Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.σας.εχοντας καιρο ξα στειλω μηνυμα απο το κινητο,δοκιμασα σημερα...οσες φορες και αν εχω προσπαθησει μου λεει αδυναμια αποστολης.τι μπορει να φταιει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια βοηθεια! πηγε ενας φιλος να κανει αναβαθμηση μεσω kies και του κολλησε και και δειχνει το κινητο με το τριγωνο και το pc. τι κανουμε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

οταν λες να φλασαρω εννοεις να το ξανακανω root;

 

Όχι, εννοώ να περάσεις πάλι ROM. Ορίστε ο οδηγός. Μετά θα ξανακάνεις root αν θέλεις.

 

Παιδια βοηθεια! πηγε ενας φιλος να κανει αναβαθμηση μεσω kies και του κολλησε και και δειχνει το κινητο με το τριγωνο και το pc. τι κανουμε τωρα?

 

Δοκίμασε να πας στο Kies εκεί που λέει Tools> Emergency firmware recovery μπας και στο επαναφέρει. Αν δεν γίνει τίποτα, που είναι το πιο πιθανό, τότε πας και εσύ για φλασάρισμα όπως ο φίλος από πάνω (ακολουθείς τον ίδιο οδηγό).

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές (σου έδειξα μια τις προάλλες :)) αλλά οι περισσότερες απαιτούν deodexed rom και δε δουλεύουν στις επίσημες εκδόσεις, το μόνο που καταφέρνεις είναι να ξαναφλασαρεις. Προσοχή λοιπόν :)

 

εννοεις να το ξαναrootαρω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! πηγε ενας φιλος να κανει αναβαθμηση μεσω kies και του κολλησε και και δειχνει το κινητο με το τριγωνο και το pc. τι κανουμε τωρα?

 

Αυτο το kies(αν και επισημο) ειναι ανασφαλες οσο δεν παει φαινεται...

 

Βαλε το κινητο σε download mode και μεσω odin flashαρε μια rom

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! πηγε ενας φιλος να κανει αναβαθμηση μεσω kies και του κολλησε και και δειχνει το κινητο με το τριγωνο και το pc. τι κανουμε τωρα?

 

Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης

Για να κάνεις αυτά που λέει ο what πιο πάνω

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

εννοεις να το ξαναrootαρω;

 

Όχι εννοώ ότι πρέπει να βάλεις ολόκληρη τη ρομ. Οδηγός ακριβώς από πάνω. Θα χάσεις φυσικά όλα σου τα δεδομένα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.σας.εχοντας καιρο ξα στειλω μηνυμα απο το κινητο,δοκιμασα σημερα...οσες φορες και αν εχω προσπαθησει μου λεει αδυναμια αποστολης.τι μπορει να φταιει;

 

 

 

πλήρωσες τον λογαριασμο; :p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όπως λένε και τα παιδιά το μόνο θέμα είναι ότι ακούγεται πιο σιγά στην αρχή. Άρα μήπως υπάρχει κενό στην αρχή του ήχου που έχεις βάλει και δεν ευθύνεται το κινητό?

Συγγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα λογω εορτων..! Anyway, το ιδιο εννουσα οταν μιλαγα για delay. Οτι ο ηχος στις εισερχ για 1-2 δευτ ξεκιναει ακουγεται χαμηλα με αποτελεσμα να μην ακουω παντα αναπ/ες. Και ειναι λιγο σπαστικο.. Γι'αυτο ρωτησα μηπως υπαρχει κατι για να φυγει.. Παντως πρεπει να ειναι θεμα κατασκευης γιατι απο την αρχη και με τη μαμισια 2.1 και μετα με τις αλλες δυο που περασα 2.3.3 και 2.3.6 που εχω τωρα συμβαινει...

Καλη χρονια σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποια rom φοράς και αν δεν μπορείς να βρεις το mod στο xda θα σου το δώσουμε εμείς (αν υπάρχει για την rom που φοράς).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

αα οκ δεν είναι delay ακριβώς. Στα περισσότερα samsung έτσι είναι... Μάλιστα έχω δει samsung το οποίο δεν βαράει καν ο ήχος στην αρχη. Βαράει μόνο η δόνηση και μέεεχρι να χτυπήσει ο ήχος ο άλλος το έχει κλείσει........

Όπως είπε ο superuser πες μας έκδοση να το βρούμε, και αν δεν υπάρχει θα το φτιάξουμε τώρα που μάθαμε, εεεε Νίκο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

πλήρωσες τον λογαριασμο; :p

 

καρτουλες βαζω φυσικα,αλλα ναι εχω ευρωπουλα μεσα.το ειχε κανει κ αλλη μια φορα αλλα δε θυμαμαι τι ειχα κανει τοτε.

θα εκτιμουσα μια βοηθεια καθως δε μπορω να στειλω μηνυματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καρτουλες βαζω φυσικα,αλλα ναι εχω ευρωπουλα μεσα.το ειχε κανει κ αλλη μια φορα αλλα δε θυμαμαι τι ειχα κανει τοτε.

θα εκτιμουσα μια βοηθεια καθως δε μπορω να στειλω μηνυματα.

 

Εγώ θα σε συμβούλευα να πάρεις τον πάροχο και να ρωτήσεις. Μάλλον εκεί είναι το θέμα και όχι στο τηλέφωνο. Χρησιμοποιείς κάποιο έξτρα πρόγραμμα για μηνύματα; Αν ναι δοκίμασε και με της samsung..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές ενεργοποιείται για κάποιο λόγο η φραγή μόνη της.... Δοκίμασε να χτυπήσεις την εντολή #330*1234# (το έχω πάθει σε δύο εταιρίες και το έχω ακούσει και από άλλον :p)

 

Edit: Τσέκαρε και αν υπάρχει ο αριθμός κέντρου μηνυμάτων στις ρυθμίσεις του στοκ προγράμματος.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σε συμβούλευα να πάρεις τον πάροχο και να ρωτήσεις. Μάλλον εκεί είναι το θέμα και όχι στο τηλέφωνο. Χρησιμοποιείς κάποιο έξτρα πρόγραμμα για μηνύματα; Αν ναι δοκίμασε και με της samsung..

 

φοραω cm7 πανω,αλλα και με στοκ εφαρμογη και με go sms pro το ιδιο μου κανει..και εχει και τα ελληνικα apn περασμενα κανονικα.ειδωμεν..

δοκιμασα και αυτο που λεει ο νικος αλλα τιποτα και με αυτο.θα παρω αυριο και στη βοντα να δε.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποια rom φοράς και αν δεν μπορείς να βρεις το mod στο xda θα σου το δώσουμε εμείς (αν υπάρχει για την rom που φοράς).

Ειναι η Gingerbread 2.3.6 I9000XWJVW απο το αναλογο ποστ "Eπίσημα Samsung firmwares και οδηγός εγκατάστασης με Odin" απο εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

 

edit: για ριξτε μια ματια εδω..

http://www.droidforums.net/forum/droid-hacks/19454-ringer-delay-fix.html

και

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=759537&page=2

Edited by jimking
Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε αν και νομιζω πως δεν εισαι δα και κανας ασχετος απλα για να ειμαι σιγουρος, οταν εβαλες την εντολη πατησες το κουμπι της κλησης και σου ειπε φραγες ολες απενεργοποιημενο;

 

Για το non increasing ringtone που ψαχνεις φιλε μου η λυση ειναι στο ποστ #13 του δευτερου λινκ που δινεις. Και αν δεν το εχει κανει καποιος για την JVW θα πρεπει να το φτιαξουμε εμεις. Αν δε το δωσει κανεις μεχρι αυριο θα σου το φτιαξω εγω αλλα δε σου εγγυομαι οτι θα δουλεψει, για αυτο να κανεις backup πρωτα :p Αυτο στο πρωτο λινκ δε νομιζω να ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η Gingerbread 2.3.6 I9000XWJVW απο το αναλογο ποστ "Eπίσημα Samsung firmwares και οδηγός εγκατάστασης με Odin" απο εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

 

edit: για ριξτε μια ματια εδω..

http://www.droidforums.net/forum/droid-hacks/19454-ringer-delay-fix.html

και

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=759537&page=2

 

Βάλε αυτή, και πιστεύω θα είσαι μια χαρά. Φλας με cwm. (το λινκ θέλει λογαριασμό στο xda).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή, και πιστεύω θα είσαι μια χαρά. Φλας με cwm. (το λινκ θέλει λογαριασμό στο xda).

Ενα μεγαλο ευχαριστω nikospot και tyxerakia! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά!

Δε μπορώ να λάβω στο κινητό mms. Τα βλέπω κανονικά στα εισερχόμενα και όταν πατάω λήψη μου γράφει "Αδυναμία λήψης αυτή τη στιγμή, παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα".

Χρησιμοποιώ go sms, αλλά δοκίμασα και με το app του κινητού και έχω το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε αν και νομιζω πως δεν εισαι δα και κανας ασχετος απλα για να ειμαι σιγουρος, οταν εβαλες την εντολη πατησες το κουμπι της κλησης και σου ειπε φραγες ολες απενεργοποιημενο;

 

Για το non increasing ringtone που ψαχνεις φιλε μου η λυση ειναι στο ποστ #13 του δευτερου λινκ που δινεις. Και αν δεν το εχει κανει καποιος για την JVW θα πρεπει να το φτιαξουμε εμεις. Αν δε το δωσει κανεις μεχρι αυριο θα σου το φτιαξω εγω αλλα δε σου εγγυομαι οτι θα δουλεψει, για αυτο να κανεις backup πρωτα :p Αυτο στο πρωτο λινκ δε νομιζω να ισχυει.

 

ναι ρε φιλε δεν ειμαιστε και ασχετοι...:lol: έβαλα και σε άλλη συσκευή τη καρτα τα ιδία. πήρα και στη βοντα πριν λίγο και μου λεει να κοιτάξω στις ρυθμίσεις για το κέντρο μηνυμάτων.Έλα όμως που δεν υπάρχει πουθενά τέτοια επιλογή, ούτε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων ούτε στις γενικές... έχω σκασει

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε δεν ειμαιστε και ασχετοι...:lol: έβαλα και σε άλλη συσκευή τη καρτα τα ιδία. πήρα και στη βοντα πριν λίγο και μου λεει να κοιτάξω στις ρυθμίσεις για το κέντρο μηνυμάτων.Έλα όμως που δεν υπάρχει πουθενά τέτοια επιλογή, ούτε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων ούτε στις γενικές... έχω σκασει

 

Στις ρυθμισεις του stock προγραμματος θα πρεπει να εχει εκτος αν ξεχασαν να το βαλουν στην cyanogen τι να πω... Κεντρο sms λεει εμενα και εχει τον αριθμο +306942190000 (βοντα κι εγω)

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του stock προγραμματος θα πρεπει να εχει εκτος αν ξεχασαν να το βαλουν στην cyanogen τι να πω... Κεντρο sms λεει εμενα και εχει τον αριθμο +306942190000 (βοντα κι εγω)

 

δυστυχως δεν το εχει.εχω βαλει μια kang εκδοση τη cm.θα δω τι μπορω να κανω και αν δε βρω ακρη η θα παω ξανα στη 181 η θα γυρισω μετα απο μηνες σε σαμυ ρομ

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά , σημερα έκανα αναβάθμιση επίσημα σ το galaxy. Mini σε. 2.3.5 , απο την 2.2.1 Την ίδια. Αναβάθμιση ( έγραφε. 11.07.06. Κάτι τέτοιο τέλος πάντων και στις δυο αναβάθμισεις) την έκανα και σε galaxy ace. Εκεί όμως γράφει πάλι ότι έχει την 2.3.3 . Δοκίμασα και στο galaxy s εκεί όμως δεν υπάρχει αναβάθμιση ??? πήγε το galaxy mini σε 2.3.5 Kai to s. oxi?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...