Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά,

Όσο αναφορά για θήκη σίγουρα θα βρεις μέσω e-bay...

Κυκλοφορούν απ' οτι είδα...

 

:thanks::thanks::thanks:

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη το κινητο ειναι ολοκαινουριο λογικο ειναι να μην βρισκουμε ακομη διαθεσιμα αξεσουαρ!!

Εγω παντως ηδη παρηγγειλα μια 16αρα καρτα κι ενα προστατευτικο οθονης απο το αμαζον σε τιμες λιωμα οπως παντα...

Θηκη δεν εχω επιλεξει ακομα, αλλα δε με καιει, θα περιμενω μεχρι να βρω καποια που να με καλυπτει.

 

Γενικα για το κινητο εχω να πω μονο τα καλυτερα, τοσο απο θεμα λειτουργιας οσο κι απο θεμα κατασκευης/εμφανισης, Η μπαταρια ειναι καλυτερη απο οτι την περιμενα και την κοβω να κραταει ενα 3ημερο με μια νορμαλ (για εμενα) χρηση (ονειρο απατηλο για οποιοδηποτε αλλο της κατηγοριας). Απο επιδοσεις το κινητο δεν εχει αντιμετωπισει κανενα προβλημα/κολλημα μεχρι τωρα! Και απο τα βασικοτερα, νιωθεις οτι κρατας ενα κινητο αριστης κατασκευης, η αφη της οθονης ειναι αριστη αλλα και το ηχειο απο τα δυνατοτερα που εχω ακουσει!

Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει! :D

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα! :happy:

Έψαξα αρκετό καιρό ποιο θα είναι το πρώτο μου android κινητό μετά από πολλά χρόνια σε symbian. Έχω συνηθίσει 1.5 χρόνο με το Νοκια E52 και την καταπληκτική μπαταρία του, οπότε οι μπαταρίες των smartphones θα είναι λίγο σοκ φοβάμαι...

Κόλλησα με το Ace, είδα ένα σωρό βίντεο, διάβασα τα λεγόμενά σας και τελικά το παράγγειλα από το online της vodafone. Το περιμένω πώς και πώς για να σας πω εντυπώσεις. :D

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

φιλε p3tro ειπες οτι το παρειγγειλες μεσω ιντερνετ απο την vodafone. γνωριζεις αμα γινεται να χρισημοποιησεις αναβαθμηση? εχω αναβαθμηση απο μια εταιρια που συνεργασετε.
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησα την επιδότηση που είχα από το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ στη vodafone, αν εννοείς αυτό

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

το ποσοστο της μπαταριας απο που το βλεπετε;

οσο και αν εψαξα δεν το δειχνει καπου

 

Mπορεις να κατεβασεις διαφορα προγραμματακια απο το Μαρκετ.

 

1. Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπω ιντερνετ με το whats up της κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Μπηκαμε και internet με 3g.. Αυτα ειναι.. Κατεβασα apn droid και 3g watchdog, καποια άλλη χρησιμη εφαρμογη?

 

Bασικα ψαχνω να βρω πως απενεργοποιειται το προγραμμα sms της σαμσουνγκ, ωστε να χρησιμοποιω το handcent.. Καποια βοηθεια??

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Μπηκαμε και internet με 3g.. Αυτα ειναι.. Κατεβασα apn droid και 3g watchdog, καποια άλλη χρησιμη εφαρμογη?

 

Bασικα ψαχνω να βρω πως απενεργοποιειται το προγραμμα sms της σαμσουνγκ, ωστε να χρησιμοποιω το handcent.. Καποια βοηθεια??

 

Μπορεις να κατεβασεις απο το market το titanium backup να παγωσεις την official εφαρμογη μηνυματα και να τρεχει μονο to hancent sms

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αν και με βλεπω για ρουτ συντομα.

 

ΤΟ καλο με την επισημη εφαρμογη ειναι πως στη λιστα με τα μηνυματα, σερνεις το δαχτυλο δεξια και κανει αμεσως κληση..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αν και με βλεπω για ρουτ συντομα.

 

ΤΟ καλο με την επισημη εφαρμογη ειναι πως στη λιστα με τα μηνυματα, σερνεις το δαχτυλο δεξια και κανει αμεσως κληση..

 

και ποιος σου ειπε πως στην λιστα με τα μηνυματα στο hancent πατωντας πανω στην εικονα του αποστολεα δεν κανει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Μπηκαμε και internet με 3g.. Αυτα ειναι.. Κατεβασα apn droid και 3g watchdog, καποια άλλη χρησιμη εφαρμογη?

 

Bασικα ψαχνω να βρω πως απενεργοποιειται το προγραμμα sms της σαμσουνγκ, ωστε να χρησιμοποιω το handcent.. Καποια βοηθεια??

 

στα μηνύματα --> ρυθμίσεις κάτω κάτω ξετικάρεις τις ειδοποιήσεις

επίσης αυτό που λες με το δάχτυλο δυστηχώς δεν γίνεται στο handsent

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

στα μηνύματα --> ρυθμίσεις κάτω κάτω ξετικάρεις τις ειδοποιήσεις

επίσης αυτό που λες με το δάχτυλο δυστηχώς δεν γίνεται στο handsent

Αλλο απανεργοποιηση ηχων και αλλο απενεργοποιηση εφαργμογης.Δεν ξερω τι ακριβως εννοει ο φιλος.Εγω παντως στο hancent στην λιστα με τα μηνυματα οταν παταω στην εικονα αυτου που μου εχει στειλει μηνυμα (οταν λεω εικονα εννοω αυτο το πλασιο που αν εχεις φωτο στο ονομα αυτου που σου στελει το μηνυμα σου εμφανιζει την φωτο)οταν λοιπον παταω εκει μου βγαζει μια λιστα για να κανω κληση ,να στειλω μηνυμα , email

Link to comment
Share on other sites

Αλλο απανεργοποιηση ηχων και αλλο απενεργοποιηση εφαργμογης.Δεν ξερω τι ακριβως εννοει ο φιλος.Εγω παντως στο hancent στην λιστα με τα μηνυματα οταν παταω στην εικονα αυτου που μου εχει στειλει μηνυμα (οταν λεω εικονα εννοω αυτο το πλασιο που αν εχεις φωτο στο ονομα αυτου που σου στελει το μηνυμα σου εμφανιζει την φωτο)οταν λοιπον παταω εκει μου βγαζει μια λιστα για να κανω κληση ,να στειλω μηνυμα , email

 

μην το πέρνεις πατριωτικά, δεν υπάρχει διαφορά

το αποτέλεσμα είναι το ίδιο για τον χρήστη

το παιδί λέει για το κόλπο που σέρνεις το δάχτυλο σου είτε δεξιά(κλήση) είτε αριστερά(μήνυμα) και αυτό γίνεται μόνο με την μαμίσια εφαρμογή.

με λίγα λόγια γλιτώνεις χρόνο, δοκίμασε το νομίζω έτσι ακριβώς γίνεται και στο galaxy 3.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

χεχε ωραιος... Ψαχνω τροπο να αλλαξω τα 4 εικονιδια που εχει το μενου της σαμσουνγκ.. για να βαλω εκει το φακελο του handcent. Αυτο θελει ρουτ ετσι?
Link to comment
Share on other sites

χεχε ωραιος... Ψαχνω τροπο να αλλαξω τα 4 εικονιδια που εχει το μενου της σαμσουνγκ.. για να βαλω εκει το φακελο του handcent. Αυτο θελει ρουτ ετσι?

 

έχω καιρό να χρησιμοποιήσω τον touchwiz αν θυμάμαι καλά

η πατάς το αριστερό κουμπί και μετά edit

η μπαίνεις στο μενού των αππς και κάνεις το ίδιο

1 από τα 2.. νομίζω το 2ο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Θεος!! Το θεμα ειναι οτι σα να με βολεψε αυτο της σαμσουνγκ.. Η μονη βλακεια τα smileys που ειναι σαν τον shrek!
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το flash 10.2 σε android

Και ενώ ήδη οι περισσότεροι έχουν στον υπολογιστή τους το Flash Player 10.2, η Adobe ανακοίνωσε επίσημα ότι στις 18 Μαρτίου

θα είναι διαθέσιμος ο Flash Player 10.2 για κινητά με λειτουργικό σύστημα android.

O νέος Flash Player, που έρχεται να αντικαταστήσει τον 10.1 θα διατεθεί μέσω του android market σε συσκευές με λειτουργικό σύστημα Android 2.2 Froyo και Android 2.3 Gingerbread, ενώ παράλληλα θα κυκλοφορήσει και μία beta έκδοση του για Android 3.0 Honeycomb tablets.

 

θα το υποστηρίζει ???

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το flash 10.2 σε android

θα το υποστηρίζει ???

 

υπάρχει κάποιο θέμα λόγω ασυμβατότητας hardware

εάν δεν γίνει κάποια σημαντική αλλαγή το Ace δεν θα υποστηρίξει ποτέ flash player

 

chris; ακουστικά είναι.. πάρε ένα ζευγάρι να κάνεις την δουλειά σου :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλα πρεπει να χουν και το κλιπσακι για να μπορω να μιλαω και να με ακουει ο συνομιλητης μου ομως ε? Με κατι απλα που εχω για το Mp3 τον ακουω αλλα δε μ ακουει..
Link to comment
Share on other sites

η οθονη του τι αναλυση εχει τελικα ; στο site του πλαισιου βλεπω για 320 x 480 pixels
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα! :happy:

Έψαξα αρκετό καιρό ποιο θα είναι το πρώτο μου android κινητό μετά από πολλά χρόνια σε symbian. Έχω συνηθίσει 1.5 χρόνο με το Νοκια E52 και την καταπληκτική μπαταρία του, οπότε οι μπαταρίες των smartphones θα είναι λίγο σοκ φοβάμαι...

Κόλλησα με το Ace, είδα ένα σωρό βίντεο, διάβασα τα λεγόμενά σας και τελικά το παράγγειλα από το online της vodafone. Το περιμένω πώς και πώς για να σας πω εντυπώσεις. :D

 

Καλησπέρα!

 

Ξέρετε κάτι για τη διάρκεια της μπαταρίας αυτού του smartphone?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι (οσοι το εχουν ηδη παρει) απο το κινητο out of the box.Επειδη θελω να κανω δωρο το εν λογω κινητο με την αναβαθμιση στην γυναικα μου,με ενδιαφερει να μαθω αν θα πρεπει να σκαλισω οπως τον Γαλαξια να μειωσω τυχον lag κτλ.Δεν εχω και πολυ ορεξη να το κανω ειναι η αληθεια,αρκετο σκαλισμα εχω κανει,αφηστε που αν το πιασει στα χερια της η γυναικα μου σιγα μην το ξαναφησει.:lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...