Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα και εγω μια δερματινη,ελπιζω να εφαρμοζει καλα..

Απο που την πηρες φιλε μου αν επιτρεπεται?Ειναι σαν πορτοφολι?Με ενδιαφερει να καλυπτει πληρως την οθονη.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Απο ebay

 

Εχω συνηθίσει απο το hd2 που εχει τετοια θηκη και με βολεύει + οτι προστατευει πληρως την οθονη!!

Link to comment
Share on other sites

6η μερα που το εχω και παρουσιασε προβλημα στο ηχειο δεν ακουγεται ηχος απο πουθενα ,μονο με ακουστικα,ελπιζω το προβλημα να μην αφορα ολοκληρη την σειρα και μας βγει ελατωματικο το μοντελο(αν και δε νομιζω). Tο πηγα στο sevice της samsung....Τωρα θα δειξει....
Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεεται το κινητο με το pc ο φακελος της καρτας sd ποιος ειναι? μπορουν να μεταφερθουν οι εφαρμογες π.χ εκει η οχι? συγκεκριμενα ειχα προσπαθησει να βαλω το adobe πριν μαθω οτι δεν το παιρνει και μου ειχε γραψει 'περιορισμενη εσωτερικη μνημη'... μποροθμε να μεταφερουμε αρχεια η εφαρμογες δηλαδη στην sd καρτα ωστε να μην φορτωνουμε την μνημη του τηλεφωνου?θα τρεχει καλυτερα η δεν παιζει ρολο κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

πάντως με τη φόρα που έχει πάρει η samsung ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ το ultra-supa-bupa under €400 (γιατί εκεί βασιλιάς είναι το S) ανδροϊδές... με λίγη μεγαλύτερη μνήμη από το ace άντε και λίγο καλύτερο (λιγουλάκι) επεξεργαστή για κανα-δυό κολλήματα...

 

η χρονιά αυτή θα μείνει στην ιστορία σαν android year.... χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

48 ωρες ανοιχτο, με μετριο πειραγμα, η μπαταρια στο 65% :!:

 

Βρε παιδιά που βλέπετε το ποσοστό μπαταρίας;;;; Επίσης δε μπορώ να λάβω-στείλω mms.Γιατί;;; Κοσμοτέ έχω!

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Απο ρυθμίσεις/εφαρμογες/διαχείριση εφαρμογων μπορεις να μεταφερεις οσες εφαρμογες το επιτρεπουν στην sd

 

εγω για να βλεπω ποσο γρηγορα εξανεμίζεται η μπαταρια εχω βαλει widget που ειναι ρολοι-καιρος και δειχνει κ το ποσοστο της μπαταρίας!

Link to comment
Share on other sites

εγω για να βλεπω ποσο γρηγορα εξανεμίζεται η μπαταρια εχω βαλει widget που ειναι ρολοι-καιρος και δειχνει κ το ποσοστο της μπαταρίας!

 

:up::up::up:

 

Και κάτι άλλο. Έβαλα to swype και δεν ξέρω πως απενεργοποιειται. Δηλαδή πως επαναφέρω το πληκτρολογείο το άλλο του κινητού.

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:

 

Και κάτι άλλο. Έβαλα to swype και δεν ξέρω πως απενεργοποιειται. Δηλαδή πως επαναφέρω το πληκτρολογείο το άλλο του κινητού.

 

εκεί που γράφεις πάτα παρατεταμένα με το δάχτυλο σου μέχρι να σου βγει "μέθοδος εισαγωγής" και μετά επιλέγεις :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, η ανάλυση της οθόνης του πως σας φαίνεται ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

πιο πάνω κάποιος ανέφερε κάτι για τη λίγη μνήμη (εσωτερική) του ace που είναι 158 MB. αλλού διαβάζω πως η διαχείρηση από πλευράς android είναι εξαιρετική και το ίδιο το λειτουργικό διαχειρίζεται εξαιρετικά την εσωτερική μνήμη της συσκευής σκοτώνοντας εφαρμογές που δεν χρειάζονται κλπ. τι ισχύει τελικά ?

 

επίσης για το θέμα του flash εφόσον ΔΕΝ υποστηρίζεται εγγενώς flash στη συσκευή ΠΩΣ είδε ο φίλος (θα ήθελα να μας απαντήσει γιατί είναι κουφό!) full σελίδες (ΜΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ των flash) που περιείχαν flash κωδικα?

 

και κάτι τελευταίο για απλό surfing (να πάρεις email, ή να διαβάσεις π.χ. ΑΥΤΟ το φόρουμ) είναι κουρστική -σαν μέγεθος- η οθόνη του ace ?

Edited by 2oo4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σήμερα πήρα και εγώ το Galaxy Ace.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι σε γενικές γραμμές άριστες και σε σύγκριση με το iphone 3G που είχα μέχρι σήμερα είναι σίγουρα κατά πολύ ανώτερο.

 

Το βασικότερο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει είναι η επίσημη εφαρμογή του ebay την οποία και χρειάζομαι περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη.

Η εφαρμογή υπάρχει αλλά μέσω του κινητού δεν την βλέπω. Από το pc τη βλέπω στο μάρκετ, αλλά αν πάω να την εγκαταστήσω δεν με αφήνει.

 

Υποθέτω πρέπει να γίνω/κάνω root...κοίταξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάποιον οδηγό, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να βάλω τν εφαρμογή?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάξω τον ήχο στα εισερχόμενα μηνύματα και στο ξυπνητήρι και νά βάλω δικό μου mp3. βρήκα πως να αλλάξω τον ήχο στις εισερχόμενες και να βάλω mp3 αρχείο, αλλά για τα sms και το alarm δεν μπόρεσα να κάνω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τους ηχους. Για να εχεις διαθεσιμους προς επιλογη οποιους ηχους θες, τοσο για τις κλησεις οσο και για τα ξυπνητηρια κλπ. τοτε καντε το εξης απλο:

 

Φτιαξτε τους παρακατω φακελους στην καρτα SD (κεφαλαια ή μικρα):

 

SDCARD/ MEDIA/ AUDIO/ ALARMS

SDCARD/ MEDIA/ AUDIO/ RINGTONES

SDCARD/ MEDIA/ AUDIO/ NOTIFICATIONS

 

Μετα σε καθε φακελο βαζετε οτι αρχειο μουσικης θελετε να μπορειτε να επιλεξετε π.χ. ηχους κλησης στο φακελο RINGTONES και μετα στις ρυθμισεις ηχων θα δειτε οτι η λιστα ηχων κλησης περιεχει και οτι βαλατε στο φακελο.

Δηλαδη οτι βαζετε εκει μεσα θα εμφανιζεται στη λιστα των διαθεσιμων ηχων, κατι που δεν γινοταν εως τωρα!

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου θέμα δεν έχει κανείς καμιά ιδέα εεε??? :X

 

Επίσης, το καλώδιο mini usb σε usb τι το έχει ρε παιδιά η συσκευασία? Έχω χαζέψει τελείως??

Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου θέμα δεν έχει κανείς καμιά ιδέα εεε??? :X

 

Επίσης, το καλώδιο mini usb σε usb τι το έχει ρε παιδιά η συσκευασία? Έχω χαζέψει τελείως??

 

Για να μην βλεπεις την εφαρμογη απο κινητο, τοτε μαλλον ειναι με πληρωμη.

Αρα ναι, θελει root το κινητο για να μπορεσεις να την δεις (και λογικα για να την εγκαταστησεις).

Απο οσα διαβασα ειναι πολυ απλη η διαδικασια του root, και γινεται αυτοματα με ενα προγραμματακι.

Αυτον ειναι το SuperOneClick v1.7 (google it, 1ο αποτελεσμα). Φυσικα υπευθυνη σου παντα οτι κανεις ε!!

Υποψην οτι πολλα antivirus το αναγνωριζουν ως επικινδυνο και το μπλοκαρουν!

Καποια στιγμη συντομα κι εγω θα το κανω root.

 

Το καλωδιο ειναι για συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη... που μπερδευτηκες?!?! :confused:

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα την προηγούμενη Πέμπτη (μέσω επιδότησης και κάτι έξτρα), δεν είχα ιδέα από androids, και είναι όντως πολύ όμορφο και η λειτουργία του πολύ καλή. Δύο προβλήματα - δυστυχώς: αναγκάστηκα να επιστρέψω το πρώτο χτες και να μου δώσουν καινούρια συσκευή, καθώς κόλλαγε η οθόνη και μαύριζε στη συνέχεια και μετά πάταγε συνεχως το κουμπί ανοίγματος και κλεισίματος και κάποια στιμγή μετά από κανά 2λεπτο- 5λεπτο άνοιγε εκ νέου. Μιλάμε για 4 φορές σε δυο μέρες (!!!!) και δεύτερον, το πρόγραμμα που δίνει η Εταιρεία για συγχρονισμό είναι απαράδεκτο και κολλάει στην προσπάθεια συγχρονισμού των επαφών μέσω google... τα στειλα τελικά με bluetooth και ησύχασα, και εμτά βρήκα το my phone explorer (μου το πε ο αδελφό μου δηλαδή) και συγχρονιστηκε έτσι απλά με το gmail , οπότε κι ααυτό καλά..αν και κάποιες φορές δεν βλέπει το usb (σε αυτό που επέστρεψα (την μία φορά κόλλησε ενώ ήταν συνδεδεμένο με το pc και αντέγραφα μουσική με το πρόγραμμα... )

 

τέλος πάντων, ακόμα δεν έχω πλήρως ενεργοποιησει το νέο- νέο μου τηλέφωνο, ελπίζω να μην μου κάνει τα ίδια κολλήματα και αυτό , και απλά να επεσα σε ελαττωματική συκευή...

 

οποιος ξέρει κάτι σχετικά, ας μου πει..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Για να μην βλεπεις την εφαρμογη απο κινητο, τοτε μαλλον ειναι με πληρωμη.

Αρα ναι, θελει root το κινητο για να μπορεσεις να την δεις (και λογικα για να την εγκαταστησεις).

Απο οσα διαβασα ειναι πολυ απλη η διαδικασια του root, και γινεται αυτοματα με ενα προγραμματακι.

Αυτον ειναι το SuperOneClick v1.7 (google it, 1ο αποτελεσμα). Φυσικα υπευθυνη σου παντα οτι κανεις ε!!

Υποψην οτι πολλα antivirus το αναγνωριζουν ως επικινδυνο και το μπλοκαρουν!

Καποια στιγμη συντομα κι εγω θα το κανω root.

 

Το καλωδιο ειναι για συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη... που μπερδευτηκες?!?! :confused:

 

Η εφαρμογή δεν είναι επί πληρωμή, είναι εξακριβωμένα δωρεάν, για αυτό και μου έκανε εντύπωση. Μέσω Chrome στο market τη βρίσκω αλλά όταν πάω να την εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη από τον πάροχο...!

Τεσπα θα ψαχτώ για το ρουτ....

 

όσο για το καλώδιο.....μπερδεύτηκα γιατι το κινητό δεν έχει μίνι usb θύρα, αυτή που είναι για φόρτιση κλπ δέχεται άλλου είδους βύσμα....

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν είναι επί πληρωμή, είναι εξακριβωμένα δωρεάν, για αυτό και μου έκανε εντύπωση. Μέσω Chrome στο market τη βρίσκω αλλά όταν πάω να την εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη από τον πάροχο...!

Τεσπα θα ψαχτώ για το ρουτ....

 

όσο για το καλώδιο.....μπερδεύτηκα γιατι το κινητό δεν έχει μίνι usb θύρα, αυτή που είναι για φόρτιση κλπ δέχεται άλλου είδους βύσμα....

 

Δεν την ξερω την εφαρμογη, οποτε δεν μπορω βοηθησω παραπανω...

Ψαξε γενικα σε φορουμ μηπως ειναι γενικοτερο προβλημα.

 

Οσο για το καλωδιο, μαλλον εχεις μπερδεψει την miniUSB με την microUSB! ;)

Το καλωδιο που εχει συνδεεται κανονικα εκει που φορτιζει

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν είναι επί πληρωμή, είναι εξακριβωμένα δωρεάν, για αυτό και μου έκανε εντύπωση. Μέσω Chrome στο market τη βρίσκω αλλά όταν πάω να την εγκαταστήσω μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη από τον πάροχο...!

Τεσπα θα ψαχτώ για το ρουτ....

 

όσο για το καλώδιο.....μπερδεύτηκα γιατι το κινητό δεν έχει μίνι usb θύρα, αυτή που είναι για φόρτιση κλπ δέχεται άλλου είδους βύσμα....

 

 

μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως κανει το root ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξερω την εφαρμογη, οποτε δεν μπορω βοηθησω παραπανω...

Ψαξε γενικα σε φορουμ μηπως ειναι γενικοτερο προβλημα.

 

Οσο για το καλωδιο, μαλλον εχεις μπερδεψει την miniUSB με την microUSB! ;)

Το καλωδιο που εχει συνδεεται κανονικα εκει που φορτιζει

 

Άκυρο....καλά το είπα ότι χάζεψα...

Είχα πάνω στο γραφείο ένα καλώδιο από μια άλλη ******* και το καλώδιο του κινητού είχε πέσει στο πάτωμα...λολ

γράψτε άκυρο...

 

η απορία για την εφαρμογή του ebay παραμένει εάν κάποιος γνωρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή είναι ανθεκτική, αφήνει καλή αίσθηση στο χέρι απόκρυψη αυτονομία πως τα πάει το τηλέφωνο;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...