Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iphone 3gs VS ace ξεκαθαρο διπλο. Αν εξαιρεσεις πως το αππλε ειναι ενα κλικ πιο smooth, απο εμφανιση/μπαταρια/widgets/αισθηση στο χερι, με τα χιλια το σαμσουγκ.

 

Δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικος, αν καποιος μου εδινε το 3gs για το ace, δεν υπηρχε περιπτωση να το δωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iphone 3gs VS ace ξεκαθαρο διπλο. Αν εξαιρεσεις πως το αππλε ειναι ενα κλικ πιο smooth, απο εμφανιση/μπαταρια/widgets/αισθηση στο χερι, με τα χιλια το σαμσουγκ.

 

Δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικος, αν καποιος μου εδινε το 3gs για το ace, δεν υπηρχε περιπτωση να το δωσω.

 

για το ένα κλικ λιγότερο smooth που λες φίλε, είναι ενοχλητικό (σαν σπασίματα, scrolling ή ό,τι εννοείς?) επίσης angry birds και άλλα τέτοια καλούδια παίζουν άνετα? με δύο λέξεις το κινητό ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ από resources εύκολα σε εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Tα παιχνιδια τα παιζει απροβληματιστα, ελαχιστο lag υπαρχει στο μενου εδω και εκει και οχι παντα, αλλα ειναι απειροελαχιστο και δεν προκειται να σε απασχολησει. Κυριως ειπα οτι ειναι πιο σμουθ το αππλε επειδη εδινε αυτη την αισθηση, οχι επειδη εχω προβλημα με το ace.

 

Κλειδωνει επισης δορυφορους αστραπιαια, και η εμφανιση του απλα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

και θα ρωτουσα αναμεσα σε iphone 3GS και Galaxy Ace πιο μου προτεινετε..σκεφτοταν η αδερφη μου να παρει το iphone 3gs αλλα εγω που εχω το Galaxy 3 της ειπα οτι μου φαινονται υπερβολικα τα 500 ευρω που θελει..εσεις τι πιστευετε, iphone ή galaxy ace και γιατι?
Link to comment
Share on other sites

και θα ρωτουσα αναμεσα σε iphone 3GS και Galaxy Ace πιο μου προτεινετε..σκεφτοταν η αδερφη μου να παρει το iphone 3gs αλλα εγω που εχω το Galaxy 3 της ειπα οτι μου φαινονται υπερβολικα τα 500 ευρω που θελει..εσεις τι πιστευετε, iphone ή galaxy ace και γιατι?

 

Aν συνυπολογισεις οτι το ενα κανει τη μιση τιμη του άλλου... δεν τιθεται διλλημμα.

 

Προσωπικα, εχω συνηθισει σε widgets, drag&drop οταν το συνδεω με τον η/υ και οτιδηποτε αλλο θα μου φαινοταν απιστευτα κουραστικο. +οτι ειναι πιο ομορφο και δινει την αισθηση οτι ειναι πολυ πιο λεπτο (το ace).

 

Y.Γ. Αν μενετε κοντα στη Λαρισα, ευχαριστως να σας δειξω τη συσκευή και απο κοντα.

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Aν συνυπολογισεις οτι το ενα κανει τη μιση τιμη του άλλου... δεν τιθεται διλλημμα.

 

Προσωπικα, εχω συνηθισει σε widgets, drag&drop οταν το συνδεω με τον η/υ και οτιδηποτε αλλο θα μου φαινοταν απιστευτα κουραστικο. +οτι ειναι πιο ομορφο και δινει την αισθηση οτι ειναι πολυ πιο λεπτο (το ace).

 

Y.Γ. Αν μενετε κοντα στη Λαρισα, ευχαριστως να σας δειξω τη συσκευή και απο κοντα.

ναι τα λεφτα ειναι σιγουρα ενα μειων του iphone 3, αλλα μιλαω για χαρακτηριστικα τηλεφωνου. προσεξα οτι υπερτερει το ace σε θεμα καμερας και φλας, και οτι εχει ραδιοφωνο ενω το iphone οχι..υπαρχει κατι αλλο?

 

η αδερφη μου βρισκεται λιγο μακρια..κυπρο:p

Link to comment
Share on other sites

ναι τα λεφτα ειναι σιγουρα ενα μειων του iphone 3, αλλα μιλαω για χαρακτηριστικα τηλεφωνου. προσεξα οτι υπερτερει το ace σε θεμα καμερας και φλας, και οτι εχει ραδιοφωνο ενω το iphone οχι..υπαρχει κατι αλλο?

 

η αδερφη μου βρισκεται λιγο μακρια..κυπρο:p

 

Σου εγραψα την αποψη μου! + η μπαταρια πρεπει να ειναι καλυτερη στο ace.

 

Τωρα για παιχνιδια, οπου υπερτερει το 3γς, δε νομιζω να ενδιαφερεται η αδερφη σου.

 

Τελος παντων, αποψη μου ειναι πως αυτη τη στιγμη ειναι κακη αγορα το να παρει καποιος iphone. Τουλαχιστον, αν προς τα κει θελεις να κινηθεις, περιμενε το 5 ή την μειωση τιμης στο 4.

Link to comment
Share on other sites

ναι τα λεφτα ειναι σιγουρα ενα μειων του iphone 3, αλλα μιλαω για χαρακτηριστικα τηλεφωνου. προσεξα οτι υπερτερει το ace σε θεμα καμερας και φλας, και οτι εχει ραδιοφωνο ενω το iphone οχι..υπαρχει κατι αλλο?

 

η αδερφη μου βρισκεται λιγο μακρια..κυπρο:p

 

μπορείς να κάνεις θέμα εδώ εδώ και να ζητήσεις γνώμες

άποψη μου βέβαια το ace υπερτερεί σχεδόν σε όλους τους τομείς

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

2 προβληματακια αν μπορει να βοηθησει καποιος,

1.οταν βαλω στο κινητο καποια ζωντανη ταπετσαρια και μετα το απενεργοποιησω, την επομενη φορα που θα το ανοιξω εχει αυτην που ειχε οταν το αγορασα

2.πως δημιουργεις αγαπημενες επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. ΕΡΩΤΗΣΗ επειδη σκεφτομαι να το αγορασω ΣΗΜΕΡΑ.

Λοιπον. "Σηκωνει" βιντεακι 720 ; Αν οχι μεχρι ποια αναλυση του εχετε βαλει εσεις ;

Link to comment
Share on other sites

2 προβληματακια αν μπορει να βοηθησει καποιος,

1.οταν βαλω στο κινητο καποια ζωντανη ταπετσαρια και μετα το απενεργοποιησω, την επομενη φορα που θα το ανοιξω εχει αυτην που ειχε οταν το αγορασα

2.πως δημιουργεις αγαπημενες επαφες;

 

 

Για το δεύτερο ξέρω να σου απαντήσω.Πατάς παρατεταμένα πάνς σε μια επαφή κι ανοίγει ένα μενού.Από κει επιλέγεις προσθήκη στα αγαπημένα κι ανάβει το αστεράκι:)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι λεει ο ασος...

Το εχω και φορτιζει τωρα!!!

 

ΚΑλοριζικο φιλε . Παντως εγω το πρωι που πηγα Πλαισιο να το δω....

Δεν εντυπωσιαστηκα. Εχω αλλαξει αρκετα κινητα σε 2 μηνες.

Blade-Desire HD-Galaxy S - Galaxy Mini και τελικως κατεληξα σε Desire.

Πιστευω πως εως τα 400Ε το Desire Δεν το πιανει κανενα.

Ομως εαν θες περιμενω να μου πεις τις εντυπωσεις σου ( σε κανα μηνα θα πεσει η τιμη για τα καλα )

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μέρες είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το κινητό!

 

γεια σας ,

ευτυχως που υπαρχουν κατι τετοια forum και μαθαινουμε και εμεις τπτ.Ρε παιδια -εχει ξαναγινει βεβαια λογος για το συγκεκριμενο θεμα αλλα σε εμενα το προβλημα φαινεται να μην εχει προηγουμενο- εχω 2 μερες το κινητο και καθε 6 ωρες ξεφορτιζει ,αν ειναι δυνατον ! λετε να παιζει προβλημα στην μπαταρια; α , και αν βρειτε κανενα site με θηκες καντε ενα post........

 

Την πρώτη μέρα που το είχα, ασχολούμουν όλη την ώρα μαζί του, με αποτέλεσμα να κρατήσει η μπαταρία λιγότερο από 10 ώρες. Με λογική χρήση, κλειστό wifi, gps, bluetooth και 3g, ρύθμιση της οθόνης στο 30% φωτεινότητας περίπου, σβήσιμο οθόνης στα 30 δευτερόλεπτα, 2 αρχικές οθόνες (δεν έχω ιδέα αν οι περισσότερες οθόνες επηρεάζουν κάπου την μπαταρία, απλά αναφέρω τις ρυθμίσεις μου) το κινητό είναι ανοιχτό 33 ώρες και η μπαταρία στο 58%...

Οι 6 ώρες φίλε Βασίλη μου φαίνονται ελάχιστες... :wacko:

 

Έχω και μια ελαφρώς offtopic ερώτηση προς υπολοίπους...Με offline gps έχετε κάνει κάτι; γιατί το google maps χρεώνει άπειρα... :(

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλοριζικο φιλε . Παντως εγω το πρωι που πηγα Πλαισιο να το δω....

Δεν εντυπωσιαστηκα. Εχω αλλαξει αρκετα κινητα σε 2 μηνες.

Blade-Desire HD-Galaxy S - Galaxy Mini και τελικως κατεληξα σε Desire.

Πιστευω πως εως τα 400Ε το Desire Δεν το πιανει κανενα.

Ομως εαν θες περιμενω να μου πεις τις εντυπωσεις σου ( σε κανα μηνα θα πεσει η τιμη για τα καλα )

 

Ευχαριστω.

 

Εξαρτάται τι ζητας απο το κινητο..

Τα Desire HD-Galaxy S που λες ειναι σε αλλη κατηγορια οποτε δεν υπαρχει λογος σύγκρισης!

 

Στα 300ε που ειναι νομιζω οτι παει καλα, και αυτο που με εξεπληξε ειναι οτι μεχρι τωρα οτι site εχω δοκιμάσει με flash το παιζει γιαιτ ειχα διαβασει οτι δεν υποστηρίζει!!

H cpu ειναι πολυ καλη και γρηγορη αλλα εχει λιγη ram..

Περισσοτερο πειραματίζομαι με το android τωρα γιατι στο HD2 δεν ειχα βαλει και ειναι μια καινουργια εμπειρία!!:)

Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεβαζουμε εφαρμογες απο το market πως γινεται να εγκαθίστανται κατευθειαν στην sd και οχι στην μνημη του τηλεφωνου??
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ζητας απο το κινητο..

Τα Desire HD-Galaxy S που λες ειναι σε αλλη κατηγορια οποτε δεν υπαρχει λογος σύγκρισης!

 

Στα 300ε που ειναι νομιζω οτι παει καλα, και αυτο που με εξεπληξε ειναι οτι μεχρι τωρα οτι site εχω δοκιμάσει με flash το παιζει γιαιτ ειχα διαβασει οτι δεν υποστηρίζει!!

H cpu ειναι πολυ καλη και γρηγορη αλλα εχει λιγη ram..

Περισσοτερο πειραματίζομαι με το android τωρα γιατι στο HD2 δεν ειχα βαλει και ειναι μια καινουργια εμπειρία!!:)

 

Σου απαντησα στα 300Ε αγοραζεις μεταχειρισμενο Desire ΑΠΛΟ οχι το HD.

Το ειδα το κινητακι δεν λεει πολλα. Θυμιζει blade. Αποψη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το desire ειναι καλυτερο απλα κ παλι κατ'εμε η συγκριση καινουριο-μεταχειρισμενο δεν στεκει!υποκειμενικο κ αυτο βεβαια.για σερφαρισμα που το ηθελα κ καμερα μια χαρα ειναι..
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω την ιδια απορια με τον victor οπως και για το αν τελικα μπορουμε να βαλουμε τον flash player η οχι...δεν το εχει δοκιμασει καποιος το 10.2 flash ? παρακαλω τα φωτα σας και μια λεπτομερη επεξηγηση βηματων αν γινεται παντα..! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Στα 300ε που ειναι νομιζω οτι παει καλα, και αυτο που με εξεπληξε ειναι οτι μεχρι τωρα οτι site εχω δοκιμάσει με flash το παιζει γιαιτ ειχα διαβασει οτι δεν υποστηρίζει!!

 

και εγω εχω την ιδια απορια με τον victor οπως και για το αν τελικα μπορουμε να βαλουμε τον flash player η οχι...δεν το εχει δοκιμασει καποιος το 10.2 flash ? παρακαλω τα φωτα σας και μια λεπτομερη επεξηγηση βηματων αν γινεται παντα..! ευχαριστω!

 

ΕΛΕΟΣ με το flash ρε παιδια... Γιατι λετε οτι να ναι? Ειπαμε δεν το υποστηριζει!

Bictor, το οτι δεν υποστηριζει flash δε σημαινει οτι δε θα σου ανοιξει τη σελιδα που το εχει. Απλα το flash κομματι της σελιδας δεν θα εμφανιστει.

Εισαι ακομη σιγουρος λοιπον οτι παιζει flash?!?!

Οποτε stavrosk1, δεν εχει νοημα να μιλαμε και για την 10.2. Δεν υπαρχει υποστηριξη flash, εκτος των youtube video που τα ανοιγει με ξεχωριστη εφαρμογη.-

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση μαλλον αυτο ειναι κ το μοναδικο μειον του κινητου νομιζω..μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι και πως κανω root στο συγκεκριμενο κινητο? εψαξα στην αναζητηση αλλα δε βρηκα κατι ..συγνωμη αν ειμαι off παιδες αλλα θελω να μαθω..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση μαλλον αυτο ειναι κ το μοναδικο μειον του κινητου νομιζω..μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι και πως κανω root στο συγκεκριμενο κινητο? εψαξα στην αναζητηση αλλα δε βρηκα κατι ..συγνωμη αν ειμαι off παιδες αλλα θελω να μαθω..

 

Εκτος απο αυτο ενα αλλο βασικο μειον ειναι οτι δεν τραβαει υψηλης αναλυσης βιντεο. Αυτα τα δυο ειναι τα κυριοτερα μειον του.

Και για καποιον που ρωτησε, δυσκολευεται να παιξει 720p βιντεο, κολαει αρκετα σε μενα. Παντως βαζοντας ενα καλο player (π.χ. RockPlayer) παιζει ολα τα ειδη βιντεο. Στην τελικη δεν εχει νοημα να βαζεις να δεις ενα 720p video σε 3.5αρα οθονη με τετοια αναλυση, εκτος του οτι παει τσαμπα κι ο χωρος.

 

Τα αθλητικα site δεν εχουν flash κομματι?sentagoal-gazzeta κτλ?

 

Κανα μαγαζακι για θηκες εχετε βρει?

 

Δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν ολα τα αθλητικα flash.

Σιγουρεψου οτι καποιο εχει και μετα κανε τη δοκιμη.

 

Για θηκη εγω μολις τσιμπησα μια απο ebay. Οταν ερθει θα πω εντυπωσεις.

Την πηρα απο εδω: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150578888873

ειναι απο Αγγλια κι οχι Ασια, και απο τον ιδιο πηρα και μεμβρανες οθονης.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λεγαμε για την ποιοτητα της οθονης και του υλικου που εχει, χωρις να ειμαστε σιγουροι τι ειναι. Τωρα ειναι και επισημο...

Το Galaxy Ace εχει Corning® Gorilla® Glass: http://www.corninggorillaglass.com/featured-products

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...