Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά προγράμματα root και και ολα τα σχετικα ειναι ιδια με του galaxy s?

ευχαριστώ

 

Απο οτι διαβασα στο xda forum, το κινητο γινεται root με γνωστο προγραμματακι που γινονται και τα αλλα.

Σημερα το τσιμπησα κι εγω, ακομα δεν ειχα το χρονο να παιξω... συντομα ομως :D

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσο συντομα γιατι εχω αναβαθμηση 120 ευρο και θελω να το αγοράσω?

 

Επιδοτηση Vodafone μπορεις να χρησιμοποιησεις και στο Πλαισιο... ετσι το πηρα κι εγω!!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος το έχει πάρει, βγάζει καλές φωτογραφίες ? Αν μπορεί κανένας ας ανεβάσει καμία αν μπορεί...

 

Βρήκα τελίκα και αν όντως βγάζει έτσι έχει πολύ καλό φακό.

http://www.letsgomobile.org/en/review/0177/samsung-galaxy-ace-review/page3/

Edited by nick21
Link to comment
Share on other sites

Oντως η μπαταρια αρχιζει και στρωνει, η αισθηση της οθονης αφης ειναι πολυ καλη και το κινητο ειναι γρηγορο. Δεν ξερω για ποιο λογο καποιος θα εδινε κ αλλα λεφτα για ενα αντροιντ, ισως μονο για μεγαλυτερη οθονη. Επισης, ειναι κατα την αποψη μου, το πιο ομορφο αντροιντ που εχω δει.

 

Αχ παναγία μου βαλτός είσαι;;;:lol: Μου το αγόρασε ο φίλος μου από Αθήνα και με τα χιόνια έκατσε παραπάνω και θα το χω αύριο στα χέρια μου!!! Πεθαίνω σας λέω...:X

Αύριο επιτέλους θα σας πρήξω επίσημα με το κινητάκι μου :O

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος το έχει πάρει, βγάζει καλές φωτογραφίες ? Αν μπορεί κανένας ας ανεβάσει καμία αν μπορεί...

 

Βρήκα τελίκα και αν όντως βγάζει έτσι έχει πολύ καλό φακό.

http://www.letsgomobile.org/en/review/0177/samsung-galaxy-ace-review/page3/

 

Α καλά ...Αν όντως βγάζει έτσι είναι θεϊκό!!!!!!:rotfl:

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Oι φωτογραφιες ειναι πολυ καλες, αν και εχω βγαλει μονο βραδυνες και δεν εχω εξοικειωθει ακομα με τον ελλειψη ειδικου κουμπιου.. Σιγουρα για απλες πικς ειναι οτι πρεπει.

 

Επισης, καλο wifi, (πιανω δίκτυο γειτονα που το λαπτοπ εχει με το ζορι 2 γραμμες) και δυνατο ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πρωτες εντυπωσεις αριστες και για μενα!

Οτι θετικα εχουν πει αλλα παιδια ως τωρα με βρισκουν συμφωνο!

Παρα πολυ καλη αισθηση της αφης, πολυ γρηγορο και ανταποκρισιμο.

Η ποιοτητα του ειναι οντως πολυ καλη, το γυρω γυρω πλαστικο σε χρωμα νικελ ειναι παρα πολυ ωραιο και σε συνδυασμο με τη σαγρε πισω επιφανεια κανουν τη διαφορα.

Δεν υπηρχε φιλος/συναδελφος που να το ειδε και να μην εντυπωσιαστηκε! Μερικοι μαλιστα το εβαλαν και στο ματι :lol:

Και η μπαταρια βλεπω οτι κραταει καλα ακομη (1η φορτιση) και δε θα με απασχολει συχνα...

Εχω βαλει καναδυο εφαρμογες μεσα ετσι για δοκιμη κυριως, αφου σκοπευω να βαλω μια καρτα 16GB αντι της 2αρας.

Α και τα AngryBirds εχουν πολυ γελιο! :lol:

Επισης θα πρεπει να "πειραξω" λιγο το Froyo ωστε να εγκαθιστα ολες τις εφαρμογες στην καρτα, ενω πρεπει να το κανω και root. Ελπιζω να μην παει τιποτα στραβα...

 

Σε γενικες γραμμες να ξερετε το εξης: Εαν το κινητο καλυπτει τις απαιτησεις σας, ειστε ενημεροι για τα μειονεκτηματα του (π.χ. ληψη μετριου βιντεο) και δε σας πειραζει, και φυσικα σας αρεσει εμφανησιακα, τοτε χτυπηστε το χωρις δευτερη σκεψη γιατι πραγματικα αξιζει. Εγω ημουν τοσο σιγουρος που το πηρα χωρις να το εχω πιασει στα χερια μου πρωτα. Βεβαια ηξερα τι ηθελα ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

τελικα adobe flash player υποστηρίζει ρε παιδιά?

 

Ειπαμε ΟΧΙ, δεν υποστηριζει.

Μονο τα youtube videos παιζει με ξεχωριστη εφαρμογη!!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα στα χέρια μου!!! Πρώτη εντύπωση άριστη.Πολύ καλη εμφάνιση.Τώρα το φορτίζω και θέλω να ρωτήσω πόσο πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;;;;;;:help:
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα στα χέρια μου!!! Πρώτη εντύπωση άριστη.Πολύ καλη εμφάνιση.Τώρα το φορτίζω και θέλω να ρωτήσω πόσο πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;;;;;;:help:

 

μέχρι να γεμίσει και μετά με τον καιρό θα αρχίσει να στρώνει η μπαταρία, επίσης προσπάθησε να μην κάνεις κάτι όσο το φορτίζεις :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να γεμίσει και μετά με τον καιρό θα αρχίσει να στρώνει η μπαταρία, επίσης προσπάθησε να μην κάνεις κάτι όσο το φορτίζεις :)

 

Α ναι;;; Νόμιζα θέλει κανά 16 ωρο... (Μάλλον ζω στο 1821:lol::lol:) Άρα τώρα που γέμισε το βγάζω ε;;; Ωραία.:D

Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορει να ανεβασει καποιος απο εσας που το εχετε ενα βιντεακι παρουσιασης του ace και πως λειτουργει. μια τελευταια ερωτηση για το κινητο. η οθονη ειναι καλη με την επαφη του δακτυλου? και αν γινεται να κατεβαζεις free εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορει να ανεβασει καποιος απο εσας που το εχετε ενα βιντεακι παρουσιασης του ace και πως λειτουργει. μια τελευταια ερωτηση για το κινητο. η οθονη ειναι καλη με την επαφη του δακτυλου? και αν γινεται να κατεβαζεις free εφαρμογες?

 

Υπαρχουν παρα πολλα βίντεο στο youtube αν θες κανε μια αναζήτηση και θα βρεις πολυ πράγμα . Υπάρχουν παρα πολλα Free παιχνιδια και εφαρμογες στο adroidmarket αμέτρητα θα ελεγα,και αρκετα απο αυτα ειναι και πολυ αξιόλογα...

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην επομενη βδομαδα θα το εχω κι εγω !!

Επιτελους μετα απο 2 χρονια θα εχω καλο κινητο.. :Ρ

Edited by a_simple_man
Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγω το κινητό τρέχει αυτόματα η εφαρμογή του skype κ πρέπει να το κλεισω χειροκίνητα. Υπάρχει τρόπος να μην το ανοίγει αυτόματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλά σόρρυ φλας γιατί δεν παίζει;; feature του android δεν είναι;; Δεν γίνεται εγκατάστασης της εφαρμογής από το μαρκετ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι; Πήγσ στο Γερμανό να βρω θήκη για το Ace και ακουστικά. Μου είπε ότι δεν έχουν βγει τα αξεσουάρ από το συγκεκριμένο κινητό. Anyway, βρήκατε κάποια θήκη για το κινητό;; Δεν χώραγε σε καμία στο γερμανό. Τι ακουστικά παίρνει;; Οποιαδήποτε ταιριάζουν στην ειδική υποδοχή;
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

48 ωρες ανοιχτο, με μετριο πειραγμα, η μπαταρια στο 65% :!:

 

15% πλεον, χωρις να το κλεινω τα βραδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι; Πήγσ στο Γερμανό να βρω θήκη για το Ace και ακουστικά. Μου είπε ότι δεν έχουν βγει τα αξεσουάρ από το συγκεκριμένο κινητό. Anyway, βρήκατε κάποια θήκη για το κινητό;; Δεν χώραγε σε καμία στο γερμανό. Τι ακουστικά παίρνει;; Οποιαδήποτε ταιριάζουν στην ειδική υποδοχή;

 

Γεια χαρά,

Όσο αναφορά για θήκη σίγουρα θα βρεις μέσω e-bay...

Κυκλοφορούν απ' οτι είδα...

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...