Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απολύτως με την ανάλυσή σου. Το μοναδικό θέμα σε εμένα είναι το gps αλλά μάλλον δεν έχει σχέση με τη rom καθώς πριν το φορτώσω με τις εφαρμογές μου μου δούλεψε τέλεια. Θα ψάξω να βρω ποιά άτιμη εφαρμογή μου την κάνει τη ζημιά αλλά και να μην τη βρω δεν χαλιέμαι. Αυτή τη στιγμή το κινητό για πρώτη φορά είναι ακριβώς αυτό που ήθελα όταν τ' αγόρασα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μακη το gps θελει να το βαλεις σε europe μεσα απο το sgs tools-- gps fix και να του κανεις επανεκκινηση , μετα συνδεεται πολυ γρηγορα .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

τεσπα , σορρυ αν υπάρχει η λύση, δε το πολυ έψαξα (και συνήθως ψάχνω , αλήθεια :):):):) )

 

Παιδιά χαλαρώστε. Ούτε ο Πάρις ούτε ο Παναγιώτης κάνουν τις παρατηρήσεις αυτές για να αποτρέψουν τον οποιοδήποτε από το να κάνει ερώτηση. Απλά θεωρούν, όπως και εγώ, ότι πριν να ρωτήσετε πρέπει πρώτα να το βασανίσετε λίγο το πράγμα. Έτσι και το thread θα ελαφρύνει αλλά και με το ψάξιμο θα αποκτήσετε μεγαλύτερη εξοικείωση. Αν πάλι δεν βρίσκετε κάτι ρωτήστε, δεν χρειάζεται να απολογείστε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μακη το gps θελει να το βαλεις σε europe μεσα απο το sgs tools-- gps fix και να του κανεις επανεκκινηση , μετα συνδεεται πολυ γρηγορα .

 

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, το έχω δοκιμάσει αλλά στο gps test ενώ μου βγάζει για πρώτη φορά 9 δορυφόρους δεν λέει να κλειδώσει με τίποτα. Με βλέπω για factory reset.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιμπτοντως, κατεβασα απο το market το Live wallpaper του nexus s boot screen και με εχει φτιαξει ειναι η αληθεια:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Και μια ξέμπαρκη ερώτηση.Το βάζω να φορτίσει.Μόλις τελειώσει η φόρτιση,αρχίζει και χτυπάει/κουδουνίζει.Οταν το αποσυνδέσω σταματάει.Πως θα το κάνω να μην κουδουνίζει με το τέλος της φόρτισης; (το έπαθα βραδιάτικα και έψαχνα να δω τι έγινε στις 3 το πρωί.)

 

Υ.Γ. εχω διαβάσει όλα τα posts ψάχνοντας για την λύση απλα δεν αναφέρεται πουθενά.

 

Κατεβάζεις το droid essentials από το market το ρυθμιζεις και εισαι κομπλε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιμπτοντως, κατεβασα απο το market το Live wallpaper του nexus s boot screen και με εχει φτιαξει ειναι η αληθεια:)

 

μπορείς να δωσεις ενα link ή το ακριβές όνομα?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δωσεις ενα link ή το ακριβές όνομα?

 

Να με συγχωρεσετε παιδια γιατι ισως σας μπερδεψα. Το live wallpaper ειναι απο το boot screen του nexus one αλλα και στο nexus s ειναι ιδιο οπως ειδα τουλαχιστον στα βιντεο. Απλα γραφετε στο market nexus boot live wallpaper. Ειναι παντως πολυ καλο

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι βγήκε επίσημα η 2.2 για ελλάδα...απο σχόλια σε techblog..ενημερώνουν οι πρώτοι.. Πάνω που έβαλα την 2.2.1 jpy..lol ειμαι πολύ γκαντέμης
Link to comment
Share on other sites

οι επαφές μου είναι στο gmail (μόνο αυτόν τον οδηγό βρήκα στο blog) απλά επειδή είναι χωρίς email τις κάνω λινκ με τις αντίστοιχες του fb (κι έτσι παίρνουν της φωτογραφίες,τα email και τα στάτυς) αλλά το λινκ δεν είναι κάτι που ανανεώνει την επαφή στο gmail

 

Δε ξερω αν παιζει καποιο αππ η backup, εγω αυτο που εχω κανει , τους εω βαλει ιδια ονοματα με αυτα που εχουνε στο fb ετσι ωστε οταν αλλαζω ρομ

Με το που βαζω το gmail και το fb να συνδεονται ολα μονα τους αυτοματα :-)

Διάβασα ότι βγήκε επίσημα η 2.2 για ελλάδα...απο σχόλια σε techblog..ενημερώνουν οι πρώτοι.. Πάνω που έβαλα την 2.2.1 jpy..lol ειμαι πολύ γκαντέμης

 

Αυτο λεγεται χαλασμενο τηλεφωνο, αμα το πε ο κωστακης βεβαια αλλαζει το πραμα :-)

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρεσετε παιδια γιατι ισως σας μπερδεψα. Το live wallpaper ειναι απο το boot screen του nexus one αλλα και στο nexus s ειναι ιδιο οπως ειδα τουλαχιστον στα βιντεο. Απλα γραφετε στο market nexus boot live wallpaper. Ειναι παντως πολυ καλο

 

To εβαλα και γω πριν κανα δυο μερες αλλα βρε Παναγιωτη δεν εχει καλη αναλυση και με χαλασε λιγακι...παντως παιρνουμε λιγο γευση απο Gingerbread ετσι ε?:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι...εχω την JPX και εχω κατεβασει την εφαρμογη foursquare ενω πριν με την 2.1 χωρις ρουτ κλπ μου δουλευε αψογα τωρα μου βγαζει ενα σφαλμα.Εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη και ξανά εγκατασταση και τωρα μου βγαζει η σφαλμα η δεν αναγνωριζει το username/password.Ξερετε τι μπορει να φταιει;;; Αν καποιος εχει την jpx ας κανει μια δοκιμη παρακαλω.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι βγήκε επίσημα η 2.2 για ελλάδα...απο σχόλια σε techblog..ενημερώνουν οι πρώτοι.. Πάνω που έβαλα την 2.2.1 jpy..lol ειμαι πολύ γκαντέμης

 

Μπορείς να μου πεις ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ που να θέλεις να το κάνεις αυτό? Τι ακριβώς παραπάνω θα σου δώσει η επίσημη Ελληνική? Δηλαδή θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο με αυτά που διαβάζω... Συγκρίνεται η 2.2.1 (Jpu/jpx/jpy) με οποιαδήποτε 2.2 ??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ που να θέλεις να το κάνεις αυτό? Τι ακριβώς παραπάνω θα σου δώσει η επίσημη Ελληνική? Δηλαδή θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο με αυτά που διαβάζω... Συγκρίνεται η 2.2.1 (Jpu/jpx/jpy) με οποιαδήποτε 2.2 ??

μαλλον δεν θα μπορει να βαλει τα ελληνικα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βλεπουμε το Product code της συσκευης?

 

Γράψε στον dialer του κινητού τον κωδικό: *2767*4387264636#

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βλεπουμε το Product code της συσκευης?

 

EDIT:

Επίσης υπάρχουν οι κωδικοί:

"*#1234#*" για το τηλέφωνο (έκδοση λογισμικού)

και "*#*#4636#*#*" για τη μπαταρία (και άλλα)...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα σας, είμαι πολύ κοντά στην αγορά του κινητού της samsung galaxy s, έχω διαβάσει πολλές σελίδες το ομολογώ του δεύτερου μέρους που αφορούν το galaxy. Δυστυχώς η ιστορία μου θυμίζει την αναβάθμιση του omnia 1 που όλοι ακόμα περιμένουμε... και περιμένουμε... Ας είναι καλά το modaco και οι μαγειρεμένες ρομ από κάποια παιδιά με μεράκι. Δυστυχώς το λέω ως παθών η samsung hellas θα είναι αδιάφορη όσο αφορά την υποστήριξή του σε θέμα firmware (rom) από την στιγμή που το κινητό δεν έχει κάποια χτυπητή δυσλειτουργία και πουλάει ακόμα σαν ζεστό ψωμί. Κρίμα γιατί πραγματικά δεν έπρεπε να υπάρχει άλλο κινητό που να το κοντράρει στην κατηγορία του με αυτά τα χαρακτηριστικά. Ξέρω ότι θα στεναχωρήσω κάποιους αλλά είναι σαν να επαναλαμβάνεται η ιστορία. Με έχουν κάνει να σκεφτώ ακόμα και την αγορά του iphone όπου κι εκεί χρειάζεται ξεκλείδωμα για να το "χαρείς"αλλά εκεί ακόμα υπάρχει υποστήριξη ακόμα και για το το 3g. Eίμαι στη φάση του ότι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί ένα κινητό να στα δίνει όλα από την στιγμή που θα το αγοράσεις χωρίς να χρειάζεται να αφιερώσεις άπειρες ώρες για να κάνεις του κόσμου τις αλχημείες ώστε να σου δώσει τα αυτονόητα. Σίγουρα θα μου πείτε το android είναι λίγο καιρό στην πιάτσα και χαίρει εκτίμησης από τόσους πολλούς σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, σε αυτό θα συμφωνήσω και πραγματικά η καρδιά μου είναι στο να το αγοράσω, αλλά δυστυχώς έχω φτάσει σε μια ηλικία που το μυαλό αρχίζει να αναλαμβάνει ανά διαστήματα τον έλεγχο.

Ζητάω συγνώμη για το μακροσκελές offtopic αλλά θέλω να πιστεύω ότι αρκετοί θα καταλάβουν τι θέλω να πώ και να μην πιαστούν από χαρακτηρισμούς μου και να ξεκινήσω κάποιο flame. Νά στε καλά και να χαίρεστε αυτό που κάνετε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά, είμαι κ εγω νέος κάτοχος του Galaxy S.

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να δω τα τηλέφωνα που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα sim ενώ πριν 2 μέρες τα έβλεπα κανονικά.Είναι τικαρισμένη η επιλογή της sim αλλά τζίφος.

Την έβαλα κ σε άλλα τηλέφωνα κ εκεί μου τα εμφανίζει κανονικά, ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να με βοηθεσετε οσοι μπορειτε και θελετε..εχω βαλει την jpx και μετα απο αυτη οταν χρησιμοποιω την εφαρμογη foursquare γραφοντας το username και το password μου λεει οτι ισως γραφω κατι λαθος (ειναι 100% σωστο) ή μου βγαζει error 400 (κατι τετοιο) .

Να πω βεβαια οτι δεν εκανα hard reset αφου εβαλα την jpx .Πειτε μου λιγο να κανω εστω και τωρα???

Μπορει καποιος που εχει βαλει αυτη την εφαρμογη,με jpx, να μου πει αν του παιζει??

Ευχαριστω

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα το φάκελο notifications, έβαλα μέσα τα μουσικά αρχεία με τα οποία ήθελα να χτυπάει το τηλέφωνο αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν εμφανίστηκαν πουθενά. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό. Κάποια άλλη βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα το φάκελο notifications, έβαλα μέσα τα μουσικά αρχεία με τα οποία ήθελα να χτυπάει το τηλέφωνο αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν εμφανίστηκαν πουθενά. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό. Κάποια άλλη βοήθεια;

 

για δοκιμασε να δημιουργισεις εναν φακελο με το ονομα audio μεσα στην sd καρτα οχι την external και μεσα στον φακελο audio εναν αλλο φακελο με το ονομα ringtones και μεσα εκει ριξε τα τραγουδια σου

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο ή η κάρτα μνήμης όπου έκανες τον φάκελο notifications, έχει έναν φάκελο με το όνομα Sounds, δοκίμασε να βάλεις εκεί τον φάκελο notifications και ξαναπροσπάθησε.
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα το φάκελο notifications, έβαλα μέσα τα μουσικά αρχεία με τα οποία ήθελα να χτυπάει το τηλέφωνο αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν εμφανίστηκαν πουθενά. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό. Κάποια άλλη βοήθεια;

 

Δεν εχει σημασια σε τι φακελο θα βαλεις το αρχειο. Ανοιξε το mp3 player, πηγενε στη λιστα με τα τραγουδια, βρες αυτο που θες, πατα το και κρατα το πατημενο παρατεταμενα και επελεξε την επιλογη "ορισμος ως". :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...