Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάλεξα!!! Το ace.. Λοιπόν δεν έρχεσαι και στα μαγαζιά μαζί μου που είμαι αναποφάσιστη;;; αχαχαχα Είσαι απίστευτος! :) Ευχαριστώ! Θα σας πω τις εντυπώσεις μου μόλις το κρατήσω στα χέρια μου .
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, πήρα το πρώτο μου android τηλ, το galaxy ace κ εχω τις 2 πρωτες μου απορείες

1) Μπορώ να προσθέσω σε μια επαφή μου γεννέθλια απο το τηλέφωνο και όχι απο το gmail?

2) σχετικά με την αποστολή mms, παρόλο που ήταν περασμένες οι ρυθμίσεις για cosmote δεν μπορώ να στείλω mms. Είτε έχω επιλέξη 2g δίκτυο είτε όχι. Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες ?

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα!!! Το ace.. Λοιπόν δεν έρχεσαι και στα μαγαζιά μαζί μου που είμαι αναποφάσιστη;;; αχαχαχα Είσαι απίστευτος! :) Ευχαριστώ! Θα σας πω τις εντυπώσεις μου μόλις το κρατήσω στα χέρια μου .

 

Εγώ πάλι στην θέση σου θα έπαιρνα το desire.συνολικά καλύτερο κινητό και ειδικά στο θέμα οθόνης, η κάμερα είναι αδιάφορη όταν πρόκειται για smartphone,επίσης ποιοτικά είναι καλύτερο και το desire και σαφώς στο λευκό χρώμα που χει βγει είναι έρωτας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/techtv/samsung-galaxy-ace-hands-on-4877/ εδω αναφέρετε καθαρά ότι υποστηρίζει flash player. υπάρχει ελληνικό βιντεο που το δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ο τυπος στο βιντεο απλα λεει οτι υποστηριζει flash επειδη ισως ειδε οτι παιζει youtube videos.

Φυσικα και δεν ισχυει γιατι εχει ξεχωριστη εφαρμογη στην οποια ανοιγει τα youtube.

Μην το συνεχισουμε αλλο το θεμα, ειπαμε δεν υποστηριζει flash player!!!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, μόλις το ανοίξω για πρώτη φορά αν πατήσω άκυρο δεν θα έχω vodafone μενού ? :) και αν δεν πατήσω τίποτα θα μπει στο Vodafone μενού ? Σωστά ??

Κοιτα την ωρα που το ανοιγεις και καθε φορα μου το κανω επανεκκίνηση με ρωταει αν θελω να εχει vodafone menu και εχει σαν επιλογες ok και ακυρο εγω η παταω ακυρο η το αφυνω χωρις να πατισω τιποτα και ανοιγει σε 5 δευτερολεπτα απο μονο του χωρις vodafone menu....!

 

Δεν δοκίμασα να πατήσω οκ γιατι φοβαμε μην ανοιξει με vodafone memu και δεν μπορω να το βγαλω μετα!

 

 

Εγώ πάλι στην θέση σου θα έπαιρνα το desire.συνολικά καλύτερο κινητό και ειδικά στο θέμα οθόνης, η κάμερα είναι αδιάφορη όταν πρόκειται για smartphone,επίσης ποιοτικά είναι καλύτερο και το desire και σαφώς στο λευκό χρώμα που χει βγει είναι έρωτας.

Ασχετο ετσι! Τι κανεις τωρα προσπαθείς να την στεναχωρήσεις...

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

ειπαμε δεν υποστηριζει flash player!!!!

 

Και ουτε προκειται ? Δηλαδη ειναι θεμα hardware η μη υποστηριξη και οχι software ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι πολύ ομορφο οσοι ενδιαφέρεστε πατε να το δειτε απο κοντα πολυ καλο σε ολα με ενα μειον την κακη ποιότητα video(ληψης!)

 

Φωτογραφιες πολυ καλες απο της καλυτερες στα 5MP!

Ειναι πολυ καλα τα πλαστικα δεν καταλαβαινεις οτι ειναι πλαστικο!!!

Ερχετε και μετα δυο καπαλια και το λευκο και με το μαυρο!

εχει micro SD 2GB μεσα!

Δεν εχει Ακουστικα αλλα εχει Radio FM.

H Οθονη πολυ καλη μην ακουτε της υπερβολες ελεος μεχρι περσυ έδιναν 700 euro για το iphone 3GS που έχει την ιδια οθόνη(3.5) και την ιδια ανάλυση 480χ320 με το ACE...

Η μπαταριά μου φανηκε αρκετα καλη αλλα το εχουμε απο το σαββατο το κινητο και δεν μπορω να πω με σιγουρια την αποψη μου....

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Μπα...το hardware μια χαρα ειναι. Αφου το youtube το παιζει οπως ειναι τι σε πολυνοιαζει; Mπορει σε μελλοντικη αναβαθμιση να το κανουν αλλα η Samsung ειναι ψιλομαλλωμενη με τις αναβαθμισεις! Τάχα, ολοι αυτοι που ειναι μες την καλή χαρά με ενα iPhone στο χερι, εχουν flash player;;; :lol:

 

Να πω την αληθεια με κινητα δεν πολυασχολουμαι αλλα επειδη σιγα-σιγα φτανει ο καιρος που θα αλλαξω το k700 και τωρα αρχιζω και την ψαχνω μου φαινεται απιστευτη κοροϊδια κινητο των 600 ευρω να μην υποστηριζει flash (iphone).

Δηλαδη για να υποστηριζει το ace περιεχομενο flash θα πρεπει να περιμενουμε αναβαθμιση απο τη samsung ή υπαρχει περιπτωση σε καποιον μελλοντικο browser ή καινουργια εκδοση του android να αρχισει να υποστηριζεται ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ετσι! Τι κανεις τωρα προσπαθείς να την στεναχωρήσεις...

 

Άντε και ήμουν μες στην καλή χαρά :) Αλλά όσο πιο πολύ διαβάζω τα ποστ του haki τόσο επιμένω στην απόφασή μου να πάρω το ace! Πάντως για ένα είμαι σίγουρη! Ότι ΔΕΝ έχει flash player :lol:

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι πολύ ομορφο οσοι ενδιαφέρεστε πατε να το δειτε απο κοντα πολυ καλο σε ολα με ενα μειον την κακη ποιότητα video(ληψης!)

 

Φωτογραφιες πολυ καλες απο της καλυτερες στα 5MP!

Ειναι πολυ καλα τα πλαστικα δεν καταλαβαινεις οτι ειναι πλαστικο!!!

Ερχετε και μετα δυο καπαλια και το λευκο και με το μαυρο!

εχει micro SD 2GB μεσα!

Δεν εχει Ακουστικα αλλα εχει Radio FM.

H Οθονη πολυ καλη μην ακουτε της υπερβολες ελεος μεχρι περσυ έδιναν 700 euro για το iphone 3GS που έχει την ιδια οθόνη(3.5) και την ιδια ανάλυση 480χ320 με το ACE...

Η μπαταριά μου φανηκε αρκετα καλη αλλα το εχουμε απο το σαββατο το κινητο και δεν μπορω να πω με σιγουρια την αποψη μου....

 

 

Ωραίο κινητάκι.. μάλλον θα είναι το επόμενο μου κινητό.. αλλά θεωρώ μεγάλη γυφτιά κινητό των 300+ ευρώ να μην έχει hands free.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητάκι.. μάλλον θα είναι το επόμενο μου κινητό.. αλλά θεωρώ μεγάλη γυφτιά κινητό των 300+ ευρώ να μην έχει hands free.

 

Ναι οντος μεγαλη βλακεια αλλα σε ανταμοιβει με το λευκο καλυμα και την καρτα SD...

ισος και να μην χωρουσαν μεσα γιατι αν δεις το κουτακι ειναι μια σταλια αυτα που εχει ισα ισα χωρουσαν μεσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι πολύ ομορφο οσοι ενδιαφέρεστε πατε να το δειτε απο κοντα πολυ καλο σε ολα με ενα μειον την κακη ποιότητα video(ληψης!)

 

Φωτογραφιες πολυ καλες απο της καλυτερες στα 5MP!

Ειναι πολυ καλα τα πλαστικα δεν καταλαβαινεις οτι ειναι πλαστικο!!!

Ερχετε και μετα δυο καπαλια και το λευκο και με το μαυρο!

εχει micro SD 2GB μεσα!

Δεν εχει Ακουστικα αλλα εχει Radio FM.

H Οθονη πολυ καλη μην ακουτε της υπερβολες ελεος μεχρι περσυ έδιναν 700 euro για το iphone 3GS που έχει την ιδια οθόνη(3.5) και την ιδια ανάλυση 480χ320 με το ACE...

Η μπαταριά μου φανηκε αρκετα καλη αλλα το εχουμε απο το σαββατο το κινητο και δεν μπορω να πω με σιγουρια την αποψη μου....

 

Δηλαδη το ραδιο παιζει και χωρις ακουστικα? Αν ναι τοτε ειναι ενα ακομα σημαντικο ατου του κινητου! Αν οχι τοτε η κινηση της σαμσουνγκ να μην βαλει μεσα στην συσκευασια ακουστικα γινεται απο αψυχολογητη ακρως ηλιθια και απαραδεκτη. Το κινητο τα σπαει παντως! Μαλλον το πρωτο μου smartphone με android (καιρος ηταν!)

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πείρα σήμερα απο το Plaisio, ειναι φοβερό !!!

χρόνια τώρα έχω πάρει όλα τα iphone, αλλά με εντυπωσίασε το android και η συσκευή.

Φυσικά νέος στο android, θα το δουλέπσω λίγο για να δω τις δυνατότητες του.

Αρχικά μία απορία? ενώ στο iphone, σχεδόν όλες τις εφαρμογές τις πληρώνεις, εδώ τις βρήκα δωρεάν ...

Δεν καταλαβαίνω τι παίζετε ...

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πείρα σήμερα απο το Plaisio, ειναι φοβερό !!!

χρόνια τώρα έχω πάρει όλα τα iphone, αλλά με εντυπωσίασε το android και η συσκευή.

Φυσικά νέος στο android, θα το δουλέπσω λίγο για να δω τις δυνατότητες του.

Αρχικά μία απορία? ενώ στο iphone, σχεδόν όλες τις εφαρμογές τις πληρώνεις, εδώ τις βρήκα δωρεάν ...

Δεν καταλαβαίνω τι παίζετε ...

Παιζεται οτι ολα ειναι δωρεαν εδω ελλαδα με το Android.. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιζεται οτι ολα ειναι δωρεαν εδω ελλαδα με το Android.. :happy:

 

πραγματικά δεν βρήκα και καμιά για πληρωμή..

Για GPS τι παίζετε?

 

έχει τιποτα σαν το TOM TOM ή το Destinator ??

 

και επίσης στο iphone το κάναμε jailbreak για να περάσουμε εφαρμογές και games χωρίς να τα πληρώνουμε, ισχύει κάτι παρόμοιο και για το android ??

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να αξιζει να το παρει κανεις τωρα σε αυτη την τιμη οταν σχεδον με τα ιδια λεφτα παιρνεις το htc desire που ειναι τουλαχιστον μια κλαση ανωτερο. μετα απο κανα δυο μηνες που θα εχει πεσει στα 200 με 230 ευρω θα ειναι μια καλη αγορα.

 

 

το android market στην Ελλαδα δεν ειναι διαθεσιμο με τις επι πληρωμη εφαρμογες. γι αυτο βλεπουμε μονο τις δωρεαν

Edited by dimitrispm
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να αξιζει να το παρει κανεις τωρα σε αυτη την τιμη οταν σχεδον με τα ιδια λεφτα παιρνεις το htc desire που ειναι τουλαχιστον μια κλαση ανωτερο. μετα απο κανα δυο μηνες που θα εχει πεσει στα 200 με 230 ευρω θα ειναι μια καλη αγορα.

 

 

το android market στην Ελλαδα δεν ειναι διαθεσιμο με τις επι πληρωμη εφαρμογες. γι αυτο βλεπουμε μονο τις δωρεαν

 

Ουτε μια στο εκατομμύριο δεν πεφτει στα 200 στα 300 θα παει και θα μεινει εκει για 8-9 μηνες...το htc desire ειναι καλο κινητακι αλλα ειναι και απιστευτα ασχημο γι'αυτο και google εμπιστεύτηκε την Samsung για το nexus S...

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να αξιζει να το παρει κανεις τωρα σε αυτη την τιμη οταν σχεδον με τα ιδια λεφτα παιρνεις το htc desire που ειναι τουλαχιστον μια κλαση ανωτερο. μετα απο κανα δυο μηνες που θα εχει πεσει στα 200 με 230 ευρω θα ειναι μια καλη αγορα.

 

 

το android market στην Ελλαδα δεν ειναι διαθεσιμο με τις επι πληρωμη εφαρμογες. γι αυτο βλεπουμε μονο τις δωρεαν

 

θα συμφωνησω οτι η τιμη του ειναι καπως υψηλη, αλλα λογικο ειναι αφου τωρα βγηκε το κινητο!

Το να παει στα 200-230 καλυτερα να το ξεχασεις... με την καμια ομως!!!

Αλλα ειναι πιθανον να πεσει εως τα 280, μιας και τοσο πουλιεται εξω (π.χ. amazon).

Ηδη στο skroutz το δειχνει διαθεσιμο σε περισσοτερα μαγαζια, οποτε σιγα σιγα ελπιζω να λειτουργησει ο ανταγωνισμος (κι οχι καμια κλικα!).

Να βρω και το χρονο τωρα να παω να το δω απο κοντα....

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως δεν πρόκειται να πέσει στα 210-220€ με τίποτα αν είναι να πέσει κι εγω κάπου εκει λέω στα 280€.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω απο οσους το εχετε παρει και το εχετε επεξεργαστει αξιζει τα λεφτα του γιατι θελω να το παρω. για αυτο θελω μια γνωμη ακομα για το αν αξιζει τα λεφτα του. Θεωρω οτι τα λεφτα ειναι πολα για κινητο και για αυτο περιμενω αν το βγαλει η vodafone γιατι εχω αναβαθμηση 120 ευρο και θελω να το παρω!!
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως το Galaxy Ace για να περάσω σε Android εδώ και μέρες, μιας και έδειχνε πως θα αποτελέσει μια δυνατή απάντηση στους ανταγωνιστές της κλάσης των (περίπου) 250 Ευρώ. Βλέποντας να κάνει 320 Ευρώ και το Galaxy S να βρίσκεται εύκολα στα 420, πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο για τον οποίο κάποιος θα το προτιμήσει. Δε λέω - 100 Ευρώ είναι η διαφορά - αλλά το S σου προσφέρει πολύ καλύτερη οθόνη (αν όχι ΤΗΝ καλύτερη οθόνη), επεξεργαστή, περισσότερη ενσωματωμένη μνήμη (RAM και flash), ενώ την ίδια στιγμή το Ace σου προσφέρει μόνο το ότι είναι πιο καινούργιο μοντέλο.

Να αναφέρω και την εγγενή υποστήριξη flash στο S, που έχει αποτελέσει το μήλον της έριδος για μερικούς! Αν λάβουμε δε υπόψιν ότι οι ARM11 τείνουν να θεωρηθούν παρωχημένης τεχνολογίας, πολύ αμφιβάλω για το αν η adobe θα υποστηρίξει ποτέ flash σε αυτή τη cpu.

Δεν αγνοώ τα 100 Ευρώ της διαφοράς, αλλά νομίζω πως η διαφορά είναι αστεία για να με κάνει να το επιλέξω. Πολλοί μπορεί να διαφωνείτε, αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο (Ace) στα 250 Ευρώ, απλώς θα έπαιζε χωρίς ανταγωνιστή. Μερικές φορές δεν καταλαβαίνω την τιμολογιακή πολιτική των εταιριών...

Ό,τι διαβάζεις στο Internet είναι αλήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Και στα eshops το Ace την ίδια τιμή έχει (για την ακρίβεια είναι περίπου 5 Ευρώ φθηνότερο, που δεν το θεωρώ διαφορά).

 

Κρίνω την τιμή από τη δική μου πλευρά (του καταναλωτή). Και ως καταναλωτής θεωρώ ότι με κοροϊδεύουν όταν προσπαθούν να μου πουλήσουν ένα mid range κινητό σε τόσο κοντινή τιμή με ένα high-end. Ξέρω... Το ένα σε λίγο καιρό θα αντικατασταθεί και το άλλο μόλις κυκλοφόρησε. Αυτό μπορεί να αποτελεί λόγο για κάποιον να αγοράσει το Ace, αλλά σε εμένα αφήνει μια γεύση απογοήτευσης.

 

Anyway, θα μαζέψω άλλα 100Ε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, και θα πάω για το παλιό high- end. Το καινούργιο mid-range μου πέφτει ακριβό για αυτά που προσφέρει :P

 

Edit: Και γιατί να το συγκρίνουμε με wildfire και όχι με το blade; Δεν έχω ακούσει και πολλά παράπονα για το τελευταίο, και όσο για την τιμή, δε νομίζω να βρεις πουθενά παράπονα ;)

Edited by unclejams
Ό,τι διαβάζεις στο Internet είναι αλήθεια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...