Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος πέρασε και την ΧΧΚΡΒ στο δικό μου κινητό. Εκανα δοκιμές και δεν βλέπω κάποια διαφορά μέχρι στιγμής σε σχέση με την προηγούμενη. Εχετε δει καπου changelog με τις διορθώσεις των 3 διανομών?

 

Βασικά έκανα μία μεγάλη βόλτα το Σάββατο σε μαγαζιά και δεν με τράβηξε καμία άλλη συσκευή (εκτός, φυσικά, του Galaxy S) - το σκέφτηκα λοιπόν το θέμα και κατέληξα ότι, αφού με το Samsung/Vodafone Froyo δεν βλέπω φως, ας κάνω μία δοκιμή με το Gingerbread που υπάρχει και ας πάρω μετά την όποια απόφαση: δεν έχω βάλει ακόμα την SIM για πραγματοποίηση κλήσεων και παίζω με τα firmware, αλλά το τηλέφωνο δείχνει πλέον ότι δεν είναι μόνο ωραίο περιτύλιγμα.

 

Δεν ξέρω μόνο πώς θα συμπεριφερθεί με το 3G όταν βάλω την SIM, καθότι δεν υπάρχει κάποιο shortcut ή widget στο Market ανάλογο του APNdroid (το οποίο έχει μία "gingerbread-ready beta").

 

Και κάτι τελευταίο: η έκδοση που κυκλοφοράει δείχνει αρκετά "καθαρή" - δεν τρέχουν δηλαδή διάφορα παράξενα από κάτω. Θα ποστάρω για ό,τι νεώτερο - πιστεύω ότι το ΣΚ θα βρω χρόνο για οριστική μετάβαση από το Galaxy 3.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα,

εχτες πηρα το συγκεκριμενο κινητο. ειναι το πρωτο μου smartphone και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. ειναι πολυ ομορφο βασικα και σου δινει την δυνατοτητα να εχεις καποιες λειτουργιες παραπανω στο κινητο σου οπως ιντερνετ κανα βιντεο κλπ.

για την ωρα ψαχνομαι στις αμετριτες σελιδες του φορουμ για να διαβασω ολα αυτα που εχουν γραφτει. πηγα να το κανω root αλλα η σελιδα που μας εδινε ο φιλος για το SuperOneClick δυστυχως ειχε προβλημα και ετσι δεν μπορεσα να το κατεβασω. θα το ψαξω και αργοτερα.

αυτο που θελω να ρωτησω αρχικα ειναι το εξης.

- στο X 10 mini που εχει η φιλη μου ειχα κατεβασει το LED Light και ετσι ειχες ενα πολυ ωραιο φακο. εκανα το ιδιο και στο ACE alla ειδα οτι δεν δουλευει. γιατι ? ξερει κανεις ?

 

 

Κατέβασε το Tiny Flashlight + Led από το Market. Δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas..tha ithela na rwtisw esas pou gnwrizete kalutera apo emena anamesa sto Samsung Galaxy 3 Black (i5800) kai to Samsung Galaxy Ace poio apo ta duo einai kalutero k se poia shmeia diaferei...

 

Fantazomai oti to ace tha einai i apantisi apla epeidi exw xrisimopoihsei to galaxy 3 mou fainetai polu kalo me apsogo touchscreen ligo argo vevaia alla se genikes grammes einai ena polu wraio kinito k eukolo se xrhsh...

 

To ace antapokrinete se ola auta pou exoun akoustei??

Edited by DV1121
Link to comment
Share on other sites

Geia sas..tha ithela na rwtisw esas pou gnwrizete kalutera apo emena anamesa sto Samsung Galaxy 3 Black (i5800) kai to Samsung Galaxy Ace poio apo ta duo einai kalutero k se poia shmeia diaferei...

 

Fantazomai oti to ace tha einai i apantisi apla epeidi exw xrisimopoihsei to galaxy 3 mou fainetai polu kalo me apsogo touchscreen ligo argo vevaia alla se genieks grammes einai ena polu wraio kinito k eukolo se xrhsh...

 

To ace antapokrinete se ola auta pou exoun akoustei??

 

Δες εδω τις διαφορες:http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:hSB_hRpDTosJ:www.91mobiles.com/compare/Samsung/Galaxy%2B3%2BI5800/vs/Samsung/Galaxy%2BAce%2BS5830.html+Samsung+Galaxy+3+vs+Samsung+Galaxy+Ace&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a&source=www.google.gr

To Samsung 3 δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω ισως καποιος που το εχει μπορει να σου πει πιο σιγουρα.

Παντως εγω ειμαι υπερ ικανοποιημενος απο Ace!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σε όλους. Έχω το Ace μόλις δύο ημέρες και δεν μπορώ να συνδεθώ με WiFi. Στο δίκτυο της εργασίας μου όλοι με HTC είναι κανονικά στο internet ενώ εμένα μου γράφει "Λήψη διεύθυνσης ΙΡ ..." και δεν συνδέεται με τίποτα. Θέμα password δεν παίζει. Διάβασα ότι μπορείς να συνδεθείς μέσω AllShare και όταν το κάνω συνδέεται στο WiFi αλλά δεν παίζει ούτε Internet ούτε Market ούτε τίποτα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas..tha ithela na rwtisw esas pou gnwrizete kalutera apo emena anamesa sto Samsung Galaxy 3 Black (i5800) kai to Samsung Galaxy Ace poio apo ta duo einai kalutero k se poia shmeia diaferei...

 

Fantazomai oti to ace tha einai i apantisi apla epeidi exw xrisimopoihsei to galaxy 3 mou fainetai polu kalo me apsogo touchscreen ligo argo vevaia alla se genikes grammes einai ena polu wraio kinito k eukolo se xrhsh...

 

To ace antapokrinete se ola auta pou exoun akoustei??

 

Δες εδώ...

http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-3-vs-Samsung-Galaxy-Ace

...και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3611022#post3611022

 

Με το Galaxy 3 είμαι πολύ ευχαριστημένος - δεν το έχω φλασάρει και δουλεύω με την Eclair χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά το φλασάρισμα του Ace με την Gingerbread όμως μπαίνω σε λογική μετάβασης καθότι πλέον φαίνεται ως πραγματική αναβάθμιση.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Tiny Flashlight + Led από το Market. Δουλεύει τέλεια.

 

super !!! τωρα εχω και εγω τον φακο μου....

αλλα για να μαθαινουμε και εμεις οι νεοτεροι και το Tiny Flashlight + Led αλλα και το LED Light που ειχα βαλει στο Χ 10 mini ειναι εφαρμογες για android. γιατι η μια εφαρμογη παιζει και η αλλη οχι ?

και κατι αλλο εχω περασει επιτυχιμενα τις επαφες μου μεσα στο τηλ αλλα δεν βγαινει με αλφαβητικη σειρα. που στο καλο ειναι αυτη η ρυθμιση !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, κοίτα τι μπορείς να κάνεις

Να βάλεις την Sim στο Galaxy 3, να μεταφέρεις τις επαφές στο τηλέφωνο και μετά να συγχρονίσεις με το KIES.

Μετά συνδέεις το KIES με το Ace και μεταφέρεις τις επαφές σου έτσι.

Εναλλακτικά αν για κάποιο λόγο δεν γίνεται αυτό, το ακόμα καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να μεταφέρεις τις επαφές από το KIES στον λογαριασμό gmail σου και από εκεί με το που συγχρονιστεί το κινητό με το gmail όλα κομπλέ.

Πιθανότατα δεν είναι τόσο απλό αυτό που λέω μιας και το KIES είναι άθλιο, αλλά αν χρειαστείς κάτι άλλο ρώτα

 

Καλησπέρα σου, δοκίμασε να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854&page=8

Ίσως να ξέρει κάποιος.

Μα, saliez, δεν καλεί συγκεκριμένα νούμερα! Πως μπορεί να συμβαίνει αυτό? Τι σχέση έχει αυτό με τις επαφές?

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά και από εμένα, σε λίγες ημέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού ελπίζοντας να έκανα την σωστή επιλογή παρκολουθόντας συνέχεια το πολύ χρήσιμο forum μας. Επιτέλους θα κάνω το βήμα να αφήσω το symbian αν και τρομάζω λίγο με την αλλαγή αυτή αφού δεν είμαι και γνώστης της τεχνολογίας και δεν έχω και πολύ χρόνο να αφιερώσω στο κινητό.

αν μπορείται να βοηθήσετε με pm για το θέμα του gps(λύσεις φθηνές χωρίς πολλές χρεώσεις) θα το εκτιμούσα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πέρασε και την ΧΧΚΡΒ στο δικό μου κινητό. Εκανα δοκιμές και δεν βλέπω κάποια διαφορά μέχρι στιγμής σε σχέση με την προηγούμενη. Εχετε δει καπου changelog με τις διορθώσεις των 3 διανομών?

..........

Δεν ξέρω μόνο πώς θα συμπεριφερθεί με το 3G όταν βάλω την SIM, καθότι δεν υπάρχει κάποιο shortcut ή widget στο Market ανάλογο του APNdroid (το οποίο έχει μία "gingerbread-ready beta").

 

Και κάτι τελευταίο: η έκδοση που κυκλοφοράει δείχνει αρκετά "καθαρή" - δεν τρέχουν δηλαδή διάφορα παράξενα από κάτω. Θα ποστάρω για ό,τι νεώτερο - πιστεύω ότι το ΣΚ θα βρω χρόνο για οριστική μετάβαση από το Galaxy 3.

 

Μολις ειδα οτι πλεον γινεται root και η 2.3.3 ROM, και με κανει να το σκεφτομαι...

Βεβαια αυτο που δεν ξερω ειναι εαν λειτουργουν καποια πραγματα στην 2.3.3, οπως το APNDroid που αναφερεις. Το δοκιμασες και δεν παιζει? Επισης το Darktremor's app2sd που εχω στην Froyo θα ηθελα να γινεται και στην 2.3.3 (θα το δουμε συντομα αυτο ελπιζω).

Εαν η καμερα και το WiFi παιζουν αριστα τοτε αξιζει να μπει η 2.3.3. Θα περιμενω να δω μηπως βγει κι αλλη εκδοση, γιατι changelogs δεν υπαρχουν καπου.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι πλεον γινεται root και η 2.3.3 ROM, και με κανει να το σκεφτομαι...

Βεβαια αυτο που δεν ξερω ειναι εαν λειτουργουν καποια πραγματα στην 2.3.3, οπως το APNDroid που αναφερεις. Το δοκιμασες και δεν παιζει? Επισης το Darktremor's app2sd που εχω στην Froyo θα ηθελα να γινεται και στην 2.3.3 (θα το δουμε συντομα αυτο ελπιζω).

Εαν η καμερα και το WiFi παιζουν αριστα τοτε αξιζει να μπει η 2.3.3. Θα περιμενω να δω μηπως βγει κι αλλη εκδοση, γιατι changelogs δεν υπαρχουν καπου.

 

Δοκιμές με SIM στο τηλέφωνο το ΣΚ, νάμαστε καλά - πρέπει να δουλέψουμε κιόλας :ninja:

 

Το wifi το τέσταρα ως εξής: έχω το Galaxy 3 πάνω στο wireless της εταιρείας όπου αποδεδειγμένα παίζει όπως πρέπει. Σερφάρω με το Ace και, άν δω κόλλημα, τσεκάρω την σύνδεση με το G3. Με την Froyo το Ace κόλλαγε στο άνοιγμα σελίδων και στο Market ανά 5λεπτο! - το G3 κάθε φορά ήταν up and running (...εξ ου και το ξενέρωμα...). Με την G-bread δεν είδα κόλλημα στο Ace εδώ και 2 μέρες.

 

(...ψέμματα... μόλις κόλλησε... αλλά κόλλησε και το G3, οπότε όλα καλά - ντου στον router!)

 

Αν σας ενδιαφέρει, η κάμερα βγάζει ωραίες εικόνες, αλλά...

1. όταν φωτογραφίζεις στα 5ΜΡ δεν κάνει zoom (έχω ακούσει ότι γίνεται και σε άλλα κινητά)

2. διάβασα ότι με την G-bread δεν εστιάζει σωστά και το βλέπω αυτό σε φωτογράφηση κειμένου (με πρόσωπα δεν έχω θέμα).

 

Παιδιά, ό,τι θέλετε να τεστάρω πέστε μου - όσο το έχω σε κατάσταση τεστ για να τελειώσει η μπαταρία του εγκαθιστώ ότι νάναι!

 

Τελευταία διαπίστωση: όπως και στο G3, δεν ανοίγει το Angry Birds beta lite - οι άλλες 3 εκδόσεις παίζουν ΟΚ!

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος κατοχος του ACE ο οποιος να εχει κανει root το τηλεφωνο και εαν ναι να επιβεβαιωση το εαν ο τροπος που αυτο γινετε ειναι ο ιδιος με αυτον του GALAXY S. το λεω αυτο μιας και εκανα κανονικα την διαδικασια αλλα παρολο που μου εγραψε οτι η διαδικασια ηταν επιτυχης το Superuser permissions (Δικαιώματα) δεν το εχει εμφανίσει...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος κατοχος του ACE ο οποιος να εχει κανει root το τηλεφωνο και εαν ναι να επιβεβαιωση το εαν ο τροπος που αυτο γινετε ειναι ο ιδιος με αυτον του GALAXY S. το λεω αυτο μιας και εκανα κανονικα την διαδικασια αλλα παρολο που μου εγραψε οτι η διαδικασια ηταν επιτυχης το Superuser permissions (Δικαιώματα) δεν το εχει εμφανίσει...

 

Σορρυ,μηπως δεν κανεις κατι σωστα?Εγω το εκανα με το SuperOneClickv1.8 και ειναι ευκολο.Κανε και μια επανεκινηση το Ace να δεις.

Δες και εδω για το root:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682 και δωσε βαση στο σημειο με τα κοκκινα εντονα γραμματα στο κεντρο της σελιδας.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πηρε η ξαδερφη μου το ace χθες και εχουμε ενα προβληματακι..δεν εμφανιζει την external_sd στα ''αρχεια μου''...εβαλα την δικια μου και διαβασε κανονικα τα αρχεια, μονο που τα εμφανισε στο /sdcard και οχι στο /sdcard/external_sd/

Και επισης δεν υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις της καμερας για το που θα αποθηκευονται οι εικονες..Ξερετε τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

drivers απο που κατεβασες. εβαλες του ιδιου η εβαλες του S ?

 

Δεν το εχουμε συνδεσει με το pc καθολου..εννοουσα τα ''αρχεια μου'' στο κινητο..

 

Edit: οκ, δεν πηγαινε για μενα :P

Edited by tsilakostheone
Link to comment
Share on other sites

drivers απο που κατεβασες. εβαλες του ιδιου η εβαλες του S ?

 

http://www.samsung.com/gr/support/mobilesoftwaremanual/mobilesoftwaremanual.do?page=MOBILE.SOFTWARE.MANUAL

από εδώ κατέβασε το Kies2, μόλις κάνεις εγκατάσταση κάνε ένα restart το pc και ξαναδοκίμασε με το supeconeclickroot

 

επίσης οτι θες ρώτα το εδώ πέρα και όχι στο θέμα του Galaxys :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμές με SIM στο τηλέφωνο το ΣΚ, νάμαστε καλά - πρέπει να δουλέψουμε κιόλας :ninja:

 

Το wifi το τέσταρα ως εξής: έχω το Galaxy 3 πάνω στο wireless της εταιρείας όπου αποδεδειγμένα παίζει όπως πρέπει. Σερφάρω με το Ace και, άν δω κόλλημα, τσεκάρω την σύνδεση με το G3. Με την Froyo το Ace κόλλαγε στο άνοιγμα σελίδων και στο Market ανά 5λεπτο! - το G3 κάθε φορά ήταν up and running (...εξ ου και το ξενέρωμα...). Με την G-bread δεν είδα κόλλημα στο Ace εδώ και 2 μέρες.

 

(...ψέμματα... μόλις κόλλησε... αλλά κόλλησε και το G3, οπότε όλα καλά - ντου στον router!)

 

Αν σας ενδιαφέρει, η κάμερα βγάζει ωραίες εικόνες, αλλά...

1. όταν φωτογραφίζεις στα 5ΜΡ δεν κάνει zoom (έχω ακούσει ότι γίνεται και σε άλλα κινητά)

2. διάβασα ότι με την G-bread δεν εστιάζει σωστά και το βλέπω αυτό σε φωτογράφηση κειμένου (με πρόσωπα δεν έχω θέμα).

 

Παιδιά, ό,τι θέλετε να τεστάρω πέστε μου - όσο το έχω σε κατάσταση τεστ για να τελειώσει η μπαταρία του εγκαθιστώ ότι νάναι!

 

Τελευταία διαπίστωση: όπως και στο G3, δεν ανοίγει το Angry Birds beta lite - οι άλλες 3 εκδόσεις παίζουν ΟΚ!

 

Ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση... Αν μπορεις δωσε μας και μια ιδεα για το πως ειναι η χρηση RAM αλλα και εσωτερικης μνημης με την GB. Το να δοκιμασεις το app2sd ειναι λιγακι δυσκολο οποτε αστο... Αν μπορεις δες μονο εαν το APNdroid λειτουργει σωστα γιατι ειναι μια απαραιτητη εφαρμογη!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

ok κατεβαζω το Kies2 και για καλο και για κακο θα βγαλω την καρτα μνημης απο μεσα πριν προσπαθησω για δευτερη φορα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για αυτό το κινητό γιατί είναι μέσα στα υποψήφια μου.

1)Από ότι ξέρω φοράει τη 2.2 έκδοση γνωρίζουμε αν θα πάρει τη 2.3??

2)Η κάμερα του είναι κάλη???(Με ενδιαφέρει κυριώς για νυχτερινές φωτο και βίντεο μιας και τη μέρα πιστεύω θα είναι μια χαρα)

3)Το υλικό κατασκευής του είναι καλό ή στη πρώτη "τουμπά" θα μας αφήσει χρόνους??

4)Απο service τι λέει η Samsung???

5)Βλέπω για άλλα κινητά που λένε ότι άμα φορτωθουν λίγο με εφαρμογές "σέρνονται" αυτό που έχει 800αρη επεξεργαστή έχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα??

6)η μπατάρια του πόσο κράταει σε φυσιολογίκες συνθήκες χρήσης(τηλέφωνα,sms)

7) Gps πλοήγηση χωρίς internet(με κάποιο πρόγραμμα ενοείται) έχει???

 

Καποιος να βοηθήσει????

Link to comment
Share on other sites

οφείλω να αναφερω το "μαγικο μου κατορθωμα" μονο και μονο για να καταγραφει και ως παράδειγμα προς αποφυγήν.

 

ξανα εκανα την διαδικασια root με το superoneclick και δυστυχως βλεπω οτι και παλι τα ιδια. εκει που με επιασαν τα νευρα μου για το τι μπορει να συμβαινει ξαναδιαβαζω απο την αρχη τα πραγματα και μου κανει click το εξης: "πώς ξέρω ότι είμαι root? Στις εφαρμογές θα υπάρχει ένα καινούριο εικονίδιο......:

και λεω ξαφνικα, τι εικονιδιο...για να μην τα πολυλογο αντι να πηγαινω να κοιτω τα εικονιδια των εφαρμογων κοιτουσα μεσα στο μενου ρυθμίσεις/εφαρμογες.

εικονιδιο στις εφαρμογες υπαρχει βεβαια. λογικα απο την πρωτη φορα...

 

αυτα. ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας αλλα και για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την λεπτομερη απαντηση... Αν μπορεις δωσε μας και μια ιδεα για το πως ειναι η χρηση RAM αλλα και εσωτερικης μνημης με την GB. Το να δοκιμασεις το app2sd ειναι λιγακι δυσκολο οποτε αστο... Αν μπορεις δες μονο εαν το APNdroid λειτουργει σωστα γιατι ειναι μια απαραιτητη εφαρμογη!

 

Δεν μπορω να δωσω πολυ αξιοπιστο feedback καθοτι το εχω κλεισει, αλλα η εντυπωση που εχω ειναι οτι το GB κανει καλη διαχειριση μνημης.

 

Για app2sd: διαβασα σε καποια απο τις 100αδες σελιδες που βρηκα περι froyo, gingerbread κλπ οτι το εγκαταλειπουν γιατι δημιουργουνται διαφορα προβληματα.

 

Περι mobile data: εδω μαλλον εχουμε προβλημα απο την στιγμη που περναμε στην GB! Οπως εγραψα παραπανω, δεν υπαρχει πλεον η επιλογη απενεργοποιησης στο shutdown menu, συν το οτι διαβασα (και επιβεβαιωσα) οτι τα mobile data ειναι ενεργοποιημενα by default. Το μονο πολλα υποσχομενο app στο market μεχρι στιγμης ειναι το mysettings που σε πηγαινει αμεσα στο μενου απενεργοποιησης. Υπαρχουν και αρκετα παραπονα για προβληματα με ληψη mms, ενω αυτη τη στιγμη ψαχνω στο market καποια πιστοποιημενη για το GB εφαρμογη ελεγχου mobile data.

 

...Θα ειναι μακρια και δυσκολη η μεταβαση...

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

και τωρα λοιπον που root-αρω....θα ηθελα νανω 2-3 πραγματακια, παντα βεβαια με τις πολυτιμες συνβουλες σας.

- πως θα βγαλω τις βλαμενες διαφημισεις απο τις εφαρμογες !

-πως μπορω καθε φορα που συνδεω το τηλ με το PC να αποτερπω την υποχρεωτικη φορτηση του κινητου.

-εχει "παιξει" κανεις με διαφορετικα browser ? σκεφτομαι για τον dolfin γιατι θελω να προσθεσω μεσα το bookmark απο το google ghrome....

Link to comment
Share on other sites

και τωρα λοιπον που root-αρω....θα ηθελα νανω 2-3 πραγματακια, παντα βεβαια με τις πολυτιμες συνβουλες σας.

- πως θα βγαλω τις βλαμενες διαφημισεις απο τις εφαρμογες !

-πως μπορω καθε φορα που συνδεω το τηλ με το PC να αποτερπω την υποχρεωτικη φορτηση του κινητου.

-εχει "παιξει" κανεις με διαφορετικα browser ? σκεφτομαι για τον dolfin γιατι θελω να προσθεσω μεσα το bookmark απο το google ghrome....

 

1: διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153 , λέει μερικά ενδιαφέροντα πράγματα !

2: η μπαταρία που έχει το Galaxy Ace όπως και σχεδόν(αν όχι όλα) σύγχρονα κινητά με android ουδεμία σχέση έχουνε με τις παλιές και δεν πειράζει να το φορτίζεις συνέχεια, ίσα ίσα που είναι καλό να μην πέφτει κάτω από 40%

3: δοκίμασε τον operamobile 11 που είναι εξαιρετικός!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τον browser operamobile 11 θα τον δοκιμασω μιας και το προτυνεις. να φανταστω οτι μπορει να υποστηριξει bookmark's απο chrome !

 

τωρα σε σχεση με τον οδηγο που μου ειπες, το εχω διαβασει πολλες πολλες φορες μεχρι να αποφασισω να κανω κατι.

εχω κανει το root και θα ηθελα να κανω και τα, autokill και lagfix αλλα για να ειμαι ειλικρινης το φοβαμε λιγο μιας και απο τα πολλα που εχω διαβασει τρομοκρατηθικα. οχι οτι θα παθει κατι το τηλεφωνο, μιας παντα μπορει κανεις να το επαναφερει, αλλα για το οτι μηπως μπλεξω και κολισω πουθενα και μετα τρεχω και δεν φτανω και μηνω και χωρις τηλεφωνο.

 

τρωγωμαι παντος μιας και ετρεξα απο περιεργεια το QUADRANT και σε Run full...μου βγαζει 546 σαν αποτελεσμα, που απο οτι εχω διαβασει μπορει να ειναι και το χειροτερο που εχει υπαρξει.....

οποτε.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...