Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,

 

Απο που μπορουμε να κανουμε ρυθμίσεις για τα mms γιατι δεν μπορω ουτε να στειλω ουτε να λαβω?!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το χω κανά μήνα το κινητό! Δεν βλέπω θεαματικά αποτελέσματα με τη μπαταρία! Μιλάω λίγο, ίντερνετ λίγο το βράδυ και μου κρατάει μία μέρα το πολύ 2!!

 

εγώ το έχω από τετάρτη, το ξεφόρτωσα στις 10 το βράδυ περίπου και φόρτωσε πλήρως στης 12:30 σήμερα το έχω χρησιμοποιήσει 3 ώρες περίπου και είναι 26% λίγο μου φαίνεται , εντάξει μπαταρία είναι λίγο κοστίζει αλλά πιστεύω πως με 4-5 κύκλους φόρτισης θα στρώσει, όσο για το λίγο που λες ότι το χρησιμοποιείς εσύ, εξαρτάται στον καθένα (το πόσο εννοούμε), αν πας ρυθμίσεις -> πληροφορίες σχετικά με το κινητό-> χρήση μπαταρίας και πατήσεις ας πούμε στο wifi σου λέει πόση ώρα ήταν ανοιχτό. τώρα στο λέω αυτό για να δούμε αν αιτιολογείται που δεν κρατάει πολύ η μπαταρία

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την battery solo widget και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν σου συνιστω να περνας τις εφαρμογες στην καρτα γιατι εχουν ακουστει κατα καιρους κρασαρισματα των εφαρμογων και forced closes του κινητου.Για να στελνεις αρχεια το μονο που κανεις ειναι να πηγαινεις στο αρχειο που θες να στειλεις (πχ φωτο) πατας το αριστερο πληκτρο που σε παει στις ρυθμισεις και σου εμφανιζεις καποιες επιλογες,πατας το "κοινη χρηση" και σου εμφανιζει με τι θες να το στειλεις,επιλεγεις bluetooth και αυτο ηταν.:)

 

ps:Καλο ειναι πρωτα να κανεις συζευξη με την συσκευη που θες να στειλεις κατι για να γινει πιο γρηγορα η διαδικασια.;)

ναι το βρήκα για να στέλνω με μπλέ δόντια

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε βρει μεμβράνη για την οθόνη του κινητού μας? Έχω πάει σε πολλά μαγαζιά όπως Wind, Cosmote, Saturn, Γερμανός αλλά τζίφος. Το μόνο που προτεινουν είναι custom μεμβράνη, μετρημα και κοψιμο με μελιμετρε.
Link to comment
Share on other sites

@sam13 ψάξε στο ebay: s5830 screen protector θα σου βγάλει πολλές μεμβράνες ;)

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

εγώ το κινητό το περιμένω αύριο, το πήρα από ηλεκτρονικό κατάστημα (techneasy) και θα σας πω αύριο εντυπώσεις

 

 

Είσαι απο τους τυχερούς φίλε μου...

Εγω το περιμένω καμια δεκαριά μέρες :(

Το έχω παραγγείλει μέσω Vodafone αλλά τους έχουν τελειώσει τα αποθέματα

και περιμένουν νέα ...

Ευελπιστώ να το έχω απο εβδομάδα & να σας καταθέσω & εγώ τις εντυπώσεις μου

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απο τους τυχερούς φίλε μου...

Εγω το περιμένω καμια δεκαριά μέρες :(

Το έχω παραγγείλει μέσω Vodafone αλλά τους έχουν τελειώσει τα αποθέματα

και περιμένουν νέα ...

Ευελπιστώ να το έχω απο εβδομάδα & να σας καταθέσω & εγώ τις εντυπώσεις μου

 

παιδιά είναι ένα πάρα πολύ ωραία κινητό, από φωτογραφίες άψογο και το βίντεο που συνέχεια άκουγα κακά σχόλια μπορώ να το κρίνω παραπάνω από το μέτριο επίπεδο( δεν ειναι και φωτογραφικό κινητό για να δώσει σημασία σε αυτά) επίσης το android market είναι κορυφή :)

Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι ένα πάρα πολύ ωραία κινητό, από φωτογραφίες άψογο και το βίντεο που συνέχεια άκουγα κακά σχόλια μπορώ να το κρίνω παραπάνω από το μέτριο επίπεδο( δεν ειναι και φωτογραφικό κινητό για να δώσει σημασία σε αυτά) επίσης το android market είναι κορυφή :)

 

ευχαριστω φιλε σπυρο για τα καλα λογια για το κινητο χαχαχαχα:lol: με επεισες ακομα πιο πολυ για να το παρω. περιμενω μεχρι το τελος του μηνα να μου μπουν μερικα χρηματα απο μια δουλεια που πηρα για να παω να το αγορασω και εγω και μολις το παρω θα σας πω τις εντυποσεις μου

Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι το πρώτο μου σμάρτφον και είναι πολύ καλό... απλά τα σπάει..

 

το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να τρέξω το kies mini για mac..

έχει ως προυπόθεση να έχεις επεξεργαστή 1.8 Ghz κι εγώ έχω 1.5..

μάλλον θα χρησιμοποιήσω μόνο το κανονικό kies για pc..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να κάνει root στο Ace με το SOC 165?

 

Αξίζει τον κόπο? και τι όφελος θα έχουμε από αυτό?

 

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος ή μελλοντικό πρόβλημα στη χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να κάνει root στο Ace με το SOC 165?

 

Αξίζει τον κόπο? και τι όφελος θα έχουμε από αυτό?

 

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος ή μελλοντικό πρόβλημα στη χρήση?

 

Εγω το εκανα επιτυχως με το SOC 1.7.

Το root απλα δινει δικαιωματα διαχειριστη στο τηλεφωνο ωστε να μπορεις π.χ. να αντιγραφεις αρχεια οπου θες και αλλα πολλα.

Λογω του root οι δυνατοτητες του τηλεφωνου αυξανονται... π.χ. μπορεις μερος της καρτας SD να την κανεις να φαινεται ως εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου, που ειδικα στο Ace ειναι και μικρη! Οποτε καταλαβαινεις τη χρησιμοτητα... το εχω στα σχεδια να το κανω συντομα γιατι εχει μικρυνει πολυ η εσωτερικη μνημη.

Επισης τωρα μπορω και βλεπω στο market οτι ειναι επι πληρωμη με δυνατοτητα να το αγορασω.

Γενικα με το root ανοιγονται νεοι οριζοντες και ο μονος κινδυνος ειναι απο τη δικη σου λαθος χρηση. Φυσικα ο καθενας το κανει υπ' ευθυνη του.

Οποια στιγμη θες αλλωστε το κανεις unroot και εισαι ΟΚ.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα επιτυχως με το SOC 1.7.

Το root απλα δινει δικαιωματα διαχειριστη στο τηλεφωνο ωστε να μπορεις π.χ. να αντιγραφεις αρχεια οπου θες και αλλα πολλα.

Λογω του root οι δυνατοτητες του τηλεφωνου αυξανονται... π.χ. μπορεις μερος της καρτας SD να την κανεις να φαινεται ως εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου, που ειδικα στο Ace ειναι και μικρη! Οποτε καταλαβαινεις τη χρησιμοτητα... το εχω στα σχεδια να το κανω συντομα γιατι εχει μικρυνει πολυ η εσωτερικη μνημη.

Επισης τωρα μπορω και βλεπω στο market οτι ειναι επι πληρωμη με δυνατοτητα να το αγορασω.

Γενικα με το root ανοιγονται νεοι οριζοντες και ο μονος κινδυνος ειναι απο τη δικη σου λαθος χρηση. Φυσικα ο καθενας το κανει υπ' ευθυνη του.

Οποια στιγμη θες αλλωστε το κανεις unroot και εισαι ΟΚ.

 

από ότι διάβασα είναι σχετικά εύκολη διαδικασία.ψάχνω και κάποιον ακριβή οδηγό στα ελληνικά για πιο σίγουρα.

σε απόδοση και διάρκεια μπαταρίας βοηθάει?σε πιθανή αναβάθμιση του λειτουργικου σε 2.3 θα υπάρχει πρόβλημα?

 

υ.γ. δώστε και καμία σύγκριση με το LG Optimus One P500, γιατι το έχει ο αδερφός μου και με έχει ζαλίσει ότι είναι καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

από ότι διάβασα είναι σχετικά εύκολη διαδικασία.ψάχνω και κάποιον ακριβή οδηγό στα ελληνικά για πιο σίγουρα.

σε απόδοση και διάρκεια μπαταρίας βοηθάει?σε πιθανή αναβάθμιση του λειτουργικου σε 2.3 θα υπάρχει πρόβλημα?

 

υ.γ. δώστε και καμία σύγκριση με το LG Optimus One P500, γιατι το έχει ο αδερφός μου και με έχει ζαλίσει ότι είναι καλύτερο :)

 

http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-Ace-vs-LG-Optimus-One αποδεικτικά στοιχεία χαχαχα ορίστε

αλλά του αδερφού σου έχει πολύ χαμηλό sar 0.3 σώμα και 0.4 κεφάλι κάτι τέτοιο

Edited by SpyrosPapana
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

οδηγίες που μπορούμε να βρούμε μαι το πρόγραμμα?

 

 

Εγω το εκανα επιτυχως με το SOC 1.7.

Το root απλα δινει δικαιωματα διαχειριστη στο τηλεφωνο ωστε να μπορεις π.χ. να αντιγραφεις αρχεια οπου θες και αλλα πολλα.

Λογω του root οι δυνατοτητες του τηλεφωνου αυξανονται... π.χ. μπορεις μερος της καρτας SD να την κανεις να φαινεται ως εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου, που ειδικα στο Ace ειναι και μικρη! Οποτε καταλαβαινεις τη χρησιμοτητα... το εχω στα σχεδια να το κανω συντομα γιατι εχει μικρυνει πολυ η εσωτερικη μνημη.

Επισης τωρα μπορω και βλεπω στο market οτι ειναι επι πληρωμη με δυνατοτητα να το αγορασω.

Γενικα με το root ανοιγονται νεοι οριζοντες και ο μονος κινδυνος ειναι απο τη δικη σου λαθος χρηση. Φυσικα ο καθενας το κανει υπ' ευθυνη του.

Οποια στιγμη θες αλλωστε το κανεις unroot και εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

οδηγίες που μπορούμε να βρούμε μαι το πρόγραμμα?

 

Προγραμμα και οδηγιες εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Και γενικα ψαξε εκει για "S5830" και θα βρεις ενδιαφεροντα θεματα...

 

Οτι κανεις το κανεις με δικια σου ευθυνη...

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum.

 

Πήρα κι εγώ πριν 3 μέρες το Ace, αλλάζοντάς το με το Nokia N8.

Καλή κατασκευή, πολύ όμορφη οθόνη και μενού.

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

 

1.Πως αλλάζουμε πληκτρολόγιο; Στις ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή μετάβασης από Swype στο πληκτρολόγιο της Samsung και το ανάποδο.

 

2.Ξέρετε μήπως τις ρυθμίσεις ίντερνετ και MMS για Wind;

 

3.Έχω δοκιμάσει ακουστικά Nokia και Samsung κι ο ήχος είναι άθλιος! Έχει κανείς ακουστικά που να λειτουργούν καλά σ' αυτό το κινητό ή υπάρχει θέμα γενικά;

 

4.Με το Aura για gps μπορώ να έχω αποθηκευμένους χάρτες για να μπαίνω χωρίς σύνδεση;

 

5.Δεν υπάρχει ρύθμιση που να μπορείς να διαλέξεις στα πόσα sms θα γίνεται μετατροπή σε mms. Έχει από μόνο του να αλλάζει μετά τα 3. Το θεωρώ χαζομάρα από την στιγμή που στο Motorola Defy πχ, διαλέγεις εσύ μετά από πόσα θα μετατρέπεται σε mms ένα μήνυμα κειμένου.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; :rolleyes:

 

Γενικά καλό τηλέφωνο, αλλά υπάρχουν κάποιες ελλείψεις στις επιλογές των ρυθμίσεων, ενώ και η μπαταρία δεν είναι από τα δυνατά του σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum.

 

Πήρα κι εγώ πριν 3 μέρες το Ace, αλλάζοντάς το με το Nokia N8.

Καλή κατασκευή, πολύ όμορφη οθόνη και μενού.

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

 

1.Πως αλλάζουμε πληκτρολόγιο; Στις ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή μετάβασης από Swype στο πληκτρολόγιο της Samsung και το ανάποδο.

 

2.Ξέρετε μήπως τις ρυθμίσεις ίντερνετ και MMS για Wind;

 

3.Έχω δοκιμάσει ακουστικά Nokia και Samsung κι ο ήχος είναι άθλιος! Έχει κανείς ακουστικά που να λειτουργούν καλά σ' αυτό το κινητό ή υπάρχει θέμα γενικά;

 

4.Με το Aura για gps μπορώ να έχω αποθηκευμένους χάρτες για να μπαίνω χωρίς σύνδεση;

 

5.Δεν υπάρχει ρύθμιση που να μπορείς να διαλέξεις στα πόσα sms θα γίνεται μετατροπή σε mms. Έχει από μόνο του να αλλάζει μετά τα 3. Το θεωρώ χαζομάρα από την στιγμή που στο Motorola Defy πχ, διαλέγεις εσύ μετά από πόσα θα μετατρέπεται σε mms ένα μήνυμα κειμένου.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; :rolleyes:

 

Γενικά καλό τηλέφωνο, αλλά υπάρχουν κάποιες ελλείψεις στις επιλογές των ρυθμίσεων, ενώ και η μπαταρία δεν είναι από τα δυνατά του σημεία.

 

1.Οταν πηγαινειw στη δημιουργια νεου μηνυματος πατα συνεχομενα εκει που λεει "πατηστε για συνθεση"...Θα σου βγαλει μια επιλογη επεξεργασια κειμενου-->μεθοδος εισαγωγης και απο εκει επιλεγεις το swype η το πληκτρολογιο samsung.

3.Εγω εχω αγορασει κατι ακουστικα samsung stereo headset Ver.6.0 1002211 και δουλευουν μια χαρα!Η αληθεια ειναι οτι αλλαξα 3 σετ γιατι με κανενα δεν ακουγοταν..

Ο χρόνος δεν υπάρχει, είναι ανθρώπινη ανακάλυψη κι εξυπηρετεί ανθρώπινες ανάγκες. ---Αινστάιν----
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

 

έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου (Samsung Galaxy Ace gt-s 5830)

 

είχα χρησιμοποισήσει ένα συγκεκριμένο μοτίβο για το ξεκλείδωμα του πληκτρολογίου αλλά ο γιος μου έπαιζε και μου κλείδωσε το κίνητο..

 

τώρα μου ζητάει λογαριασμό Google για να ξεκλειδώσει... μήπως υπάρχει άλλος τρόπος??

 

αναμένω απάντηση .. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1.Οταν πηγαινειw στη δημιουργια νεου μηνυματος πατα συνεχομενα εκει που λεει "πατηστε για συνθεση"...Θα σου βγαλει μια επιλογη επεξεργασια κειμενου-->μεθοδος εισαγωγης και απο εκει επιλεγεις το swype η το πληκτρολογιο samsung.

3.Εγω εχω αγορασει κατι ακουστικα samsung stereo headset Ver.6.0 1002211 και δουλευουν μια χαρα!Η αληθεια ειναι οτι αλλαξα 3 σετ γιατι με κανενα δεν ακουγοταν..

 

Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια.

Μάλλον με τα ακουστικά κάτι δεν έκανε καλά η Samsung όσο αφορά την υποδοχή τους. Πάντως είναι κρίμα μια τέτοια παράλειψη.

 

Με τα mms τα έβαλα τελικά σε gsm αλφάβητο για να έχουν τουλάχιστον περισσότερους χαρακτήρες τα sms.

 

Αν βρούμε και άκρη με το gps και τις ρυθμίσεις ίντερνετ Wind μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια.

Μάλλον με τα ακουστικά κάτι δεν έκανε καλά η Samsung όσο αφορά την υποδοχή τους. Πάντως είναι κρίμα μια τέτοια παράλειψη.

 

Με τα mms τα έβαλα τελικά σε gsm αλφάβητο για να έχουν τουλάχιστον περισσότερους χαρακτήρες τα sms.

 

Αν βρούμε και άκρη με το gps και τις ρυθμίσεις ίντερνετ Wind μια χαρά! :)

 

Τιποτα να σαι καλα!Παντως αυτα τα ακουστικα που σου ειπα δουλευουν ενταξει..Αν θελεις δοκιμασε τα :)

Ο χρόνος δεν υπάρχει, είναι ανθρώπινη ανακάλυψη κι εξυπηρετεί ανθρώπινες ανάγκες. ---Αινστάιν----
Link to comment
Share on other sites

παιδια για ακουστικα δοκιμασα κατι creative που εχω απο ενα mp3 πλαυερ και δουλευουν τελια!!!:D και εγω ειχα ανχωθει στην αρχη γιατι του ειχα βαλει νοκια ακουστικα και ακουγοντουσαν αθλια!!
Link to comment
Share on other sites

Προγραμμα και οδηγιες εδω:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Και γενικα ψαξε εκει για "S5830" και θα βρεις ενδιαφεροντα θεματα...

 

Οτι κανεις το κανεις με δικια σου ευθυνη...

 

Ευχαριστω πολυ

το ξερω αυτο το φορουμ αλλα με τιν μεταφραση του google δεν το πολοεμπιστεβομαι και δεν το καταλαβενω απολυτα ελπιζω να βγει απο καποιον ελληνινη μεταφραση η καπια βοηθηα θα εξυπηρετισει πολυ κοσκο εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...