. Το ουγγαρικό έχω.

Σκέφτομαι να την περάσω μιας και θέλω να κάνω ένα hard reset. Εξ' άλλου δεν ξέρω αν και πότε θα τη δώσουν σε OTA.

Γενικά είμαι σε δίλημμα λόγω των ελληνικών..

 

Εξαρτάται σε τι χρησιμοποιείς τη συσκευή.

Αν την έχεις για να περνάς την ώρα σου (παιχνίδια, εφαρμογές κλπ) που σημαίνει ότι τα ελληνικά δεν είναι και τόσο σπουδαία, τότε κάντο.

Αν όμως τη δουλεύεις και σαν τηλέφωνο, θα σου πρότεινα να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,αν κάποιος θέλει ας μου θυμίσει πως κάνω το χαρντ ρεσερτ.ευχαριστώ παρά Πολύ.

 

*#7370# . :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση :

Για να σβηστουν διαφορα σκουπιδια - υπολείμματα απο το βαλε βγαλε εφαρμογων αλλα να μη χαθουν βιβλιοθήκες Qt και καποια αλλα πραγματα απ'τη συσκευη (μη μπλεχτουμε τωρα με Φοινικες και ιστοριες), αν κανουμε hard reset μετα ομως την αναβαθμιση (οταν ερθει με το καλο) της Αννουλας, θα κανουμε τη δουλεια μας η θα παιζει το ιδιο προβλημα???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση :

Για να σβηστουν διαφορα σκουπιδια - υπολείμματα απο το βαλε βγαλε εφαρμογων αλλα να μη χαθουν βιβλιοθήκες Qt και καποια αλλα πραγματα απ'τη συσκευη (μη μπλεχτουμε τωρα με Φοινικες και ιστοριες), αν κανουμε hard reset μετα ομως την αναβαθμιση (οταν ερθει με το καλο) της Αννουλας, θα κανουμε τη δουλεια μας η θα παιζει το ιδιο προβλημα???

 

το φοινιξ δεν ειναι μπλεξιμο, ειναι γελοιο να το χρησιμοποιησεις. Απο κει και περα, δεν εχουμε λαβει ακομα την αννα για ελληνικο product code για να ξερω αν δεν υπαρχει προβλημα, θεωρω ομως πως θα το χουν λυσει μιας και ειναι προβλημα που υπαρχει απο την day 1 και δεν ειχαν κανει κατι.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Και μένα το ίδιο στο C6-01. Λογικά έχεις γερμανικό κωδικό. Σου λέει να το κάνεις μέσω υπολογιστή γιατί έχει βγει για το product code που έχεις. Αλλά αν το κάνεις θα χάσεις τα ελληνικά. Απλά περιμένεις μερικές μέρες να γίνει διαθέσιμη Over The Air.

 

 

 

Ποιο product code έχεις; Κοίτα το με *#0000#

 

PRODUCT CODE: 059FO47

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...