Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oχι. Υπάρχει παρ'όλα αυτά ένα πρόβλημα με τις ομάδες επαφών (δε δουλεύουν σωστά), καθώς και με τη διαγραφή. Όλα αυτά υποτίθεται έχουν διορθωθεί στο Froyo. Eπαφές πάντως στέλνει μια χαρά (στη google contacts μάλλον εννοείς, μέσω του gmail account σου, όχι στο ίδιο το gmail)

 

ωπα κατσε αρχιζεις να με βαζεις στον σωστο δρομο...

εγω ψαχνω τις επαφες μου ανοιγοντας το gmail μου και πηγαινοντας contacts.

 

τις ψαχνω σε λαθος σημειο?

πρεπει να μπω σε αλλη σελιδα η προγραμμα? google contacts?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να παίρνω τα μέιλ μο

υ στο κινητό; με τι I_phone ερχόταν αμέσως μειλ όταν μου έστελναν κάτι, τώρα πρέπει να μπω μέσα στο εικονίδιο, δεν μου έρχεται ειδοποίηση.

Έχω ρυθμίσει και ήχο και ανανέωση κάθε 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

ε δεν μπαινει τιποτα εκει μεσα. ειναι αδειο....

ενω το κινητο εχει δειξει το συμβολο του συγχρονισμου και εχει κρατησει την ωρα και ημερομηνια που εχει γινει ο τελευταιος συγχρονισμος...

 

υπαρχει πουθενα καμια ρυθμιση που να του λεει αν θα στελνει τις επαφες κατα τον συγρονισμο η αν θα κατεβαζει μονο και γιαυτο δεν στελνει τις επαφες μου στο gmail?

 

δεν εχω βρει πουθενα τιποτα τετοιο

Link to comment
Share on other sites

ωπα κατσε αρχιζεις να με βαζεις στον σωστο δρομο...

εγω ψαχνω τις επαφες μου ανοιγοντας το gmail μου και πηγαινοντας contacts.

 

τις ψαχνω σε λαθος σημειο?

πρεπει να μπω σε αλλη σελιδα η προγραμμα? google contacts?

 

ε δεν μπαινει τιποτα εκει μεσα. ειναι αδειο....

ενω το κινητο εχει δειξει το συμβολο του συγχρονισμου και εχει κρατησει την ωρα και ημερομηνια που εχει γινει ο τελευταιος συγχρονισμος...

 

υπαρχει πουθενα καμια ρυθμιση που να του λεει αν θα στελνει τις επαφες κατα τον συγρονισμο η αν θα κατεβαζει μονο και γιαυτο δεν στελνει τις επαφες μου στο gmail?

 

δεν εχω βρει πουθενα τιποτα τετοιο

 

Ναι το ίδιο πράγμα είναι, σε οδηγούν στη σελίδα http://www.google.com/contacts

Eίναι google contacts οι επαφές σου; Αν είναι phone contacts, εννοείται ότι το google δεν τις βλέπει... πρέπει να τις κάνεις google contacts (θα έχουν ένα μικρό g δίπλα και όχι μόνο ένα πράσινο τηλέφωνο)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρισμενο με το galaxy s αυτο ετσι?

 

και πως ακριβως το κανεις να δουλεψει???

γιατι ενω εγω ειμαι συνδεμενος με wifi οταν πηγαινω

ρυθμισεις-->λογαριασμων και συγχρονισμου και παταω πανο στον λογαριασμο gmail μου

επιλεγω συγχρονισμος εφαρμογης επαφων, μου διχνει το συμβολο του συγχρονισμου, ενημερωνει την ωρα που εγινε ο τελευταιος συγχρονισμος ομως στο gmail μου δεν βλεπω καμια επαφη απο αυτες που εχω στο τηλεφωνο...

 

αρα τι ακριβως συγχρονισε??

 

Όταν φτιάχνεις μια επαφή έχεις επιλογή να την αποθηκεύσεις τοπικά ή σε διάφορους servers (exchange, google) με τους οποίους συγχρονίζεσαι. Είσαι σίγουρος ότι δεν την αποθηκεύεις στο τηλέφωνο τοπικά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο πράγμα είναι, σε οδηγούν στη σελίδα http://www.google.com/contacts

Eίναι google contacts οι επαφές σου; Αν είναι phone contacts, εννοείται ότι το google δεν τις βλέπει... πρέπει να τις κάνεις google contacts (θα έχουν ένα μικρό g δίπλα και όχι μόνο ένα πράσινο τηλέφωνο)

 

ωραια... αν και δεν εχουν ουτε πρασινο τηλεφωνο ουτε g μεσα στην εφαρμογη "επαφες" μπορω με μεγαλη σιγουρια να πω οτι ειναι phone contacts και οχι google contacts καθως τις εστειλα στο galaxy απο το n95 και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με το google contacts.

 

οποτε η ερωτηση μου ειναι απο την μια πως της μετατρεπω σε google contacts και απο την αλλη, αν τις μετατρεψω σε google contacts, θα μπορεσω μετα να τις χρησιμοποιεισω στα επομενα τηλεφωνα μου εαν δεν ειναι android ή κατι τετοιο?

 

η δεν θα γινεται να τις χρησιμοποιεισω γιατι δεν θα ειναι phone contacts αλλα google contacts.

 

Όταν φτιάχνεις μια επαφή έχεις επιλογή να την αποθηκεύσεις τοπικά ή σε διάφορους servers (exchange, google) με τους οποίους συγχρονίζεσαι. Είσαι σίγουρος ότι δεν την αποθηκεύεις στο τηλέφωνο τοπικά;

 

δεν εφτιαξα ποτε επαφη φιλε μου στο τηλεφωνο, γιαυτο δεν ειδα ποτε αυτην την επιλογη.

τις επαφες τις περασα μεσα στο galaxy με bluetooth απο παλιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

ωραια... αν και δεν εχουν ουτε πρασινο τηλεφωνο ουτε g μεσα στην εφαρμογη "επαφες" μπορω με μεγαλη σιγουρια να πω οτι ειναι phone contacts και οχι google contacts καθως τις εστειλα στο galaxy απο το n95 και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με το google contacts.

 

οποτε η ερωτηση μου ειναι απο την μια πως της μετατρεπω σε google contacts και απο την αλλη, αν τις μετατρεψω σε google contacts, θα μπορεσω μετα να τις χρησιμοποιεισω στα επομενα τηλεφωνα μου εαν δεν ειναι android ή κατι τετοιο?

 

η δεν θα γινεται να τις χρησιμοποιεισω γιατι δεν θα ειναι phone contacts αλλα google contacts

 

Μπορείς να τις έχεις και στις 2 μορφές. Εννοείται ότι αν είναι google δε θα μπορείς να non-google phone, και το αντίστροφο.

 

Τις έστειλες μια-μια απ'το n95? ή όλες μαζί σε ένα vcf?

 

EDIT: Ok, είδα το από πάνω, με bluetooth... anyway, μπορείς να τις διαλέξεις όλες, να τις κάνεις export, και μετά πάλι import, και θα σε ρωτήσει ως τί, διάλεξε google contacts.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μια μια αλλα με μαζικη αποστολη.

δεν ειναι δηλαδη αποθηκευμενες ολες σε ενα .vcf

αλλα ενα vcf για καθε επαφη

Link to comment
Share on other sites

μια μια αλλα με μαζικη αποστολη.

δεν ειναι δηλαδη αποθηκευμενες ολες σε ενα .vcf

αλλα ενα vcf για καθε επαφη

 

Mπορείς επίσης να ενώσεις όλα τα vcf σε ένα, και να χρησιμποιήσεις το vcardio από το market, που τις σώζει αυτόματα ως google contacts...

 

Windows: copy /B *.vcf epafes.vcf ή αν δε γίνει σωστά έτσι, for /F "delims=" %i in ('dir/b *.vcf') do @more "%i" >> epafes.vcf

Linux: cat *.vcf >> epafes.vcf και sed -i 's/END:VCARD/END:VCARD\n/g' epafes.vcf

Mac: fmt -sp *.vcf > epafes.vcf

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ωραια, τις εκανα export, τωρα θα τις κανω import και θα επιλεξω να γινουν google contacts.

πρεπει να σβησω πρωτα ολες οσες εχω ηδη για να μην τις εχω ολες 2 φορες?

 

και πως θα γινει να κανω αυτο που ειπες πριν, να τις εχω δηλαδη και σαν google contacts αλλα και σα ν phone contacts για χρηση με οποιο τηλεφωνο θελω?

Link to comment
Share on other sites

ωραια, τις εκανα export, τωρα θα τις κανω import και θα επιλεξω να γινουν google contacts.

πρεπει να σβησω πρωτα ολες οσες εχω ηδη για να μην τις εχω ολες 2 φορες?

 

και πως θα γινει να κανω αυτο που ειπες πριν, να τις εχω δηλαδη και σαν google contacts αλλα και σα ν phone contacts για χρηση με οποιο τηλεφωνο θελω?

 

Aν τις κάνεις import ως google contacts, θα γίνουν linked με τις άλλες... βασικά αφού έχεις τα vcf θα πρότεινα να τις σβήσεις πρώτα όλες, και να τις κάνεις μόνο import, όπως είπες.

Κάνε μετά κι ενα 2ο import και αυτή τη φορά διάλεξε phone contacts... και θα γίνουν linked, θα καταλάβεις τί εννοώ όταν το κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν ξερω ποσο χαζο θα ακουστει αυτο :lol:

αλλα πως στο καλο σβηνεις ολες τις επαφες μαζι?

πως γινεται να επιλεξω οσες θελω και να τις σβησω?

 

μονο μια μια βρηκα πως σβηνονται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα φωτα σας.Εχω δοκιμασει καποιες εφαρμογες για να ανοιγοκλεινω τη συνδεση με το νετ οπως τα apn on off,Dsc switch,apndroid αλλα βλεπω οτι μου δημιοηργουν πφοβλημα με το σημα καποιες στιγμες με αποτελεσμα να χανω κλησεις.Εχετε να μου προτεινετε καποιο δοκιμασμενο που να δουλευει σωστα χωρις τετοια προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι:

Όταν συνδέω το PC με το κινητό (Galaxy S) και επιλέγω την σύνδεση με το kies, το κινητό ανοιγοκλείνει συνέχεια την εφαρμογή του kies και δέν γίνεται η σύνδεση με το PC.

Έκανα το ίδιο και με το laptop που έχω και είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης έκανα και επαναφορά στο κινητό, αλλα πάλι το ίδιο (η εφαρμογη αναβοσβήνει στο κινητό και ο υπολογιστής ψάχνει ανεπιτυχώς.

Τί να φταίει άραγε;

gsdj_george7
Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν ξερω ποσο χαζο θα ακουστει αυτο :lol:

αλλα πως στο καλο σβηνεις ολες τις επαφες μαζι?

πως γινεται να επιλεξω οσες θελω και να τις σβησω?

 

μονο μια μια βρηκα πως σβηνονται

 

Κι εγω το εχω ψαξει και δεν εχω βρει τροπο...

 

Μπαι δε γουει, το κολπακι με το conf αρχειο μου διορθωσε πολυ το GPS. Το NDrive δουλευει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι:

Όταν συνδέω το PC με το κινητό (Galaxy S) και επιλέγω την σύνδεση με το kies, το κινητό ανοιγοκλείνει συνέχεια την εφαρμογή του kies και δέν γίνεται η σύνδεση με το PC.

Έκανα το ίδιο και με το laptop που έχω και είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης έκανα και επαναφορά στο κινητό, αλλα πάλι το ίδιο (η εφαρμογη αναβοσβήνει στο κινητό και ο υπολογιστής ψάχνει ανεπιτυχώς.

Τί να φταίει άραγε;

 

μαλλον οι drivers του κινητου στον υπολογιστη...

εαν εχεις windows 7 64bit, κατεβασε τους σωστους x64 drivers κανε εγκατασταση και κανε καλου κακου reboot και το pc αλλα και το κινητο.

το επαθα και εγω χθες αυτο αλλα μετα απο εγκατασταση νεων driver και reboot περασα το σημειο αυτο και κολλησα αλλου :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος μπορει να μου δωση οδηγιες πως περναμε την JPM θελω να την δοκιμασω ????????

 

εχει οδηγιες ακριβως το τι θα κανεις και τι κατεβασεις αυτο το λινκ

 

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος μπορει να μου δωση οδηγιες πως περναμε την JPM θελω να την δοκιμασω ????????

 

Ορίστε αναλυτικότατα..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8607033#post8607033

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με τις συσκευές που δεν δουλεύει το recovery mode με τα τρία κουμπιά.

Πρόκειται για πρόβλημα η η samsung έκοψε την δυνατότητα αυτή απο κάποια παρτίδα και μετά?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ . Εκ πρώτης όψεως μου φαίνεται πολύ γρήγορη ειδικά στην συλλογή. Περισσότερα συμπεράσματα αύριο. Δεν έχει swype ελληνικό όμως :-( ούτε της samsung.

 

@ Te_salat μήπως μπορείς να μου θυμίσεις που είναι αυτό της HTC γιατί δεν το βρίσκω ;

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δοκίμασε κανείς το NPC ??? (New PC Studio by samsung!!) Αχ παναγιά μου βοήθα να δουλέψει και νάνε το τέλος του KIES !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8612804#post8612804

 

ΥΓ. Installing ... !!

ΥΓ1. Για αρχή μπορώ να πω πως εγκαταστάθηκε χωρίς προβλήματα, τύπου Missing framework κτλ του KIES !

ΥΓ2. Πολύ ποιο ελαφρύ.. μένει να δώ αν κάνει δουλειά!

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ . Εκ πρώτης όψεως μου φαίνεται πολύ γρήγορη ειδικά στην συλλογή. Περισσότερα συμπεράσματα αύριο. Δεν έχει swype ελληνικό όμως :-( ούτε της samsung.

 

@ Te_salat μήπως μπορείς να μου θυμίσεις που είναι αυτό της HTC γιατί δεν το βρίσκω ;

 

Ευχαριστώ

 

http://www.appbrain.com/app/greek-input-method/net.bitquill.inputmethod.greek

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι:

Όταν συνδέω το PC με το κινητό (Galaxy S) και επιλέγω την σύνδεση με το kies, το κινητό ανοιγοκλείνει συνέχεια την εφαρμογή του kies και δέν γίνεται η σύνδεση με το PC.

Έκανα το ίδιο και με το laptop που έχω και είχα το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης έκανα και επαναφορά στο κινητό, αλλα πάλι το ίδιο (η εφαρμογη αναβοσβήνει στο κινητό και ο υπολογιστής ψάχνει ανεπιτυχώς.

Τί να φταίει άραγε;

 

Στο PC έχω Windows 7 32bit και στο Laptop Windows Vista 32bit

gsdj_george7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...