Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχει ετοιμοπαραδοτο το Πλαισιο στα 324 ευρω. Φαινεται ενδιαφερον για τη μεσαια κατηγορια αλλα με αυτην την τιμη μαλλον το Optimus ONE θα ειναι το κερδισμενο.

 

Haki μιας κι έχεις και τα δύο defy/ace ποιο θεωρείς ένα κλικ πιο πάνω μιας και πλέον μιλάμε για την ίδια τιμή;; Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα στην οθόνη υπερέχει ξεκάθαρα το defy χαοτικά η παλεύεται; σαν ποιότητα χρώματα μιας και δεν έχει τη amoled του legend που έχει περάσει από το χέρι σου αλλά απλή tft; Θα το κρατήσεις το ace έχει ενδιαφέρον η μπαταρία γιατί το ace δινει κάτι τρελλά νούμερα στα χαρακτηριστικά του 650 ώρες βλέπω...

Πάντως δείχνει απίστευτα όμορφο από τις φώτο και πάνω που ετοιμάζομουν για το defy με βαλε σε σκέψεις πάλι αν και λόγω οθόνης μάλλον θα το απορρίψω απλά διάβασα πολύ καλά λόγια για τη φωτογραφική...

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

24 ωρες αφοτου εγραψα τα παραπανω, επεσε στα χερια μου ενα και οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλυτερες απο αυτες που ανεμενα.

 

1. Η ποιοτητα υλικων και συναρμογλογησης ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο.

2. Το μαυρο πισω καπακι εχει μια πρωτοτυπη σαγρε και πολυ καλη αισθηση. Στη συσκευασια υπαρχει επισης και γυαλιστερο λευκο καπακι.

3. Η οθονη εχει τις ιδιες ακριβως διαστασεις και αναλυση με τα iPhone 3GS. Μετρια αναλυση που δεν εχοχλει, υψηλη φωτεινοτητα και ζωηρα χρωματα. Eιναι καλυμενη με καποιο ειδος σκληρου ορυκτου γυαλιου και οχι πλαστικου οπως του Optimus ONE.

4. Η αποκριση της οθονης στο σκρολαρισμα και το pinch-to-zoom ειναι πολυ καλη, σε επιπεδο Desire.

5. Η καμερα βγαζει επληκτικες κινητοφωτογραφιες, η ισχυς του φλας ειναι απιστευτη, αλλα η αναλυση του βιντεο που τραβαει ειναι αστεια (240Χ320).

6. Η ικανοτητα αναπαραγωγης βιντεο ειναι πολυ καλη καθοτι παιζει με πολυ ανεση το Avatar.mp4, δυομιση ωρων, αναλυσης 480Χ720, 4000kbps, 1.5gb.

7. Το ακουστικο ειναι πολυ δυνατο και με μπασο, οχι τσιριχτο.

8. Το εξωτερικο ηχειο ειναι δυνατο αλλα μεχρι εκει.

9. Οσοι ξερουν απο ενταση σηματος ληψης Samsung ας μεινουν ησυχοι γιατι αυτο τα παει πολυ καλα με το σημα.

10. Το μενου κλασικο πληρες TouchWiz που ομως αλλαζετε οπως σας βολευει με τους αγαπημενους σας launchers. Το πληκτρολογιο και ο τηλ. καταλογος ειναι τοσο καλα που εφαρμογες τυπου Dialer One και AContacts ειναι περιττες.

11. Δοκιμασα τους Android Browser, Skyfire, Miren (εκπληκτικος) και Opera Mini και δουλευουν πολυ καλα με εξαιρετικο σκρολαρισμα προς ολες τις κατευθυνσεις αλλα...οπως λενε οι προδιαγραφες, χωρις Flash Player.

12. Tα μηνυματα δουλευουν υπεροχα οπως ειναι απο τον κατασκευαστη, με τις αναφορες παραδοσης και το bubble view, οποτε Handcent κλπ. ειναι περιττα.

 

Αυτα για πρωτη δοση. Τελικα, παρα τις χθεσινες μου κακιες, μου αρεσε, οποτε το Defy θα βρει ενα στοργικο σπιτι για να το φιλοξενησει! Το Ace τελικα ειναι μιση κλαση πιο πανω απο το Optimus ONE οποτε δικαιολογειται να ειναι λιγο πιο ακριβο.

 

 

Ευχαριστουμε για τις πολυτιμες πληροφοριες haki...

Ηλπιζα να εχει το κατι παραπανω στην ποιοτητα.

Δεν μπορω να πω οτι υπαρχει κατι που να με ενοχλει εντονα.

Αλλα η τιμη δεν ειναι τοσο ελκυστικη γιατι μπορεις να παρεις και ενα Desire, εστω και μεταχειρισμενο. Και δεν ξερω τι απο τα δυο αξιζει...

Πιστευω παντως οτι θα πεσει η τιμη κατω απο τα 300.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μία ερώτηση!! Στο ace μπορουμε να εγκαταστησουμε flash player ή οχι ? Ρωτάω γιατι θελω να δω αν θα γίνεται να παίζει το Rush Poker mpbile ...

Αλλιώς nexus s, gallaxy s ή προτείνετε κάποιo αλλο με flash player ?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Το Defy παντοτε μου φαινοταν πολυ φτηνιαρικο στην κατασκευη. Δε λεω οτι ειναι ευπαθες αλλα με ξενερωνει η αισθηση στο χερι, οι βιδες που φαινονται κλπ. Το Ace ειναι σαφως πιο χλυδατο

 

Oριστε και πως συγκρινεται η οθονη του με του Defy οταν εχουν τον ιδιο ακριβως φοντο και την φωτεινοτητα στο μεγιστο.

 

H oθόνη μεγάλη διαφορά όντως λογικό βέβαια οπότε για την ίδια τιμή δε νομίζω να υπάρχει θέμα σύγκρισης το ace θα πρέπει να πέσει στα 250€ πιστεύω για να είναι ανταγωνιστικό. Αυτό με τη κατασκευή μου κάνε εντύπωση που λες γιατί πέρασα σήμερα από το πλαίσιο σύνταγμα που το χε βάλει και μου φάνηκε αρκετά ψεύτικο στο χέρι, σα να το αφήσω κάτω και να γίνει θρύψαλα ένιωθα, άσε που πιστεύω θα ξεφτίσει γρήγορα το υλικό μακάρι να κάνω λάθος απλά με όλα αυτά που διάβαζα το νόμιζα πολύ πιο ουάου και απογοητεύτικα. Στην αφή πάντως ήταν άψογο σε σχέση με το galaxy 3 μου φάνηκε απίστευτα ευαίσθητο στό άγγιγμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

To Ace ειπαμε οτι εχει 320 στα καταστηματα λιανικης αλλα το Defy εκει εχει 380-400 οποτε δεν εχουν την ιδια τιμη. Επισης το Optimus ONE κάνει 270 οπότε το Ace δικαιολογειται να ειναι ακριβωτερο. Εσυ θελεις το Ace να πουλιεται ισα με το Wildfire! Νομιζω οτι εισαι λιγουλάκι απαιτητικος!:p

 

όχι βέβαια αλλά και το defy δε το λογίζω με τιμή cote αλλά με τιμή εκτός στα 310-340€ περίπου οπότε το ace δειχνει ακριβό. Θέλουν όλα ένα πενηντάρικο κάτω να στρώσουν... To optimus one έχει πέσει καιρό το βρίσκεις 230-250 στη χειρότερα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση? τι γνωμη εχετε αναμεσα στο νοκια c6-01 και samsung galaxy age ? πιετε μου γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση? τι γνωμη εχετε αναμεσα στο νοκια c6-01 και samsung galaxy age ? πιετε μου γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος?

αυτό πάει για διαξιφισμούς. Είναι ανάλογα τι ψάχνεις symbian η android; το καλό του c6 είναι ότι είναι απίστευτα μικρό αλλά με ένα διαφορετικό λογισμικό ενώ και η οθόνη του είναι αρκετά μικρή. Το ace είναι android, σα δυνατότητες πάνω κάτω ίδια είναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που σας σπαω τα νευρα αλλα δεν ειμαι και πολυ σχετικός. αλλά ακουσα οτι στο android δεν μπορεις να κατεβάσεις σπασμένες εφαρμογές και πρέπει να τις κατεβάζεις απο προγραμμα που κατεβαζει δικιες του εφαρμογές σαν το ovi της nokia.
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που σας σπαω τα νευρα αλλα δεν ειμαι και πολυ σχετικός. αλλά ακουσα οτι στο android δεν μπορεις να κατεβάσεις σπασμένες εφαρμογές και πρέπει να τις κατεβάζεις απο προγραμμα που κατεβαζει δικιες του εφαρμογές σαν το ovi της nokia.

 

ναι εχει το android market

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ? Επειδή η τιμή είναι πολύ κοντά στο Optimus one και στο Ace, ποιο από τα δύο προτείνετε ?

Απ όσα έχω διαβάσει μέσα στο foroum φαίνεται πάνω κάτω να έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά οπότε λίγο δυσκολεύομαι στην τελική επιλογή...

Μια βοήθεια plz !!:):);)

Ευχαριστώ

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ένας φίλος μου ενδιαφέρεται να αγοράσει νέα συσκευη του πρότεινα το galaxy ace και μου είπε πως διάβασε ότι η οθόνη του τετραγωνιζει τώρα τι ακριβώς ενοουσε δεν γνωρίζω πάντως αυτο που ξέρω είναι ότι η ανάλυση του είναι στα 480.

 

Η οθόνη προσωπικά μου φαίνεται μια χαρα του κινητού όπως και σε βίντεο που είδα, μόνο και αν κατάλαβε άλλη συσκευη.

 

Όσο για την οθόνη του iPhone επειδή το έχω δεν παρατήρησα τίποτα μια χαρα μου φαίνεται η οθόνη του, άρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και στο ace

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε, το ανεφερα και πιο πριν...παρ'ολη την εκτιμηση που εχω προς το πρωην κινητο μου ΟΝΕ, το ACE ειναι μιση κλαση παραπανω. Εχει μεγαλυτερη οθονη (παρα την ιδια αναλυση), εχει ταχυτερο επεξεργαστη (στα 800mhz αντι για 600), εχει οθονη καλυμμενη με ορυκτο γυαλι αντι για πλαστικο, εχει 5άρα καμερα με δυνατο φλας αντι για 3άρα χωρις φλας και εχει μια πιο χλυδατη κατασκευη και επιπλεον καπακια που αλλαζουν. Eπισης το Android του Ace ειναι "στολισμένο" με το Touchwiz της Samsung που ειναι ομορφο και κανει το κινητο πιο λειτουργικο οπως βγαινει απο το κουτι.

 

Και τα δυο ειναι πολυ καλά, αλλα αν δε σε πειραζουν τα λιγα παραπάνω χρηματα τοτε να πάρεις το Ace.

 

Ευχαριστώ πολύ

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? γνωριζει κανεις αμα μπορω να παρω κινητο απο το ιντερνετ και συγκεκριμενα απο online παραγελιες χρησιμοποιόντας αναβαθμηση που εχω στν vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σήμερα στο Plaisio και μου είπαν πως έχουν το Ace αλλά με μενού Vodafone Live !!!! :happy::happy::cry::cry:

Τι παίζετε τώρα ??

Τι είναι αυτό?? Μου είπαν πως αντί για το μενού το Acer το κλασικό έχει το μενού του Live της Vodafone. Λέτε να το πάρω και μετά να μπορέσω να βάλω το κλασικό μενού των άλλων Galaxy Acer ????:)

 

Η΄θα την πατήσω και θα φεσωθώ το Live

 

να ρωτησω κατι? γνωριζει κανεις αμα μπορω να παρω κινητο απο το ιντερνετ και συγκεκριμενα απο online παραγελιες χρησιμοποιόντας αναβαθμηση που εχω στν vodafone.

 

 

από τι είδα στο site της Vodafone δεν το έχουν φέρει ακόμη για on line αγορά.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

από τι είδα στο site της Vodafone δεν το έχουν φέρει ακόμη για on line αγορά.

 

Απ ότι άκουσα θα το φέρουν προσεχώς...

Ίδωμεν !!!:worry:

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

βλεπω διαφορα αποψεων αν υπαρχει ή δεν υπάρχει flash player. το εχει αγοράσει κανεις το κινητο και μπορει να μου πει οτι παιζει. μια τελευταια θελω να ρωτησω κατι αν πραγματικα αξιζει να δοσεις 323 ευρο για να το παρεις? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

To δικο μου, αγορασμενο την προηγουμενη βδομαδα απο το Πλαισιο, ΔΕΝ εχει μενου Vodafone.

 

@vasicristo: Πως αποδεικνυεις την υπαρξη Flash Player; Το τηλεφωνο δεν εχει.

 

Oριστε και ενα screenshot για το πως αποδιδει το κειμενο και τις εικονες η οθονη του browser.

 

Επειδη το πειρα το κινητο για την κοπελα μου να πω οτι παιζει ολα τα flash video αλλα τα ανοιγει σε δικο του player... αλλα δεν παιζει games, διαφημίσεις κλπ.

Samsung Galaxy Ace βίντεο παρουσίαση

 

Τηλεφώνησα σήμερα στο Plaisio και μου είπαν πως έχουν το Ace αλλά με μενού Vodafone Live !!!! :happy::happy::cry::cry:

Τι παίζετε τώρα ??

Τι είναι αυτό?? Μου είπαν πως αντί για το μενού το Acer το κλασικό έχει το μενού του Live της Vodafone. Λέτε να το πάρω και μετά να μπορέσω να βάλω το κλασικό μενού των άλλων Galaxy Acer ????:)

 

Η΄θα την πατήσω και θα φεσωθώ το Live

 

Σου ειπαν βλακεια και εγω απο πλαισιο το πειρα οταν θα το ανοιξεις θα σε ρωτησει αν θες να ειναι με vodafone μενου τοτε η δεν πατας τιποτα και ανοιγει μετα απο μερικα δευτερολεπτα κανονικα η πατας ακυρο και δεν εχεις vodafone μενου.;)

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μπερδεύεστε, τα youtube εννοείται οτι τα παίζει όλα με την αντίστοιχη εφαρμογή.

Εάν έχει flash είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο :)

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-review-573.php

 

Κάτω κάτω στα μειονεκτήματα το λέει οτι δεν υποστηρίζει flash.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Στο post#18 καποιος λεει οτι υπαρχουν browsers που υποστηριζουν flash player. Οποιος εχει την συσκευη ας δοκιμασει.
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το πειρα το κινητο για την κοπελα μου να πω οτι παιζει ολα τα flash video αλλα τα ανοιγει σε δικο του player... αλλα δεν παιζει games, διαφημίσεις κλπ.

Samsung Galaxy Ace βίντεο παρουσίαση

 

 

 

Σου ειπαν βλακεια και εγω απο πλαισιο το πειρα οταν θα το ανοιξεις θα σε ρωτησει αν θες να ειναι με vodafone μενου τοτε η δεν πατας τιποτα και ανοιγει μετα απο μερικα δευτερολεπτα κανονικα η πατας ακυρο και δεν εχεις vodafone μενου.;)

 

Δεν κατάλαβα, μόλις το ανοίξω για πρώτη φορά αν πατήσω άκυρο δεν θα έχω vodafone μενού ? :) και αν δεν πατήσω τίποτα θα μπει στο Vodafone μενού ? Σωστά ??

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Καλα, εγω τι γραφω 2 ποστς πιο πανω;;;;;;;;;;;;;;;;;;:blink:

 

Eχεις δικιο φιλε δεν το προσεξα. Παντως μεγαλο μειονεκτημα να μην παιζει flash περιεχομενο, αν και απ'ο,τι ειδα δεν ειναι πολλες οι συσκευες android που υποστηριζουν κατι τετοιο (μονο το legend και κατι αλλες κουμουτσες).

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διάβασα όλο το θέμα και έμεινα ικανοποιημένη από το ACE τόσο ώστε να το παραγγείλω. Το πρώτο μου κινητό με wifi ήταν το πρώτο iphone 2g και τώρα έχω μία επιδότηση 110 € και λέω να πάρω το ace... Δεν ξέρω και πολλές από τις ορολογίες που λέτε αλλά συνέχεια googlάρω και μαθαίνω :) Οπότε σκέφτομαι και το desire που είναι στα 75 ευρώ η διαφορά.(μεγαλούτσικη :/ ) Βέβαια όπως λέει και ο haki θα έχω ένα νέο μοντέλο με το ace;) Δεν ξέρω...Τι λέτε;;;
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...