Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως δεν το εχει.εχω βαλει μια kang εκδοση τη cm.θα δω τι μπορω να κανω και αν δε βρω ακρη η θα παω ξανα στη 181 η θα γυρισω μετα απο μηνες σε σαμυ ρομ

 

Άμα πάρεις την εφαρμογή sms από την κανονική cm? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα πάρεις την εφαρμογή sms από την κανονική cm? :worry:

 

εδω με πιανεις αδιαβαστο.δε το εχω ξαναδοκιμασει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εδω με πιανεις αδιαβαστο.δε το εχω ξαναδοκιμασει...

 

Χρυσόστομε καλησπέρα. Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ γιατί δεν έχω πρόβλημα αλλά δοκίμασε αυτό να δεις αν θα λύσεις το πρόβλημά σου.

 

1) Πληκτρολόγησε στον dialer: *#*#4636#*#*

2) Επέλεξε "πληροφορίες τηλεφώνου".

3) Πήγαινε στο άδειο κουτάκι δίπλα στον κωδικό SMSC.

4) Γράψε στο κουτάκι τον σωστό αριθμό του κέντρου μηνυμάτων σου και πάτα ενημέρωση.

5) Βγες από το μενού με back key και κάνε ένα reboot. Τσέκαρε μετά αν μπορείς να στείλεις και να λάβεις μηνύματα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω 2 ερωτησουλες!!

1)ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη αναβαθμιση για το samsung galaxy s??

και

2)ξερετε που μπορω να βρω την εκδοση 2.3.5 XXJVT (EUROPE/COS) γιατι ψαχνω αλλα δεν εχω βρει εκδοση EUROPE που να υποστηριζει COS!!!

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Χρυσόστομε καλησπέρα. Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ γιατί δεν έχω πρόβλημα αλλά δοκίμασε αυτό να δεις αν θα λύσεις το πρόβλημά σου.

 

1) Πληκτρολόγησε στον dialer: *#*#4636#*#*

2) Επέλεξε "πληροφορίες τηλεφώνου".

3) Πήγαινε στο άδειο κουτάκι δίπλα στον κωδικό SMSC.

4) Γράψε στο κουτάκι τον σωστό αριθμό του κέντρου μηνυμάτων σου και πάτα ενημέρωση.

5) Βγες από το μενού με back key και κάνε ένα reboot. Τσέκαρε μετά αν μπορείς να στείλεις και να λάβεις μηνύματα.

Νομίζω πως δυστυχώς δεν τον πρόλαβες... :p

θα ηθελα να κανω 2 ερωτησουλες!!

1)ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη αναβαθμιση για το samsung galaxy s??

και

2)ξερετε που μπορω να βρω την εκδοση 2.3.5 XXJVT (EUROPE/COS) γιατι ψαχνω αλλα δεν εχω βρει εκδοση EUROPE που να υποστηριζει COS!!!

1) Από επίσημες όλες οι νέες (JVW, JVZ και παλαιότερες όπως JVU) είναι πολύ καλές και δεν διαφέρουν και πολύ. Υπάρχει και μία νεότερη JW1 η οποία δεν είναι επίσημη και την βάζει αρκετός κόσμος.

2) Το COS που λες έχει να κάνει με το CSC που φλασάρεις, αλλά η XXJVT δε μπορεί να συνδιαστεί με Ελληνικό csc (δεν περιέχει και τίποτα Ελληνικό η JVT, αλλά είναι Ευρωπαϊκή και έχει Ελληνική γλώσσα στο μενού) Αν δεις τον οδηγό με τα επίσημα λογισμικά που έχουμε στο φόρουμ θα παρατηρήσεις πως τα νεότερα λογισμικά (XWJVW, XWJVZ) είναι XW που σημαίνει ότι έχουν και Ελληνικά πληκτρολόγια. Οπότε αν τα φλασάρεις με ελληνικό csc θα έχεις επιλογή να το γυρίσεις σε EUR (μπορεί και σε COS δε θυμάμαι)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου :) :) :)

α αλλη μια ερωτηση βρηκα την εκδοση 2.3.6 ελληνικη

η 2.3.6 ειναι τελικη η δοκιμαστικη?

και αν ειναι καλη σε σχεση με αλλες!!!

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Χρυσόστομε, αν δεν γίνει κάτι με αυτό που σου πρότεινε ο lakerdas προσπάθησε το εξής ....

κλείσε το κινητό, βγάλε την sim και βάλε την σε ένα άλλο κινητό (κατά προτίμηση παλαιότερης τεχνολογίας) και πήγαινε στο κέντρο μηνυμάτων.

βάλε το κέντρο που θες (voda από ότι κατάλαβα έχεις) και πάτα το ΟΚ ...

βεβαιώσου πως με το άλλο κινητό μπορείς να στείλεις πλέον και να λάβεις μηνύματα ..

μετά βάλε την sim στο samsung . ..

 

μηνύματα με αντίστοιχο πρόβλημα είχε η δικιά μου με κάρτα wind όταν πήρε το SE x10 mini ....

δεν έστελνε με τίποτα .. του έβαζες κέντρο και δεν έλεγε να το κρατήσει με τίποτα .. .

τελικά το κέντρο κατάφερα να του το βάλω "καρφωτό" με ένα κλασσικό πλην τίμιο Νοκια 6150 που δεν περίμενα να μπορεί καν να διαβάσει την SIM .... :p

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Χρυσόστομε καλησπέρα. Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ γιατί δεν έχω πρόβλημα αλλά δοκίμασε αυτό να δεις αν θα λύσεις το πρόβλημά σου.

 

1) Πληκτρολόγησε στον dialer: *#*#4636#*#*

2) Επέλεξε "πληροφορίες τηλεφώνου".

3) Πήγαινε στο άδειο κουτάκι δίπλα στον κωδικό SMSC.

4) Γράψε στο κουτάκι τον σωστό αριθμό του κέντρου μηνυμάτων σου και πάτα ενημέρωση.

5) Βγες από το μενού με back key και κάνε ένα reboot. Τσέκαρε μετά αν μπορείς να στείλεις και να λάβεις μηνύματα.

 

να σαι καλα αλλα δεν με προλαβες:D ειπα να πειραματιστω και παλι μετα απο καιρο και εβαλα και γω jw1 και semaphore 2.4.τωρα το θεμα ειναι πως εχουμε 160 χαρακτηρες στα μηνυματα?οπως βλεπετε τα μηνυματα δε με πανε αυτο το καιρο...:mad::mad:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα αλλα δεν με προλαβες:D ειπα να πειραματιστω και παλι μετα απο καιρο και εβαλα και γω jw1 και semaphore 2.4.τωρα το θεμα ειναι πως εχουμε 160 χαρακτηρες στα μηνυματα?οπως βλεπετε τα μηνυματα δε με πανε αυτο το καιρο...:mad::mad:

 

Από την στοκ εφαρμογή αν επιλέξεις στις ρυθμίσεις: Εισαγωγή λειτουργίας> Αλφάβητο GSM θα έχεις 160 χαρακτήρες.

Αλλιώς με GO SMS επιλέγεις την Ελληνική υποστήριξη στις ρυθμίσεις (Ρυθμίσεις αποστολής> Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις > Υποστηριζόμενες γλώσσες Ελληνικά)

Μπορεί να χρειαστεί να επιλέξεις και Ελληνικά σαν γλώσσα του προγράμματος και να την κατεβάσεις από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Από την στοκ εφαρμογή αν επιλέξεις στις ρυθμίσεις: Εισαγωγή λειτουργίας> Αλφάβητο GSM θα έχεις 160 χαρακτήρες.

Αλλιώς με GO SMS επιλέγεις την Ελληνική υποστήριξη στις ρυθμίσεις (Ρυθμίσεις αποστολής> Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις > Υποστηριζόμενες γλώσσες Ελληνικά)

Μπορεί να χρειαστεί να επιλέξεις και Ελληνικά σαν γλώσσα του προγράμματος και να την κατεβάσεις από το μάρκετ.

 

ακομα μια φορα ευχαριστω.οτι και να σου πω ειναι λιγο!:D:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ ότι πρέπει να βάλεις ολόκληρη τη ρομ. Οδηγός ακριβώς από πάνω. Θα χάσεις φυσικά όλα σου τα δεδομένα.

 

Φιλε μου Tyxerakias ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια που μου εδωσες για αλλη μια φορα.Καταφερα τελικα να το φτιαξω αν και δεν το περιμενα γιατι οι γνωσεις μου ειναι λιγες πανω στο αντικειμενο,αλλα παρακολουθωντας τις συζητησεις σας σε αυτο εδω το forum εχω μαθει καποια πραγματα.Θα ηθελα να μου πεις αν θελω να ξαναγινω root ποιο ειναι το ποιο προσφατο kernel που μπορω να περασω.Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο απλός τρόπος που σου προσφέρει και επιπλέον καλούδια είναι ο kernel semaphore. Εδώ βρίσκονται πολύ απλές οδηγίες καθώς και λινκ στο site του semaphore ώστε να βρίσκεις πάντα την πιο νέα έκδοση!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά!

Δε μπορώ να λάβω στο κινητό mms. Τα βλέπω κανονικά στα εισερχόμενα και όταν πατάω λήψη μου γράφει "Αδυναμία λήψης αυτή τη στιγμή, παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα".

Χρησιμοποιώ go sms, αλλά δοκίμασα και με το app του κινητού και έχω το ίδιο πρόβλημα.

 

Βοήθεια κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Tyxerakias ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια που μου εδωσες για αλλη μια φορα.Καταφερα τελικα να το φτιαξω αν και δεν το περιμενα γιατι οι γνωσεις μου ειναι λιγες πανω στο αντικειμενο,αλλα παρακολουθωντας τις συζητησεις σας σε αυτο εδω το forum εχω μαθει καποια πραγματα.Θα ηθελα να μου πεις αν θελω να ξαναγινω root ποιο ειναι το ποιο προσφατο kernel που μπορω να περασω.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Βάλε Semaphore για να γίνεις root. Ακολούθησε τον οδηγό και δεν θα έχεις πρόβλημα. (Πόσες φορές την έχουμε πει αυτήν την ατάκα;:p)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αν μπορω να παρω το κινητο μεσω καποιας επιδοτησης απο wind ή vodafone.Δεν το πουλανε το κινητο πλεον αυτες οι εταιριες.μηπως ξερει κανεις καποιο αλλο καταστημα που το πουλαει μεσω wind ή vodafone?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω αν μπορω να παρω το κινητο μεσω καποιας επιδοτησης απο wind ή vodafone.Δεν το πουλανε το κινητο πλεον αυτες οι εταιριες.μηπως ξερει κανεις καποιο αλλο καταστημα που το πουλαει μεσω wind ή vodafone?

 

Απο οτι ξερω το media markt κανει και συμβολαια και στις 3 εταιρειες.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

το εχει το galaxy s?

 

γιατι δε πηγες προχθες που το ειχε 199 ευρω?τωρα παιζει να μην εχει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε στα 250 θα είναι λογικά όπως και το nexus S στο πλαίσιο.

Πάντως και το πλαίσιο κάνει συμβόλαια και μάλιστα και ανανεώσεις συμβολαίων (όχι όπως το media που κάνει μόνο νέα συμβόλαια, εκτός αν το κάνουν τώρα τελευταία και δεν το ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Και να το έχει, δεν θα το έχει σε αυτές τις τιμές.

 

για το αν θα εχει γενικα μιλουσα γιατι με τοσο που πουλησε εκεινη την ημερα αδειασαν τα ραφια...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, ένας φίλος μου αγόρασε τον γαλαξια απο το mediamarkt (η προσφορα...) και του παρουσιαστηκε το εξής πρόβλημα:

το τηλεφωνο τον έχει κολλησει 2 φορές σε μάυρη οθόνη και δεν ανταποκρινεται.....(πιθανός sod). Υπάρχει περίπτωση να εινια ελλατωματικό το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ πολυ και καλή χρονια σε όλους

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, ένας φίλος μου αγόρασε τον γαλαξια απο το mediamarkt (η προσφορα...) και του παρουσιαστηκε το εξής πρόβλημα:

το τηλεφωνο τον έχει κολλησει 2 φορές σε μάυρη οθόνη και δεν ανταποκρινεται.....(πιθανός sod). Υπάρχει περίπτωση να εινια ελλατωματικό το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ πολυ και καλή χρονια σε όλους

 

Ναι, υπάρχει περίπτωση. Πες του να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν επαναληφθεί θα είναι πιθανότατα θέμα hardware. Σε κάθε περίπτωση καλύτερα να το επιστρέψει άμεσα και να το αντικαταστήσει με ένα άλλο (από ότι έχω διαβάσει το mediamarkt σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αξιόπιστο).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

H Samsung που αρχικά είχε πει οτι θα εξετάσει το ενδεχόμενο επίσημης αναβάθμισης σε παγωτό (λες και δεν ήξερε από πριν), και αργότερα μας έριξε άκυρο, υποσχέθηκε οτι θα μας έδινε (τουλάχιστον για όσους τρέχουν επίσημες εκδόσεις 2.3.Χ) ένα value pack το οποίο θα είχε κάποιες βελτιώσεις στο browsing, στο multitasking και ίσως κάποια γεύση από παγωτό. Τελικά ούτε αυτό θα πάρουμε από ότι φαίνεται...Αν όντως αυτό ισχύει, τότε ένα πολύ μεγάλο μπράβο από μένα (και τα υπόλοιπα παιδιά φαντάζομαι) στη Samsung για τη συνέπειά των δηλώσεών της αλλά και για την υποστήριξη που προσφέρει στο μέχρι πρότινως κορυφαίο κινητό της.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_drops_plans_to_release_value_pack_for_galaxy_s-news-3607.php

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...