Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Ξέρετε κάτι για τη διάρκεια της μπαταρίας αυτού του smartphone?

 

Ευχαριστώ!

 

Διαβασε λιγο τι εχουμε γραψει εως τωρα! Εχουμε πει οτι ειναι πολυ καλη, ισως η καλυτερη σε smartphone της κατηγοριας αυτης...

 

Kαλημερα στην παρεα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι (οσοι το εχουν ηδη παρει) απο το κινητο out of the box.Επειδη θελω να κανω δωρο το εν λογω κινητο με την αναβαθμιση στην γυναικα μου,με ενδιαφερει να μαθω αν θα πρεπει να σκαλισω οπως τον Γαλαξια να μειωσω τυχον lag κτλ.Δεν εχω και πολυ ορεξη να το κανω ειναι η αληθεια,αρκετο σκαλισμα εχω κανει,αφηστε που αν το πιασει στα χερια της η γυναικα μου σιγα μην το ξαναφησει.:lol::lol:

 

Νομιζω θα κανεις μια πολυ καλη επιλογη. Αλλωστε ολες οι γυναικες δινουν μεγαλυτερη σημασια στην εμφανιση, ειδικα εαν δεν ασχολουνται με rooting, flashing κλπ. :rolleyes:

Και το Ace ειναι πραγματικα πανεμορφο. Φυσικα δεν χρειαζεται να το πειραξεις εαν δεν θες, ειναι αριστο κι οπως ειναι. Κι εγω ακομα απειραχτο το εχω.

Δες και τη γνωμη μιας γυναικας για το Ace και θα καταλαβεις (στο τελος τελος): http://www.samfirmware.com/reviewgalaxyace.htm

Θα σε ευχαριστει για καιρο η γυναικα σου ;)

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβασε λιγο τι εχουμε γραψει εως τωρα! Εχουμε πει οτι ειναι πολυ καλη, ισως η καλυτερη σε smartphone της κατηγοριας αυτης...

 

Είχα διαβάσει λίγο τις προηγούμενες σελίδες αλλά ήθελα ένα σχόλιο παραπάνω σχετικά, γιατί την έχω πάθει με smartphone της κατηγορίας αυτής και με ελεϊνά μικρή σε διάρκεια μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα κανεις μια πολυ καλη επιλογη. Αλλωστε ολες οι γυναικες δινουν μεγαλυτερη σημασια στην εμφανιση, ειδικα εαν δεν ασχολουνται με rooting, flashing κλπ. :rolleyes:

Και το Ace ειναι πραγματικα πανεμορφο. Φυσικα δεν χρειαζεται να το πειραξεις εαν δεν θες, ειναι αριστο κι οπως ειναι. Κι εγω ακομα απειραχτο το εχω.

Δες και τη γνωμη μιας γυναικας για το Ace και θα καταλαβεις (στο τελος τελος): http://www.samfirmware.com/reviewgalaxyace.htm

Θα σε ευχαριστει για καιρο η γυναικα σου ;)

 

Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση σου.:)

Σιγουρα της αρεσει εμφανισιακα μιας και της εχω δειξει σαν κινητο γενικα,δεν της ειπα οτι θα της το παρω εκπληξη :p το θεμα ειναι να μην κολλαει σαν το lg που εχει τωρα και σιχτιριζει την ωρα και την στιγμη που το πηρε (απλο με bada os και touch my @$$ που πρεπει να το κοπανας για να παει εκει που θες),μην μου φερει το Ace στο κεφαλι αν ειναι τα ιδια $κ@τ@.:lol::lol:

Που δεν το νομιζω να ειναι τοσο χαλια οσο το lg απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα και παιζει με την δευτερη αναβαθμιση να το παρω και γω για δευτερο αδερφακι του S.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

το νέο HTC Wildfire S που έρχεται το έχετε δει? Έχουν διορθώσει βασικά προβλήματα και πλεόν έχει καλύτερη οθόνη, κάμερα, μπαταρία κ.τ.λ

Επειδή έρχεται και με σούπερ τιμή €280 τότε το Ace θα δικαιολογεί τα €50 έξτρα?

Το μόνο που φοβάμαι είναι η υποστήριξη by Ace Ηellas που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να εχετε LG με Bada! :blink:

χαχαχα εννοουσα το touchwiz lg οπως κι αν το λενε μωρε,δεν ειναι adroid ουτε wp οποτε το ειπα bada να τελειωνουμε.:lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Είμαι & εγώ στην αναμονή ενός Galaxy Ace θα είναι το πρώτο μου Android κντ..

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος ποιος είναι ο πιο εύκολος να μεταφέρω τις επαφές

μου που έχω από ένα S/E K750 ???

Οι περισσότερες επαφές είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο μαζί με διάφορες άλλες πληροφορίες.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Είμαι & εγώ στην αναμονή ενός Galaxy Ace θα είναι το πρώτο μου Android κντ..

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος ποιος είναι ο πιο εύκολος να μεταφέρω τις επαφές

μου που έχω από ένα S/E K750 ???

Οι περισσότερες επαφές είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο μαζί με διάφορες άλλες πληροφορίες.

 

Κι εγω οταν πηρα το Ace δεν ηξερα πως να μεταφερω σωστα τις επαφες απο το Ν85 μου.

Διαβαζα για πολλους τροπους με συγχρονισμους κλπ.

Τελικα ετσι για δοκιμη, επελεξα ολες τις επαφες και τις εστειλα με Βluetooth απο το Ν85 στο Ace και ξεμπερδεψα σε ενα λεπτο!!!! :lol:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα απο Galaxy 3 στο Galaxy Ace και το αρνητικό μέχρι στιγμής είναι πως ο ήχος όταν ακούω μουσική με ακουστικά είναι αισχρός!!!

http://www.myphone.gr/mp1/myphone7.gif

P900/P910i/V3i/K800i/iPhone 2G/C510/Galaxy 3/Galaxy Ace/Galaxy S2/Galaxy S3/LG G2/OpO/Galaxy Alpha/S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το νέο HTC Wildfire S που έρχεται το έχετε δει? Έχουν διορθώσει βασικά προβλήματα και πλεόν έχει καλύτερη οθόνη, κάμερα, μπαταρία κ.τ.λ

Επειδή έρχεται και με σούπερ τιμή €280 τότε το Ace θα δικαιολογεί τα €50 έξτρα?

Το μόνο που φοβάμαι είναι η υποστήριξη by Ace Ηellas που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...

Από που προέκυψε η τιμή των 280€?

Link to comment
Share on other sites

2o αρνητικό είναι οτι δεν έχει τον ενσωματωμένο video player όπως στο Galaxy S / Galaxy 3 και δεν παίζει avi.

http://www.myphone.gr/mp1/myphone7.gif

P900/P910i/V3i/K800i/iPhone 2G/C510/Galaxy 3/Galaxy Ace/Galaxy S2/Galaxy S3/LG G2/OpO/Galaxy Alpha/S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

2o αρνητικό είναι οτι δεν έχει τον ενσωματωμένο video player όπως στο Galaxy S / Galaxy 3 και δεν παίζει avi.

 

Αυτο ηταν γνωστο απο τα reviews. Αλλωστε βαζεις αλλον player που τα παιζει, δεν ειναι και τοσο προβλημα!

 

Οσο για το ηχο απο ακουστικα, δεν το εχω δοκιμασει. Ισως να φταινε τα ακουστικα, γιατι απο το μεγαφωνο ειναι καλος και δυνατος ο ηχος...

 

Και η τιμη του οσο παει και πεφτει κατω απο τις 300, να δουμε που θα φτασει... βεβαια οσοι το πηραμε ηδη απλα κοιταμε :lol:

 

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει root ?!?!?!? :worry:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

mVideoPlayer = εγγυηση

 

Αν δεν παίζει το σύστημα (όπως στο Galaxy S) δεν παίζει ούτε ο mvideoplayer, o oποίος κάνει χρήση των codec του συστήματος (και γι'αυτό είναι φοβερός στο Galaxy S). Δοκίμασε κάποιον πλήρη player, π.χ. ο Rockplayer, είναι ωραίος.

 

καλησπερα το ace εχει καμερα για βιντεοκλησης?

Koίτα στο πρώτο μήνυμα που έχει τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Για όνομα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω το ACE εδώ και πέντε μέρες και είμαι ενθουσιασμένος.Μόνο που δε μπόρεσα να ανακαλύψω ακόμα (ανάμεσα σε πολλά άλλα) το πώς ορίζεις ξεχωριστό ήχο κλήσης σε κάποια επαφή.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω το ACE εδώ και πέντε μέρες και είμαι ενθουσιασμένος.Μόνο που δε μπόρεσα να ανακαλύψω ακόμα (ανάμεσα σε πολλά άλλα) το πώς ορίζεις ξεχωριστό ήχο κλήσης σε κάποια επαφή.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Πηγαινεις στην επαφη που θες να βαλεις αλλο ηχο κλησης,πατα το κουμπι που μπαινεις στις ρυθμισεις και σου βγαζει επεξεργασια.Εκει επιλεγεις οτι θες.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ioanni ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!Μάλλον πρέπει να περάσω όλες τις επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου έτσι;Τις είχα στη sim κι από κει αν ανοίξεις επεξεργασία δεν υπάρχει δυνατότητα για τον ήχο.Δοκίμασα μία που ήταν αποθηκευμένη στο τηλέφωνο κι έγινε το θαύμα!Ευχαριστώ και πάλι!Δυο μέρες μ' αυτό παιδευόμουν!!!
Link to comment
Share on other sites

ioanni ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση!Μάλλον πρέπει να περάσω όλες τις επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου έτσι;

 

Ναι αν θες να τις επεξεργαζεσαι ετσι πρεπει να τις περασεις στο κινητο,μπορεις ομως να φτιαξεις double μονο τις επαφες που θες να βαλεις αλλο ηχο κλησης.;)

 

Παρακαλω οσο μπορουμε βοηθαμε ολοι.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου.. Αρκετά εντυπωσιακό και καλές εντυπώσεις..

Αληθεύει για την πρώτη φόρτιση στις 8 ωρες συνδεδεμένο??

nikolas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου.. Αρκετά εντυπωσιακό και καλές εντυπώσεις..

Αληθεύει για την πρώτη φόρτιση στις 8 ωρες συνδεδεμένο??

 

όχι. φόρτισε το μέχρι να δείξει 100% + 5 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα στα χέρια μου.. Αρκετά εντυπωσιακό και καλές εντυπώσεις..

Αληθεύει για την πρώτη φόρτιση στις 8 ωρες συνδεδεμένο??

 

Κι εμένα το ίδιο μου έιπαν στη VODAFONE. 7-8 ώρες την πρώτη φορά.Κι ως αδαής που είμαι το άφησα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ.σημερα πηρα το ace ρινε το πρωτο μου droid.ι κοπελα στιν wind μου ειπε οτι με το που το ανοιξω θα εινε σινδεδεμενο στο internet κ θα χρεωνομε.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν γνωστο απο τα reviews. Αλλωστε βαζεις αλλον player που τα παιζει, δεν ειναι και τοσο προβλημα!

 

Οσο για το ηχο απο ακουστικα, δεν το εχω δοκιμασει. Ισως να φταινε τα ακουστικα, γιατι απο το μεγαφωνο ειναι καλος και δυνατος ο ηχος...

 

Και η τιμη του οσο παει και πεφτει κατω απο τις 300, να δουμε που θα φτασει... βεβαια οσοι το πηραμε ηδη απλα κοιταμε :lol:

 

Εχει δοκιμασει κανεις να κανει root ?!?!?!? :worry:

Η αληθεια ειναι πως δεν διαβασα τα reviews. Υπεθεσα πως απλα ειναι καλυτερο απο το. Galaxy 3 οσο αφορα το hardware και στα υπολοιπα θα ειναι το ιδιο τουλαχιστον. Δοκιμασα πολλους player απο το market αλλα ολοι "κολλανε". γιατι κανουν sofrware decoding των video. Εχετε να προτεινεται καποιον συγκεκριμενο player;

 

Οσο αφορα τον ηχο οντως απο το ηχειο ακουγεται τελεια. Εγω μιλαω για.δοκιμη με το ιδιο handsfree που εδινε μεσα στο Galaxy 3 η Samsung.

http://www.myphone.gr/mp1/myphone7.gif

P900/P910i/V3i/K800i/iPhone 2G/C510/Galaxy 3/Galaxy Ace/Galaxy S2/Galaxy S3/LG G2/OpO/Galaxy Alpha/S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ.σημερα πηρα το ace ρινε το πρωτο μου droid.ι κοπελα στιν wind μου ειπε οτι με το που το ανοιξω θα εινε σινδεδεμενο στο internet κ θα χρεωνομε.τι μπορω να κανω?

 

Kατεβασε απο το market το apndroid.

Edited by gkatsogr

http://www.myphone.gr/mp1/myphone7.gif

P900/P910i/V3i/K800i/iPhone 2G/C510/Galaxy 3/Galaxy Ace/Galaxy S2/Galaxy S3/LG G2/OpO/Galaxy Alpha/S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολουσ.σημερα πηρα το ace ρινε το πρωτο μου droid.ι κοπελα στιν wind μου ειπε οτι με το που το ανοιξω θα εινε σινδεδεμενο στο internet κ θα χρεωνομε.τι μπορω να κανω?

 

Αν πατήσεις 2-3 δευτερόλεπτα το κουμπί απ το οποιο ανοίγει και κλίνει το κινητό θα σου βγάλει ένα μενού ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ.Η δεύτερη επιλογή (λειτουργία δικτύου) είναι αυτή που θα απενεργοποιήσει το internet και δε θα χρεώνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

ευτυχως που υπαρχουν κατι τετοια forum και μαθαινουμε και εμεις τπτ.Ρε παιδια -εχει ξαναγινει βεβαια λογος για το συγκεκριμενο θεμα αλλα σε εμενα το προβλημα φαινεται να μην εχει προηγουμενο- εχω 2 μερες το κινητο και καθε 6 ωρες ξεφορτιζει ,αν ειναι δυνατον ! λετε να παιζει προβλημα στην μπαταρια; α , και αν βρειτε κανενα site με θηκες καντε ενα post........

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...