Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Madness εαν μπορεις -και επιτρεπεται βεβαια- μπορεις να μου στειλεις με πμ κανενα σαιτ που μπορω να ψαξω γιατι σε κανα δυο που ειδα ηταν λιγο τσιμπιμενες οι τιμες?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας... Εχω gingerbread 2.3.3 και θέλω να βάλω μια καινούρια έκδοση στο κινητό μου. Τι μου προτείνετε? Να βάλω την 2.3.6 ή να βάλω ICS? Γιατί διαβάζω πολλά και έχω λίγο μπερδευτεί...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Εχω gingerbread 2.3.3 και θέλω να βάλω μια καινούρια έκδοση στο κινητό μου. Τι μου προτείνετε? Να βάλω την 2.3.6 ή να βάλω ICS? Γιατί διαβάζω πολλά και έχω λίγο μπερδευτεί...

 

2.3.6. Διαβάζεις τον οδηγό βάζεις την JVZ αν δε θες να ψάχνεσαι για την JW1 η οποία είναι χήμα :p σε αντίθεση με την JVZ που είναι όλα μαζεμένα κι έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα (μετα απο μήνες ταλαιπωρίας με το παλιό μου qtek) να αγοράσω καινούριο κινητό και κατέληξα στο galaxy s αλλά από ότι βλέπω οι τιμές είναι αρκετά ανεβασμένες (πριν τις γιορτές ήταν στα 200, τώρα έχει πάει στα 280). Γνωρίζει κανείς αν μπορω να το βρώ κάπου φτηνά;
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα (μετα απο μήνες ταλαιπωρίας με το παλιό μου qtek) να αγοράσω καινούριο κινητό και κατέληξα στο galaxy s αλλά από ότι βλέπω οι τιμές είναι αρκετά ανεβασμένες (πριν τις γιορτές ήταν στα 200, τώρα έχει πάει στα 280). Γνωρίζει κανείς αν μπορω να το βρώ κάπου φτηνά;

 

280? Μήπως το galaxy S plus? Το απλό galaxy ήταν στα 250, καθώς και μία μέρα πήγε στα 200 μόνο στο media markt. Τώρα πλέον δε νομίζω πως υπάρχει πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

ναι, του mediamarkt είχα δει αλλά δεν το πρόλαβα. Στο skroutz, το φτηνότερο πάει στα 289

http://www.skroutz.gr/s/271477/Samsung-Galaxy-S-i9000-8GB.html

 

και δεν είναι το plus

 

Edit

Στα multirama το έχει στα 160 ("κατόπιν παραγγελίας") μάλλον θα το ψάξω εκεί.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0652554&catid=010900

Edited by Lucretious
Link to comment
Share on other sites

Στα multirama το έχει στα 160 ("κατόπιν παραγγελίας") μάλλον θα το ψάξω εκεί.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0652554&catid=010900

 

φιλε μου αυτο δεν ειναι κινητο αλλα κατι σαν ipod. Προσεξε το.

TCe
Link to comment
Share on other sites

ναι, του mediamarkt είχα δει αλλά δεν το πρόλαβα. Στο skroutz, το φτηνότερο πάει στα 289

http://www.skroutz.gr/s/271477/Samsung-Galaxy-S-i9000-8GB.html

 

και δεν είναι το plus

 

Edit

Στα multirama το έχει στα 160 ("κατόπιν παραγγελίας") μάλλον θα το ψάξω εκεί.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0652554&catid=010900

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. Την έχει πατήσει και άλλος στο φορουμ. Το Μedia Markt πάντως θα το ξαναφέρει μου είπαν.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πρόσεξα στο τέλος όταν είδα τα χαρακτηριστικά. Το έχει ξεσκίσει λιγάκι η samsung με το "Galaxy" ή είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το κεντρικό πλήκτρο που είναι hard button. Πρέπει να το πατάς προς τα πάνω για να δουλέψει. Τι μπορώ να κάνω? Λέτε να θέλει καθάρισμα η χαιρετάει? Πόσο να πηγαίνει η αντικατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το κεντρικό πλήκτρο που είναι hard button. Πρέπει να το πατάς προς τα πάνω για να δουλέψει. Τι μπορώ να κάνω? Λέτε να θέλει καθάρισμα η χαιρετάει? Πόσο να πηγαίνει η αντικατάσταση?

 

Καθάρισμα μέσα στο κουμπάκι δεν νομίζω να γίνεται. Αν έχεις εγγύηση τσάμπα θα σου το αλλάξουν πάντως, αλλιώς δε ξέρω, πιο πολύ θα κοστίσει ο τεχνικός, παρά το κουμπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισμα μέσα στο κουμπάκι δεν νομίζω να γίνεται. Αν έχεις εγγύηση τσάμπα θα σου το αλλάξουν πάντως, αλλιώς δε ξέρω, πιο πολύ θα κοστίσει ο τεχνικός, παρά το κουμπάκι.

Δυστυχώς δεν εχω την απόδειξη. Οπότε το αφήνω όπως έχει μέχρι να χαιρετήσει

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα χρειάζεται για να περάσω την 2.3.6 μέσω Odin?? Περιμένω ήδη 15 λεπτά σχεδόν.... Είμαι σε download mode και στο Odin μου γράφει wait και τίποτε άλλο..... Τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Κανένα 4λεπτο άντε 5λεπτο κανονικά. Κάπου θα έχει κολλήσει οπότε αναγκαστικά αποσυνδέεις και το ξανακάνεις από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Προσπάθησα να βάλω την 2.3.6 στο κινητό μου αλλά μάλλον κάτι έκανα λάθος.. Ήθελα να βάλω το αρχείο που υπάρχει στoν οδηγό του tyxerakia αλλά μου έβγαζε πρόβλημα στο extract.. (μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο για την JVZ? γιατί κατεβασα απο περιέργεια και την 2.3.5 και κάνει extract κανονικά.) Προσπάθησα λοιπόν να βάλω την JVZ από το samfirmware.com που έχει μόνο ένα αρχείο για το odin και αφού τα έκανα όλα κανονικα από τότε το κινητό μου κανει συνέχεια reboot χωρίς καθόλου να πηγαίνει στην αρχική οθόνη.. Δεν θέλω να βγάλω την μπαταρία και να το ξαναανοίξω μήπως δημιουργήσω μεγαλύτερο πρόβλημα... Συγγνώμη για το τόσο μεγάλο μήνυμα αλλά θέλω να πω ακριβώς τι έκανα... Βοήθείστε με!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Προσπάθησα να βάλω την 2.3.6 στο κινητό μου αλλά μάλλον κάτι έκανα λάθος.. Ήθελα να βάλω το αρχείο που υπάρχει στoν οδηγό του tyxerakia αλλά μου έβγαζε πρόβλημα στο extract.. (μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο για την JVZ? γιατί κατεβασα απο περιέργεια και την 2.3.5 και κάνει extract κανονικά.) Προσπάθησα λοιπόν να βάλω την JVZ από το samfirmware.com που έχει μόνο ένα αρχείο για το odin και αφού τα έκανα όλα κανονικα από τότε το κινητό μου κανει συνέχεια reboot χωρίς καθόλου να πηγαίνει στην αρχική οθόνη.. Δεν θέλω να βγάλω την μπαταρία και να το ξαναανοίξω μήπως δημιουργήσω μεγαλύτερο πρόβλημα... Συγγνώμη για το τόσο μεγάλο μήνυμα αλλά θέλω να πω ακριβώς τι έκανα... Βοήθείστε με!!!!!

 

1) Το μήνυμά σου πάει στις τροποποιήσεις, όχι εδώ.

2) Όταν λες ότι τα έκανες όλα κανονικά, η περιγραφή αυτή δεν μας λέει τίποτα, ας κάνω μία υπόθεση εργασίας:

Μήπως φλάσαρες την rom που κατέβασες σε ένα αρχείο μαζί με pit και repartition;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ο counter οταν περναμε μια official rom με Odin πότε αυξάβεται?

Σε επίσημες που περναμε με Odin αυξάνεται? ή το αν αυξανεται εξαρταται καθε φορα απο τη rom?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ο counter οταν περναμε μια official rom με Odin πότε αυξάβεται?

Σε επίσημες που περναμε με Odin αυξάνεται? ή το αν αυξανεται εξαρταται καθε φορα απο τη rom?

 

Δεν υπάρχει counter στο galaxy s. Το κινητό μας είναι η χαρά του παιδιού :p.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Προσπάθησα να βάλω την 2.3.6 στο κινητό μου αλλά μάλλον κάτι έκανα λάθος.. Ήθελα να βάλω το αρχείο που υπάρχει στoν οδηγό του tyxerakia αλλά μου έβγαζε πρόβλημα στο extract.. (μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο για την JVZ? γιατί κατεβασα απο περιέργεια και την 2.3.5 και κάνει extract κανονικά.) Προσπάθησα λοιπόν να βάλω την JVZ από το samfirmware.com που έχει μόνο ένα αρχείο για το odin και αφού τα έκανα όλα κανονικα από τότε το κινητό μου κανει συνέχεια reboot χωρίς καθόλου να πηγαίνει στην αρχική οθόνη.. Δεν θέλω να βγάλω την μπαταρία και να το ξαναανοίξω μήπως δημιουργήσω μεγαλύτερο πρόβλημα... Συγγνώμη για το τόσο μεγάλο μήνυμα αλλά θέλω να πω ακριβώς τι έκανα... Βοήθείστε με!!!!!

 

ίσως φταίει αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3901454#post3901454

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Προσπάθησα να βάλω την 2.3.6 στο κινητό μου αλλά μάλλον κάτι έκανα λάθος.. Ήθελα να βάλω το αρχείο που υπάρχει στoν οδηγό του tyxerakia αλλά μου έβγαζε πρόβλημα στο extract.. (μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο για την JVZ? γιατί κατεβασα απο περιέργεια και την 2.3.5 και κάνει extract κανονικά.) Προσπάθησα λοιπόν να βάλω την JVZ από το samfirmware.com που έχει μόνο ένα αρχείο για το odin και αφού τα έκανα όλα κανονικα από τότε το κινητό μου κανει συνέχεια reboot χωρίς καθόλου να πηγαίνει στην αρχική οθόνη.. Δεν θέλω να βγάλω την μπαταρία και να το ξαναανοίξω μήπως δημιουργήσω μεγαλύτερο πρόβλημα... Συγγνώμη για το τόσο μεγάλο μήνυμα αλλά θέλω να πω ακριβώς τι έκανα... Βοήθείστε με!!!!!

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το αρχείο της JVZ στο υπόμνημα του tyxerakia με τις επίσημες. Απλά θέλει extract με το πρόγραμμα 7zip. Οχι με winrar. Βγάλε την μπαταρία, ξαναμπές σε download mode και ξεκίνα απο την αρχή με τη JVZ που βρήκες εδώ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο αυτο που λες. Και γω κατεβαζα την 2.3.6 JVZ Poland απο τον Tyxerakia το αποσυμπιεσα με Winrar και εχω 3 αρχεια και με Odin την περασα και ολα καλα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.Πέρασαν στο τηλ. την 2.3.6 XXJVT και kernel την semaphore 2.4.0.Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου ανοίγει το ίντερνετ δικτύου.Προφανώς πρέπει να βάλω κάποιο άλλο firmware και kernel.Έχετε να προτείνεται καποια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.Πέρασαν στο τηλ. την 2.3.6 XXJVT και kernel την semaphore 2.4.0.Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου ανοίγει το ίντερνετ δικτύου.Προφανώς πρέπει να βάλω κάποιο άλλο firmware και kernel.Έχετε να προτείνεται καποια?

 

OXI δεν έχει να κάνει με κερνελς κ.λ.π απλώς δεν έχεις βάλει τα apn δες εδώ (6ο ποστ) :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο αυτο που λες. Και γω κατεβαζα την 2.3.6 JVZ Poland απο τον Tyxerakia το αποσυμπιεσα με Winrar και εχω 3 αρχεια και με Odin την περασα και ολα καλα.

 

Κοίτα κανονικά το winrar μπορεί να αποσυμπιέσει αρχεία που έχουν συμπιεστεί με 7zip (οπως το συγκεκριμένο). Αρκεί να έχεις μια σχετικά σύγχρονη έκδοση του winrar. Αν έχεις την κλασσική έκδοση 3.80 που είναι ουσιαστικά του 2008, αν προσπαθήσεις να αποσυμπιέσεις αρχείο 7zip, στο δείχνει στο δείχνει σαν κατεστραμένο. Σε αυτή την περίπτωση ή κάνεις update το winrar σου ή κατεβάζεις το 7zip. Αυτό φαντάζομαι συνέβη με τον φίλο, οπότε θα πρέπει να βρει το κατάλληλο software για να αποσυμπιέσει το αρχείο του tyxerakia.

 

Παιδιά μια βοήθεια.Πέρασαν στο τηλ. την 2.3.6 XXJVT και kernel την semaphore 2.4.0.Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου ανοίγει το ίντερνετ δικτύου.Προφανώς πρέπει να βάλω κάποιο άλλο firmware και kernel.Έχετε να προτείνεται καποια?

 

Υπάρχει 2.3.6 JVT?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...