Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H HTC παρακαλώ έβγαλε ΝΕΑ αναβάθμιση πριν 1-2 μέρες για το HD2 και τα 6.5 την ώρα που λανσάρει τα 7άρια. Είπατε κάτι; Αυτή είναι υποστήριξη!

Ναι, μόνο για το HD2 βγάζει η HTC updates, άσε ρε φίλε, είχαμε HTC και τα είδαμε και αυτα!

 

Παίδες η δεσμευμένη ram, χρησιμοποιείται από το android. Γι αυτό και δεν πρόκειται να δείτε περισσότερη διαθέσιμη ram (σε σοβαρό ποσοστό) με την froyo.

 

Το θέμα της samsung είναι να κάνει περισσότερο με την διαχείριση της μνήμης, παρά με την ποσότητα της.

Είσαι βέβαιος; Βλέποντας από το Nexus 1 (είχε 256 και πήγε στα 512 μετά το 2.2) και διαβάζοντας σε διάφορα sites όπως εδώ και εδώ, νόμιζα ότι θα βελτιωθούν τα πράγματα με την ελεύθερη RAM για τη διαχείριση των προγραμμάτων!

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι βέβαιος; Βλέποντας από το Nexus 1 (είχε 256 και πήγε στα 512 μετά το 2.2) και διαβάζοντας σε διάφορα sites όπως εδώ και εδώ, νόμιζα ότι θα βελτιωθούν τα πράγματα με την ελεύθερη RAM για τη διαχείριση των προγραμμάτων!

Βελτίωση υπάρχει με την froyo, αλλά δεν αρκεί αυτό από μόνο του. Γιατί όπως θα έχεις δει/διαβάσει/χρησιμοποιήσει τόσο ότι οι πρώτες froyo για το galaxy δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα, όσο και άλλα κινητά που φοράνε 2.1 δεν αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα διαχείρισης μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... δεν ξέρω πόσο καλή δουλειά θα κάνουν (προσωπικά θα με χαλάσει αν η RAM δεν ανέβει στα 512Mb), πάντως σε κάθε περίπτωση το αμφιβάλλω ότι θα είμαστε ξέγνοιαστοι, γιατί αλλιώς θα είχαμε γίνει apple zombies ε...χμ... εννοώ χρήστες! Κι αυτό γιατί η πλειοψηφία των android users θέλει rooting, lagfixing, tweaking, overclocking και δε συμμαζεύεται αφού πρόκειται για ανοικτό λογισμικό που "τραβάει ο οργανισμός του τσαρκάρεμα" και όχι κλειστές πατέντες τύπου ios ή wp7.

 

 

Αν υποννοείς με αυτό ότι η παρούσα έκδοση είναι πρόχειρα βαλμένη επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μαζί σου, καθώς σε τίποτα (ούτε στο πολυσυζητημένο θέμα με το GPS) η συσκευή δε με έχει ταλαιπωρήσει. Αέρας...

 

Δεν εννοώ τίποτα τέτοιο. Αντιθέτως, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ουτε αντιμετώπισα ποτέ (εκτός από τις πρώτες μέρες που μου άδειαζε η μπαταρία πολύ γρήγορα, αλλά έφταιγε το latitude που είχε μείνει ανοιχτό).... και το η ραμ δουλεύει μια χαρα και ότι εφαρμογή έχω βάλει μέσα, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και φυσικά το gps δουλευει απροβλημάτιστα είτε σε google maps είτε με το ndrive που έχω βάλει μέσα.

 

Απλά πάντα βγαίνει μια αναβάθμιση λογισμικού, όχι μόνο για να "γιατρέψει" κάποιες αρρώστιες της προηγούμενης έκδοσης, αλλά και να προσθέσει δυνατότητες.... και να δώσει πρόσθετη ευχρηστία. Αυτό περιμένω..... την επόμενη έκδοση σαν εξέλιξη της προηγούμενης.:google:

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση υπάρχει με την froyo, αλλά δεν αρκεί αυτό από μόνο του. Γιατί όπως θα έχεις δει/διαβάσει/χρησιμοποιήσει τόσο ότι οι πρώτες froyo για το galaxy δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα, όσο και άλλα κινητά που φοράνε 2.1 δεν αντιμετωπίζουν αντίστοιχο πρόβλημα διαχείρισης μνήμης...

 

Άρα είναι θέμα Samsung και όχι θέμα Android σωστά; Άντε να δούμε θα καταφέρουν να το λύσουν ή πάλι σε αλχημείες θα καταλήξουμε...!

 

Ναι, μόνο για το HD2 βγάζει η HTC updates, άσε ρε φίλε, είχαμε HTC και τα είδαμε και αυτα!

 

Δεν συμφωνώ αλλά έτσι κι αλλιώς είμαστε Off topic οπότε δεν λέω τίποτε άλλο. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Κώστα για μένα είναι η τελευταία της ευκαιρία.

 

Ξέρεις πόσο κυνηγάω να βρω Galaxy S. Έχω βάλει στην άκρη ακόμη και το Iphone4 για τα μάτια την Samsung. Εάν κάνει και εδώ το λάθος με την υποστήριξη, τελείωσε για μένα. Ανέχτηκα το Omnia I, ανέχτηκα το i8510, ανέχτηκα το i8910. Δεν ανέχομαι άλλο. :mad:

Και δεν θέλω cooced rom! Ούτε πειράματα ούτε Γερμανούς ούτε Γάλλους. Θέλω ΕΠΙΣΗΜΗ υποστήριξη. Τέλος.

 

Οι συσκευές (όλων των εταιριών) έχουν πλέον τρομερό hardware και για οποιοδήποτε παρασπονδία φταίει το λειτουργικό και μόνο! Άρα η υποστήριξη ΕΙΝΑΙ το νέο must have των συσκευών.

 

H HTC παρακαλώ έβγαλε ΝΕΑ αναβάθμιση πριν 1-2 μέρες για το HD2 και τα 6.5 την ώρα που λανσάρει τα 7άρια. Είπατε κάτι; Αυτή είναι υποστήριξη!

Δυστυχώς θα συμφωνήσω. Είχα πέρυσι το i8910HD για το οποίο δεν βγήκε ποτέ update. Φέτος με το Galaxy είχα την ελπίδα ότι θα έχει αλλάξει η κατάσταση γιατί το android είναι ένα λειτουργικό με το οποίο η Samsung ασχολείται πάρα πολύ και γενικά το προωθεί. Όμως συμβαίνουν παρόμοια πράγματα. Το Galaxy πιθανότατα θα είναι η δεύτερη και τελευταία συσκευή Samsung που αγοράζω, η απογοήτευση είναι μεγάλη. Το κινητό έχει δυνατότητες, όμως για άλλη μια φορά κυκλοφόρησε με απαράδεκτο software και με το bloatware της Samsung να χειροτερεύει την κατάσταση. Μετά από 2.5 μήνες, το έχω φέρει σε μία αποδεκτή κατάσταση, αλλά κάνοντας διάφορα hacks (π.χ. lagfix). Μου αρέσει να πειράζω το κινητό μου, όμως είναι άθλιο να χρειάζονται όλα αυτά για να μπορώ απλά να το χρησιμοποιήσω και να μην σπάνε τα νεύρα μου. Για να μην αναφερθώ σε άλλα σοβαρά θέματα, π.χ. το άθλιο gps, ή την κατάσταση με το froyo το οποίο δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά δεν είναι κάτι νέο πλέον, πάει πέρασε κι αυτό. Με όλα αυτά, το πιθανότερο είναι ότι δεν θα το κρατήσω για πολύ ακόμα και υποψιάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσες μέρες τα παράπονα σας για την official Froyo. Εκτός του τίτλου "επίσημο" πείτε μου τι σας λείπει από τις υπάρχουσες 2-3 beta Froyo?!

 

Δυο μήνες δουλεύω με τέτοιες, στο επαγγελματικό μου τηλέφωνο, και δεν είχα ως τώρα το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα.

Έλεος πια! :confused:

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά, το πιθανότερο είναι ότι δεν θα το κρατήσω για πολύ ακόμα και υποψιάζομαι ότι δεν είμαι ο μόνος.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να μην το πω... :X

 

Κάποιοι την είχαν ψιλιαστεί την δουλειά με την samsung και το galaxy και όταν τα έλεγαν, πέφταν να τους φάνε... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσες μέρες τα παράπονα σας για την official Froyo. Εκτός του τίτλου "επίσημο" πείτε μου τι σας λείπει από τις υπάρχουσες 2-3 beta Froyo?!

 

Δυο μήνες δουλεύω με τέτοιες, στο επαγγελματικό μου τηλέφωνο, και δεν είχα ως τώρα το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα.

Έλεος πια! :confused:

 

Έδωσες μια περιουσία για ένα τηλέφωνο και είσαι ικανοποιημένος με ΜΗ επίσημη υποστήριξη;

Εγώ, εάν έδινα 550 ευρώ, θα ήθελα πάνω απόλα να με σέβονται.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΒΕΤΑ. ΘΕΛΩ OFFICIAL :mad:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει επίσημα οτι το galaxy s θα πάρει 2.2 και ΘΑ πάρει .Και εγω είχα ακούσει για την κακή υποστήριξη αλλά εφόσον εχουν πει με σιγουρια οτι θα βγει(εστω με καθυστέρηση 2 μηνων) δεν ειχα λογο να μη το παρω. Το κινητό τα σπαει και ετσι οπως είναι και οποιος δεν χρειάζεται το flash (γιατι η μεγάλη αλλαγή αυτό είναι) τότε μπορεί να περιμένει . Και εγω ανυπομονώ για την νεα εκδοση που θα κανει το κινητό καλύτερο αλλά μεχρι τότε ουτε καν σκέφτομαι για καινούργιο κινητό (αλλίμονο).

 

Σχετικά με αυτό το μοντέλο κακή υποστήριξη θα είναι να βγει η 3.0 και να την παρει πχ το desire και οχι το galaxy...

Link to comment
Share on other sites

Έδωσες μια περιουσία για ένα τηλέφωνο και είσαι ικανοποιημένος με ΜΗ επίσημη υποστήριξη;

Εγώ, εάν έδινα 550 ευρώ, θα ήθελα πάνω απόλα να με σέβονται.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΒΕΤΑ. ΘΕΛΩ OFFICIAL :mad:

 

Έχω σταματήσει να ασχολούμε με τις "ταμπέλες". Τι με νοιάζει το beta tag αν κάνω τι δουλειά μου σωστά και σταθερά; Δεν είναι γάλα για να λήξει ούτε τυρί για να μουχλιάσει.

 

Έλεος (πάλι :lol:)

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταματήσει να ασχολούμε με τις "ταμπέλες". Τι με νοιάζει το beta tag αν κάνω τι δουλειά μου σωστά και σταθερά; Δεν είναι γάλα για να λήξει ούτε τυρί για να μουχλιάσει.

 

Έλεος (πάλι :lol:)

 

Τί να πώ! Ο καθένας έχει τον τρόπο του να διαφυλάξει αυτά για τα οποία αγωνίζεται να αποκτήσει. :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσατε καλά το προηγούμενο post μου, ήταν σαφές ότι η έλλειψη της αναβάθμισης σε 2.2 με ενοχλεί λιγότερο από όλα τα άλλα.

 

Με ενοχλεί όμως ότι πρέπει να το πειράξω τόσο για να λειτουργεί αποδεκτά και με ενοχλεί η ανυπαρξία της Samsung που δεν έβγαλε ούτε μισό update για να διορθώσει τα "χοντρά" (βλέπε gps).

 

Έχω την JM5 εδώ και καιρό, αλλά τα διάφορα firmwares που υπάρχουν στο internet δεν τα θεωρώ ούτε υποστήριξη ούτε δικαιολογία γιατί δεν είναι. Το ανέχτηκα δεύτερη φορά φέτος. Τρίτη δεν θα υπάρξει.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω και εγω μια ερωτηση,

οταν στελνω sms χρεισιμοποιοντας το πληκτρολογιο της samsung,ολα καλα

οταν χρησιμοποιω το swype τοτε μου βγαζει μυν οτι το μυν μπορει να φτασει καταστραμενω στον παραληπτη οπως και φτανει,και μου προτηνει να αλλαξω μεθοδο εισαγωγης.

παντα χρησιμοποιοντας ελληνικους χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω και εγω μια ερωτηση,

οταν στελνω sms χρεισιμοποιοντας το πληκτρολογιο της samsung,ολα καλα

οταν χρησιμοποιω το swype τοτε μου βγαζει μυν οτι το μυν μπορει να φτασει καταστραμενω στον παραληπτη οπως και φτανει,και μου προτηνει να αλλαξω μεθοδο εισαγωγης.

παντα χρησιμοποιοντας ελληνικους χαρακτηρες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3326463#post3326463

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

ναι τον εχω διαβασει αυτον τον οδηγο,και εχω δει τις ρυθμισεις του swype δεν βλεπω κατι που να διορθωνει το προβλημα μου

 

επιπλεον διευκρινηση το κανει μονο στους ελληνικους χαρακτηρες,τους αναγνωριζει και λεξει αλλα οταν παει να το στειλε βγαζει την ειδοποιηση

Edited by georgioss19
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη σαν παλιός κάτοχος omnia hd την περίμενα αυτή την κατάσταση...το galaxy το πήρα όχι γιατί θα έπαιρνε την 2.2 , αφού καλά καλά δεν ήξερα την 2.1, απλά το πήρα γιατί πιστεύω ότι το android είναι η ανερχόμενη δύναμη, (για μένα το symbian μόνο απογοήτευση μου έδωσε), και για την οθονάρα του...Δεν με νοιάζει πραγματικά αν θα έρθει το 2.2 το 3.0 ή το...14 ! Το τηλέφωνο το έστησα ακριβώς όπως το θέλω και είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό...σίγουρα θέλει λίγο διάβασμα και κάποια πραγματάκια αλλά το περίμενα αυτό λόγω προηγούμενης κακής εμπειρίας με samsung..όσο για το 3.0 που βλέπω ότι θέλουν πολλοί είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν θα έρθει για το galaxy...είναι κανόνες της αγοράς...θα βγάλουν καινούριο μοντέλο και θα το πουλήσουν λανσάροντας κάτι καινούριο...την έκδοση 3.0 δηλαδή...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Νέος με το Galaxy S αλλά με διάβασμα από πολύ καιρό στο παρόν forum (τεράστια η βοήθειά του). Ερώτηση που μάλλον είναι off topic.

Πάω να κάνω εγκατάσταση προγράμματος πλοήγησης "αγορασμένο" αλλά όταν πάω να κάνω εγκατάσταση του αρχείου .apk ενώ δείχνει να ξεκινά βγάζει μήνυμα "εφαρμογή δεν εγκατστάθηκε". (δεν είμαι root).

please help.

απάντηση και σε pm

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο και αρκετά hard recet προτείνω για task manager και γενικά για καλή λειτουργία του Galaxy S την εφαρμογή Smart Bar που υπάρχει στο Market. Η δυνατότητα Quick Exit σε όλες τις εφαρμογές είναι ότι καλύτερο αν σκεφτεί κανείς ότι αυτό γίνεται πανεύκολα μιας και υπάρχει η δυνατότητα να είναι στις ειδοποιήσεις ανά πάσα στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο και αρκετά hard recet προτείνω για task manager και γενικά για καλή λειτουργία του Galaxy S την εφαρμογή Smart Bar που υπάρχει στο Market. Η δυνατότητα Quick Exit σε όλες τις εφαρμογές είναι ότι καλύτερο αν σκεφτεί κανείς ότι αυτό γίνεται πανεύκολα μιας και υπάρχει η δυνατότητα να είναι στις ειδοποιήσεις ανά πάσα στιγμή.

 

Το συγκεκριμένο είναι φοβερό, εγώ δεν το χρησιμοποιώ για αυτό που λες αλλά για να έχω κάμερα και favorites στην notification bar μόνιμα...επίσης όσοι έχετε τον adw στα settings του μπείτε να βάλετε όποιο application (άρα και το smart bar) θέλετε να ανοίγει με ένα απλό swype προς τα πάνω...δείτε τώρα ένα κολπάκι που έκανα σε κάτοχο iphone και του έπεσε το μάτι...βάζουμε τον adw launcher...βάζουμε την εφαρμογή switch off μία απλή εφαρμογουλα για να κλείνουμε το κινητό πατώντας ένα αόρατο εικονίδιο(paid)...πάμε στα system preferences του adw και στο swype on επιλέγουμε από τις εφαρμογές το switch off...το αποτέλεσμα; Σε οποιαδήποτε από τις οθόνες του adw αν συρουμε το δάχτυλο μας προς τα πάνω...κλείνει το κινητό! Τέλος στο κουμπι του power..

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσες μέρες τα παράπονα σας για την official Froyo. Εκτός του τίτλου "επίσημο" πείτε μου τι σας λείπει από τις υπάρχουσες 2-3 beta Froyo?!

 

Δυο μήνες δουλεύω με τέτοιες, στο επαγγελματικό μου τηλέφωνο, και δεν είχα ως τώρα το παραμικρό πρόβλημα ή κόλλημα.

Έλεος πια!

 

- Αι γεια σου .... τι νομιζετε οτι θα μας δωσει η Samsung για official ??? .. οεο; .... οτι δινει και για την 2.1 .... καθε τρεις και λιγο ανακατευει τα αρχεια βαζει και λιγο "αλατακι" και νασου ... νεα κυκλοφορια .... οποτε δεν περιμενω καμια τρελη διαφορα απο την μπετα JPK ,... μην σας πω οτι θα προσθεσει καμια γλωσσα παραπανω στο swype και θα την πει ... official

- .. απο το καλοκαιρι ειμαι με μπετά Froyo και ειμαι μια χαρα. :)

 

- Με τις εκδοσεις που εχει βγαλει .. εεχμμ .. βγαζει ακομα για την 2.1 :confused: ,γεμιζει μια σελιδα Α4 και βαλε ... ποσες θα βγαλουν ακομα για να ηρεμησουν;;!!! ... δεν εχουν βρει τη χρυση τομη για την 2.1;;; .... παρτε τις καρεκλιες σας λαμογια ... :chair:

 

- .... (τι διαλο εχουν στο μυαλο τους ... παμε σε 3 μερες για παρουσιαση της 3.0 κι αυτοι βγαζουν επισημα-ανεπισημα ,εκδοσεις 2.1) :hunter:

 

 

---- Εικασιες αγανακτησης ----

- Οποτε .... ή το hardware του galaxy s ... το αγορασαν απο αλλον κατασκευαστη;;;!!!! :X .... γιατι δεν ειναι δυνατον να το εφτιαξαν αυτοι και να μην μπορουν να ρυθμισουν - προσαρμοσουν το λογισμικο ... για το οποιο το κατασκευασαν !!!!!! :ninja: .... ήηη ... πανε να βγαλουν οσα πιο πολλα μπορουν απο την αγορα του android ( Tab- galaxy k) ,σκεπτομενοι "λογικα": ... το galaxy s ειναι κορυφαιο hardware ,... αν τους δωσουμε τελειο firmware ,δεν θα ξαναπουλησουμε αλλη συσκευη για κανα χρονο μην πω και παραπανω .... τωρα που τους ριξαμε στο πηγαδι αστους ... καποια στιγμη θα τους ριξουμε και το "σχοινι" ... καλα μιλαμε .... :mad: για πολλες κλωτσιες ......

- Φοβαμαι πως μαλλον το δευτερο ισχυει!! :rocket:

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια γνώμη για αυτό το protector που έφερε το e-shop?

Αν και φαίνεται να είναι ματ από την φωτογραφία...και από την περιγραφή...:p

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006591

 

Κάτι μου λέει ότι είναι ίδιο με αυτό :

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=19643

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμιά ιδέα τί γίνεται με εκείνο το καλώδιο usb2hdmi; Το μόνο που κυκλοφορεί στο ebay είναι ένα γνήσιο της Samsung που κάνει 50+ δολάρια, και πολύ θα ήθελα ένα, αλλά όχι και τόσο ακριβό!
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο είναι φοβερό, εγώ δεν το χρησιμοποιώ για αυτό που λες αλλά για να έχω κάμερα και favorites στην notification bar μόνιμα...επίσης όσοι έχετε τον adw στα settings του μπείτε να βάλετε όποιο application (άρα και το smart bar) θέλετε να ανοίγει με ένα απλό swype προς τα πάνω...δείτε τώρα ένα κολπάκι που έκανα σε κάτοχο iphone και του έπεσε το μάτι...βάζουμε τον adw launcher...βάζουμε την εφαρμογή switch off μία απλή εφαρμογουλα για να κλείνουμε το κινητό πατώντας ένα αόρατο εικονίδιο(paid)...πάμε στα system preferences του adw και στο swype on επιλέγουμε από τις εφαρμογές το switch off...το αποτέλεσμα; Σε οποιαδήποτε από τις οθόνες του adw αν συρουμε το δάχτυλο μας προς τα πάνω...κλείνει το κινητό! Τέλος στο κουμπι του power..

 

Sent from my Galaxy S

 

 

To switch off, δουλεύει σε Froyo?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμιά ιδέα τί γίνεται με εκείνο το καλώδιο usb2hdmi; Το μόνο που κυκλοφορεί στο ebay είναι ένα γνήσιο της Samsung που κάνει 50+ δολάρια, και πολύ θα ήθελα ένα, αλλά όχι και τόσο ακριβό!

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσεις τόσες λεφτά για το Samsung branded ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσεις τόσες λεφτά για το Samsung branded

 

εννοείται ότι δεν υπάρχει λόγος για branded, αλλά αν έχεις κάτι υπόψη δώσε κανένα λινκ.

 

edit: fixed quote ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...