Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εγινα και εγω root ειναι πραγματικα πανευκολο δεν ειχα ιδεα απο anrdoid εχω το ace edw kai 5 μερες και το εκανα σημερα το απογευμα root!!λοιπον κατεβαζουμε το SuperOneClickv1.7 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

πρωτα ομως θα πρεπει να εχουμε κατεβασει Samsung Kies απο το σιτε της Samsung και να εχουμε σινδεσει το κιν μας στο pc ωστε να εχουν εγκατασταθει οι drivers!αφου το κανουμε αυτο ανοιγουμε το SuperOneClick εχοντας σινδεδεμενο το κιν μας στο πισι και εχοντας αφερεσει τιν καρτα sd!!και παταμε το κουμπι root αυτο ιταν στο κιν μας θα εχει εγκατασταθει μια εφαρμογη που θα λεει superuser και αυτο σημενει οτι εχουμε ολα τα δικεοματα πλεον!!δειτε και αυτο το βιντεο εμενα με βοηθισε πολυ!!

:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγινα και εγω root ειναι πραγματικα πανευκολο δεν ειχα ιδεα απο anrdoid εχω το ace edw kai 5 μερες και το εκανα σημερα το απογευμα root!!λοιπον κατεβαζουμε το SuperOneClickv1.7 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

παιδια σορρυ για τις χαζες ερωτησεις αλλα σε τι σε βοηθαει το root γιατι αμα δεν ξερω να το κανω και χαλασω καινουριο κηνιτο ειναι κριμα? θα με διευκολυνει σε κατι παραπανω στο κηνιτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας κανω μαι ερωτηση οσοι το εχετε παρει και αν το εχετε παρει κανεις απο την vodafone μπορειτε να μου πειτε τι περιεχει η συσκευασια? ευχαριστω!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειγον!Πηρα δωρο το κινητο για την γυναικα μου αλλα θα μου το φερει στο κεφαλι χωρις θηκη δερματινη flip up σαν του δικου μου Galaxy S :p (δεν μπορω να βαλω φωτος λογω περιορισμων στο γραφειο.).Πηγα σε plaisio,multirama και μαγαζακια εδω γυρω στο Περιστερι και Αιγαλεω με αξεσουαρ κινητων και ακομα δεν εχουν φερει.:( (το παραλογο της υποθεσης?εχουν ηδη φερει δερματινες θηκες για το SGS 2 πριν την επισημη παρουσιαση του:wacko: )

 

Ξερετε Ελληνικα μαγαζια που την εχουν σιγουρα να πεταχτω μετα την δουλεια να παρω?Η ακομα καλυτερα αν εχει καποιος καποια θηκη δερματινη και θελει να την χαρισει-δωσει σε καλη τιμη σε εναν απελπισμενο αγοραστη.:p:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει ακριβως το ιδιο μεγεθος με το iPhone 4 οπότε οι επιλογες σου εχουν διευρυνθει προς το απειρο! :up:

 

Πηγα στο πλαισιο και ειδα καποιες belkin αλλα οχι ρε παιδια και 30 ευρω για θηκη και ειδικα απο iphone.:p Βασικα δεν πρεπει να κανουν γιατι εχουν ενα κυκλακι μονο για το κεντρικο κουμπι,ειπα της κοπελιας να βγαλει την θηκη να την δω αλλα επεμενε οτι δεν κανει.:mad:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο πλαισιο και ειδα καποιες belkin αλλα οχι ρε παιδια και 30 ευρω για θηκη και ειδικα απο iphone.:p Βασικα δεν πρεπει να κανουν γιατι εχουν ενα κυκλακι μονο για το κεντρικο κουμπι,ειπα της κοπελιας να βγαλει την θηκη να την δω αλλα επεμενε οτι δεν κανει.:mad:

 

Και δεν της έδωσες δυο σφαλιάρες να ξυπνήσει?:lol:

πλακα κανω αν και θα ηταν μια λυση....:lol:

 

Αλλα σε καθε περίπτωση ειναι πολλα τα 30ευρο καλα εκανε και δεν σε αφησε να την παρεις καλο σου εκανε:lol: εγω την γνησια την πειρα 13ευρο δερμάτινη απο πλαισιο...

 

Αν ειναι μόνιμα πανω στο κινητο η θηκη τοτε παλι κανουν καποιες αλλα θα θελει λιγη προσπάθεια παραπάνω για να πατήσεις το κεντρικό κουμπι. Αν πάρεις ομως αυτες που μπαίνουν και βγαίνουν της οποίες και προτιμώ του κανουν ολες κανονικότατα...

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγινα και εγω root ειναι πραγματικα πανευκολο δεν ειχα ιδεα απο anrdoid εχω το ace edw kai 5 μερες και το εκανα σημερα το απογευμα root!!λοιπον κατεβαζουμε το SuperOneClickv1.7 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

πρωτα ομως θα πρεπει να εχουμε κατεβασει Samsung Kies απο το σιτε της Samsung και να εχουμε σινδεσει το κιν μας στο pc ωστε να εχουν εγκατασταθει οι drivers!αφου το κανουμε αυτο ανοιγουμε το SuperOneClick εχοντας σινδεδεμενο το κιν μας στο πισι και εχοντας αφερεσει τιν καρτα sd!!και παταμε το κουμπι root αυτο ιταν στο κιν μας θα εχει εγκατασταθει μια εφαρμογη που θα λεει superuser και αυτο σημενει οτι εχουμε ολα τα δικεοματα πλεον!!δειτε και αυτο το βιντεο εμενα με βοηθισε πολυ!!

:D:D

 

φίλε μου το έκανα και ολα μια χαρα ευχαριστώ πολυ τώρα τι μπορουμε να κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη θηκη πηρα απο πλαισιο 12 ευρω,μαρκας PURO..πολυ καλη,να την δειτε... παντως επειδη με ενδιαφερει και μετα το root μηπως γνωριζει καποιος αν το κανουμε γινεται πχ το κινητο πιο γρηγορο?απο τι επωφελουμαστε?γνωριζω απο οσο εχω διαβασει οτι γινεσαι διαχειριστης αλλα τι ακριβως μας βοηθαει αυτο?συγνωμη για το off..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

απιστευτη θηκη πηρα απο πλαισιο 12 ευρω,μαρκας PURO..πολυ καλη,να την δειτε... παντως επειδη με ενδιαφερει και μετα το root μηπως γνωριζει καποιος αν το κανουμε γινεται πχ το κινητο πιο γρηγορο?απο τι επωφελουμαστε?γνωριζω απο οσο εχω διαβασει οτι γινεσαι διαχειριστης αλλα τι ακριβως μας βοηθαει αυτο?συγνωμη για το off..:rolleyes:

 

Διάβασε εδώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις το link για δω ποιό ακριβώς είναι γιατί έχει αρκετά με 12,99

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by takisft
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι,ανεβασαν και λιγο την τιμη απο οτι βλεπω..τα χει βγαλει να λεφτα της ομως σιγουρα..

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/PURO-Case-Slim-Leather-Galaxy-S-Black-GLXS-PCSLIMBK.htm

 

Διάβασε εδώ.

 

:) αψογος αν και κολλαω λιγο να κανω root..:O

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το έκανα και ολα μια χαρα ευχαριστώ πολυ τώρα τι μπορουμε να κάνουμε?

 

δεν κανει τιποτα;) τωρα μπορεισ να κατεβασεισ διαφορες εφραρμογες οι οπιεσ επρεπε να εισαι root για να μπορουν να εγκατασταθουν και ετσι αρχιζει το παιχνιδι!!!:D:p

εγω εβαλα το market access και τωρα μπορω να βλεπω στο market τις εφαρμογεσ που χριαζονται πληρομη για να τις κατεβασεισ!!

 

παιδια οπιος αλλοσ ξερει ωρεες εφαρμογες για root ας προτινει καμια!!

Edited by neon_
Link to comment
Share on other sites

:) αψογος αν και κολλαω λιγο να κανω root..:O

 

Αν διαβάσεις πάλι, θα δεις ότι δεν υπάρχει λόγος κολλήματος... βασικά με το superoneclick γίνεται εύκολα στο Ace.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια ροτισω κατι τι ειναι το recovery mode ενεργοπιειτε οταν εχοθμε κλιστο το κιν και πατισοθμε το κεντρικο κομπι το volume down και το κουμπι ενεργοπιισεισ απερνεργοπισεισ??
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει τιποτα;) τωρα μπορεισ να κατεβασεισ διαφορες εφραρμογες οι οπιεσ επρεπε να εισαι root για να μπορουν να εγκατασταθουν και ετσι αρχιζει το παιχνιδι!!!:D:p

εγω εβαλα το market access και τωρα μπορω να βλεπω στο market τις εφαρμογεσ που χριαζονται πληρομη για να τις κατεβασεισ!!

 

παιδια οπιος αλλοσ ξερει ωρεες εφαρμογες για root ας προτινει καμια!!

 

εννοείς το appbrain?

πι τε και αλες εφαρμογές :D

και βαλτε ρε παιδια ενα avatar με το τηλέφωνο μας

Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά σελίδα στο φόρουμ που να αναφέρει τις πιο δημοφιλείς/χρηστικές εφαρμογές για android για καθημερινή χρήση? Όχι εξεζητημένα πράγματα.

Είναι τόσες πολλές στο μάρκετ που θες μήνες για να τις φέρεις βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Motorola Defy ποιο θεωρείτε καλύτερο?

Ψάχνεται ένας φίλος να το πάρει απο γερμανο. το Ace έπεσε στα 282 :( και το Defy στα 349 από ότι είδα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς σας την συσκευή από το ίντερνετ?

Την ψάχνω σε όσο καλύτερη τιμή γίνεται.

Ενδιαφέρεται η κοπέλα μου, και δεν θέλει να δώσει μια περιουσία.

 

Φαντάζομαι ότι είναι ιδανική συσκευή για γυναίκες που θέλουν ίντερνετ, mails, facebook, twitter και φωτογραφίες.

Και φυσικά γνώμη μου είναι, ότι υπερέχει το android. Ειδικά σε αυτήν την κατηγορία τιμής.

Link to comment
Share on other sites

εμένα τελικά δεν με βόλεψε το τηλέφωνο για τη χρήση που του κάνω, οπότε θα επιστρέψω στο iphone....

 

αν τυχόν κανείς ενδιαφέρεται το έχω βάλει για πώληση δείτε στις αγγελίες ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα. Να ρωτήσω κάτι κάποιον που το έχει. Υπάρχει στο μενού επιλογή που να κλέινει τη λήψη δεδομένων? Γιατί στο Galaxy δεν υπάρχει...
Link to comment
Share on other sites

εμένα τελικά δεν με βόλεψε το τηλέφωνο για τη χρήση που του κάνω, οπότε θα επιστρέψω στο iphone....

 

αν τυχόν κανείς ενδιαφέρεται το έχω βάλει για πώληση δείτε στις αγγελίες ;)

 

 

Για τι είδους χρήση μιλάς? και γιατί δε σε βόλεψε?

Link to comment
Share on other sites

Για τι είδους χρήση μιλάς? και γιατί δε σε βόλεψε?

 

To βασικό πρόβλημα είναι ότι κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές που χρησιμοποιούσα καθημερινά με το iphone, είτε δεν υπάρχουν για android είτε είναι κλειδωμένες μόνο για την αμερικανική αγορά...και γενικά δεν με βόλεψε ιδιαίτερα το android σε κάποια πράγματα...

 

Δεύτερον, όπως έχει ήδη αναφερθεί το τηλέφωνο δεν έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου από ακουστικά (ενώ έχει πολύ καλό ηχείο) και δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ για μουσική.

 

Τέλος, με συνεχώς ανοιχτό το wi-fi και το 3G η διάρκεια της μπαταρίας είναι πολύ μικρότερη από ότι έχω συνηθίσει

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα. Να ρωτήσω κάτι κάποιον που το έχει. Υπάρχει στο μενού επιλογή που να κλέινει τη λήψη δεδομένων? Γιατί στο Galaxy δεν υπάρχει...

 

Υπάρχει ναι από το κουμπί που ενεργοποιεί τη συσκευή. Με παρατεταμένο πάτημα εμφανίζει μενού που σου επιτρέπει τη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της λήψης δεδομένων. ;)

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

εμένα τελικά δεν με βόλεψε το τηλέφωνο για τη χρήση που του κάνω, οπότε θα επιστρέψω στο iphone....

 

αν τυχόν κανείς ενδιαφέρεται το έχω βάλει για πώληση δείτε στις αγγελίες ;)

ποσο το δινεις μια ερωτηση κανω για να το σκεφτω. θελω να το παρω και περιμενω να μου πουν ποση επιδοτηση εχω στην vodafone που εχει 289. μου ειχαν πει πριν απο κανενα μηνα οτι κανανε αναβαθμηση στο συστημα και δεν ξεραν ακριβος. περιπου 100 ευρο, μπορει και κατι παραπανω. αρα θα ειναι περιπου 189 και πιο κατω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, υπαρχει πληρης οδηγος για firmware upgrade εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034145

 

Για το τελευταιο firmware αυτη τη στιγμη (S5830XXKC1) καποιος γραφει οτι του λυνει και το προβλημα με το wifi disconnect, κατι που το ειχαν συναντησει κι αλλοι εδω, οπως κι εγω.

Δεν εχω κανω ακομη firmware upgrade για να πω εντυπωσεις...

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...