Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθώς μιλάω μου κάνει ένα θόρυβο αρκετά δυνατό στο ακουστικό (σαν "τακ") ανά 15" περίπου. Μου το κάνεις μήνες τώρα. Τι μπορεί να είναι?

 

έχει πρόβλημα το ακουστικό σου. κάποιος πυκνωτής έχει πρόβλημα. Να πας να στο αλλάξουν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καθε φορα που ανοιγω το κινητο συνδεεται απο μονο του στο wifi και χρειαζεται να το απενεργοποιησω 6-7 φορες για να σταματησει..

εχω ρυθμισει τα μειλ να μην ανανεωνουν μονα τους και στις ρυθμισεις εχω βαλει να μην μπαινει σε wifi αυτοματα..

τι παιζει??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που ανοιγω το κινητο συνδεεται απο μονο του στο wifi και χρειαζεται να το απενεργοποιησω 6-7 φορες για να σταματησει..

εχω ρυθμισει τα μειλ να μην ανανεωνουν μονα τους και στις ρυθμισεις εχω βαλει να μην μπαινει σε wifi αυτοματα..

τι παιζει??

 

πιστεύω εδώ θα βρείς λύση στο προβλημά σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305679

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση : Εχει ενας φιλος Ν8 παραεισαγωγης και στο ovi suite, του βγαζει ενημερωση για την Αννουλα!

Βεβαιως και προσπαθουμε να κανουμε την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ, για να μη χαθουν τα Ελληνικα!

Το προβλημα ομως ειναι οτι οταν παει να κανει αναζητηση ενημερωσης, ζηταει προφιλ διακομιστη, κατι που το δικο μου που ειναι Ελληνικο,δε ζηταει οταν κανω το ιδιο, γιατι εχει προρυθμισμενο Nokia ( και βεβαιως μου βγαζει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση...:( )

Δε γνωριζω καθολου τι ρυθμισεις χρειαζονται....

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω τις τελευταίες ημέρες είναι το εξής, ενω μπαίνω μέσω wlan κανονικά στο internet , οvi store klp όταν πάω μέσω wind internet με βάζει κανονικά στο Internet μέσω browser αλλά όχι στο ovi store στο spb weather και γενικά όπου αλλού εκτός browser.

Tι μπορεί να φταίει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω τις τελευταίες ημέρες είναι το εξής, ενω μπαίνω μέσω wlan κανονικά στο internet , οvi store klp όταν πάω μέσω wind internet με βάζει κανονικά στο Internet μέσω browser αλλά όχι στο ovi store στο spb weather και γενικά όπου αλλού εκτός browser.

Tι μπορεί να φταίει ?

 

Το πιο πιθανό είναι να μην έχεις τη σύνδεση wind μέσα στο φάκελο Διαδίκτυο. Ο browser δεν έχει πρόβλημα γιατί σε ρωτάει που θες να συνδεθείς ενώ τα άλλα ψάχνουν να βρουν σύνδεση αυτόματα.

ή

Έχεις επιλέξει να μη συνδέεται πάρα μόνο σε WLAN.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω τις τελευταίες ημέρες είναι το εξής, ενω μπαίνω μέσω wlan κανονικά στο internet , οvi store klp όταν πάω μέσω wind internet με βάζει κανονικά στο Internet μέσω browser αλλά όχι στο ovi store στο spb weather και γενικά όπου αλλού εκτός browser.

Tι μπορεί να φταίει ?

 

Εάν αυτό συνέβαινε στο PC σου θα έλεγα 99% φταίει το Firewall. Μάλλον κάτι παρόμοιο θα είναι. Ίσως από τις ρυθμήσεις δικτύου να χρειάζεται να δώσεις πρόσβαση και σε άλλα προγράμματα.

 

Edit: Απάντησε ο mpapad :).

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. σε περίπτωση που δεν το κατάλαβε...

 

Με συνδεδεμένο το N8 με Ovi Suite, τρέξε το αρχείο εγκατάστασης (διπλό κλικ) στο PC, και μετά ακολούθησε τις οδηγίες....

 

 

 

Το πιο πιθανό είναι να μην έχεις τη σύνδεση wind μέσα στο φάκελο Διαδίκτυο. Ο browser δεν έχει πρόβλημα γιατί σε ρωτάει που θες να συνδεθείς ενώ τα άλλα ψάχνουν να βρουν σύνδεση αυτόματα.

ή

Έχεις επιλέξει να μη συνδέεται πάρα μόνο σε WLAN.

η σύνδεση της wind είναι μέσα στον φάκελο διαδυκτιο και στις ρυθμίσεις έχω ΄΄μονο γνωστά wlan΄΄ , ερώτηση πάντα, ερώτηση πάντα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Εκανα σημερα αναβαθμιση απο το ovi αλλα εχασα τα Ελληνικα! Καμμια λυση?

Winddddddddddd............

 

Ε κανενα Hungary παραεισαγωγη θα πηρες και εσυ απο την Wind.

 

Το πας στο καταστημα που το πηρες και απαιτεις να του βαλουν τα ελληνικα.

 

Σε φιλο μου στο Ηρακλειο το Nokia Service ηταν κοντα στο καταστημα και η διαδικασια εγινε σε 5 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Ε κανενα Hungary παραεισαγωγη θα πηρες και εσυ απο την Wind.

 

Το πας στο καταστημα που το πηρες και απαιτεις να του βαλουν τα ελληνικα.

 

Σε φιλο μου στο Ηρακλειο το Nokia Service ηταν κοντα στο καταστημα και η διαδικασια εγινε σε 5 λεπτα

και πως θα του βάλουν ελληνικά βρε φιλαράκι αφού δεν υπάρχουν?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και πως θα του βάλουν ελληνικά βρε φιλαράκι αφού δεν υπάρχουν?

 

Οπως τα εβαλαν και στον φιλο μου.

Tο πηρε η Wind το πηγε στα Nokia Care αυτη και του εβαλαν την γλωσσα τσαμπα χωρις να πληρωσει τα 16€ που θα εδινε αν το πηγαινε κατευθειαν στην Nokia βρε φιλαρακι.

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα εβαλαν και στον φιλο μου.

Tο πηρε η Wind το πηγε στα Nokia Care αυτη και του εβαλαν την γλωσσα τσαμπα χωρις να πληρωσει τα 16€ που θα εδινε αν το πηγαινε κατευθειαν στην Nokia βρε φιλαρακι.

Aννα με Ελληνικά επίσιμη έκδοση δεν υπάρχει, τώρα πως την έβαλαν στον δικό σου είναι άξιο απορίας, εκτός εαν δεν μιλάμε για την Αννούλα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aννα με Ελληνικά επίσιμη έκδοση δεν υπάρχει, τώρα πως την έβαλαν στον δικό σου είναι άξιο απορίας, εκτός εαν δεν μιλάμε για την Αννούλα

 

μα ετσι ειναι. Αννα με ελληνικα (επισημη) δεν υπαρχει..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει η Αννούλα στα ελληνικά (αύριο εάν έχω καταλάβει σωστά? :worry: ) θα μπορεί κάποιος εφόσον την έχει αλλά χωρίς ελληνικά να την εγκαταστήσει στο κινητό του? Χωρίς την χρήση του Phoenix ή κάποιου αντίστοιχου προγράμματος ? Για να έχει τα ελληνικά δηλαδή.. :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει η Αννούλα στα ελληνικά (αύριο εάν έχω καταλάβει σωστά? :worry: ) θα μπορεί κάποιος εφόσον την έχει αλλά χωρίς ελληνικά να την εγκαταστήσει στο κινητό του? Χωρίς την χρήση του Phoenix ή κάποιου αντίστοιχου προγράμματος ? Για να έχει τα ελληνικά δηλαδή.. :)

Ναι, με reinstall από το Ovi Store. Αρκεί η Anna που ήδη έχει να μην έχει πειραγμένο version number (να μην είναι δηλαδή μεγαλύτερο από το επίσημα διαθέσιμο).

 

EDIT: Ovi Suite ήθελα να πω.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα στα κεντρικα της Νοκια και μου ειπαν πως απο αυριο τα καταστηματα θα μπορουν να βαζουν τα Ελληνικα(θα χουν το update).Ελα ομως που στην Καβαλα δεν εχει καταστημα και πρεπει να παω Ξανθη!!!

 

Εγω που εχω παραεισαγωγης μπορω μονος να το κανω με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα στα κεντρικα της Νοκια και μου ειπαν πως απο αυριο τα καταστηματα θα μπορουν να βαζουν τα Ελληνικα(θα χουν το update).Ελα ομως που στην Καβαλα δεν εχει καταστημα και πρεπει να παω Ξανθη!!!

 

Εγω που εχω παραεισαγωγης μπορω μονος να το κανω με καποιο τροπο?

Μονο μεσω ΟΤΑ (over the air) φιλαρακι, για να μη χασεις τα Ελληνικα!!!

Πατας *#0000# και αφου σου ανοιξει την καρτελα, πατας κατω αριστερα ΕΠΙΛΟΓΕΣ --> ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΩΝ και αφου βρει την ενημερωση, την κανεις εγκατασταση!

Να συνδεθεις ομως μεσω WiFi γιατι θα ειναι καμποσα τα Mb που θα κατεβουν για την αναβαθμιση, ωστε να μην τα χρεωθεις μεσω GPRS...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελληνικα τα εχασα ηδη απο χθες που κανα το update στο ovi.

 

Οποτε αν καταλαβα καλα, να περιμενω 2-3 μερες για να ειναι διαθεσιμη η Anna με Ελληνικα, και να κανω αυτο που λες?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα στα κεντρικα της Νοκια και μου ειπαν πως απο αυριο τα καταστηματα θα μπορουν να βαζουν τα Ελληνικα(θα χουν το update).Ελα ομως που στην Καβαλα δεν εχει καταστημα και πρεπει να παω Ξανθη!!!

 

Εγω που εχω παραεισαγωγης μπορω μονος να το κανω με καποιο τροπο?

OTA ή με Phoenix.

 

Τα Ελληνικα τα εχασα ηδη απο χθες που κανα το update στο ovi.

 

Οποτε αν καταλαβα καλα, να περιμενω 2-3 μερες για να ειναι διαθεσιμη η Anna με Ελληνικα, και να κανω αυτο που λες?

 

ευχαριστω

Τι update έκανες και τα έχασες; Μόνο με firmware update χάνονται, με τίποτα άλλο. Την ίδια στιγμή που θα έχουν το update τα Nokia Care θα το έχουμε κι εμείς. Από τους ίδιους servers κατεβάζουν κι αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Xτες εγκατασταθηκε το anna και η 022.014, οποτε και εχασα τα Ελληνικα.

 

Οποτε τωρα περιμενω το anna με Ελληνικα????

Ναι, και θα το βάλεις με Phoenix (φλασάρισμα δηλαδή). Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. OTA update δεν θα σου βγάλει, αφού έχεις ήδη την 22.14.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! έχει κανείς νοκια Ν8 switzerland? το δικό μου μέσω οτα που ψάχνω καθημερινά δεν έχει ακόμα την Αννα. πολύ αργεί.. ελπίζω αυτό που είπε ο φίλος ότι αύριο θα έχουν την ελληνική θα την έχω και εγώ στο switzerland :( βερεθηκα ειλικρινά 6 μήνες την περιμένω..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και θα το βάλεις με Phoenix (φλασάρισμα δηλαδή). Άλλος τρόπος δεν υπάρχει. OTA update δεν θα σου βγάλει, αφού έχεις ήδη την 22.14.

 

Με reinstall δε μπορεί να κάνει κάτι..?

 

Κάτι άλλο.. εγώ που έχω το περτικαλί χρωματάκι.. ποιο είναι το product code?? :)

Link to comment
Share on other sites

Με reinstall δε μπορεί να κάνει κάτι..?

 

Κάτι άλλο.. εγώ που έχω το περτικαλί χρωματάκι.. ποιο είναι το product code?? :)

 

ατιμε!!! πανεμορφο ειναι!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...