Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παρατηρησα οι ρυθμισεις των εφαρμογων οι των παιχνιδιων αποθηκευονται στην καρτα μνημης ασχετα εαν εχουν εγκατασταθει στην sd γιαυτο σιγα σιγα γεμιζει η καρτα μνημης.Εγω απογοητευτικα με την μπαταρια το γεμιζω 2 φορες την ημερα καπου διαβασα οτι ειναι ελλαττωμα του froyo τρωει πολυ μπαταρια

 

 

Στο android Froyo 2.2 οι εφαρμογες εγκαθιστανται κατευθειαν στην SD καρτα.

Δεν χρειαζετε καποια εφαρμογη εξτρα.Εγω το εκανα μεσα σε δυο μερες που το πηρα root και κατα καποιο τροπο κανω οτι θελω.Η μπαταρια μου οσο και αν σου φανει παραξενο μετα απο 8 μερες που το εχω αγορασει κραταει γυρω στις 3 μερες αλλα το τηλεφωνο το εχω ξεσκισει πραγματικα και συνεχιζω να το κανω!!!

Τι εκανα ομως? Τις 4 πρωτες φορτισεις εκανα πληρη αποφορτιση πρωτα(εσβηνε σχεδον το κινητο) και στην συνεχεια φορτιση κλειστο για 8 ωρες!!

Ετσι κανω σε ολα τα καινουρια κινητα που περνω και αποτι φαινεται πιανει!

Παντως για πιο καλα παραγγειλα απο ebay μπαταρια 1500 m

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Έχει η αδερφή μου το κινητό αυτό και παρατήρησε το εξής πρόβλημα! Συνδέεται πχ σε ενα δικτυο wifi αποσυνδέεται και όταν πάει να ξανασυνδεθεί στο ίδιο ή σε άλλο δε συνδέεται και χρειάζεται επανεκκίνηση! Ξέρει κανείς γιατί το κάνει; Πήγα να συνδεθώ και μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά μόλις πατάω να κάνω ενεργοποίηση του wifi σε λίγα δευτερόλεπτα βγάζει error!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα οι ρυθμισεις των εφαρμογων οι των παιχνιδιων αποθηκευονται στην καρτα μνημης ασχετα εαν εχουν εγκατασταθει στην sd γιαυτο σιγα σιγα γεμιζει η καρτα μνημης.Εγω απογοητευτικα με την μπαταρια το γεμιζω 2 φορες την ημερα καπου διαβασα οτι ειναι ελλαττωμα του froyo τρωει πολυ μπαταρια

 

πως γίνετε να το φορτίζεις 2 φορές την ημέρα :O αφού κάθε φόρτιση για πλήρη θέλει 3 ώρες, μήπως είπες 2 γιατί έχεις νευριάσει με το θέμα της μπαταρίας; αν το έχεις λίγες μέρες είναι απόλυτα λογικό, το πιο πιθανόν το χρησιμοποιείς συχνά και πολύ, γιατί είναι καινούργιο και σου αρέσει... τουλάχιστον οι περισσότεροι έτσι κάνουν και μιλάν για λίγη μπαταρία. Μετά από 5 κύκλους φόρτισης κατά κάποιο τρόπο στρώνει, αν όμως στα αλήθεια γίνετε αυτό κοίταξε για αντικατάσταση μπαταρίας έχει εγγύηση( αν στο επιτρέπουν οι μέρες) εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλά σε όλους!

 

Είμαι κι εγώ στην φάση μετάβασης από το Galaxy 3 (μαμίσιο Eclair - no root - το 1ο μου smartphone) προς το Ace. Η σύγκριση μέχρι στιγμής δεν βαραίνει πολύ υπέρ κάποιου από τα 2 (πέρα από τα προφανή υπέρ του Ace: πιο μεγάλη επιφάνεια για touch, Froyo) και δεν έχω τελειώσει ακόμα την μετάβαση για να έχω πλήρη άποψη. Ωστόσο έχω 2 "ανεξήγητα" θέματα και, άν μπορεί κάποιος, ας βοηθήσει:

 

1. Υπάρχει τρόπος να έχει προεπιλεγμένη γλώσσα στο πληκτρολόγιο τα Αγγλικά και όχι τα Ελληνικά? Πολύ καλός ο τρόπος να αλλάζεις γλώσσα με slide του spacebar, αλλά δεν κρατάει τα αγγλικά όταν π.χ. σερφάρεις, και αυτό είναι εκνευριστικό.

 

2. Στο Galaxy 3 είχα τον browser Dolphin HD και μου έδειχνε τα flash αρχεία των σελίδων (π.χ. κάτω-κάτω στην ενότητα "Σας ενδιαφέρει" του http://www.winbank.gr). Δεν είμαι σίγουρος άν είχα κάνει κάποια εγκατάσταση για flash, αλλά είχα την εντύπωση ότι η προβολή τους ή όχι είναι θέμα browser και όχι του Android. Εγκατάστησα τον Dolphin στο Ace και στο παραπάνω σημείο πλέον φαίνεται ένα ανοιχτό κυβάκι. Εχει γίνει κατανοητό ότι flash δεν υποστηρίζεται στο Ace... αλλά έχετε κάποια εξήγηση για το σκηνικό στο Galaxy 3?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά - επιφυλάσσομαι για ποστάρισμα εντυπώσεων και σετ εφαρμογών για το Ace.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

thanks houla και mythos..

τελικά ήταν απλό, αλλά άμα δεν το ξέρεις...

 

πολύ καλό το μηχάνημα πάντως, του έβαλα σήμερα και πρόγραμμα πλοήγησης και πετάει..

Link to comment
Share on other sites

thanks houla και mythos..

τελικά ήταν απλό, αλλά άμα δεν το ξέρεις...

 

πολύ καλό το μηχάνημα πάντως, του έβαλα σήμερα και πρόγραμμα πλοήγησης και πετάει..

 

μπορείς να μου πεις ποιο γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω? θέλει ανοιχτό wifi ή να έχω πακέτο Internet ή είναι τσάμπα απλώς με GPS

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις ποιο γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω? θέλει ανοιχτό wifi ή να έχω πακέτο Internet ή είναι τσάμπα απλώς με GPS

 

Εγω του εβαλα το IGO My Way 8.4.2 με χαρτες Tele Atlas(υπαρχουν και χαρτες EpsilonGis,ΝQ)και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μονο συνδεση με δορυφορους (τσαμπα)και τιποτα αλλο δεν χρειαζεται.Φυσικα υπαρχουν και αλλα προγραμματα πλοηγησης καλα οπως Navigon,Ndrive,Sygic Aura κ.α,αλλα αυτο καθισε στο μηχανημα τελεια και αμεσως μολις βγαινω στο μπαλκονι μεσα σε 10 δευτερολεπτα το πολυ συνδεεται σε δορυφορους.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το don't panic της με χάρτες gi.. φυσικά, δεν χρειάζεται δίκτυο.. δωρεάν αναβαθμίσεις

39 ευρώ τιμή προσφορά, επειδή μόλις κυκλοφόρησε, από οποιοδήποτε κατάστημα forthnet..

 

sakarkas το πόσο το πήρες το Igo? από που;

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το don't panic της με χάρτες gi.. φυσικά, δεν χρειάζεται δίκτυο.. δωρεάν αναβαθμίσεις

39 ευρώ τιμή προσφορά, επειδή μόλις κυκλοφόρησε, από οποιοδήποτε κατάστημα forthnet..

 

sakarkas το πόσο το πήρες το Igo? από που;

 

Το βρηκα απο καπου αλλα δουλευει τελεια...καποια στιγμη σκεφτηκα και για το Dont Panic για να το δοκιμασω και μαλλον θα την κανω την κινηση απο Forthnet.

 

scofild σου εστειλα pm

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Έχει η αδερφή μου το κινητό αυτό και παρατήρησε το εξής πρόβλημα! Συνδέεται πχ σε ενα δικτυο wifi αποσυνδέεται και όταν πάει να ξανασυνδεθεί στο ίδιο ή σε άλλο δε συνδέεται και χρειάζεται επανεκκίνηση! Ξέρει κανείς γιατί το κάνει; Πήγα να συνδεθώ και μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά μόλις πατάω να κάνω ενεργοποίηση του wifi σε λίγα δευτερόλεπτα βγάζει error!!

 

οταν το wi-fi ξανακολλησει και γραφει απο τις ρυθμισεις error να τι κανουμε.. το απενεργοποιουμε το wi-fi και γραφουμε στην αρχικη στο πληκτρολογιο *#*#526#*#* κανει τους drivers στα καπακια restart γυρναμε πισω και ανοιγουμε το wi-fi και ως δια μαγειας ειναι κομπλε χωρις restart κινητου χωρις τιποτα αλλο και συνδεεται κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

οταν το wi-fi ξανακολλησει και γραφει απο τις ρυθμισεις error να τι κανουμε.. το απενεργοποιουμε το wi-fi και γραφουμε στην αρχικη στο πληκτρολογιο *#*#526#*#* κανει τους drivers στα καπακια restart γυρναμε πισω και ανοιγουμε το wi-fi και ως δια μαγειας ειναι κομπλε χωρις restart κινητου χωρις τιποτα αλλο και συνδεεται κανονικα..

 

Ενα ανάλογο πρόβλημα έχω κι εγώ. Εκεί που σερφάρω με wifi (με 3g δεν μου το έκανε χτες - θα το δω κια το Σαβ/κο) η σύνδεση "παγώνει" και σέρνεται.

Τρέχω το *#*#526#*#* και μαζεύεται για λίγο το πρόβλημα - μετά από 5-10 λεπτά πάλι τα ίδια.

Εγκατέστησα το Froyo Task Killer και διαπίστωσα ότι, όταν σκάει η σύνδεση, είναι ενεργοποιημένες οι εφαρμογές του Vodafone 360 (shop + updates), τις οποίες μάλιστα δοκίμασα να τις ανοίξω για να δω τί είναι, και δεν ανοίγουν ούτε αυτές εξαιτίας του προβλήματος που δημιουργούνε!! Μόλις τις καθαρίσω, η σύνδεση επανέρχεται πανηγυρικά!

Μέχρι στιγμής δοκιμάζω το Automatic Task Killer για να τις σκοτώνει αυτόματα, αλλά μιλάμε για 1 ακόμα service που τρώει μπαταρία... οπότε μάλλον θα ψαχτώ με το SOC 1.9.1 μήπως βρω κάποιον πιο android-τρόπο να τις πείσω να μην ξεκινάνε καθόλου.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ άν έχετε κάποια άλλη ιδέα ποστάρετε.

 

...Οσο για το θέμα με το πληκτρολόγιο που ανέφερα παραπάνω, επειδή ακόμα κι όταν γράφω url στον Opera (τον mini 5.1.1 - ο 6.0 είναι μεγάλη απάτη) μου γυρίζει την γλώσσα στα ελληνικά όταν πατήσω την τελεία (!@#$%&), προσανατολίζομαι να γυρίσω στα αγγλικά το τηλέφωνο. Είδα ότι υπάρχει κι ένα βολικό σχετικό widget στο android.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ άν έχετε κάποια άλλη ιδέα ποστάρετε.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και από άποψη εμφάνισης και επιδόσεων. το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία.

 

Το έχω βάλει σε 2g λειτουργία μόνο έχω ρίξει την φωτεινότητα κάτω από το 50 %, έχω μονίμως απενεργοποιημένο wi-fi και GPS (ανοίφω το wi-fi 2-3 ώρες την ημέρα για λίγο internet και για καμία νέα εφαρμογή από το market) και κάνω περίπου 15-20 ολιγόλεπτες κλήσεις την ημέρα, μπορεί και παραπάνω λόγω δουλειάς. Η μπαταρία είναι στο 100% το πρωί πριν φύγω από το σπίτι και κάτω από 15% το βράδυ και μετα από περίπου 15 ώρες, οπότε και ανγκάζομαι να το φορτίσω. Δεν νιώθω όμως πολύ άνετα για να χρησιμοποιήσω στα άκρα το τηλέφωνο από φόβο μήπως μείνω και μετά τι κάνω...

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο σετ ρυθμίσεων που πιστεύει ότι αυξάνουν την ζωή της μπαταρίας? Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή-widget για αυτό το σκοπό? Αν και από αυτες που δοκίμασα απο το market μάλλον περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό.

 

υ.γ. έχω γίνει και root με το SOC 1.7 εδώ και μία εβδομάδα. Αρχικά είχα κάποια προβλήματα καθώς το τηλ έκλεινε μόνο του, αλλά μετά από Ηard Reset από το Σάββατο δουλεύει ρολόι. Πως μπορώ να αξιοποιήσω τώρα τις δυνατότητες του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και από άποψη εμφάνισης και επιδόσεων. το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία.

 

Το έχω βάλει σε 2g λειτουργία μόνο έχω ρίξει την φωτεινότητα κάτω από το 50 %, έχω μονίμως απενεργοποιημένο wi-fi και GPS (ανοίφω το wi-fi 2-3 ώρες την ημέρα για λίγο internet και για καμία νέα εφαρμογή από το market) και κάνω περίπου 15-20 ολιγόλεπτες κλήσεις την ημέρα, μπορεί και παραπάνω λόγω δουλειάς. Η μπαταρία είναι στο 100% το πρωί πριν φύγω από το σπίτι και κάτω από 15% το βράδυ και μετα από περίπου 15 ώρες, οπότε και ανγκάζομαι να το φορτίσω. Δεν νιώθω όμως πολύ άνετα για να χρησιμοποιήσω στα άκρα το τηλέφωνο από φόβο μήπως μείνω και μετά τι κάνω...

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο σετ ρυθμίσεων που πιστεύει ότι αυξάνουν την ζωή της μπαταρίας? Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή-widget για αυτό το σκοπό? Αν και από αυτες που δοκίμασα απο το market μάλλον περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό.

 

υ.γ. έχω γίνει και root με το SOC 1.7 εδώ και μία εβδομάδα. Αρχικά είχα κάποια προβλήματα καθώς το τηλ έκλεινε μόνο του, αλλά μετά από Ηard Reset από το Σάββατο δουλεύει ρολόι. Πως μπορώ να αξιοποιήσω τώρα τις δυνατότητες του τηλεφώνου?

 

Δες εδω για τη μπαταρια και εφαρμοσε τα.Εγω τα εκανα και ειδα μεγαλη διαφορα,βεβαια εκανα στην αρχη 4 πληρεις αποφορτισεις- φορτισεις 8 ωρου.

Παντως καλου-κακου παραγγειλα μια 1500αρα μπαταρια απο ιντερνετ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3485667#post3485667

 

οσο για τις δυνατοτητες μετα απο root,δες εδω:

 

http://osarena.net/2010/07/%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-root.html

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ sakarkas1.

Εγώ ακόμα συνεχίζω με φορτίσεις αποφορτίσεις γιατί με βολεύει αλλα διαφορά δεν βλέπω. τεσπα...

 

Πριν λίγο μου προέκυψε άλλο πρόβλημα. Δεν μπορώ να κάνω αγκτάσταση εφαρμογών από το MArket. H λήψη ολοκληρώνεται και μετά μου εμφανίζει το εξης μήνυμα: "Σφάλμα εγκατάστασης"-"Αδύνατη η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD"

 

Καμία ιδέα?

 

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΕΣ...το βρήκα εδώ: http://www.androidpolice.com/2011/04/19/fixing-the-couldnt-install-on-usb-storage-or-sd-card-problem-on-android/

 

είναι σφάλμα που πρκαλείται από την μεταφορά κ΄ποιων εφαρμογών στην κάρτα SD και διορθώνεται βρισκοντας και σβήνοντας το κρυφό αρχείο smdl2tmp1.asec το οποίο είναι προσωρινο αρχείο.

 

Εγώ το βρήκα με σύνδεση στον υπολογιστή, εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων και είναι μέσα στο κρυφό φάκελο .android_secure...ελπίζω να μην ξανακολλήσει

Edited by sol_3
Link to comment
Share on other sites

χερετε και απο μενα μετα απο 200 χρονια...

 

Πηγα σημερα να πληρωσω το λογαριασμο μου και μετα απο μια γκαφα του περασμενου καλοκαιριου μου ανοιξε η επιδοτηση με 230€. Απιστευτο νουμερο για τα δεδομενα μου αλλα σαν πονηρος (οχι βλαχος) αποφασισα να την αξιοποιησω αμεσα. Ανοιξα το φυλλαδιο της εταιριας και ειδα το ace, το X8 και το nokia c6-01 νομιζω. Το nokia αποριφθηκε λογω συμπιαν. Το ειχα στο SX1 προ 6-7 ετων.

 

Περυσι αγορασα το HTC T 3333 με windows 6.5. (απο το οποιο δεν εμεινα απολυτα ικανοποιημενος - σαν παλιοτερος χρηστης του Qtek9000). Φοβηθηκα να το παρω με android τοτε χωρις ιδιαιτερο λογο.

 

Ετσι αφου ημουν αναμεσα στο Χ8 και στο ACE με κορωνα - γραμματα μου εκατσε το 2. :) χα! Σε 10 μερες θα το εχω περιπου.

 

Αφου διαβασα οοοοοολο το μεχρι τωρα φορουμ χαιρομαι ιδιαιτερα για την επιλογη μου ακομη και για τις υπερβολικες συγκρισεις με το Iphone... Οκ, με προβληματισαν λιγο τα λαθακια του αλλα στα 32 μου πια δεν εχω διαθεση να το ψαξω ιδιαιτερα. Οτι κατσει.. 85 ευρω θα μου κοστίσει η διαφορά της επιδοτησης.

 

Ελπιζω να μην μετανιωσω για την "τυχη" μου...

 

Περισσοτερα μολις το παρω στα χερια μου με το καλο..

Edited by Asimos_yp
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι η τιμη του εχει πεσει γυρω στα 260€ σαν συσκευη,

αλλα στις εταιριες και καλα η τιμη ακομα κραταει στα 315€ ε? α ρε κλεφτες :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα pm για gps για το συγκεκριμενο τηλ αδερφια αν ξερει καποιος ......ευχαριστω

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα pm για gps για το συγκεκριμενο τηλ αδερφια αν ξερει καποιος ......ευχαριστω

 

κι εγώ..:happy: ιδίως για κανα ndrive ή navigon

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι η τιμη του εχει πεσει γυρω στα 260€ σαν συσκευη,

αλλα στις εταιριες και καλα η τιμη ακομα κραταει στα 315€ ε? α ρε κλεφτες :mad:

 

279 στο πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να πληρωσω το λογαριασμο μου και μετα απο μια γκαφα του περασμενου καλοκαιριου μου ανοιξε η επιδοτηση με 230€.

Μα καλά τι πάγιο πληρώνεις? Εδώ πριν ένα μήνα δίνανε 130 ευρώ επιδότηση για πάγιο 80 ευρώ και τώρα από το 130 το πήγανε 85 ευρώ για το ίδιο πάγιο. Κ αν καθυστερήσεις κ άλλο θα τους πληρώσεις κ από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τι πάγιο πληρώνεις? Εδώ πριν ένα μήνα δίνανε 130 ευρώ επιδότηση για πάγιο 80 ευρώ και τώρα από το 130 το πήγανε 85 ευρώ για το ίδιο πάγιο. Κ αν καθυστερήσεις κ άλλο θα τους πληρώσεις κ από πάνω.

 

12μηνο Μαρ 10 - Μαρ 11 πληρωσα: 900. Εαν περασει ο μηνας μπαινει ο καινουργιος και αφαιρειται ο παλιος. Τι να πω ρε παιδια... με 75€ μεσω ορο (ειναι εταιρικο με 2 νουμερα και ενα στικακι με νετ) τσιμπησα τετοια επιδοτηση. Γιαυτο τη χτυπησα αμεσως.

Για να μην φερω το πανικο, ο υπαλληλος μου ειπε και καλα πως απο 1 Μαη σιωπηλα και οι τρεις εταιριες θα πριονισουν μεχρι και 60% τις επιδοτησεις. Οτι και να συμβαινει λιγο με νοιαζει.

 

Μεσα στο μυαλο μου κι εγω ηξερα πως οι επιδοτησεις ειναι τραγικες και δεν ειχα ασχοληθει καθολου περυσι. Γιαυτο και πληρωσα το HTC.

 

 

Αβυσσος η ψυχη των τηλεπικοινωνιων...

Edited by Asimos_yp
Link to comment
Share on other sites

χερετε και απο μενα μετα απο 200 χρονια...

 

Πηγα σημερα να πληρωσω το λογαριασμο μου και μετα απο μια γκαφα του περασμενου καλοκαιριου μου ανοιξε η επιδοτηση με 230€. Οτι κατσει.. 85 ευρω θα μου κοστίσει η διαφορά της επιδοτησης.

 

πολυ καλη επιλογη εγω δεν το εχω παρει ακομα αλλα σε κανενα 10 ημερο θα το παρω. Και εγω ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος απο το κινητο και απο οσο το εχω δει στα καταστηματα και απο το φορουμ.

μια ερωτηση απο που το πηρες και θα δωσεις και 85 ευρο αφου vodafone και cosmote το εχουνε στα 289 και 282 αντοιστιχα? αρα λογικο ειναι να πληρωσεις 59 και 52 ευρο αντοιστιχα!!!!!

 

Να το απολαυσεις και να μας πεις εντυπωσεις για το κινητο!!!!!!!!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα με το ζόρι μου δώσανε 100 ευρώ επιδότηση..

η vodafone αγγλίας το δίνει δωρεάν με δύο χρόνια συμβόλαιο..

 

η επιτροπή ανταγωνισμού τί κάνει?

πληρώνουμε ένα σωρό λεφτά για να πηγαίνουν σε διαφημίσεις και να τρέφονται όλες οι λολίτες των καναλιών..

Link to comment
Share on other sites

ρε συ themis χρειάζεται να τρέξεις αυτό το sdk (δεν ξέρω τί είναι).. εγώ που εγκατέστησα μερικές εφαρμογές μου δείχνει ότι μπήκαν στην κάρτα (εκτός από μία, την wikipedia).. μήπως στο 2.2 πάνε αυτόματα στη κάρτα;

μήπως αυτά τα 30 mb είναι από εφαρμογές που εκτελούνται με την εκκίνηση;

 

το sdk (και η συνέχεια του) είναι μια εντολη στο λειτουργικό του κινητού για να κάνει αρχική μνήμη την κάρτα μνήμης (sd) και όχι τον εσωτερικό δίσκο του κινητού. Και λέω ακριβώς ότι ενώ οι εφαρμογές λένε και δείχνουν (απο το app2sd) να έχουν πάει στην κάρτα (sd) πάντα κρατάει κάποιον χώρο στον δίσκο του κινητού (απο τα 159mb χώρο στον εσωτερικό δίσκο που είχε όταν το αγόρασα καινούριο χωρις καμια εφαρμογη μου έχει φτάσει στα 30mb αν και όλες σχεδόν οι εφαρμογες όπως είπα είναι στην κάρτα sd). Και αυτό είναι το περίεργο που δεν καταλαβαίνω. scofild δεν έχει σχέση με τις εφαρμογες που εκτελούνται κατα την εκκινηση γιατί δεν μιλαω για την μνήμη αλλα για τον δίσκο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...