Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ειμαι και εγω ....

1ον)λοιπον συνδεω την συσκευη στο pc και με το που ανοιγει το mtp application αρχιζει να γινετε εναλλαγη με την αρχικη οθονη, με τετοιο γρηγορο ρυθμο που σε πιανουν τασεις επιλειψιας :confused: σταματα μονο αν πατησω το κεντρικο πληκτρο.

και 2ον) στην θεση, -ποροι στοιχειου-"η θεση μου"-χρηση ασυρματων δικτυων-

το εχετε μονιμως τικαρισμενο?

οσον αφορα την καταναλωση ,την συσκευη την ειχα παρει απο γερμανο με το πρωτο firmware με το οποιο ερχοταν(δεν θυμαμαι πιο ηταν) η οικονομια στην καταναλωση με ειχε εντυπωσιασει, 3% απωλεια σε 10 ωρες αναμονη, και 1% απωλεια καθε 5 λεπτα πλοηγησης

μετα την επιστροφη της απο το σερβις οπου μου καναν update σε xxjm1 και eclair.xwjm2 οι απωλειες εχουν σχεδον τετραπλασιαστει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι την JM2 τη δίνουν εδώ και καιρό, αλλά κάπου είδα για JM5 να δίνουν επίσημα, μόνο που δε μπορώ να το βρώ τώρα.

ΕDIT: Το βρήκα, ο Truckman... αν διαβάζεις, μπορείς να μας πεις από πού το πήρες;

Η Vodafone GR δίνει JM4 αλλά δε μ'ενδιαφέρουν τα branded firmwares...

 

Έλεγα να φτιάξω έναν αναλυτικό οδηγό για φλασάρισμα στο επίσημο firmware που δίνουν στην Ελλάδα, γιατί το ζητάνε πολλοί (αν και εγώ θα έβαζα το τελευταίο JM9 αν φλάσαρα κάτι), και θέλω να τον φτιάξω με το πραγματικά τελευταίο. Αν αυτό είναι το JM2 έχει καλώς, αλλά θέλω να το σιγουρέψω πρώτα...

 

Αν κάποιος έχει πιο καινούριο firmware, please come forward.. :)

Καλημερα κι απο εμενα,οντως εχω την Jm5 και ειναι αγορασμενο απο

Wind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νέα από το μέτωπο του froyo.

 

To samifirmware ανέβασε χθες δύο εκδόσεις: την I9000XWJPΜ και την I9000XWJP6. Το site μάλιστα ισχυρίζεται ότι η I9000XWJPΜ είναι επίσημη έκδοση froyo.

Όπως ήταν φυσικό, τα παιδιά από το xda έσπευσαν να εγκαταστήσουν και τα δύο firmware και να ποστάρουν τις εντυπώσεις τους, υποθέτω προσπαθώντας να διαπιστώσουν τις πιθανές τελικές αλλαγές που θα υπάρχουν στο froyo για το galaxy s. Μετά από μία ημέρα δοκιμών η πλειοψηφία διαπιστώνει τα παρακάτω:

1). Το ραδιόφωνο έχει γίνει stereo.

2). Στην εγγραφή βίντεο ο ήχος έχει βελτιωθεί κατά πολύ.

3). Πολλοί δηλώνουν ότι υπάρχει βελτίωση και στο GPS αλλά οι απόψεις είναι αντικρουόμενες.

4). Δυστυχώς και το νέο firmware χρησιμοποιεί το rfs σύστημα, πράγμα που μάλλον σημαίνει ότι η samsung δεν σκοπεύει να μεταπηδήσει στο ext2 ή ext4. Δεν έχουν εξαχθεί ασφαλή συμπεράσματα για τη διαχείρηση μνήμης (καλύτερη - χειρότερη) αλλά η διαθέσιμη ram κυμαίνεται στα επίπεδα του eclair. Πιθανότατα θα χρειαστεί και στο froyo να χρησιμοποιήσουμε είτε oclf είτε voodoo.

5). O browser έχει πλέον υποστήριξη flash.

 

Βέβαια, από ότι καταλαβαίνω, οι συγκρίσεις των παιδιών γίνονται συγκριτικά με άλλες beta εκδόσεις του froyo που ήδη έχουν διαρεύσει και χρησιμοποιούνται. Οπότε, υποθέτω, ότι για εμάς που τρέχουμε ακόμα eclair οι διαφορές θα είναι περισσότερες.

Για να εξέγετε δικά σας συμπεράσματα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=807351&highlight=rfs.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το one click lag fix κανει την διαδικασια για το root και για το lagfix με το πατημα ενος κουμπιου χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο εγω

 

σωστα?

 

ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο

 

και το ερωτημα μου ειναι...το εχει δοκιμασει κανεις εδω μεσα? και αν ναι,του λειτουργει το κινητο σφαιρα ακομα και μετα απο καιρο?δεν παρουσιαζει δηλαδη κανενα προβλημα?

γιατι κανα δυο προβληματακια τα ειδα στο youtubeκυριως με το wifi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νέα από το μέτωπο του froyo.

 

To samifirmware ανέβασε χθες δύο εκδόσεις: την I9000XWJPΜ και την I9000XWJP6. Το site μάλιστα ισχυρίζεται ότι η I9000XWJPΜ είναι επίσημη έκδοση froyo.

Όπως ήταν φυσικό, τα παιδιά από το xda έσπευσαν να εγκαταστήσουν και τα δύο firmware και να ποστάρουν τις εντυπώσεις τους, υποθέτω προσπαθώντας να διαπιστώσουν τις πιθανές τελικές αλλαγές που θα υπάρχουν στο froyo για το galaxy s. Μετά από μία ημέρα δοκιμών η πλειοψηφία διαπιστώνει τα παρακάτω:

1). Το ραδιόφωνο έχει γίνει stereo.

2). Στην εγγραφή βίντεο ο ήχος έχει βελτιωθεί κατά πολύ.

3). Πολλοί δηλώνουν ότι υπάρχει βελτίωση και στο GPS αλλά οι απόψεις είναι αντικρουόμενες.

4). Δυστυχώς και το νέο firmware χρησιμοποιεί το rfs σύστημα, πράγμα που μάλλον σημαίνει ότι η samsung δεν σκοπεύει να μεταπηδήσει στο ext2 ή ext4. Δεν έχουν εξαχθεί ασφαλή συμπεράσματα για τη διαχείρηση μνήμης (καλύτερη - χειρότερη) αλλά η διαθέσιμη ram κυμαίνεται στα επίπεδα του eclair. Πιθανότατα θα χρειαστεί και στο froyo να χρησιμοποιήσουμε είτε oclf είτε voodoo.

5). O browser έχει πλέον υποστήριξη flash.

 

Βέβαια, από ότι καταλαβαίνω, οι συγκρίσεις των παιδιών γίνονται συγκριτικά με άλλες beta εκδόσεις του froyo που ήδη έχουν διαρεύσει και χρησιμοποιούνται. Οπότε, υποθέτω, ότι για εμάς που τρέχουμε ακόμα eclair οι διαφορές θα είναι περισσότερες.

Για να εξέγετε δικά σας συμπεράσματα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=807351&highlight=rfs.

 

το θεμα της διαχειρισης της μνημης το ειπα χτες εφοσον και τη δοκιμασα και εγω

δε κοιταξα βεβαια τα υπολοιπα γιατι πιστευω πως τους περισοτερους απο μας τους ενδιαφερει το αν εχει λαγκ η συσκευη μας

 

παντως μετα απο αλλη μια δοκιμη σημερα η jm9 πεταει

 

πρωτο quadrant test 2200 εβαλα μονο τις εφαρμογες που ειχα πριν χωρις να πειραξω τπτ με rom manager

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

το θεμα της διαχειρισης της μνημης το ειπα χτες εφοσον και τη δοκιμασα και εγω

δε κοιταξα βεβαια τα υπολοιπα γιατι πιστευω πως τους περισοτερους απο μας τους ενδιαφερει το αν εχει λαγκ η συσκευη μας

 

Φίλε mantzaros, το δικό σου post μου έδωσε το έναυσμα να κοιτάξω για το νέο firmware. Και αφού το έψαξα στο xda είδα και την έκδοση JP6, η οποία είναι και νεότερη και μεγαλύτερη σε μέγεθος από την JPM οπότε για μια στιγμή αισθάνθηκα την ελπίδα. Αλλά δυτυχώς διαπιστώνεται ότι η JP6 είναι ουσιαστικά η ίδια με την JPM απλά είναι άλλη έκδοση για άλλη γεωγραφική περιοχή. Τα συμπεράσματά σου δυστυχώς για εμάς ισχύουν και για τις δύο.

 

με λιγα λογια το one click lag fix κανει την διαδικασια για το root και για το lagfix με το πατημα ενος κουμπιου χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο εγω

 

σωστα?

 

ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο

 

και το ερωτημα μου ειναι...το εχει δοκιμασει κανεις εδω μεσα? και αν ναι,του λειτουργει το κινητο σφαιρα ακομα και μετα απο καιρο?δεν παρουσιαζει δηλαδη κανενα προβλημα?

γιατι κανα δυο προβληματακια τα ειδα στο youtubeκυριως με το wifi

 

Λοιπόν, είναι αληθινό και πολύ καλό και εξηγούμαι.

Κατεβάζεις την εφαρμογή. Η πρώτη επιλογή για το root απλά κατεβάζει τον φάκελο update.zip στην κάρτα sd. Για να ολοκληρώσεις το rooting θα πρέπει να μπεις σε recovery mode (πατάς συγχρόνως volume up + home + power μέχρι να εμφανιστεί το logo, αφήνεις στιγμιαία το power και το ξαναπατάς και μπήκες. Στη recovery screen επιλέγεις με τα κουμπιά volume το apply update.zip και πατάς το home. Μην πειράξεις τίποτα άλλο και το κινητό θα μπουτάρει μόνο του. Θα είσαι πλέον rooted με μία εφαρμογή που θα λέγεται δικαιώματα).

 

Για εμένα που τρέχω την JM1 το oclf δεν έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα από τότε που το έβαλα πριν ένα μήνα. Αντιθέτως, έχει κάνει το κινητό μου απίστευτα πιο γρήγορο και χρηστικό.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το one click lag fix κανει την διαδικασια για το root και για το lagfix με το πατημα ενος κουμπιου χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο εγω

 

σωστα?

 

ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο

 

και το ερωτημα μου ειναι...το εχει δοκιμασει κανεις εδω μεσα? και αν ναι,του λειτουργει το κινητο σφαιρα ακομα και μετα απο καιρο?δεν παρουσιαζει δηλαδη κανενα προβλημα?

γιατι κανα δυο προβληματακια τα ειδα στο youtubeκυριως με το wifi

 

Ακριβώς έτσι είναι φίλε. Με το πάτημα ενός κουμπιού πρώτα root και μετά γίνεται και το fix.

 

Εδώ μέσα το έχουμε εγκαταστήσει, αν όχι όλοι, οι περισσότεροι και δεν θυμάμαι πρόσφατα τουλάχιστον, περίπτωση που να έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα κάποιος φίλος.

 

Όσο για την ταχύτητα το δικό μου πετάει και το lag fix το έχω περασμένο κοντά στους 2 μήνες.

 

Edit - Με πρόλαβε ο φίλος lakerdas πιο πάνω με πιο αναλυτικές πληροφορίες. Ακολούθησε τις οδηγίες του και θα είσαι οκ.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το one click lag fix κανει την διαδικασια για το root και για το lagfix με το πατημα ενος κουμπιου χωρις να χρειαζεται να κανω τιποτα αλλο εγω σωστα? ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο και το ερωτημα μου ειναι...το εχει δοκιμασει κανεις εδω μεσα? και αν ναι,του λειτουργει το κινητο σφαιρα ακομα και μετα απο καιρο?δεν παρουσιαζει δηλαδη κανενα προβλημα? γιατι κανα δυο προβληματακια τα ειδα στο youtubeκυριως με το wifi

 

Αληθινό μεν, μη δυνατό δε αν δεν μπορείς να μπεις σε recovery mode με το συνδυασμό των πλήκτρων. Αν μπορείς να μπεις, τότε δοκίμασέ το, είναι ο ευκολότερος τρόπος...

 

Λειτουργεί καλύτερα, όχι κάτι το ιδιαίτερο βέβαια...το κυριότερο είναι ότι κάνεις root με έναν απλό τρόπο και μπορείς μετά να χρησιμοποιήσεις και εφαρμογές που θα βοηθήσουν στην ταχύτητα και χρειάζονται root. Δοκίμασέ το και δες αν σε βοηθάει.

 

Όσο για το αν το έκανε κανείς, θα έπρεπε να ρωτήσεις υπάρχει κανείς που δεν το έκανε? :p

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

http://www.exportprive.com/ultra-slider-hard-case-samsung-galaxy-i9000-soul-p-13690.html?prefered_destination=84&currency=Eur

 

τη παραγγειλα και περιμενω θα σας πω αμεσα εντυπωσεις σιγουρα θα ειναι καλυτερη απο μια silicon που παρελαβα απο pdair.com

και το καλο ειναι και το screen protector μερικοι το θεωρουν το καλυτερο της αγορας με υλικο οτι πιο κοντα στο γυαλι,επεισης εχει και protector για τη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ενα μεγαλο ευχαριστω στον tyxerakia που με βοήθησε με τα bookmarks. Χρειάζομαι και πάλι τη βοήθεια σας και τις γνώσεις σας για το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

Εχω σύνδεση wind και εγκατεστημένη την εφαρμογή APN onoff για να ανοίγω και να κλείνω το data plan. Εντελώς ξαφνικά άρχισε να μην λειτουργεί η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Η εφαρμογή ενεργοποιημένη αλλά για κάποιο ανεξήγητο απο μενα λόγο το τηλέφωνο δεν μπορεί να έχει καμία πρόσβαση στο διαδίκτυο. Παράκληση όποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ας με βοηθήσει.

 

ΥΓ απεγκατέστησα και ξαναεγκατεστησα την εφαρμογη αλλά δεν είδα αλλαγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ενα μεγαλο ευχαριστω στον tyxerakia που με βοήθησε με τα bookmarks. Χρειάζομαι και πάλι τη βοήθεια σας και τις γνώσεις σας για το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

Εχω σύνδεση wind και εγκατεστημένη την εφαρμογή APN onoff για να ανοίγω και να κλείνω το data plan. Εντελώς ξαφνικά άρχισε να μην λειτουργεί η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Η εφαρμογή ενεργοποιημένη αλλά για κάποιο ανεξήγητο απο μενα λόγο το τηλέφωνο δεν μπορεί να έχει καμία πρόσβαση στο διαδίκτυο. Παράκληση όποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ας με βοηθήσει.

 

ΥΓ απεγκατέστησα και ξαναεγκατεστησα την εφαρμογη αλλά δεν είδα αλλαγή.

 

Φίλε δυστυχώς δεν έχω data plan οπότε δεν χρησιμοποιώ αυτό το πρόγραμμα. Μια φορά όμως που μου είχε κολλήσει το wi fi και δεν έβρισκα για ποιό λόγο έκανα ένα reboot και "θαύμα θαύμα" λύθηκε. Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί αλλά λύθηκε.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ενα μεγαλο ευχαριστω στον tyxerakia που με βοήθησε με τα bookmarks. Χρειάζομαι και πάλι τη βοήθεια σας και τις γνώσεις σας για το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

Εχω σύνδεση wind και εγκατεστημένη την εφαρμογή APN onoff για να ανοίγω και να κλείνω το data plan. Εντελώς ξαφνικά άρχισε να μην λειτουργεί η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Η εφαρμογή ενεργοποιημένη αλλά για κάποιο ανεξήγητο απο μενα λόγο το τηλέφωνο δεν μπορεί να έχει καμία πρόσβαση στο διαδίκτυο. Παράκληση όποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ας με βοηθήσει.

 

ΥΓ απεγκατέστησα και ξαναεγκατεστησα την εφαρμογη αλλά δεν είδα αλλαγή.

 

1. recycle το Fly mode (άνοιγμα/κλείσιμο)

2. wifi settings --> ΠΛήκτρο μενού --> Για προχωριμένους--> πολιτική αδράνειας Wifi --> επιλέγεις όταν σβήνει η οθόνη

3. reboot

 

Ξεκινάς από το 1, και συνεχίζεις με 2 και 3 μέχρι να σου δουλέψει ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση αποκριση ....

οταν λεμε reboot εννοεις pull baterry ....?

 

Όχι. Αλλά πρώτα μπορείς να μπεις σε recovery mode με τη χρήση των τριων κουμπιών;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ok το εκανα αλλα εχασα τα πάντα!!! οποτε πρεπει να το ξαναστησω απο την αρχη το τηλέφωνο σωστα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok το εκανα αλλα εχασα τα πάντα!!! οποτε πρεπει να το ξαναστησω απο την αρχη το τηλέφωνο σωστα?

 

Θα υποθέσω ότι μπήκες σε recovery mode και επέλεξες wipe data/factory reset. Αν όντως έκανες αυτό τότε ναι πρέπει να ξαναστήσεις από την αρχή το τηλέφωνο εφόσον δεν έχεις κάνει buck up με κάποιο πρόγραμμα. Για την ιστορία, σου προτείναμε να πατήσεις το reboot system now με το οποίο δεν θα έχανες δεδομένα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εκανα εγκατασταση το system panel χωρις να ειμαι root, εκανα βλακεια;

Επίσης κατέβασα το ryzan(δεν θυμαμαι πως λεγεται ) αλλα δεν το εκανα εγκατασταση και σκεφτομαι να το σβησω αφου δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με το κινητο.

Edited by sinagrida
Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν ενα μεγαλο ευχαριστω στον tyxerakia που με βοήθησε με τα bookmarks. Χρειάζομαι και πάλι τη βοήθεια σας και τις γνώσεις σας για το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω:

Εχω σύνδεση wind και εγκατεστημένη την εφαρμογή APN onoff για να ανοίγω και να κλείνω το data plan. Εντελώς ξαφνικά άρχισε να μην λειτουργεί η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Η εφαρμογή ενεργοποιημένη αλλά για κάποιο ανεξήγητο απο μενα λόγο το τηλέφωνο δεν μπορεί να έχει καμία πρόσβαση στο διαδίκτυο. Παράκληση όποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ας με βοηθήσει.

 

ΥΓ απεγκατέστησα και ξαναεγκατεστησα την εφαρμογη αλλά δεν είδα αλλαγή.

 

Aν τη βγάλεις τελείως την εφαρμογή, μπαίνεις στο διαδίκτυο; Δοκίμασε και το DCswitch, κάποιοι έχουν πει ότι δουλεύει καλύτερα απ'το apn onoff

 

Εγω που εκανα εγκατασταση το system panel χωρις να ειμαι root, εκανα βλακεια;

Επίσης κατέβασα το ryzan(δεν θυμαμαι πως λεγεται ) αλλα δεν το εκανα εγκατασταση και σκεφτομαι να το σβησω αφου δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με το κινητο.

 

Όχι δεν έκανες βλακεία, δε θέλει root το systempanel. Όσο για το oclf, αν δεν έχεις πρόβλημα με το κινητό δε σου χρειάζεται, σβήστο αν θες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, αν δεν πάθεις δεν θα μαθεις λενε κι εχουν δικιο

 

Ευχαριστω πολυ πάντως

 

Εδώ έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια στη ζωή μας, λίγα δεδομένα δεν πειράζει...θα τα ξαναεγκαταστήσεις...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση αποκριση ....

οταν λεμε reboot εννοεις pull baterry ....?

 

:O Δεν σε πρόλαβα... :S Reboot = επανεκκίνηση .... (απλή όχι Wipe ούτε restore..)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : μου ειπε ενας φιλος μου οτι κατα τον συγχρονισμο με το gmail η επικοινωνια δεν ειναι αμφιδρομη.

δηλαδη το κινητο δεν στελνει επαφες στο gmail αλλα μονο τραβαει.

 

ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : μου ειπε ενας φιλος μου οτι κατα τον συγχρονισμο με το gmail η επικοινωνια δεν ειναι αμφιδρομη.

δηλαδη το κινητο δεν στελνει επαφες στο gmail αλλα μονο τραβαει.

 

ισχυει?

 

Όχι. Η επικοινωνία είναι αμφίδρομη.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : μου ειπε ενας φιλος μου οτι κατα τον συγχρονισμο με το gmail η επικοινωνια δεν ειναι αμφιδρομη.

δηλαδη το κινητο δεν στελνει επαφες στο gmail αλλα μονο τραβαει.

 

ισχυει?

 

Oχι. Υπάρχει παρ'όλα αυτά ένα πρόβλημα με τις ομάδες επαφών (δε δουλεύουν σωστά), καθώς και με τη διαγραφή. Όλα αυτά υποτίθεται έχουν διορθωθεί στο Froyo. Eπαφές πάντως στέλνει μια χαρά (στη google contacts μάλλον εννοείς, μέσω του gmail account σου, όχι στο ίδιο το gmail)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρισμενο με το galaxy s αυτο ετσι?

 

και πως ακριβως το κανεις να δουλεψει???

γιατι ενω εγω ειμαι συνδεμενος με wifi οταν πηγαινω

ρυθμισεις-->λογαριασμων και συγχρονισμου και παταω πανο στον λογαριασμο gmail μου

επιλεγω συγχρονισμος εφαρμογης επαφων, μου διχνει το συμβολο του συγχρονισμου, ενημερωνει την ωρα που εγινε ο τελευταιος συγχρονισμος ομως στο gmail μου δεν βλεπω καμια επαφη απο αυτες που εχω στο τηλεφωνο...

 

αρα τι ακριβως συγχρονισε??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...