Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρόκειται για ένα πολύ όμορφο κινητό, θυμίζει iphone, η τιμή του είαι αρκετά καλή αλλά οι επιδοτήσεις που δίνουν πλέον οι εταιρείες είναι χάλια.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

είναι η πρώτη μου μέρα στο φόρουμ και το πρώτο μου μήνυμα.

 

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω το ΝΟΚΙΑ 5800 μου μέ ένα Galaxy Ace, θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού 2-3 πράγματα:

 

1. Πως είναι η διάρκεια της μπαταρίας? (SOS)

2. Διάβασα ότι κάποιοι είχαν προβλήματα σχετικά με το ότι έκλεινε μόνο του το κινητό. Ισχύει αυτό?

3. Πως είναι οι επιδόσεις - ταχυτητα του σχετικά με εφαρμογή Ιnternet μέσω WiFi?

4. To GPS του λειτουργει αυτόνομα ή χρειάζεται σύνδεση στο Internet?

 

Επειδή τα 300 και κάτι που κοστίζει είναι ακριβώς στα χρήματα μου, θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικα αξίζει σαν αγορά, δεδομένου ότι μίλαω αρκετές ώρες λόγω δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

ξέρω για το τρεία αν και δεν το έχω το κινητό (το έχω παραγγείλει) έχει πολύ καλό wifi ταχύτηττα δηλαδή. ας πούμε εδώ θα δείς για το wifi του http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-Ace-vs-HTC-Desire
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

είναι η πρώτη μου μέρα στο φόρουμ και το πρώτο μου μήνυμα.

 

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω το ΝΟΚΙΑ 5800 μου μέ ένα Galaxy Ace, θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού 2-3 πράγματα:

 

1. Πως είναι η διάρκεια της μπαταρίας? (SOS)

2. Διάβασα ότι κάποιοι είχαν προβλήματα σχετικά με το ότι έκλεινε μόνο του το κινητό. Ισχύει αυτό?

3. Πως είναι οι επιδόσεις - ταχυτητα του σχετικά με εφαρμογή Ιnternet μέσω WiFi?

4. To GPS του λειτουργει αυτόνομα ή χρειάζεται σύνδεση στο Internet?

 

Επειδή τα 300 και κάτι που κοστίζει είναι ακριβώς στα χρήματα μου, θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικα αξίζει σαν αγορά, δεδομένου ότι μίλαω αρκετές ώρες λόγω δουλειάς.

 

Παρτο χωρις δευτερη σκεψη, η μπαταρια σε 2g δικτυα ειναι παρα πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

είναι η πρώτη μου μέρα στο φόρουμ και το πρώτο μου μήνυμα.

 

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω το ΝΟΚΙΑ 5800 μου μέ ένα Galaxy Ace, θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού 2-3 πράγματα:

 

1. Πως είναι η διάρκεια της μπαταρίας? (SOS)

2. Διάβασα ότι κάποιοι είχαν προβλήματα σχετικά με το ότι έκλεινε μόνο του το κινητό. Ισχύει αυτό?

3. Πως είναι οι επιδόσεις - ταχυτητα του σχετικά με εφαρμογή Ιnternet μέσω WiFi?

4. To GPS του λειτουργει αυτόνομα ή χρειάζεται σύνδεση στο Internet?

 

Επειδή τα 300 και κάτι που κοστίζει είναι ακριβώς στα χρήματα μου, θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικα αξίζει σαν αγορά, δεδομένου ότι μίλαω αρκετές ώρες λόγω δουλειάς.

 

1.πολυ καλη!

2.το δικο μου(της κοπελας μου) δεν εχει προβλημα.

3.παρα πολυ καλο...

4.λειτουργει αυτόνομα αλλα πρεπει να βαλεις καποια εφαρμογη π.χ. garmin,navigon,ndrive κλπ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι φοτογραφιες το βραδι με το φλας πος βγαινουν ειναι καλες σε πολυ σκοτινες συνθηκες πχ κλαμπ γινετε να ανεβασει καπιος μια βραδινη φοτο να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

είναι η πρώτη μου μέρα στο φόρουμ και το πρώτο μου μήνυμα.

 

Επειδή σκέφτομαι να αλλάξω το ΝΟΚΙΑ 5800 μου μέ ένα Galaxy Ace, θέλω να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού 2-3 πράγματα:

 

1. Πως είναι η διάρκεια της μπαταρίας? (SOS)

2. Διάβασα ότι κάποιοι είχαν προβλήματα σχετικά με το ότι έκλεινε μόνο του το κινητό. Ισχύει αυτό?

3. Πως είναι οι επιδόσεις - ταχυτητα του σχετικά με εφαρμογή Ιnternet μέσω WiFi?

4. To GPS του λειτουργει αυτόνομα ή χρειάζεται σύνδεση στο Internet?

 

Επειδή τα 300 και κάτι που κοστίζει είναι ακριβώς στα χρήματα μου, θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικα αξίζει σαν αγορά, δεδομένου ότι μίλαω αρκετές ώρες λόγω δουλειάς.

 

1. αν το χρησιμοποιήσεις σαν smartphone (λίγο wifi, λίγο calendar, να πάρεις κανά mail και να στείλεις καμμία απάντηση, και να δουλέψεις και το gps), τότε χρειάζεσαι να έχεις φορτιστή μαζί σου, όπου και αν βρίσκεσαι. Επίσης το καλώδιο usb είναι πάρα πολύ μικρό, οπότε και usb φορτιστή να έχεις στο αυτοκίνητο, θα χρειαστείς και επέκταση καλωδίου.

2. δεν έχει συμβεί σε εμένα.

3. οι επιδόσεις του είναι πάρα πολύ καλές

4. όπως είπε και κάποιος φίλος πιο πάνω, λειτουργεί αυτόνομα αλλά, θα χρειαστείς όμως κάποια εφαρμογή τύπου Ndrive, Navigon, κλπ

 

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό, το μόνο μείον για μένα είναι η μπαταρία. Δεν είναι δυνατό να έχεις ένα smartphone και να μετράς την διάρκεια ζωής της μπαταρίας με την αναμονή κλήσης ή άντε το πολύ πολύ με την ομιλία. Σε αυτή την περίπτωση πας και αγοράζεις ένα τηλέφωνο των 19€ και έχεις όση αναμονή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

ποπο ρε παιδιά είναι πολύ σπαστικό να περιμένω, έχω παραγγείλει το κινητό από πέμπτη και θα έρθει τρίτη με τετάρτη, και οι μέρες περνάν σαν διήμερα...
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

ποπο ρε παιδιά είναι πολύ σπαστικό να περιμένω, έχω παραγγείλει το κινητό από πέμπτη και θα έρθει τρίτη με τετάρτη, και οι μέρες περνάν σαν διήμερα...

 

Εγω το περιμενω κανα μηνα τωρα... Κ θα το εχω την αλλη τεταρτη\πεμπτη σιγουρα αυτη τη φορα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι φοτογραφιες το βραδι με το φλας πος βγαινουν ειναι καλες σε πολυ σκοτινες συνθηκες πχ κλαμπ γινετε να ανεβασει καπιος μια βραδινη φοτο να δουμε

 

http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=100001161309514&pid=399269&id=100001161309514

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=100001161309514&pid=399269&id=100001161309514

 

γιατί δεν φαίνεται ;

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι φοτογραφιες το βραδι με το φλας πος βγαινουν ειναι καλες σε πολυ σκοτινες συνθηκες πχ κλαμπ γινετε να ανεβασει καπιος μια βραδινη φοτο να δουμε

 

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200642_174329229282453_100001161309514_399275_4271164_n.jpg

 

Σε club.

 

Tην φωτογρ την τραβηξε ενας φιλος μου που δεν ειχε εμπειρια απο κινητο χωρις dedicated καμερα button, εξου και το "κουνημα".

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=100001161309514&pid=399269&id=100001161309514

 

νομίζω επειδή έβαλες από προσωποβιβλίο και δεν σε έχουμε φίλο, θα έχεις και κλειστές τις φωτογραφίες και δεν φαίνεται

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

οο μια χαρα βγαινουν σας ευχαριστω πολυ παιδια!!παω αυριο κιολας να το παρω απο Multirama 295 ευρο το εχουν!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μπορειτε να μου πειτε αν μπορεις να περασεις .avi αρχεια για να ψευτοβλεπεις καμια ταινια?
:D
Link to comment
Share on other sites

οο μια χαρα βγαινουν σας ευχαριστω πολυ παιδια!!παω αυριο κιολας να το παρω απο Multirama 295 ευρο το εχουν!!!

 

Μπορεις οταν το παρεις να μας πεις τι εχει μεσα το πακετο? και μια τελευταια ερωτηση γνωριζει αμα μπορεις να χρισιμοποιησεις επιδοτηση απο το multirama (εχω επιδοτηση απο την vodafone):):).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μπορειτε να μου πειτε αν μπορεις να περασεις .avi αρχεια για να ψευτοβλεπεις καμια ταινια?

 

για avi δεν ξέρω αλλά από ότι θυμάμαι πως έχω δει έχουν βάλει να παίξει το avatar(το πιο πιθανόν mp4) και έπαιζε μια χαρά

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα γι αλλη μια φορα...δυστυχως δεν θελω να απογοητευσω καποιους με αυτα που θα πω,ισως να προφυλαξω και ευελπιστω καποιος η καποιοι που γνωριζουν να με βοηθησουν πριν τρελαθω...το πηρα το κινητο πριν 20 μερες και,πανεμορφο πολυ χαρουμενος κτλ...τελειως ξαφνικα οπως εχω πει και σε προηγουμενα ποστ το κινητο αρχισε να κλεινει μονο του...δυστυχως μια φορα τη μερα το κανει χωρις να το πειραζω καν..κατεβασα εφαρμογες τι boost memory,τι antivirus κορυφαια,ολα...το κινητο δειχνει καθαρο αλλα ξενερωνα... επειτα απο αυτα διακρινεται τις 5 τελευταιες μερες το εξης...με το wi fi ανοιχτο να δουλευει σε συνδεση κανονικοτατα οταν το κλεινω και το ανοιγω μετα απο 5 ωρες ας πουμε δεν ανταποκρινεται...λεει wi fi error....μονη λυση η επανεκινηση του κινητου... αυτο ειναι πολυ εκνευριστικο καθως με την επανεκινηση μου φευγει το φοντο οθονης και πρεπει να καθομαι ξανα και ξανα να το φτιαχνω...επαναλαμβανω ολα αυτα χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη το κινητο...κατεβασα wifi fixers που δεν εκαναν τιποτα... ειμαι πολυ απελπισμενος και παρακαλαω οποιον εχει την λυση να με βοηθησει...μονο μην μου πειτε για εγγυησεις κτλ...κινητο 320 ευρω και στο 20 ημερο για επισκευη απλα με εξοργιζει...αν λυθουν τα παραπανω σιγουρα ειναι ενα καλο κινητο...δε θελω να πικρανω τα παιδια που το παραγγειλαν και εμενα ο κολλητος μου το ειδε και το παρηγγειλε αλλα μετα απο αυτο σκεφτεται να το ακυρωσει...σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει κατι,μια λυση..συγνωμη για το μεγαλο ποστ ....
Link to comment
Share on other sites

...μονο μην μου πειτε για εγγυησεις κτλ...κινητο 320 ευρω και στο 20 ημερο για επισκευη απλα με εξοργιζει....αν λυθουν τα παραπανω σιγουρα ειναι ενα καλο κινητο...

 

Mία είναι η λύση στο προβλημά σου και αυτή είναι η επισκευή/αλλαγή πλακέτας η ολική αντικατάσταση κινητού.Τηλεακρόαση προβλημάτων και επισκευή κινητού πολυ απλά ΔΕΝ γινεταί από εδω μέσα.Εφόσον λες και εσύ ο ίδιος ότι εχεις κάνεις τα πάντα και το προβλημά επιμένει τότε απομένει να το πας στο σέρβις και τέλος.;)

 

Αυτή την στιγμή να σου εξηγήσω κάτι απλό,είναι σαν να έχεις πρόβλημα στην μίζα του καινούργιου αυτοκινήτου σου και συ απλά τι κάνεις?Το σπρώχνεις να πάρει μπροστά κάθε φορά που θές να πάς κάπου αλλά αρνείσαι πεισματικά να το πάς για επισκευή απλά επειδή είναι καινούργιο και δεν θές να μπεί χέρι πάνω του.Θα το έκανες?Και όμως αυτό κάνεις.:wacko:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ωπα μισο λεπτο...εχουν βγει 1.000.0000 εφαρμογες για android δεν υπαρχει λυση για το wifi????και οπως εχεις διαβασει πιο πανω και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα..δηλ σε καινουριο κινητο να αλλαξω πλακετα γιατι αντικατασταση δεν παιζει νομιζω...αν ναι εγω ειμαι σιγουρος οτι αν οντως ειναι προβλημα μονιμο τοτε ειναι γενικο και οχι μοναδικο σε εμενα και προτιμω να το καψω παρα να περιμενω να το "φτιαξουν" γιατι το προβλημα απλα θα επανελθει...ισως ακουγεται καπως αυτο αλλα ας μην ειχαν το κινητο 320 ευρω ας το χαν 150 ευρω εκει τουλαχιστον θα ελεγα οκ τοσα εδωσα τοσα πηρα...τελος παντων δικιο εχεις αλλα οσο μου αρεσει τοσο με εχει εκνευρισει ...δηλ μια εφαρμογη που να κανει reset μονο το wifi δεν υπαρχει? οχι on-off αλλα reset..τεσπα το ψαχνω παντως μπας κ βρω κατι.
Link to comment
Share on other sites

ωπα μισο λεπτο...εχουν βγει 1.000.0000 εφαρμογες για android δεν υπαρχει λυση για το wifi????και οπως εχεις διαβασει πιο πανω και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα..δηλ σε καινουριο κινητο να αλλαξω πλακετα γιατι αντικατασταση δεν παιζει νομιζω...αν ναι εγω ειμαι σιγουρος οτι αν οντως ειναι προβλημα μονιμο τοτε ειναι γενικο και οχι μοναδικο σε εμενα και προτιμω να το καψω παρα να περιμενω να το "φτιαξουν" γιατι το προβλημα απλα θα επανελθει...ισως ακουγεται καπως αυτο αλλα ας μην ειχαν το κινητο 320 ευρω ας το χαν 150 ευρω εκει τουλαχιστον θα ελεγα οκ τοσα εδωσα τοσα πηρα...τελος παντων δικιο εχεις αλλα οσο μου αρεσει τοσο με εχει εκνευρισει ...δηλ μια εφαρμογη που να κανει reset μονο το wifi δεν υπαρχει? οχι on-off αλλα reset..τεσπα το ψαχνω παντως μπας κ βρω κατι.

 

Εγώ αναφέρθηκα μόνο στο σημείο το οποίο λές ότι κλείνει το κινητό.Οπότε εκεί έχει σίγουρα hardware πρόβλημα,για το wifi όταν κλείνεις το κινητό κάνεις reset τα πάντα.Αν πάλι θες να δείς αν φταίει κάποια εφαρμογή που έβαλες,κάνε ένα hard reset να σβήσουν όλα (αφού κάνεις ένα backup ότι χρειάζεσαι ) και πέρνα μία μία τις εφαρμογές που είχες ξανά απο την αρχή μήπως κάποια σου δημιουργεί το πρόβλημα γενικά στο κινητό.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι το κινητο μπορει να κλεινει μονο του οταν δεν "σηκωνει" ας πουμε κατι ,μια εφαρμογη..οτι κανει hard reset μονο του...εσβησα τις τελευταιες εφαρμογες και τωρα κλεινει οταν δεν ανοιγει με την πρωτη το wifi και το προσπαθω 5-6 φορες..παντως στο market της android λεει οτι παρα πολλα κινητα εχουν παρουσιασει αυτο το προβλημα και τρανταχτα μοντελα συγκεκριμενα στην εφαρμογη FXR WIFI FIX AND RESCUE για οσους θελουν να την εχουν και να την δουν...δυστυχως δεν το 'γιατρεψε' το κινητο...επισης παλι για το ιδιο προβλημα αναφερεται κατι περι αδρανειας του wifi οτι κομπλαρει το κινητο οταν το κλεινεις... στις ρυθμισεις wifi--->menu---->για προχωρημενους λεει-------> πολιτικη αδρανειας wifi ..... τι θελει να πει ο ποιητης εκει ???? μπορει να ειναι ασχετο αλλα να ξερω τουλαχιστον εγω και οι αλλοι...μηπως ξερεις??? (σε εχω πρηξει)! :)

 

*ok το βρηκα

 

Πολιτική κατάστασης αδράνειας Wi-Fi™

 

Προσθέτοντας μια πολιτική κατάστασης αδράνειας Wi-Fi™, μπορείτε να απενεργοποιήσετε τη λειτουργία Wi-Fi™ του τηλεφώνου σας όταν απενεργοποιείται η οθόνη. Αυτό θα μεγιστοποιήσει την απόδοση της μπαταρίας του τηλεφώνου σας. Μπορείτε επίσης να ρυθμίσετε το τηλέφωνο να μην απενεργοποιεί ποτέ τη λειτουργία Wi-Fi™ ή να μην την απενεργοποιεί ποτέ κατά τη φόρτιση του τηλεφώνου.

 

 

 

Εάν δεν είστε συνδεδεμένοι σε ένα δίκτυο Wi-Fi™, το τηλέφωνο θα χρησιμοποιεί σύνδεση δεδομένων 2G/3G για να αποκτήσει πρόσβαση στο Internet (εφόσον έχετε ορίσει τις παραμέτρους και ενεργοποιήσει μια σύνδεση δεδομένων στο τηλέφωνό σας).

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το "τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε προηγούμενο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

εγώ το περιμένω αύριο, και έχω να πω κάτι για όσους απογοητεύτηκαν, τίποτα δεν είναι τέλειο και σίγουρα λάθη γίνονται, το θέμα είναι πως σε αυτόν που θα του τύχει κάτι τέτοιο είναι "'άτυχος"" :) σίγουρα και εγώ αν παρουσιάσει κάτι θα τρελαθώ αλλά έτσι είναι .
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...