Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για σύνδεση με το gtalk πρέπει να έχω ενεργοποιήσει το gmail account.

 

Λοιπόν, μετά από σχετική έρευνα στο xda ανακάλυψα ότι είναι ένα συνηθισμένο bug και οι λύσεις που προτείνονται είναι οι εξής:

 

1) Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων. Μερικοί αναφέρουν ότι μετά από αυτό μπόρεσαν να συνδεθούν.

2) Εφαρμογή YouTube - Menu - Ο Λογαριασμός μου - Προσθήκη λογαριασμού. Κουφό μεν αλλά με αυτό τον τρόπο μπορείς να ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό σου.

 

Το σχετικό thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780545&highlight=google+server&page=2

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι 2 μερες λογικο ειναι 2 μερες και γεματη ητανε το παραλογο..το κακο ειναι οτι στα σχολια για το widget αυτο γραφανε καλα λογια..τεσπα μακαρι να ναι αυτο γιατι καραξενερωσα

 

Αυτό με την μπαταρία το έχω πάθει και εγώ...τότε είχα το battery indicator μάλλον την δουλειά την είχε κάνει αυτό...με ένα restart όμως το κινητό επανήλθε

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβαζα στο xda...

 

Το JP6 έχει πιο νέα έκοδοση swype.. Το JPM έχει πιο νέα έκδοση από το JM8...

 

Η ερώτηση είναι σε πιο firmware θα βρω ελληνικό swype? Δεν θέλω να περάσω το *****-αρισμένο..

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβαζα στο xda...

 

Το JP6 έχει πιο νέα έκοδοση swype.. Το JPM έχει πιο νέα έκδοση από το JM8...

 

Η ερώτηση είναι σε πιο firmware θα βρω ελληνικό swype? Δεν θέλω να περάσω το *****-αρισμένο..

 

Σίγουρα όχι στο JPM.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

και αν σου πω οτι δε εχω φακελο system θα με πιστεψεις?

Εχεις φιλε μου αλλα χωρις τον root explorer δεν προκειτε να τον δεις

(αν δεν μπορεις να τον βρεις στειλε μου pm)

 

Bασικα μπηκα και γω στον πειρασμο να κατυεβασω τετοια προγραμματακια αποκοπης δεδομενων αλλα δεν τα εμπιστευομουν λογω καποιων καθυστερησεων να ξανασυνδεθει και μερικες φορες ειχα και γω θεμα με το σημα.:(

 

Ξαναγυρισα the old way δηλαδη παω στις ρυθμισεις>δικτυα κινητης>λειτουργια δικτυου (μονο gsm)>ονοματα σημειων προσβασης >cosmote internet και επιλεγουμε κατω κατω μονο mms.

 

Και εχω το κεφαλι μου ησυχο.:lol:

 

Χρησιμοποιώ switchpro (paid) από την 1ή μέρα χωρίς πρόβλημα :)

 

http://www.appbrain.com/app/switchpro-widget/alei.switchpro

 

παιδια σας ευχαριστω,θα προσπαθησω να βρω αυτο που λες @vipercubic,αν παιζει στην <αγορα> αλλιως θα πεσει χειροκινητο,χανω κλησεις και μου την εχει δωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση...το κουμπάκι που έχουν τα ακουστικά όταν παίζει ο mp3 και το πατήσουμε σταματάει το τραγούδι που παίζει; Εμένα δεν σταματάει αλλά νομίζω ότι πριν σταμάταγε...τι έγινε χάλασαν τα ρημάδια;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

για το advanced task killer ποιες ρυθισεις προτεινετε για auto kill lvl k auto kill frequency?και κατι αλλο με το swype που εβαλα να δω μωλις τωρα πως δουλευει εγραψα ενα μηνυμα και μου βγαζει"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στη συσκευη του παραληπτη αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη" γιατι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

για το advanced task killer ποιες ρυθισεις προτεινετε για auto kill lvl k auto kill frequency?και κατι αλλο με το swype που εβαλα να δω μωλις τωρα πως δουλευει εγραψα ενα μηνυμα και μου βγαζει"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στη συσκευη του παραληπτη αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη" γιατι αυτο?

 

αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη

Link to comment
Share on other sites

για το advanced task killer ποιες ρυθισεις προτεινετε για auto kill lvl k auto kill frequency?και κατι αλλο με το swype που εβαλα να δω μωλις τωρα πως δουλευει εγραψα ενα μηνυμα και μου βγαζει"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμενο στη συσκευη του παραληπτη αλλαξτε την λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη" γιατι αυτο?

 

Προσωπικά δεν προτείνω καθόλου auto kill. Διάβασε στην υπογραφή μου γιατί.

Και για την άλλη ερώτηση, διάβασε το FAQ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση...το κουμπάκι που έχουν τα ακουστικά όταν παίζει ο mp3 και το πατήσουμε σταματάει το τραγούδι που παίζει; Εμένα δεν σταματάει αλλά νομίζω ότι πριν σταμάταγε...τι έγινε χάλασαν τα ρημάδια;

 

Sent from my Galaxy S

 

Ναι, μόλις το πατήσεις σταματάει και εάν το ξαναπατήσεις ξεκινάει πάλι ...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, το Kies μου κάνει πάλι αναβάθμιση... λες; Μπα.

 

(Μου κάνει "UPATE" ... ούτε αυτό δε μπορούν να κάνουν σωστά)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβαζα στο xda...

 

Το JP6 έχει πιο νέα έκοδοση swype.. Το JPM έχει πιο νέα έκδοση από το JM8...

 

Η ερώτηση είναι σε πιο firmware θα βρω ελληνικό swype? Δεν θέλω να περάσω το *****-αρισμένο..

 

- Χθες δοκιμασα και τις δυο. Σκεπτομενος οτι η XWJP6 ειναι νεοτερη εκδοση εστω και μιας ημερας, αλλα και οτι ειναι ευρεως φασματος γλωσσων ,την περασα πρωτη ,ομως τα ελληνικα ειναι εκτος. Εχουν βαλει ενα καρο γλωσσες εκτος των ελληνικων. Περα απ'αυτο ,στην πρωτη επαφη για 2-3 ωρες που την κρατησα ,....δεν μου γεμισε το ματι ... ενοιωθα καποιους ανεπαισθητους δισταγμους στα μενου, λιγο στον browser ,... οποτε εβαλα και την JPM απο περιεργεια ... και εμεινα με αυτη. :)

- Απ' οτι λενε η JPM εχει πιο παλια εκδοση swype με λιγοτερες γλωσσες ,ομως δειχνει να ειναι πιο κοντα στην official .Επιπλεον σα να εχει πιο ομαλη λειτουργια απο την JPK ,... αυτη την αισθηση μου δινει. Και εδω τα ελληνικα λοιπουν απο το swype ,οπως αλλωστε υποδηλωνει και ο κωδικος XXJPM

- Εκανε καποια σκαλωματα στον browser ,αλλα επειδη ενοιωθα μια γενικη ομαλοτητα και επειδη την ειχα περασει με 803.pit ,ξαναφορτωσα την JPK με 512.pit και τσεκαρισμενο το repertition και μετα αφου εκανα τα σχετικα (full wipe data and cashe) , ξαναπερασα την JPM ,αλλα αυτη την φορα χωρις .pit file (προσοχη με αμαρκαριστο το repartition και στην JPM και στην JP6) ... απλα εβαλα το αρχειο στην θεση PDA του odin και την φορτωσα.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το κανα αυτοματο δεν τα στελνει καν τα μηνυματα..

Έχεις τη JG1 μάλλον, γι'αυτό. Κάντο Unicode. Και please διάβασε το FAQ, θα σου λυθούν αρκετές απορίες.

 

ξέρει καποιος να μου πει ποια εκδοση του swype να εγκαταστησω στο δικό μου ώστε να έχει ελληνικα? εβαλα την 2.4.44.10814 αλλά δεν έχει :mad:

 

Eίναι στους οδηγούς για το Galaxy S, μαζί με link.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις το πατήσεις σταματάει και εάν το ξαναπατήσεις ξεκινάει πάλι ...

 

 

Ωραία! Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ξέρει κανείς; πάλι έξοδα...

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

- Χθες δοκιμασα και τις δυο. Σκεπτομενος οτι η XWJP6 ειναι νεοτερη εκδοση εστω και μιας ημερας, αλλα και οτι ειναι ευρεως φασματος γλωσσων ,την περασα πρωτη ,ομως τα ελληνικα ειναι εκτος. Εχουν βαλει ενα καρο γλωσσες εκτος των ελληνικων. Περα απ'αυτο ,στην πρωτη επαφη για 2-3 ωρες που την κρατησα ,....δεν μου γεμισε το ματι ... ενοιωθα καποιους ανεπαισθητους δισταγμους στα μενου, λιγο στον browser ,... οποτε εβαλα και την JPM απο περιεργεια ... και εμεινα με αυτη. :)

- Απ' οτι λενε η JPM εχει πιο παλια εκδοση swype με λιγοτερες γλωσσες ,ομως δειχνει να ειναι πιο κοντα στην official .Επιπλεον σα να εχει πιο ομαλη λειτουργια απο την JPK ,... αυτη την αισθηση μου δινει. Και εδω τα ελληνικα λοιπουν απο το swype ,οπως αλλωστε υποδηλωνει και ο κωδικος XXJPM

- Εκανε καποια σκαλωματα στον browser ,αλλα επειδη ενοιωθα μια γενικη ομαλοτητα και επειδη την ειχα περασει με 803.pit ,ξαναφορτωσα την JPK με 512.pit και τσεκαρισμενο το repertition και μετα αφου εκανα τα σχετικα (full wipe data and cashe) , ξαναπερασα την JPM ,αλλα αυτη την φορα χωρις .pit file (προσοχη με αμαρκαριστο το repartition και στην JPM και στην JP6) ... απλα εβαλα το αρχειο στην θεση PDA του odin και την φορτωσα.

 

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, ήταν κατατοπιστική. Εγώ είχα βάλει JPK και ήταν χάλια (για μένα) και γύρισα πίσω σε JM8. Περιμένω ακόμη πιο όριμες FroYo και φυσικά με ελληνικό swype.

 

τωρα που το κανα αυτοματο δεν τα στελνει καν τα μηνυματα..

 

Ναι βάλτο σε unicode και δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν πάλι θέλεις βάλε την εφαρμογή handcent και μετά επέλεξε Greek mode. Είναι πάρα πολύ καλή εφαρμογή για μηνύματα.

 

ξέρει καποιος να μου πει ποια εκδοση του swype να εγκαταστησω στο δικό μου ώστε να έχει ελληνικα? εβαλα την 2.4.44.10814 αλλά δεν έχει :mad:

 

Τα ελληνικά δεν είναι θέμα έκδοσης... Σε όλες τις εκδόσεις μπορούν να υπάρξουν τα ελληνικά. Απλά οι σπασμένες εκδόσεις που κυκλοφορούν δεν περιλαμβάνουν όλες ελληνικά.

 

Ωραία! Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ξέρει κανείς; πάλι έξοδα...

Sent from my Galaxy S

 

Πήρα αυτά με $5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος http://www.amazon.com/Coby-CVE92-Isolation-Stereo-Earphones/dp/B000FOYMKU/ref=pd_ts_e_2?ie=UTF8&s=electronics

 

Από εκεί και πέρα είναι πόσα θέλεις να δώσεις, να μια καλή κατάξη http://www.amazon.com/gp/bestsellers/electronics/172541/ref=pd_zg_hrsr_e_1_3_last

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.έχω ρυθμίσει στο μειλ μου να ανανεώνετε κάθε 5 λεπτά και έχω επιλέξει επίσης να εμφανίζετε ειδοποίηση στη γραμμή εργαλείων...αλλά δεν γίνετε τίποτα.

Πρέπει να μπω στο εικονίδιο και να κάνω ανανέωση για να μου έρθουν.ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια χιλια συγγνωμη....

 

αλλα μπορει κανενας να δωσει καποιο λινκ ή σελιδα που αναφερει την ρυθμιση για τα mms?

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

παιδια χιλια συγγνωμη....

 

αλλα μπορει κανενας να δωσει καποιο λινκ ή σελιδα που αναφερει την ρυθμιση για τα mms?

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

 

δες σε αυτο το λινκ

Link to comment
Share on other sites

παιδια χιλια συγγνωμη....

 

αλλα μπορει κανενας να δωσει καποιο λινκ ή σελιδα που αναφερει την ρυθμιση για τα mms?

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

http://antonis-news.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτά με $5 και είμαι πολύ ευχαριστημένος http://www.amazon.com/Coby-CVE92-Isolation-Stereo-Earphones/dp/B000FOYMKU/ref=pd_ts_e_2?ie=UTF8&s=electronics

 

Από εκεί και πέρα είναι πόσα θέλεις να δώσεις, να μια καλή κατάξη http://www.amazon.com/gp/bestsellers/electronics/172541/ref=pd_zg_hrsr_e_1_3_last

 

Thanks και εγώ βλέπω να παίρνω τελικά αυτά...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ξέρει κανείς; πάλι έξοδα...

Sent from my Galaxy S

Ρήξε μία ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796&page=111

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από σχετική έρευνα στο xda ανακάλυψα ότι είναι ένα συνηθισμένο bug και οι λύσεις που προτείνονται είναι οι εξής:

 

1) Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων. Μερικοί αναφέρουν ότι μετά από αυτό μπόρεσαν να συνδεθούν.

2) Εφαρμογή YouTube - Menu - Ο Λογαριασμός μου - Προσθήκη λογαριασμού. Κουφό μεν αλλά με αυτό τον τρόπο μπορείς να ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό σου.

 

Το σχετικό thread: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780545&highlight=google+server&page=2

 

Εκανα το Νο 1 και συνδέθηκα αμέσως στο GMAIL

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...