Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γινετε με καπιον τροπο να μεγαλοσουμε τα ποσα γραματα χορανε σε ενα μηνημα δηλαδη να γραφουμε περισοτερες λεξεις χωρις να πηγενει σε δευτερο μηνημα??

 

Κατεβασε απο το Market το Go SMS Pro η το Handcent SMS.Υποστηριζουν μεχρι 160 ελληνικους χαρακτηρες .

 

ΥΓ: Μην ξεχάσεις όταν το εγκαταστήσεις να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχεις για να διαβάζεις τα μηνύματα γιατί κάθε φορά που θα έρχεται μήνυμα θα έρχεται 2λη ειδοποίηση μια από το παλιό πρόγραμμα και μια από το νεο.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας. μολις ειδα με μεγαλη μου εκπληξη οτι το πλαισιο εβαλε το ace στα 189 ευρο. μια ερωτηση για οους το πηρατε απο εκει, το κινητο λειτουργει κανονικα ή εχει προβληματα με το ιντερνετ ή κλεινει μονο του και ειναι μονο συνδεδεμενο με την vodafone live και ετσι πρεπει να το απενεργοποιησω? Και μια ακομα ερωτηση σας εχει ολα το αντικειμενα που προβλεπει η συσκευασια?
Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση για οσους το πηραν απο την vodafone, ειναι συνδεδεμενο με το vodafone live κι πρεπει να κανω απενεργοποιηση? ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μολις ειδα με μεγαλη μου εκπληξη οτι το πλαισιο εβαλε το ace στα 189 ευρο. μια ερωτηση για οους το πηρατε απο εκει, το κινητο λειτουργει κανονικα ή εχει προβληματα με το ιντερνετ ή κλεινει μονο του και ειναι μονο συνδεδεμενο με την vodafone live και ετσι πρεπει να το απενεργοποιησω? Και μια ακομα ερωτηση σας εχει ολα το αντικειμενα που προβλεπει η συσκευασια?

 

Το πηρα απο το εν λογω καταστημα,ολα κανονικα μες στο κουτι.Προσωπικα δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα.Βεβαια το πηρα πριν εικοσι μερες τουλαχιστον και ηταν απο τα τελευταια εκεινης της παρτιδας.Εμενα δεν ειναι Vodafone Live.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

επειδή το είδα και εγώ στα 189 ευρώ αλλά και το galaxy gio κάπου σε αυτες τις τιμές παίζει, δεν μπορώ να βρώ μεγάλες διαφορές στα χαρακτηριστικά τους, κάτι μου ξεφεύγει προφανώς. ξέρετε αν κανένα απο τα 2 έχει flash player? αλλιώς αν είναι μόνο η κάμερα η διαφορά τους με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μολις ειδα με μεγαλη μου εκπληξη οτι το πλαισιο εβαλε το ace στα 189 ευρο. μια ερωτηση για οους το πηρατε απο εκει, το κινητο λειτουργει κανονικα ή εχει προβληματα με το ιντερνετ ή κλεινει μονο του και ειναι μονο συνδεδεμενο με την vodafone live και ετσι πρεπει να το απενεργοποιησω? Και μια ακομα ερωτηση σας εχει ολα το αντικειμενα που προβλεπει η συσκευασια?

 

Ούτε που πρόλαβα να το δω έστω σαν προσφορά μια που το βάλανε μια που δεν υπάρχει καν στο site!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το Market το Go SMS Pro η το Handcent SMS.Υποστηριζουν μεχρι 160 ελληνικους χαρακτηρες .

 

ΥΓ: Μην ξεχάσεις όταν το εγκαταστήσεις να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχεις για να διαβάζεις τα μηνύματα γιατί κάθε φορά που θα έρχεται μήνυμα θα έρχεται 2λη ειδοποίηση μια από το παλιό πρόγραμμα και μια από το νεο.

 

Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώ & εγώ το Go Sms Pro & είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο τις δυνατότητες που έχει...

Θα ήθελα να ρωτήσω δυο θεματάκια...

Πρώτον πως απενεργοποιούμε το default πρόγραμμα sms γιατί μου έρχονται οι ειδοποιήσεις εις διπλουν !!!

Δευτερον πως γίνεται να βλέπουμε την πραγματική ώρα αποστολής ενός μνμ

όταν είμαστε εκτός δικτύου ή έχουμε το κντ κλειστό ???

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Ούτε που πρόλαβα να το δω έστω σαν προσφορά μια που το βάλανε μια που δεν υπάρχει καν στο site!

 

και εγω το ειδα αυτο αλλα πηγα μεσω σκρουτζ και μου το εδειξε οτι εχει 189, δεν νομιζω να το βαλα τοσο για μια μερα και μετα να ειδαν οτι ειναι αρκετα φθινο. παντος λειε οτι αμα συνεχιζει το προβλημα να εποικινωνισουμε με καποιους απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μολις ειδα με μεγαλη μου εκπληξη οτι το πλαισιο εβαλε το ace στα 189 ευρο. μια ερωτηση για οους το πηρατε απο εκει, το κινητο λειτουργει κανονικα ή εχει προβληματα με το ιντερνετ ή κλεινει μονο του και ειναι μονο συνδεδεμενο με την vodafone live και ετσι πρεπει να το απενεργοποιησω? Και μια ακομα ερωτηση σας εχει ολα το αντικειμενα που προβλεπει η συσκευασια?

 

ποτε εγινε αυτο ρε παιδια? εγω πριν 3 μερες το πληρωσα 290 euro... ειναι δυνατον να πεσει 100euro σε 3 μερες???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους το έχουν αγοράσει:Η μικρή του εσωτερική μνήμη αποτέλει πρόβλημα για το κινήτο δλδ τηα γεμίσει πολύ γρήγτορα??Με το καιρό θα γίνει αργό το κινητό????
Link to comment
Share on other sites

άμα έχει πάει 189 ε θα πηδηχτώ απο το παράθυρο δηλαδή χαχαχα το πήρα 285 κλαπσ κλαπσ κλαπσ
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

παιδια το λεω γιατι μπαινω μια φορα την εβδομαδα στο σκρουτζ για να δω τις τιμες πως διαμοφονονται και μπηκα και σημερα και ειδα οτι στο πλαισιο εχει παει στα 189 δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου ακομα βλεπω καλα. πηγετε να το δειτε στην σελιδα. πριν μια ωρα που μπηκα το ειχε τοσο . μπορει και να μην ειναι και αξιοπιστο.
Link to comment
Share on other sites

είδα όμως παρόλο που μπαίνω στο πλαίσιο λέει αποτυχία και ότι δεν υπάρχει, μπορεί να έγινε κάποιο λάθος
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες.Στο plaisio αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει,εστω και αν το αναφερει στο skroutz!
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

εχτες εκανα μια βολτα απο το saturn ια να δω κατι που ηθελα εκει και ριχνωντας μια ματια στις μεμβρανες ειδα οτι τις ειχε 10 € τις 2 !!! :cry: :lol:

δεν μπορει να ειναι τοσο ακριβα ρε παιδια....

εχει κανει κανεις αγορα απο καπου αλλου που να μην ειναι τοση μεγαη κλεψια !!

Link to comment
Share on other sites

απο e-bay οι 10 μόνο 3 ε, είχα πάρει και κάτι άλλες αλλά δεν ήρθαν και πήρα τα λεφτά πίσω, τώρα αν έρθουν ποιο μετά τις έχω τζάμπα...
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

εψαξα και βρηκα απο e bay οι 6 3.65 €. εκανα παραγγελια και περιμενω. εαν ερθουν ειναι οκ.

αναμονή λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο θα ειμαι κι εγω μελος της ace παρεας. Εχω λιγο αγχος μιας και θα ειναι το πρωτο μου smartphone (εκτος απο ενα qtek πριν κατι χρονια). Επι της ευκαιριας θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι απαραιτητο να μπει screen protector αφου εχει gorilla glass το οποιο υποτιθεται οτι ειναι αχαρακτο
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο θα ειμαι κι εγω μελος της ace παρεας. Εχω λιγο αγχος μιας και θα ειναι το πρωτο μου smartphone (εκτος απο ενα qtek πριν κατι χρονια). Επι της ευκαιριας θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι απαραιτητο να μπει screen protector αφου εχει gorilla glass το οποιο υποτιθεται οτι ειναι αχαρακτο[/QUOTe

 

παρε το δικό μου,290 το πληρωσα πριν 4 μέρες,στο δίνω 50 εuro κάτω,έχω και την απόδειξη και το κουτί και τις ζελατίνες,όλα. παίρνω χρόνια samsung,τέτοια φόλα πρώτη φορα βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις γιατι εξαφανιστηκε το κινητο απο το plaisio.gr??? :ninja:

 

έχουν εξαντληθεί,εγώ παρήγγειλα πρίν το πάσχα και το πήρα τώρα. φυσικά η τιμή που λέγανε πριν στα παραπάνω πόστ δεν υπάρχει,μην περιμένετε άδικα,έχει μπεί επίτηδες για ευνόητους λόγους.. πάρτο απο αλλού αμα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο θα ειμαι κι εγω μελος της ace παρεας. Εχω λιγο αγχος μιας και θα ειναι το πρωτο μου smartphone (εκτος απο ενα qtek πριν κατι χρονια). Επι της ευκαιριας θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι απαραιτητο να μπει screen protector αφου εχει gorilla glass το οποιο υποτιθεται οτι ειναι αχαρακτο[/QUOTe

 

παρε το δικό μου,290 το πληρωσα πριν 4 μέρες,στο δίνω 50 εuro κάτω,έχω και την απόδειξη και το κουτί και τις ζελατίνες,όλα. παίρνω χρόνια samsung,τέτοια φόλα πρώτη φορα βλέπω

 

Φιλε μου, καταλαβαινω την φαση του να βγαλεις το γκατζετακι απο το κουτι και να κανει παπαδες, αλλα ειναι φανερο οτι αυτο δεν παιζει στα smartphones. Πιστεψε με, εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να ασχολουμαι με ενα pc που τηλεφωναει κιολας (αυτο ειναι το Ace). Το τηλεφωνακι δεν ειναι καθολου ασχημο - για την ακριβεια ειναι πολυ καλυτερο απο πολλα αλλα! Και μονο οτι μπαινει καποιος στο τριπακι να το συγκρινει με το ακριβοτερο iphone κατι λεει... Απλα, το χαντακωνει το λογισμικο του, αλλα αυτο πλεον ελεγχεται. Τι σε χαλασε? Κανε ενα συνολικο ποσταρισμα - δεν κοστιζει τιποτε και ισως βρεις ακρη και δεν βγεις τελικα χαμενος.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που θα ρωτήσω κάτι πολυ απλο για πολλούς απο εσάς αλλα πρεπει να έχω περάσει συνολικα 12ώρες ψάχνοντας να βρώ πώς θα συνδεθει(θα δεί) το pc το κινητο!! Το έχω πάρει απο εχθές το κινητο και είπα να το κάνω root..αλλα για να γίνει αυτο διαβάζοντας σας, πρέπει πρώτα να συνθεθεί με το Kies...Λοιπον εζω κατεβάσει το Kies, συνδέω το usb καλώδιο αλλά τίποτα. Εχω βαλει το κινητο σε Usb debuging On..τίποτα! Οταν παει να συνδεθει με το Kies πηγαίνει στο 65%, μετα μου βγάζει ενα μικρό παράθυρο στα κινέζικα και ενα οκ..και ύστερα δείχνει κάτω στην μπάρα του Pc οτι η συσκευη δεν έχει περάσει...

Τώρα έχω μπει σε δεκαδες site, εκτός απο εδώ έχω κάνει ένα σωρο πράγματα..το αποτέλεσμα το ίδιο! Εχω Win7 32bit, Ελληνικά,δοκίμασα και στις 6usb ports μήπως κάποια είχε πρόβλημα..που δεν νομιζω-τα ιδια! Το μόνο που έχω καταφέρει μέχρι τώρα είναι παίζοντας λίγο με το Usb debugging μια στο On και μία στο Of, ειναι να δεί το Pc την Sd κάρτα σαν Mass Storage και να μπορω να περασω αρχεια στο έτσι..

Εχω διαβάσει επεισης οτι στο 'about phone' επιλεγεις αν θέλεις mass storage-pc studio κτλ (μπορει και να κάνω λάθος) παντως εγω δεν εχω καμια επιλογή εκει...

Δεν ξέρω εαν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο να έχουν περαστει οι drivers απο το Kies (προφανως θα είναι) απλα λογω του root λογικά χρειάζεται..

Πειτε καλοι μου άνθρωποι..εσείς που έχετε το ιδιο κινητο, πώς το καταφέρατε, γιατι με τους οδηγους που έχω διαβάσει η εγω δεν κάνω κατι σωστό ή φταέι το συγκεκριμένο μοντέλο..?(το δικό μου)

Link to comment
Share on other sites

Τα USB settings αν δεν κάνω λάθος είναι στις ρυθμίσεις, εκεί που είναι οι επιλογές συνδεσιμότητας.

Προφανώς θα βάλεις το Kies, αλλά χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω το kies είναι άθλιο και δεν κάνει πολλά πράγματα.

Τι θες να κάνεις;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου, καταλαβαινω την φαση του να βγαλεις το γκατζετακι απο το κουτι και να κανει παπαδες, αλλα ειναι φανερο οτι αυτο δεν παιζει στα smartphones. Πιστεψε με, εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να ασχολουμαι με ενα pc που τηλεφωναει κιολας (αυτο ειναι το Ace). Το τηλεφωνακι δεν ειναι καθολου ασχημο - για την ακριβεια ειναι πολυ καλυτερο απο πολλα αλλα! Και μονο οτι μπαινει καποιος στο τριπακι να το συγκρινει με το ακριβοτερο iphone κατι λεει... Απλα, το χαντακωνει το λογισμικο του, αλλα αυτο πλεον ελεγχεται. Τι σε χαλασε? Κανε ενα συνολικο ποσταρισμα - δεν κοστιζει τιποτε και ισως βρεις ακρη και δεν βγεις τελικα χαμενος.

 

1.ακομα ταλαιπωρούμαι με την cosmote,και την samsung για τα mms τα οποια ακομα δεν δουλευουν και ο ένας στέλνει το μπαλάκι στον άλλον και μου λένε να το πάω για update και κολοκύθια και να μείνω χωρίς τηλέφωνο ακομα δεν το πήρα..

2.ο τηλ.κατάλογος ειναι μαντάρα,δεν μπορώ να βρώ κανένα τηλ. παρα μόνο αν τα πάρω ένα ενα με την σειρά που και η σειρά ειναι μαντάρα,μπάχαλο ο κατάλογος. πάω να τα κάνω επεξεργασία ένα ενα και δεν γινεται να μπουν σε σειρά. Να τα διαγράψω όλα και να τα ξαναγράψω απτην αρχή είναι λίγο δύσκολο.

3. οι φωτογραφίες απτο προηγούμενο samsung που είχα που είχε 3.2 megapixel είναι μακράν καλύτερες απο αυτο όταν τις μεταφέρεις στο pc. Επίσης δεν έχω βρεί πουθενά επιλογή να κάνει επεξεργασία τις εικόνες

4. οι διάφορες ειδοποιήσεις όπως οι αναπάντητες κλήσεις ή ενα νέο μήνυμα θέλουν γυαλια για να τις δεις η μικροσκόπιο αν έχει καποιος λίγο προβλημα με την όραση..

5.η μπαταρία αν είναι ενεργοποιημένα τα gps,wifi κτλ. θέλει μπαλαντέζα για να αντέξει

 

κατα τα άλλα είναι όμορφο εξωτερικά γιαυτό και το πήρα,στo internet δουλευει πολυ καλα και γενικά βλέπω οτι έχουν δώσει εμφαση σε αυτο τον τομέα ξεχνώντας ότι είναι και τηλέφωνο όπως σωστά ανέφερες προηγουμένως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...