Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα και απο εμενα γι αλλη μια φορα...δυστυχως δεν θελω να απογοητευσω καποιους με αυτα που θα πω,ισως να προφυλαξω και ευελπιστω καποιος η καποιοι που γνωριζουν να με βοηθησουν πριν τρελαθω...το πηρα το κινητο πριν 20 μερες και,πανεμορφο πολυ χαρουμενος κτλ...τελειως ξαφνικα οπως εχω πει και σε προηγουμενα ποστ το κινητο αρχισε να κλεινει μονο του...δυστυχως μια φορα τη μερα το κανει χωρις να το πειραζω καν..κατεβασα εφαρμογες τι boost memory,τι antivirus κορυφαια,ολα...το κινητο δειχνει καθαρο αλλα ξενερωνα... επειτα απο αυτα διακρινεται τις 5 τελευταιες μερες το εξης...με το wi fi ανοιχτο να δουλευει σε συνδεση κανονικοτατα οταν το κλεινω και το ανοιγω μετα απο 5 ωρες ας πουμε δεν ανταποκρινεται...λεει wi fi error....μονη λυση η επανεκινηση του κινητου... αυτο ειναι πολυ εκνευριστικο καθως με την επανεκινηση μου φευγει το φοντο οθονης και πρεπει να καθομαι ξανα και ξανα να το φτιαχνω...επαναλαμβανω ολα αυτα χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη το κινητο...κατεβασα wifi fixers που δεν εκαναν τιποτα... ειμαι πολυ απελπισμενος και παρακαλαω οποιον εχει την λυση να με βοηθησει...μονο μην μου πειτε για εγγυησεις κτλ...κινητο 320 ευρω και στο 20 ημερο για επισκευη απλα με εξοργιζει...αν λυθουν τα παραπανω σιγουρα ειναι ενα καλο κινητο...δε θελω να πικρανω τα παιδια που το παραγγειλαν και εμενα ο κολλητος μου το ειδε και το παρηγγειλε αλλα μετα απο αυτο σκεφτεται να το ακυρωσει...σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει κατι,μια λυση..συγνωμη για το μεγαλο ποστ ....

 

δεν θελω να πω κατι αλλα απο που το αγορασες φιλε stavrosk1?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο το πλαισιο στο μαρουσι,στο mall..

 

πήγες εκεί για να δεις τι θα γίνει;

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

απο το πλαισιο στο μαρουσι,στο mall..

 

δεν εχει εγγυηση? δεν ειναι υποχρεομενοι αφου ειναι το προιον ελατωματικο να γινει αντικατασταση? Ρωταω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω...εχουν περασει αρκετες μερες και το κινητο στο αλλαζουν μεχρι την 10-14 μερα για να παρεις αλλο επιτοπου..αν εχει περασει το οριο αυτο σου λενε παρτε κυριε στην samsung...τωρα...αυτο το reset του κινητου οταν θα το δουνε εκει δε θα φανει ακομα και αν εγω πω οτι ανοιγοκλεινει μονο του,θα μου πουνε οκ θα το δουμε...και πιστευω οτι δεν θα γινει τιποτα..παντως εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες που αναφερονται σε αυτο το προβλημα,το crash του wifi...τωρα τι να πω,τις δοκιμαζω και βλεπω αν καποια με σωσει...μια εφαρμογη που ανεφερα σε προηγουμενο post 'γιατρεψε' αυτο το προβλημα σε αλλα κινητα παντως τελειως... ειδωμεν ...
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω απο το public και οχι απο multirama ολα μια χαρα μεχρι στιγμης να ροτισω κατι εβαλα το πληκτρολογιο swype αλλα δεν ξερω πως να το βγαλω και να ξαναβαλω το κανονικο??????????pleaze απαντιστε μου οπιος ξερει

οκ παιδια το βρηκα ειδα το λεει εδω πος

Edited by neon_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι καινοθρια στην παρεα σας.Εχς το κινητο και θελς να κανς την εξης ερωτηση :Γιατι τα μηνυματα μου ειτε τα γραφω με μικρα ειτε με κεφαλαια στα ελληνικα στελνονται παντα με κεφαλαια;Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει...
Ο χρόνος δεν υπάρχει, είναι ανθρώπινη ανακάλυψη κι εξυπηρετεί ανθρώπινες ανάγκες. ---Αινστάιν----
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τα τυπογραφικα λαθη...Επισης εχετε να μου προτεινεται καποιον οδηγο πλοηγησης απο το android market?
Ο χρόνος δεν υπάρχει, είναι ανθρώπινη ανακάλυψη κι εξυπηρετεί ανθρώπινες ανάγκες. ---Αινστάιν----
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι καινοθρια στην παρεα σας.Εχς το κινητο και θελς να κανς την εξης ερωτηση :Γιατι τα μηνυματα μου ειτε τα γραφω με μικρα ειτε με κεφαλαια στα ελληνικα στελνονται παντα με κεφαλαια;Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει...

 

δεν ξέρω απάντηση αλλά ξέρω πως γίνετε έτσι σε πολλά κινητά μπορεί σε όλα

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

εγώ το κινητό το περιμένω αύριο, το πήρα από ηλεκτρονικό κατάστημα (techneasy) και θα σας πω αύριο εντυπώσεις
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω απάντηση αλλά ξέρω πως γίνετε έτσι σε πολλά κινητά μπορεί σε όλα

 

SpyrosPapana παντως ευχαριστω για την απαντηση

Ο χρόνος δεν υπάρχει, είναι ανθρώπινη ανακάλυψη κι εξυπηρετεί ανθρώπινες ανάγκες. ---Αινστάιν----
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσω της έρευνας μου για το κινητό έχω διαβάσει κάποια παράπονα σχετικά με την μπαταρία του, θα ήθελα να ρωτήσω καταρχήν τους κατόχους του τηλεφώνου αν όντως έχει μικρή διάρκεια η μπαταρίας και δεύτερον πόσο εύκολη είναι η αλλαγή της αρχικής τους μπαταρίας και η αντικατάσταση αυτής με μία των 1500mAh.

 

  • Επιρεάζεται η εγγυηση του τηλεφώνου?
  • Πόσο κοστίζει μία νέα μπαταρία της τάξης των 1500mAh?
  • Από που μπορούμε να την προμηθευτούμε?
  • Πρέπει να είναι γνήσια της Samsung?

 

Μιλάμε πάντα για 2g δικτυο και ποτέ χρήση του 3g.

Edited by sol_3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσω της έρευνας μου για το κινητό έχω διαβάσει κάποια παράπονα σχετικά με την μπαταρία του, θα ήθελα να ρωτήσω καταρχήν τους κατόχους του τηλεφώνου αν όντως έχει μικρή διάρκεια η μπαταρίας και δεύτερον πόσο εύκολη είναι η αλλαγή της αρχικής τους μπαταρίας και η αντικατάσταση αυτής με μία των 1500mAh.

 

  • Επιρεάζεται η εγγυηση του τηλεφώνου?
  • Πόσο κοστίζει μία νέα μπαταρία της τάξης των 1500mAh?
  • Από που μπορούμε να την προμηθευτούμε?
  • Πρέπει να είναι γνήσια της Samsung?

 

Μιλάμε πάντα για 2g δικτυο και ποτέ χρήση του 3g.

 

εγώ έχω ακούσει από άτομα πολύ καλά λόγια, απλά είναι λογικό τις πρώτες μέρες να μην έχει την maximum ισχύ της επειδή δεν έχει ""στρώσει"" ακόμα, μετά απο κάποιους κύκλους φόρτισης στρώνει... αυτά τα έχω διαβάσει εδώ στο forum και αρκετοί έχουν μείνει ικανοποιημένοι

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ειδα το ξυπνητηρι δεν λειτουργει οταν ειναι κλιστο το κιν γινετε με καπιον τροπο ι με εφαργογη να μπορεσει να λειτουργισει οταν ειναι κλιστο γιατι ολη την νιχτα διπλα απο το κεφαλι μας ανοιχτο δεν λεει... :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ειδα το ξυπνητηρι δεν λειτουργει οταν ειναι κλιστο το κιν γινετε με καπιον τροπο ι με εφαργογη να μπορεσει να λειτουργισει οταν ειναι κλιστο γιατι ολη την νιχτα διπλα απο το κεφαλι μας ανοιχτο δεν λεει... :p

 

Aπλα το βαζεις σε flight mode.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσω της έρευνας μου για το κινητό έχω διαβάσει κάποια παράπονα σχετικά με την μπαταρία του, θα ήθελα να ρωτήσω καταρχήν τους κατόχους του τηλεφώνου αν όντως έχει μικρή διάρκεια η μπαταρίας και δεύτερον πόσο εύκολη είναι η αλλαγή της αρχικής τους μπαταρίας και η αντικατάσταση αυτής με μία των 1500mAh.

 

  • Επιρεάζεται η εγγυηση του τηλεφώνου?
  • Πόσο κοστίζει μία νέα μπαταρία της τάξης των 1500mAh?
  • Από που μπορούμε να την προμηθευτούμε?
  • Πρέπει να είναι γνήσια της Samsung?

 

Μιλάμε πάντα για 2g δικτυο και ποτέ χρήση του 3g.

 

Για 2g θα ξεχνας να το φορτιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Για 2g θα ξεχνας να το φορτιζεις.

 

το πήρα πριν μια ώρα στα χέρια μου και είμαι τυχερός που είστε μέσα, είναι πολυ ωραίο το κινητό και έχει όσα είχαμε πει, απλά η μπαταρία είναι στην μέση, πρέπει να το ξεφορτήσω πρώτα και μετά να το φορτήσω αν ναι και πόση ώρα; η να το φορτήσω τώρα κατευθείαν και ασ έχει ακόμα ενέργεια, αν είναι ο δεύτερος τρόπος πόση ώρα;

αν ξέρετε να μου πείτε λίγο γρήγορα(συγνώμη που το λέω με τέτοιο τρόπο) αλλά έχω φροντηστήριο στης 3:30 και δεν ξέρω τι να κάνω

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

το πήρα πριν μια ώρα στα χέρια μου και είμαι τυχερός που είστε μέσα, είναι πολυ ωραίο το κινητό και έχει όσα είχαμε πει, απλά η μπαταρία είναι στην μέση, πρέπει να το ξεφορτήσω πρώτα και μετά να το φορτήσω αν ναι και πόση ώρα; η να το φορτήσω τώρα κατευθείαν και ασ έχει ακόμα ενέργεια, αν είναι ο δεύτερος τρόπος πόση ώρα;

αν ξέρετε να μου πείτε λίγο γρήγορα(συγνώμη που το λέω με τέτοιο τρόπο) αλλά έχω φροντηστήριο στης 3:30 και δεν ξέρω τι να κάνω

 

 

Λογικα δεν σε προλαβα (καλο διαβασμα στο φροντιστηριο :p) καλο ειναι να το αδειασεις οπως ειναι απο την πρωτη φορτιση του εργοστασιου εντελως μεχρι να κλεισει και να το βαλεις να φορτισει κλειστο στην πρωτη φορτιση μεχρι να γεμισει (δεν θελει ουτε 12ωρα ουτε λοιπες μλ:Xκιες).Επειτα κανε 4-5 πληρης αποφορτισεις-φορτισεις και μετα το κουμπωνεις για φορτιση οτι ωρα θες οση μπαταρια και να εχεις.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

το πήρα πριν μια ώρα στα χέρια μου και είμαι τυχερός που είστε μέσα, είναι πολυ ωραίο το κινητό και έχει όσα είχαμε πει, απλά η μπαταρία είναι στην μέση, πρέπει να το ξεφορτήσω πρώτα και μετά να το φορτήσω αν ναι και πόση ώρα; η να το φορτήσω τώρα κατευθείαν και ασ έχει ακόμα ενέργεια, αν είναι ο δεύτερος τρόπος πόση ώρα;

αν ξέρετε να μου πείτε λίγο γρήγορα(συγνώμη που το λέω με τέτοιο τρόπο) αλλά έχω φροντηστήριο στης 3:30 και δεν ξέρω τι να κάνω

 

Eγω προσωπικα ειχα κατεβασει το angry birds και το επαιζα με συνδεδεμενο το φορτιστη, μολις το πρωτοανοιξα. Κινητο ειναι, μη σκας!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν σε προλαβα (καλο διαβασμα στο φροντιστηριο :p) καλο ειναι να το αδειασεις οπως ειναι απο την πρωτη φορτιση του εργοστασιου εντελως μεχρι να κλεισει και να το βαλεις να φορτισει κλειστο στην πρωτη φορτιση μεχρι να γεμισει (δεν θελει ουτε 12ωρα ουτε λοιπες μλ:Xκιες).Επειτα κανε 4-5 πληρης αποφορτισεις-φορτισεις και μετα το κουμπωνεις για φορτιση οτι ωρα θες οση μπαταρια και να εχεις.:)

 

Χίλια ευχαριστώ και στους δύο, τώρα είναι στο τελείωμα. Κάτι άλλο ποιά εφαρμογή μπορώ να περάσω για να βλέπω το % της μπαταρίας και τέλος πως μπορώ να περνάω στην κάρτα μνήμης τις εφαρμογές κ.τ.λπ.

α και κάτι άλλο το ξέχασα, για να στέλνω αρχεία μέσω bluetooth χρειάζομαι κάποια εφαρμογή;

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το χω κανά μήνα το κινητό! Δεν βλέπω θεαματικά αποτελέσματα με τη μπαταρία! Μιλάω λίγο, ίντερνετ λίγο το βράδυ και μου κρατάει μία μέρα το πολύ 2!!
Carpe diem...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...μηπως γνωριζει κανεις πως θα μπορουσα να μεταφερω τις επαφες μου απο αυτο το κινητο στο pc? τα τηλεφωνα δηλ...ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...μηπως γνωριζει κανεις πως θα μπορουσα να μεταφερω τις επαφες μου απο αυτο το κινητο στο pc? τα τηλεφωνα δηλ...ευχαριστω.

 

κατέβασε το τελευταίο KIES και μετέφερε τα έτσι, καλό θα ήταν να τα περάσεις όλα όμως στο gmail account έτσι θα τις έχεις σε όλα τα pc

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ και στους δύο, τώρα είναι στο τελείωμα. Κάτι άλλο ποιά εφαρμογή μπορώ να περάσω για να βλέπω το % της μπαταρίας και τέλος πως μπορώ να περνάω στην κάρτα μνήμης τις εφαρμογές κ.τ.λπ.

α και κάτι άλλο το ξέχασα, για να στέλνω αρχεία μέσω bluetooth χρειάζομαι κάποια εφαρμογή;

Εγω εχω την battery solo widget και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν σου συνιστω να περνας τις εφαρμογες στην καρτα γιατι εχουν ακουστει κατα καιρους κρασαρισματα των εφαρμογων και forced closes του κινητου.Για να στελνεις αρχεια το μονο που κανεις ειναι να πηγαινεις στο αρχειο που θες να στειλεις (πχ φωτο) πατας το αριστερο πληκτρο που σε παει στις ρυθμισεις και σου εμφανιζεις καποιες επιλογες,πατας το "κοινη χρηση" και σου εμφανιζει με τι θες να το στειλεις,επιλεγεις bluetooth και αυτο ηταν.:)

 

ps:Καλο ειναι πρωτα να κανεις συζευξη με την συσκευη που θες να στειλεις κατι για να γινει πιο γρηγορα η διαδικασια.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...