Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς αυτό κάνει, μα και μήπως αυτό δεν θέλουμε και από μια εφαρμογή μέτρησης μπαταρίας; Το πρόβλημα είναι ότι αυτές οι εφαρμογές τρώνε μπαταρία..

Το battery indicator που είχα μου το έβγαζε με monitoring στο system panel δεύτερο :!: σε κατανάλωση μπαταρίας μετά το system processes..

 

Περίεργο, έχω το Battery Indicator Pro από την 3 μέρα του κινητού και ποτέ δεν εμφανίζεται με υψηλή κατανάλωση. Το αντίθετο θα έλεγα, το κινητό βγάζει 2 μέρες full και ας έχω και το detailed log active.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To adb δε θέλει root.

 

Πιθανώς να έχεις δίκιο γιατί εγώ χρησιμοποιώ Adb wireless και χωρίς root δεν δούλευε. Όταν του έδωσα superuser έπαιξε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, έχω το Battery Indicator Pro από την 3 μέρα του κινητού και ποτέ δεν εμφανίζεται με υψηλή κατανάλωση. Το αντίθετο θα έλεγα, το κινητό βγάζει 2 μέρες full και ας έχω και το detailed log active.

 

Αν κάνεις monitoring με system panel σε τι θέση στο βγάζει; Υποψιάζομαι ότι αν στο δείξει και εσένα σε ψηλή θέση, τότε αν το βγάλεις θα δεις μεγαλύτερη βελτίωση ακόμα στην μπαταρία σου..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

σημερα μαλιστα χτυπησε μεσα στο ασανσερ στον πεμπτο οροφο και μιλουσα μεχρι που βγηκα απο την πολυκατοικια τελεια,δεν το πιστευα αυτο!!!!!!

!!

 

Αυτό με το ασανσέρ το έχω παρατηρήσει και εγώ..πρώτη φορά μου χτύπησε κινητό μέσα σε ασανσέρ και μπορούσα άνετα να συνομιλήσω χωρίς πρόβλημα!!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Στάθη, χρησιμοποιείς κάποιο lagfix για την JPK;

 

- Οχι δεν χρησιμοποιω κανενα "ματζουνι" .... σκετη μαμα .. :)

 

- Τι εγινε ρε παιδια!!! .... βγηκαν 2 νεες 2.2 καπακι;; ... I9000XWJP6 και I9000XXJPM ... :blink:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη (TonyK)

Που βλεπουμε τι radio εχουμε;

στις ρυθμισεις στην τελευταια τερμα κατω επιλογη "πληροφοριες σχετικα με την συσκευη".

οταν μπεις εκει η τριτη απο το τελος ειναι το radio. λεει "εκδοση βασικου φασματος".

τι εχει εσενα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

- Οχι δεν χρησιμοποιω κανενα "ματζουνι" .... σκετη μαμα .. :)

 

- Τι εγινε ρε παιδια!!! .... βγηκαν 2 νεες 2.2 καπακι;; ... I9000XWJP6 και [url="http://forum.xda-developers.

 

Thanks. Σε ρωτάω γιατί εμένα χωρίς lagfix ψιλοκολλάει.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μημως υπαρχει καποια ενημερωση για το ποτο θα βγει τελικα η 2.2 ? απο τελος σεπτεμβρη φτασαμε μεσα οκτωβρη και τπτ ακομα.εχει ακουσει κανεις τπτ? μιας κ λεγατα πανω για ελλατωματα..εγω ακομα ψαχνομαι με το galaxy λιγο το lag εχει καποιες στιγμες με χαλαει η μπαταρια που θελει καθε μιαμιση μερα φορτιση και ρε παιδια αυτο που δεν χωνεψα απο την αρχη ητανε το ledaki που δεν βαλανε ποτε..τοσο δυσκολο ητανε ενα ledaki το 2010? τι να κανεις ομως δεν μπορεις να τα χεις ολα..
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις στην τελευταια τερμα κατω επιλογη "πληροφοριες σχετικα με την συσκευη".

οταν μπεις εκει η τριτη απο το τελος ειναι το radio. λεει "εκδοση βασικου φασματος".

τι εχει εσενα ?

 

XXJG1...η μπαταρία μου κρατάει 1.5 με 2 μέρες με νορμάλ χρήση

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

εμενα η μπαταρια με μια ωρα και ομιλια καθε μερα,50 μηνυματα και καμια ωρα wifi,αλλα με ολους τους συγχρονισμους χειροκινητους μου βγαζει 2 μερες ανετα.

 

 

Το μονο μειονεκτημα για μενα σε αυτη τη συσκευη,αλλα αποδεκτο ειναι το λαγκαρισμα ανα ακυρες περιοδους.Αν βρω εναν προθυμο να μου του ξελαγκαρει ειμαι ο καλυτερος του χωριου.

Το λεντ φλας και μενα με χαλασε,αλλα εχω συμβιβαστει οτι κανενα κινητο δε βγαζει τις φωτο που θελω το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη το radio μου ειναι xxjf3 και με χρηση οπως περιεγραψες στην προηγουμενη σελιδα ("ια να καταλαβετε τι εννοω. εφυγα απο το σπιτι το πρωι στις 8.30 με μπαταρια 100% και ανοιχτο το 3g με μοναδικο αυτοματο συγχρονισμο αυτο του gmail. κλειστο τον συγχρονισμο για ολα τα αλλα.

πηρα αν θυμαμαι καλα 2 mail Ολα κι 'ολα και στις 10:00 περιπου η μπαταρια με ελαχιστη χρηση και καθολου wifi Και σερφαρισμα, ηταν στο 87% - 88%.") ΑΛΛΑ με ενεργοποιημενο το synchronization, με 3g Watchdog, battery indicator pro και φωτεινοτητα 40% και φυσικα 3g.

Ετοιμαζομαι να βγαλω το battery indicator και να περασω το βραδυ τον δεικτη μπαταριας απο τους xda. Γιατι το λετε δυσκολο αυτο, απλως ενα update.zip τρεχεις με μια προχειρη ματια που εριξα.

 

Παντως η αληθεια ειναι πως ακουγονται πολλες υπερβολες για το galaxy. Κατα την αποψη μου το hardware του ειναι κορυφαιο. Με χαλαει το οτι το καπακι της μπαταριας ειναι πλαστικο, αλλα αυτο δεν αποτελει flaw της συσκευης. Το ηξερα πριν το παρω, οπως ο οποιοσδηποτε φανταζομαι. Στα δικα μου γουστα θα ταιριαζε κατι σε μεταλικο (βλ hd2). Επισης δεν θα με ενοχλουσε αν ειχε led flash. Αλλα και αυτο το ξεραμε. Αν ηθελα κινητο με την υπερτατη καμερα θα επαιρνα καποιο multimedia με καμερα 12ΜΡ λογικα. Αλλα οταν το επελεξα ηθελα smartphone και σαν τετοιο θα πρεπει να το κρινουμε. Η καμερα του λοιπον οπως ειπε και ο Κωστας ειναι πραγματι παρα πολυ καλη.

 

Απο κει και περα τωρα, το οτι εχει lag ειναι πασιγνωστο. Το οτι αυτο το lag λυνεται με ενα κλικ ειναι και αυτο πασιγνωστο. Αρα ειναι ανωφελο να στεκομαστε εκει πιστευω. Να θυμηθουμε οσοι ειχαμε windows mobile συσκευες πως ηταν out of the box και τι tweaks κλπ επρεπε να τους κανουμε για να εχουμε την ταχυτητα που θελαμε? Ή πως βαζαμε cooked roms για τον ιδιο λογο? Στο Galaxy δεν εχω αισθανθει καν την περιεργεια να δω πως θα ειναι μια μαγειρεμενη ΡΟΜ απο την στιγμη που η συσκευη λειτουργει ετσι οπως λειτουργει με minimum πειραγμα.

 

Οσον αφορα την υπσοτηριξη της samsung, αυτη ειναι υποτυπωδης. Το οτι δεν εχω παρει ακομα το froyo με ενοχλει. Αλλα δεν ειναι deal breaker απο την στιγμη που το eclair λειτουργει μια χαρα. Αυτο ειδικα το γραφω για καποιον ο οποιος ενδεχομενως θα θελησει να το αγορασει αλλα θα κολλησει εκει. Ιδιαιτερα αν δεν εχει ασχοληθει ξανα με android.

 

Just my 2 cents, διοτι αν αποφασιζα να αγορασω τωρα συσκευη και διαβαζα ενδεχομενως να μην κατεληγα στο Galaxy, αλλα θα ειχα κανει λαθος :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

πετρο συμφωνω οτι το καπακι κ το led τα χερεις απο πριν απλα δεν παυει να ειναι στα μειον του ασχετα αν τα δεχτηκαμε απο την αρχη.οσο για το lag οταν λες οτι φτοιαχνει με ενα κλικ μιλας για root? και κατι τελευταιο αν μπορεις κ θες να εξηγησεις αυτο που πες με το eclair για μας τους νεους user που την ψαχνουμε ακομα.. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

XXJG1...η μπαταρία μου κρατάει 1.5 με 2 μέρες με νορμάλ χρήση

Sent from my Galaxy S

Αντωνη αυτη πρεπει να ειναι η ρομ σου. jg1 ειναι και η δικη μου ρομ.

αν γραφει ECLAIR....JG1 τοτε ειναι η ρομ.

 

το radio το γραφει σαν εκδοση βασικου φασματος και ειναι ετσι : Ι9000ΧΧJF5.

για δες τι λεει σε σενα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω μία απάντηση.

 

Διαβάζοντας αυτό το site http://goo.gl/cuWg είδα ότι μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση στο Galaxy S. Το θέμα είναι πρώτον κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο για την εγγύηση συσκευής και κατά δεύτερον πως γίνεται αφού κατεβάσουμε το σχετικό αρχείο από εδώ http://opensource.samsung.com/

 

Συμπληρωματικά να σας πω ότι επίσημα η Samsung μέσα από τηλεφώνημα που έκανα μου είπε να αποφύγω να κάνω την αναβάθμιση αυτή και ότι καλό θα ήταν να περιμένω μέχρι να έρθει επίσημα. Ο τρόπος δε που μου πρότεινε για την αναβάθμιση είναι να ξεζιπάρω το αρχείο και αφού το βάλω μέσα από τον υπολογιστή μου στο κινητό να τρέξω το αρχείο και όλα θα είναι ok.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις στην τελευταια τερμα κατω επιλογη "πληροφοριες σχετικα με την συσκευη".

οταν μπεις εκει η τριτη απο το τελος ειναι το radio. λεει "εκδοση βασικου φασματος".

τι εχει εσενα ?

 

Φιλε ΤονυΚ εχω ακριβως την ιδια εκδοση στο κινητο μου, radio + rom. Η αυτονομια του ειναι 2 μερες φουλ, αλλα με ελαχιστες κλησεις, λιγο εως καθολου wifi, 3g watchdog να τρεχει και σημα παντα σε 3G.

H πιο μεγαλη χρηση που του κανω ειναι για σερφαρισμα με το 3g και γυρω στη 1,5 μερα, αρχιζω να ανησυχω. Γενικα ομως δεν εχω παρατηρησει καποια συμπεριφορα που να την χαρακτηρισω υποπτη, απλα εχω συμβιβαστει με το γεγονος οτι θα κουβαλαω τουλαχιστον ενα καλωδιακι usb να το φορτιζω με τον υπολογιστη στο γραφειο.

Οταν μιλησω αρκετη ωρα στο κινητο, δεν βλεπω τραγικη πτωση της μπαταριας ευτυχως. Για μενα, η κυρια και βασικη αιτια ειναι ο συγχρονισμος εφαρμογων που τον εχω κλεισει και το ποσο συχνα αναβεις την οθονη του.

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

πετρο συμφωνω οτι το καπακι κ το led τα χερεις απο πριν απλα δεν παυει να ειναι στα μειον του ασχετα αν τα δεχτηκαμε απο την αρχη.οσο για το lag οταν λες οτι φτοιαχνει με ενα κλικ μιλας για root? και κατι τελευταιο αν μπορεις κ θες να εξηγησεις αυτο που πες με το eclair για μας τους νεους user που την ψαχνουμε ακομα.. ευχαριστω

 

Bασικα ετσι οπως το θετεις, δυο κλικ :lol:

 

Το lag λυνεται αν περασεις την εφαρμογη oneclick lagfix απο το market (ψαξτε για ryanZA). Για να περασεις ομως το fix πρεπει να εισαι root, ναι.

 

Eclair ειναι η διανομη του android που εχει αυτην την στιγμη η συσκευη μας. Αλλιως γνωστο ως 2.1.

Προς το παρον περιμενουμε την αναβαθμιση σε 2.2 η οποια ειναι η επομενη διανομη (αλλιως γνωστη ως froyo).

Aυτο που εννοουσα λοιπον ειναι πως ναι, δεν εχουμε παρει ακομα την αναβαθμιση σε 2.2, αλλα η 2.1 δεν ειναι αχρηστη, λειτουργει μια χαρα. Βλεποντας καποιος ολους μας (μαζι και εγω ε) να κραζουμε το οτι ειμαστε ακομα με eclair, ιδιαιτερα αν ειναι η πρωτη του επαφη με το εν λογω λογισμικο, ισως θεωρησει πως η 2.1 ειναι μη λειτουργικη και αχρηστη, οποτε να αποθαρυνθει. Οποτε λεω πως το παραπανω δεν ισχυει :)

 

Καλως ηρθες στην παρεα :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

σαφεστατα και η 2.1 ειναι πολυ καλη και δολευει μια χαρα.αυτο που με χαλασε δεν ειναι οτι δεν εχω την 2.2 ακομα.ειμαι της αποψης οτι οταν βγαζεις κοιτα το σημαντικο ειναι να δουλευει σωστα οποτε ας την βγαλουν χωρις προβληματα και θα μαι ικανοποιημενος.αυτο που με χαλασε ειναι οτι βγαινουν εκτως χρονοδιαγραμματος συνεχως.καταλαβαινω οτι απο την στιγμη που η htc εχει την 2.2 απο τον αυγουστο μπορει να για λογους marketing να βγαλεις "φημες"οτι σε ενα μηνα θα το χεις κ συ στο samsung σου αλλα δεν μ αρεσει εμενα αυτο.δεν ξερω μπορει να κανω κ λαθος.το lagfix που λες το διαβασα στο forum πρωχτες και ακουγεται πολυ οραιο αλλα να σου πω την αμαρτια μου φοβαμαι να βαλω χερι ακομα για root.δεν εχω δουλεψει ποτε Linux και δεν ειναι ευκολη αποφαση για μενα ακομα.γι αυτο περιμενω την 2.2 που ακουγεται οτι θα το φτοιαξει αυτο το προβληματακι και φυσικα για το flash player.καλως σας βρηκα και btw το forum μαμαει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και απο μένα,

 

Σας έχει ποτέ τύχει το κινητό να κάνει κινήσεις απο μόνο του??? Σαν να έχει κολλησει καποιο κουμπι και παρόλο ποθ πατάς το μπακ ή το κεντρικό να ξαναεπαναλαμβανει την ίδια λειτουργία??

Χθες μου κόλησε με το σηματάκι της κλήσης. ενω δεν το πάταγα πατιόταν απο μονο του και πηγαινε στις κλησεις..το αφησα και το χαζευα. Βεβαια το εχω στην μπροστινη τσεπη του τζιν που φοραω στη δουλεια.(ειμαι ορθιος μονιμα)

 

Εκλεισα το κινητο, το ξανανοιξα και κομπλέ. Έκανα factory reset γιατι το είχα πνίξει το κινητό. Μου φάνηκε όμως ότι έκανε και σήμερα κατι ανάλογο, για λίγο όμως. εφτιαξε μόνο του μετα απο 5 sec. Δεν ξέρω να αρχίσω να ανησυχώ.

 

Επίσης θέλω όσοι μπορείτε να μου πείτε αν βλέπετε στο μαρκετ, πανω δεξια εκει που λέει λήψεις..Ειναι όλες οι εφαρμογές που έχετε κατεβάσει και αν βγάζουν κάποιο update φαινεται εκεί. Αν σε αυτή τη λίστα βλέπει κάποιος κάποια εφαργμογή να είναι μόνιμα σε εγκατάσταση... Έκανα factory reset. ξανά εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές απο εκεί και τώρα μου το κάνει αυτό σε μία εφαργμογή. μου το έκανε και πριν to factory reset σε δυο εφαρμογές αλλά μετα το factory reset μόλις τις έβαλα όλες μου το κάνει σε μια αλλη...

 

Θα χαρώ να μου πείτε απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη αυτη πρεπει να ειναι η ρομ σου. jg1 ειναι και η δικη μου ρομ.

αν γραφει ECLAIR....JG1 τοτε ειναι η ρομ.

 

το radio το γραφει σαν εκδοση βασικου φασματος και ειναι ετσι : Ι9000ΧΧJF5.

για δες τι λεει σε σενα ?

 

Η rom μου είναι η jg5 αυτό το γράφει κάτω κάτω και μπροστά έχει eclair...jg5...Το τρίτο από κάτω που λέει φάσμα έχει αυτό που σου έγραψα πριν ...I9000XXJG1

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη αστην μπαταρία μην ασχολείσαι.

Όταν παραλαβεις αυτό που αγορασες από μένα, το πρώτο που θα κανείς είναι να βάλεις την δική μου μπαταρία για 24 ώρες.

Μετά αφού στησεις και το δικό μου με τον ίδιο τροπο που εχεις το δικο σου, θα συγκρίνεις μεταξύ τους.

 

Το μόνο που θέλω να κανείς ως τοτε είναι βάλεις την συσκευή σου σε fly mode όλο το βράδυ και να μου πεις πόσο πτώση είχες το πρωί.

 

Τέλος θα ήθελα να πω ότι η αιτία που έδωσα το Galaxy για να πάρω το iPhone 4 , δεν έχει να κάνει με κάτι που δεν μου άρεσε.

Αφορά κυρίως κάποια γενικά πράγματα που έχουν σχέση με την νοοτροπία των απω ανατολιτων, το kies, την αδιαφορία τους γενικώς για κάποια αναβάθμιση όπως οι πολύ καλύτερες JM7 & 8 που αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι ακριβώς beta, αλλά ρομ που προορίζονται για άλλες γεωγραφικές περιοχές που η συσκευή κυκλοφορισε αργότερα.

Συν ο τρόπος που πρέπει να περάσεις την αναβάθμιση. Αν τυχόν βάλεις κάποια beta μετά σαν να σε τιμωρεί δεν σ αφήνει να πάρεις το επίσημο σαν να σε τιμωρεί και άλλες τέτοιες σαχλαμαρες.

Τι ποιο ωραίο από το σύστημα της apple. Κατεβάζεις το update, αποθηκευεται στο pc σου και ότι ώρα θες το ξαναπερνας αν πχ συμβεί κάτι στην συσκευή σου.

Δεν κοιτάνε αν έχεις jailbreak παρ όλο που φαίνεται όταν συνδεεσαι στο iTunes.

 

Και το σημαντικότερο ότι άρχισα να βλέπω αγγελίες με τιμή 350 ευρώ. Το ίδιο είχε γίνει και με το HD2 σε 3-4 μήνες από την κυκλοφορία του τα πουλούσαν στο myphone 320 euro.

Την ίδια ώρα που το iPhone 3GS ενός έτους πουλιοταν τον Αύγουστο λίγο πριν κυκλοφορισει το 4αρι 380 - 400€ και δεν προλαβαινες να το βάλεις αγγελία.

 

Όλα τα αλλά έρχονται δευτέρα και δεν είναι του παρόντος να τα αναφέρω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να έχεις δίκιο γιατί εγώ χρησιμοποιώ Adb wireless και χωρίς root δεν δούλευε. Όταν του έδωσα superuser έπαιξε κανονικά.

Σίγουρα έχω δίκιο :)

Το adb wireless που λες είναι app για να ενεργοποιείς το adb μέσω wireless connection... και προφανώς δίνει superuser access απ'την αρχή... το κανονικό adb δε θέλει root.

(εκτός κι αν θες να κάνεις κάτι στο σύστημα ως su)

 

Θα σου πρότεινα να κατεβασεις από το XDA την εφαρμογουλα που εμφανίζει στην μπάρα το υπόλοιπο της μπαταρίας σε ποσοστό.

Είναι ακριβεστατο. Το έχω τσεκάρει.

Aυτό δεν έιναι εφαρμογή, απλά αλλάζει τα αρχεία του τηλεφώνου που δίνουν την εικόνα στη μπαταρία. Συγκεκριμένα αλλάζει το αρχείο framework-res.apk που είναι αρχείο του συστήματος. Για κάποιο λόγο, η κανονική μπαταρία αλλάζει εικονίδιο ανα 20% μόνο 100-80-60-40-20-0... δε σημαίνει ότι μετράει λάθος, απλά δεν αλλάζει συνέχεια.

Αυτή η αλλαγή κάνει το σύστημα να αλλάζει το εικονίδιο κάθε 1% καθώς πέφτει (ή φορτίζει) η μπαταρία. Δεν αλλάζει κάτι στο σύστημα, ούτε στο πως μετράει το σύστημα τη μπαταρία...απλά το τί δείχνει. Δεν κάνει τίποτα παραπάνω...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω μία απάντηση.

 

Διαβάζοντας αυτό το site http://goo.gl/cuWg είδα ότι μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση στο Galaxy S. Το θέμα είναι πρώτον κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο για την εγγύηση συσκευής και κατά δεύτερον πως γίνεται αφού κατεβάσουμε το σχετικό αρχείο από εδώ http://opensource.samsung.com/

 

Συμπληρωματικά να σας πω ότι επίσημα η Samsung μέσα από τηλεφώνημα που έκανα μου είπε να αποφύγω να κάνω την αναβάθμιση αυτή και ότι καλό θα ήταν να περιμένω μέχρι να έρθει επίσημα. Ο τρόπος δε που μου πρότεινε για την αναβάθμιση είναι να ξεζιπάρω το αρχείο και αφού το βάλω μέσα από τον υπολογιστή μου στο κινητό να τρέξω το αρχείο και όλα θα είναι ok.

 

Παράνομο πιστεύω δεν είναι αφου η Samsung σου δίνει το source code. Νομίζω αμα κατεβάσεις την 2.2 απο το site της samsung μέσα εχει και ενα readme που σου λεει πως να το κανεις build..

 

Πάντως αφού το εβγαλαν σημαίνει οτι είναι οfficial αρα δεν νομίζω να περιμένουμε πολυ ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι η JPM φρογιο κατεβαστε το απο δω

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

 

αν και εφοσον καταλαβα σωστα η jpm ειναι εκδοση rtm εκδοση που πρεπει ο καθε παροχος να την παρει και να την μονταρει στο δικτυο του

 

το αρχειο απο το πανω λινκ ειναι 152,45 mb

το αρχειο απο το http://opensource.samsung.com/ ειναι 173,577mb

δε ξερω γιατι ομως

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...