Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι έτοιμος να το πάρω και εχω μια τελευταία απορία

θα εχω προβλημα όσο αφορά την διαφορετική αναλυσει τις οθόνης στις εφαρμογες ?

εχει βάλει κανείς πρόγραμμα gps ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα λαθος για οσον αφορα για το flash γιατι νομιζα οτι οι σελιδες που ανοιξα ειχαν αλλα τελικα δεν ειναι ετσι!!

 

Δεν υποστηρίζεται τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι ACE-ίτες, καλησπέρα, πήρα και εγώ το ACE και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Έχω μία απορία όμως: το κινητό φοράει την τελευταία έκδοση android 2.2.1 και έχει την εφαρμογή SamsungApps σε version 1.3.017. Ένας φίλος που έχει το GalaxyS έχει την καινούργια έκδοση του SamsungApps, version 2.5.κάτι . Μπαίνω στην εφαρμογή αλλά δε μου εμφανίζει κάποιο update για να κάνω. Έχει κανεις καμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει; Ή το έχει αντιμετωπίσει κι άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

εγώ αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πόσο καλά τρέχει το skype στο συγκεκριμένο κινητό (ποιότητα κλήσης, βιντεοκήση) και γενικά πόσο γρήγορα "τρέχει" ο επεξεργαστής του το internet;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εχω καταλάβει, υποστηρίζει flash player 10.1;;;:(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρα ΟΧΙ φιλε μου.

 

Σε ευχαριστώ Πολύ!

Κοιτώ για κάτι φθηνό που να το υποστηρίζει...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας υπάρχει εφαρμογή με ναυτικούς χάρτες για το αιγαίο ευχαριστώ

προσπάθησα να αγοράσω το

Marine: Mediterranean

αλλα μου λεει οτι δεν υπάρχει για το Samsung Galaxy Ace S5830

:O:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πολύ!

Κοιτώ για κάτι φθηνό που να το υποστηρίζει...

 

ψάχνω και γώ το ίδιο άν έχεις κάτι καλό υπόψην (φθηνό) στείλε μου ένα μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχουνε πει οτι για να δει ο υπολογιστης το κινητο πρεπει να πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΑΣΥΡΜ.ΕΠΙΚΟΙΝ.ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ - USB SETTINGS και να τσεκαρεις την μαζικη αποθηκευση. Το προβλημα ειναι οτι εμενα σε εμενα δεν υπαρχει το USB SETTINGS με αποτελεσμα να μην το βλεπει ο υπολογιστης. Σε εσας υπαρχει αυτη η ρυθμιση ή το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχουνε πει οτι για να δει ο υπολογιστης το κινητο πρεπει να πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΑΣΥΡΜ.ΕΠΙΚΟΙΝ.ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ - USB SETTINGS και να τσεκαρεις την μαζικη αποθηκευση. Το προβλημα ειναι οτι εμενα σε εμενα δεν υπαρχει το USB SETTINGS με αποτελεσμα να μην το βλεπει ο υπολογιστης. Σε εσας υπαρχει αυτη η ρυθμιση ή το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα

 

Σε σένα που έχεις eclair μάλλον είναι στο Settings, About phone.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα κάτι τυχαία, το παραθέτω σε περίπτωση που δεν το ξέρετε!

Για να τραβήξεις screenshot στο κινητό, μπορείς οπουδήποτε βρίσκεσαι να πατήσεις ταυτόχρονα το κεντρικό πλήκτρο και το πλήκτρο back (δλδ μεσαίο και δεξιό πλήκτρο στην πρόσοψη). Ακούγεται ο ήχος λήψης φωτογραφίας, και τα screenshots αποθηκεύονται σε ξεχωριστό φάκελο με όνομα screencapture στη Συλλογή! :)

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

με την μπαταρία πως πάει το δικό σας Ace?

Εγώ το έχω 3-4 μέρες, και χθες για παράδειγμα, το είχα πλήρως φορτισμένο, ήταν σε αναμονή χωρίς καμία χρήση για 4-5 ώρες, μετά έβαλα το gps για 10 λεπτά μετρημένα και η μπαταρία έπεσε κάτω από το 50%....

 

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι με χρήση 1 έως 2 ώρες wi-fi (κατέβασμα και τσεκάρισμα εφαρμογών), από πλήρως φορτισμένο, το τηλέφωνο πέφτει κάτω από το 50%....είναι φυσιολογικό αυτό? Είχα την εντύπωση ότι το συγκεκιρμένο τηλέφωνο κρατούσε λίγο παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχουνε πει οτι για να δει ο υπολογιστης το κινητο πρεπει να πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΑΣΥΡΜ.ΕΠΙΚΟΙΝ.ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ - USB SETTINGS και να τσεκαρεις την μαζικη αποθηκευση. Το προβλημα ειναι οτι εμενα σε εμενα δεν υπαρχει το USB SETTINGS με αποτελεσμα να μην το βλεπει ο υπολογιστης. Σε εσας υπαρχει αυτη η ρυθμιση ή το εχω μονο εγω αυτο το προβλημα

 

Τελικά στο Galaxy Ace πως μπορεί ο υπολογιστής να δει την κάρτα του κινητού; Δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο Galaxy Ace πως μπορεί ο υπολογιστής να δει την κάρτα του κινητού; Δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση.

 

 

Εγώ πάντως κατέβασα το Kies και βλέπεις τα πάντα.

http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατέβασα το Kies και βλέπεις τα πάντα.

http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

 

ναι το είδα αυτό στη σελίδα της samsung, το θέμα είναι όμως να λειτουργεί και σαν mass storage device

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού over the air (FOTA) όπως στα htc με android?? Μ'αρέσει ως συσκευή και θά'θελα να μπορώ να κάνω κάποια πιθανα updates απευθείας από τη συσκευή.

Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: εντάξει Flash player 10.1 δεν υποστηρίζει, κάποιον flash lite, πχ τον 4.0, δεν έχει ούτως ώστε να εμφανίζει κανονικά τις περισσότερες σελίδες με flash περιεχόμενο;;

Edited by eclair
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού over the air (FOTA) όπως στα htc με android?? Μ'αρέσει ως συσκευή και θά'θελα να μπορώ να κάνω κάποια πιθανα updates απευθείας από τη συσκευή.

Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: εντάξει Flash player 10.1 δεν υποστηρίζει, κάποιον flash lite, πχ τον 4.0, δεν έχει ούτως ώστε να εμφανίζει κανονικά τις περισσότερες σελίδες με flash περιεχόμενο;;

Flash Lite εχει , κανονικο Flash δεν εχει , πχ να μπαινεις Zoo.gr και να κανεις chat, για να σου δοσω να καταλαβεις. Με λιγα παραπανω χρηματα, για μενα, παιρνεις κατι καλυτερο παντως.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ aby για την απάντησή σου. Λες ότι δεν είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή. Θα ήταν εύκολο να μου προτείνεις κάποιο που σκέφτεσαι; Είμαι σε αναζήτηση συσκευής. Έχω ανοίξει και ένα θέμα στους διαξιφισμούς. Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το ΝΟΚΙΑ Χ6 με αναβάθμηση από VODAFON. Δεν ενθουσιάστηκα γιατί έχω το ΝΟΚΙΑ C6 και το ΝΟΚΙΑ 5800. Ζήτησα να το κάνω αλλαγή με το Samsung Galaxy Ace για να ξεφύγω λίγο από τα ΝΟΚΙΑ. Τα ΝΟΚΙΑ έχουν πολύ καλή μπαταρία γιατί λόγο της δουλειάς μου μιλάω πολύ, και συνχρονίζονται τέλεια με το OUTLOOK που με ενδιαφέρει λόγο των εκατοντάδων επαφών μου. Η μπαταρία του Samsung πόσο κρατάει? Ο συνχρονισμός με το OUTLOOK γινεται γρήγορα και εύκολα ή έχει πρόβλημα? Απαντήστε μου φίλοι μου για να αποφασίσω να κρατήσω το Χ6 ή να πάω για Samsung Galaxy Ace. Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

με την μπαταρία πως πάει το δικό σας Ace?

Εγώ το έχω 3-4 μέρες, και χθες για παράδειγμα, το είχα πλήρως φορτισμένο, ήταν σε αναμονή χωρίς καμία χρήση για 4-5 ώρες, μετά έβαλα το gps για 10 λεπτά μετρημένα και η μπαταρία έπεσε κάτω από το 50%....

 

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι με χρήση 1 έως 2 ώρες wi-fi (κατέβασμα και τσεκάρισμα εφαρμογών), από πλήρως φορτισμένο, το τηλέφωνο πέφτει κάτω από το 50%....είναι φυσιολογικό αυτό? Είχα την εντύπωση ότι το συγκεκιρμένο τηλέφωνο κρατούσε λίγο παραπάνω

 

Η μπαταρία του με τρόμαξε κι εμένα στην αρχή.Τα ίδια και χειρότερα έκανε.Έχω τη συσκευή ακριβώς 2 βδομάδες και μόλις χθές ήταν η πρώτη φορά που την κατάλαβα να στρώνει.(δηλαδή με την ίδια χρήση που έκανα και πριν κράτησε ενα τριήμερο ενώ αρχικά πήγαινε μιάμιση μέρα maximum).

Link to comment
Share on other sites

Σε σένα που έχεις eclair μάλλον είναι στο Settings, About phone.

Tι ειναι φιλε μου το eclair; Παντως ειναι εκδοση 2.2.1 και δεν υπαρχουνε πουθενα USB SETTINGS ουτε στο about phone. Δεν ξερω σε αλλα ΑCE με 2.2.1 υπαρχει αυτη η ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

το >>Ξεκαθαρα ΟΧΙ φιλε μου<< αναφέρετε στο αν τρέχει flash player 10.1

Ξεκαθαρα ΟΧΙ φιλε μου.

 

Αληθεύει το ότι γίνετε να κατεβάσουμε το 10.2 και να αντιμετοπιστεί έτσι το πρόβλημα; και μια άλλη ερώτηση. Η ραμ και ρομ δεν είναι μικρές; ή έχουν κάνει κάποια αυτονομία όπως έχω ακούσει

Edited by SpyrosPapana
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του με τρόμαξε κι εμένα στην αρχή.Τα ίδια και χειρότερα έκανε.Έχω τη συσκευή ακριβώς 2 βδομάδες και μόλις χθές ήταν η πρώτη φορά που την κατάλαβα να στρώνει.(δηλαδή με την ίδια χρήση που έκανα και πριν κράτησε ενα τριήμερο ενώ αρχικά πήγαινε μιάμιση μέρα maximum).

 

με ανοιχτά τα δεδομένα σου κρατάει 3 μέρες????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...